» »

Ljudska "demokracija" na ambruški način

Ljudska "demokracija" na ambruški način

««
3 / 51
»»

krneki0001 ::

Mici
nebivedu, če se Romom nihče ne bi nič upal, potem danes tista družina ne bi živela v Postojni. Razumeš?


Ne pametuj, ker ne veš kako je ko ti tip ukrade iz avta 5000 sit, ko si se samo stran obrnil.Pokličeš policijo (grosupeljsko). Pride patrulja s kiblo in ta ne upa it v kamp - parkira na cesti in čaka da pridejo cigani do njih in jih potem samo prosijo, da vrnejo denar. Če cigani niso dobre volje jih naderejo, in policaji se poberejo, ti pa si ob svojih 5000 sit.

Naslednjič, ko vidiš cigota, ga pretepeš, mu pobereš denar(5000 sit vzameš nazaj, ker veš kdo jih je ukradel) in policija udre do tebe v hišo, ter te aretira, ker si ukradel 5000 sit.

In od kje misliš, da sklepam, da se jih bojijo?????

T0MA2 ::

Pa se to vsi ko zagovarjate nenasilje nad cigani, zakaj se pa ne oglasate ko pridejo pa s izvijacom stihajo ljudi, vsak mesec par ljudi v klinicnega poslejo. Oni so pac ubogi

P.S Itak vsi iz grosuplja poznamo Andreja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T0MA2 ()

Brane2 ::

Saj jaz ne pravim da ni treba narediti NIČ. Ne pravim, da jim je treba kar tako pustiti to zemljo.

Ne moreš je pa kar tako v 15 min vzeti, ne da bi razmislil in dal nek postopek skozi.

In če je ta "Andrej" tak problem in če ga "vsi itak poznate", kje vidiš problem v iskanju krivca ?

Zakaj je treba javno grozit vsem ?

Tudi če so vsi barabe, ni problema. Odpre se seznam sranj iz preteklosti in kliče odgovorne po imenih. In opravi ustrezni ZAKONITI postopek. Če je tip kriv, bo delal o suženj za naslednja tri življenja, ne enega.

Če seznam izčrpa vsa imena večkrat, ni problema. Pač grehe je treba plačat in če se je plačilo pravično "uleglo", naj bo tako.

A kar tako samodejna, turbohitra razlastitev in izgon je ZELO podobna hićotovim deportacijam.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Pšenični ::

Jaz pa misli ,da tukej pri nas niso problem romi ,al pa če čte cigani, ampak država, ki za te modele nič ne naredi.Potrebno bi jih bilo nekak socializirat ,vključit v družbo ,in jih seveda kaznovat ko se pregrešijo čez črko zakona.Kako me ne vprašat ker ne vem ,nisem psihiater.Revolt razumem drgač kot Hanžek k tud ni nič naredu za njih zej je pa pameten, da mu kr škodi.

TESKAn ::

telbanc, predlagaj konkretno, kako to izvest? V šolo ne hodijo, če jih policaj kaznuje, 'kaznujejo' policaja nazaj...ravno prejšnji dan je en od teh izseljenih ciganov veselo razlagal po nacionalki, kako bo on vzel kalašnikov in vse pobil. Policajem palco, pa cigane po puklu, da se jih nauči, da z oblastjo ni šale. Če jaz vem, da bom tenko piskal, če se spravim ropat banko, bomo pa tudi njim lahko to vbili v glavo. In če ne poznajo drugega kot palico, jih bomo s palico naučili.

In za nasprotnike, ki bi raje videli, da se jih premami z korenčkom - kakterega korenčka pa še niso dobili? Dajemo jim tolk sociale, da lahko kašna delavka samo sanja, možnost imajo za vrtec, tudi delo se dobi...pa ga nočejo. Ker jim država da (pre)več socialne pomoči. Ki pa jo daje samo zato, da cigani vsaj malo manj kradejo okrog. IMHO je bilo korenčka dovolj, čas je še za palico.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Mati ::

Brez veze debatirat okrog tega. Odgovonost je na strani Mateja, da prejšnjega notranjega ministra sploh ne omenjam. On bi moral te svoje dolenjske šerife, ki paktirajo s ciganijo malo zamenjat in vpeljat nek red na dolenjskem. Pozapret kriminalce, inšpekcijske službe bi morale podret črnogradnje itd...To kar se dogaja sedaj je samo neko gašenje požara. A za kako dolgo?

Pravtako je pred časom v Maribor prišla večja skupina ciganov iz Romunije (pravjio jim brkoti). Hoteli so vpeljat nek svoj model kulture, ter cel dan posedali pred trgovinami, lokali itd, ter prodajali nože, daljnoglede, ponarejeno zlato in podobno kramo, seveda vse na črno...Policija je zadevo nemočno opazovala in če jih nebi lastniki lokalov in stanovalci začeli podit in naganjat bi verjetno še danes v skupinah po 10 posedali pred lokali. Sedaj jih ni več v MB, ker so bili povsod ozmerjani, popljuvani in naganjani. Kaj hočem povedati? V kolikor je narod preveč toleranten se hitro najde kdo, ki to tolerantnost začne izkoriščat in prav to se je zgodilo na dolenjskem.

T0MA2 ::

Saj jaz ne pravim da ni treba narediti NIČ. Ne pravim, da jim je treba kar tako pustiti to zemljo.Ne moreš je pa kar tako v 15 min vzeti, ne da bi razmislil in dal nek postopek skozi.


Kaj pa lahko naredis brane2, po uradni poti ne pridemo nikamor, ker ze uspesno vec let zivijo na tuji zemlji, tako da ne mores rect da smo dali priloznost drzavi da naredi kaj pa ni nic. Ti bi kr lepo gledal in poslusal kako je spet en cigo spravu par ljudi na klinicnega, slucajno zastihou enga sefa lokala, da sploh ne govorim kaj delajo na postaji v sentvidu. Pa to je le en majhen del problema z cigani.

Tudi nic novega ni, da imajo orozje in mamila, ker sploh ne rabis kej spijunirat ampak ti on sam v faco pove. Ce povezemo celotno poanto, cigani zivijo od nasega denarja na tuji zemlji (nekaj izjem), poleg tega kradejo in preprodajajo drogo in orozje, policajo se pa obnasajo kot da so podkupljeni.

Se kot primer povem, da sem se enkrat pogovarjal z unimi tremi cigancki ki so oropal banko, stari od 13-15. Enga od njih klicejo Rambo in on me je vprasal zakaj se jaz ne grem oropat banko, saj pac oni so jo ze in so celi carji ko so jih slikal v novicah s sopom denarja. S tem se mi je vazu mali. Sj ni nc cudnega, ker so stari isti.

Pa dolga leta je veljal da ne smes nobenmu cigancku nc pa ce ne vem kaj pocne, niste vidl scene ko ti en mali cigo tezi, ker je vedu, da ce bi blo kj bi poklicu vseh svojih 10 bratov in guess what, pomojem bi te na pivo povabil ane
in pazi zdj sprememba so se slovenci skup zbral zdj pa dajejo 5 letne otroke na tv kako so oni prestraseni da jih bojo vse pobil

Saj te razumem da tebe nic ne motijo ker so pac dalec stran od tebe, tipicen slovenski sindrom, ampak nas pa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T0MA2 ()

T0MA2 ::

Se enga primera sm se spomnu ko so jih v grosuplju izgnal izza zelezniske postaje, se kdo spomni kaj so takrat govoril po tvju?
Da oni se pa seveda ze ne bojijo nobenga in da se bojo branil z kalasniki in pdb. Zakaj pa zdj niso tuk glasni, mogoce vidijo da ne morjo zmagat

krneki0001 ::

Zakaj zdej kažejo otroke??? Čist zanimiva zadeva - igrajo na sočutje slovenceljnov, ki jim lepo nasedajo in zdej so cigoti bogi.(jih je njihov odvetnik???(zakaj odvetnik, če pa niso nič naredili) dobro naučil. Ambruščani pa zgledajo kot divjaki. Očitno znajo cigoti s slovenci zelo dobro manipulirat.

Cigote, ki delajo kazniva dejanja zapret, ostalim dat možnost kupit zemljo, tako kot jo imamo mi in naj si zgradijo hiše - denarja imajo tok da se ven ne vidjo.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Toma2:


Kaj bi jaz naredil ? Iskal bi krivca po verigi v piramidi.

Če mi tipi delajo probleme, policaji pa ne naredijo nič, bi smatral policaje kot sostorilce in to bi jim javno povedal.

Jasno bi dal na znanje tako domačemu cesarju kot tujim oblastem, da če ne mislijo poskrbeti zame, bom jaz prevzel to skrb, vendar potem naj ne računajo na moje davke. Ne moreš pač plačevat dvojnih davkov- ene, ki naj nahranijo LJ, potem pa še za svojo varnost.

Reku bi nekaj v stilu " Tole je zadnje opozorilo. Hočem videt rezultate. Hočem jih videt iz tedna v teden in iz meseca v mesec. Hočem periodični kontakt z vašimi ljudmi, da vidim, kaj je narejeno. Če boste spet "zaspali" ali če bom nezadovoljen, naslednjega sporočila ne bo. Vse kar boste opazili je to, da bodo davki nehali pritekati. Aja, pa izplačila Romom bomo ustavili na naših poslovalnicah, dokler glede tega ne bo enakosti za vse.
Saj vemo, da denar lahko dvignejo drugje, vi pa pojasnite vsem zakaj je tako."

Temu primerno bi se organiziral. Najel bi svoje ljudi, ki bi poskrbeli za mojo varnost in kontrolo moje občine.
Cesar pa naj razmišlja kako bo tujcem pojasnil, da ga je ravnokar nekdo v njegovem cesarstvu odpikal.

Tu pa ne smeš zas*ati zadev. Moraš imeti ne tam neke vaške fante ampak ustrezno izurjene ljudi, nek ekvivalent varnostnikov SIntala recimo, ali seveda boljše- ob sodelovanju ostalih prebivalcev a'la national guard.

Pač zdupliraš obstoječo policijo, vendar tokrat s tvojimi ljudmi.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

T0MA2 ::

Brane2: Ce bi pa to naredu bi ti pa cestital, sam to se meni zdijo neuresnicljive sanje, vsaj po dosedanjih izkusnjah :D no offence
Sam zakaj bi se cigani asimiliral ce jim nic ne manjka, zakaj bi se kdorkoli spremenil ce mu je tako stanje vsec, se enkrat lacni niso za benzin ocitno majo, tehnicnih in registracijo ni treba placvat, izpita tut ne rabis sj je bols zanimivo bezat, skratka idealno zivljenje
Komu je pa se vse to dovoljeno, ob tem pa dobivas veliko denarja od drzave. Se spomnim ko je nekoc krozu oglas Postani cigo spodaj pa nastete vse bonitete

Sj noben noce da jih pobijejo ( no nekateri>:D), ampak samo da niso nad zakonom, ki velja za vse nas oz da ne zivijo zivljenja kot eni mafijasi ampak s to razliko da se njim ni treba skrivat, saj so ubogi.A smo mi krivi da se tastari cigoti okol vozjo s svojimi mecami in se ga prbijajo v gostilnah tamali pa hodjo okol pa kradejo kjer je le priloznost

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T0MA2 ()

Brane2 ::

Kdo pravi, da bli tvoji ljudje neoboroženi in z velikim smislom za humor ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

In kdo pravi, da bi se na tvojih tleh lahko povsem prosto gibali ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Sploh pa jaz ne bi kaj dosti pasivno čakal.

Najprej bi pregledal stanje vozil in krivce ustrezno kaznoval. Nato bi jim dal razumen čas, da poštimajo okolico itd.

Nato bi se poukvarjal s stanjem žensk in sledmi pedofilije in ustrezne tipe zaćorkiral.

Nato bi si pogledal stanje otrok in temu ustrezno ukrepal itd.

V začetku bi blo ko u vojašnici- od pregleda bajt, avtomobilov, okolice itd.
On the journey of life, I chose the psycho path.

krneki0001 ::

U bistvu je treba cigane mal prizemljit in jih mal kaznovat, kadar naredijo pi*darijo in jim samo ukint vso socialno podporo, če otroci ne hodijo v šolo.
Tko bi tut z ostalimi slovenskimi lenobami naredu - tisti ki noče delat tudi ni upravičen do denarja!

Brane2 ::

In BTW: Je še kdo opazil neobičajno koncentracijo čudnega folka in čudnih avtomobilov danes zjutraj ? :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

krneki0001 ::

hehehe a na avtocesti proti postojni?

Ja sem jih vidu ko se je konvoj peljal tja. So bili kr zanimivi.

Brane2 ::

Ne, na lokalnih cestah.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Brane2 ()

Pšenični ::

Sej pravim , kot sem prej, eto tkole.Tistga ,ki je razlagal kako bi vse s kalašnikom, eto tegale takoj k pride ven iz studia v zapor ,prec v zapor za 5 let najmanj.Bi dal jes njemu anarhijo.Če pa ni dosegljiv takoj , pa tazga prec ulovit.Sam na Pluta se spomnte, on je tud vse sorta nakladal po televiziji,pol pa katastrofa.Pa da se z avti kr tko vozjo,brez registracije,pol se dejmo pa še mi če ne bodo ukrepal.Zakva pa mamo policaje,-da gledajo kako Hrvati tepejo Podobnika,heh , sem kr jest odgovoru.V glavnem predolgo je bla anarhija,zato je pa zdaj potrebna trda roka.Eto mulce skopat ,pa v šolo ,drugi nej grejo pa delat.K že delamo red po iraku in afganistanu ,dejmo pa še tehle par cigančkov v red spraut.

T0MA2 ::

Kdo pa pravi da lahko pocnes kar se spomnis in kdo pravi da lahko nehas placevat davke :D In ti bi kar kaznoval vse cigane po vrsti (saj vsi krsijo zakon :D, ce ne drugega zivijo na tuji zemlji,spet so svetle izjeme). Pol bi se posebn cigo zapor naredu. Ustanovu bi pa svojo vojsko z orozjem ki si ga zaplenu :D, tk bi pa res mel mir pred njimi. Seveda bi bli po nasi zakonodaji po 2 letih najkasnej vsi zuni. in kaj bi pol naredu huh

p.s. to vse skupaj je en bluz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T0MA2 ()

krneki0001 ::

V iraku je lažje - ni tok bliz nas, pa lahko pametujemo - tukaj je pa pren našimi pragovi in težko je pometat svoj prag - tujega je lažje.

T0MA2 ::

Ne bi smel tuk zalagat gypsejov (da noujo skos cigani) s socialno pomocjo, ampak magar eno tovarno ustanovit pa jih not zaposlit za minimalno placo, da bi vidl kaksno zna bit zivljenje. Jim placujejo za solo kao ucbeniki pa to, nism vidu se zivi dan cigota s torbo oz kksnimi knjigami. Enostavno povedano: prevec denarja jim damo.

T0MA2 ::

btw: brane2 dans sploh ni blo razmeroma velik ciganov po cestah, prid kdj med kosovnim odpadom :D

T0MA2 ::

Zdj mi je prsla ena krasna ideja na plano, kaj pa ce bi vse cigane zaprli v eno zaprto mesto pa da se pobijejo med sabo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T0MA2 ()

gfighter ::

Ne potrebujemo takšnih ekstremov kot jih naštevate. Sedanji pristop bi bil najbrž čisto dober, če bi policija opravljala delo tako kot ga mora. Delujoča represija je tudi del socializacije, pravzaprav eden pomembnejših. Multikulturnost prav tako ni nič slabega in sama po sebi tu ni del problema. Naj igrajo svoje pesmi, naj letajo po kosovnih odpadih če jim paše, skratka naj delajo kar hočejo dokler se držijo zakonov. Če se jih ne, pa za to niso kaznovani, je pa menda logično da bo šlo vse skupaj samo še na slabše. Vsi, ki bi pa "prijeli zadeve v svoje roke", pa se čimprej zmigajte in to naredite v okviru svojih zakonitih možnosti. Če bi pokazali, da je to dovolj velik problem katerega rešitev zadeva toliko ljudi, da ignoriranje pomeni možnost izgube stolčka, bi se marsikak politik hitro pobrigal in skupaj spravil program. Sicer so letošnje volitve zamujene, ampak je vsaj več časa da do naslednjih res kaj nastane iz tega. Če se pa to komu zdi predolg in preveč zahteven postopek, pa jebiga, prej bi mislil, kaj si potem sploh hotel demokracijo če je ne znaš uveljavljat, tudi problemi s cigani trajajo že precej dlje kot 4 leta. Kalašnika pa ne bomo tolerirali, ne pri ciganu ne pri civilu.

O Hanžku pa lahko rečem le to, da je bilo že preden je stvar sploh prišla v medije povsem jasno kako bo reagiral. Še vedno se je postavil na stran tistih, ki "naj bi" bili šibkejši, relano stanje pa ga po njegovih izjavah sodeč nikoli ni zanimalo. Izjavil je npr.:

"Če vse državne institucije pokleknejo pred množico, ki zahteva javni linč, ni to nič drugega kot konec pravne države"

Če bi dodal še "..ampak če vse državne institucije že tako dolgo tretirajo nekoga drugače kot njegove sodržavljane, to prav tako ni nič drugega kot konec pravne države." bi pa bil človek na mestu. Tako pa pri meni pač pade v isti razred kot npr. Plemeniti...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Brane2 ::

Za Hanžka bi bilo zelo resno bolje, če se sploh ne bi pojavljal. Pravzaprav bib ilo to polje tudi za tiste, ki jim hoče "pomagat".

Tip pretirava z namenom kompenzacije. Nekako v stilu "folk me ne jemlje resno, zato dejmo zagnat vik in krik in zahtevat 5x več, pa se bo ravno zglihalo".

Na koncu izpade kot nekakšen dežurni fašist in zatiralec večine.

Že zmernemu folku pade tema na oči, ko ga vidijo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

WarpedGone ::

Veste kaj je ironija?

Da se v neregistriranem glofu pelje šest oseb zadaj pa policijsko spremstvo in 'nikome ništa'.

Enakopravnost? My ass...
Zbogom in hvala za vse ribe

Brane2 ::

Ironija je, da so (kot zgleda) nepismeni cigani nadjebali puntarje.

Ciganom je povsem jasno, kako dela PR in kako morajo nastopat v javnosti.

Na naši strani pa take osnovne veščine niso jasne niti ministru.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Mogoče ne bi blo slabo, ko bi g Grma spravili v vlado, pa če ima še kaj podobnih kaveljcev tudi.

Tip iam podpore 32kSIT in se pod pritiskom obnese veliko bolje od para Podobnik-Zver, na katere zaženemo kaj- kakih 1MIO sit brutto na mesec, mogoče več ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

globoko grlo ::

ironija je, da so (kot zgleda) nepismeni cigani nadjebali puntarje.


pa še res je

Drgač pa so včasih (20 let nazaj recimo) jagri in domačini sami porihtal zadeve, lovci v strelce pa so mel hajko, vsak nov logor so skuril intko so jih držali s trdo roko v enem redu. ZDej je pa teh ciganov k toče, lovci so političnokorektni, domačini/vaščani so že stari ratal in so se cigoti razpustili, toje vse. Sam trda roka pomaga, druzga ne. Država jih pa lepo subvencionira, zato pa mamo take štale.

Brane2 ::

Štalo mamo, ker so glavni cigani "na ablasti".
On the journey of life, I chose the psycho path.

globoko grlo ::

lol, good one

krneki0001 ::

Oprosti ampak tisti "na ablasti" tut do kolen ne sežejo ciganom.

Brane2 ::

Zato, ker se jim ni treba matrat za denar. Eno je, če te pri kraji kokoši/avta/whatever lahko tudi ustrelijo.

Drugo je, če si lahko enostavno obračunaš 14.000 DEM za enourno sejnino in tako rešiš problem.

Če boljš premislim, mogoče Iračani niso tako neumni. Mogoče pa na taka mesta ne bi smeli sprejeti nikogar, ki ni nikoli uspešno oropal banke/zlatarne/itd. Vsaj lahko vidiš iz policijskih zapisnikov, kakšnega "ministra" dobiš za svoj denar.
On the journey of life, I chose the psycho path.

KandazaR ::

Opazil sem pa tudi, da so nekateri novinarji, ki so poročali o tem pristranski in prikazujejo samo stran romov (npr v delu). Ko romi oropajo ali pretepejo ali pa še kaj hujšega naredijo kakemu domačinu, pa je to napisano samo v majhnem okencu v kroniki. Če romi koga poškodujejo so pač krivi domačini in pa država ker jih ne jih ne zaposlujejo, ker da niso enakopravni v družbi in pa še kaj bi se našlo. Na drugi strani pa če domačinom po več kot 10 let prenašanja nemirov prekipi so takoj označeni za rasiste, razjarjeno množico ki grozi ubogim romom, itd.
Prvi korak v integracijo romov morajo narediti oni sami in se odpovedati kriminalu.
Kar se pa tiče g. Hanžka, skrbel naj za človekove pravice VSEH ljudi, ne pa samo za neko dolenjsko manjšino, ki se ukvarja z kriminalom.

Brane2 ::

To je zato, ker Romi niso zaplankani, ker se hitro učijo novih prijemov in obvladajo sceno, predvsem javne nastope in marketing, pa tudi drugje niso slabi.

Mi imamo pa kupe v bistvu nepismenih in vase zagledanih astronomsko preplačanih bleferjev.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

noraguta ::

ma u rezervat , če se neznajo socializirat. pa električno ograjo okrog , davjo lohk zanjal svojo folkloro v miru. tut čej ne pismen pa t da mer mene nč ne mot brane. čete pa skolam puglav kje mau slabe vole k smu reku nej spizdi stvoje gmajne j pa druga.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Brane2 ::

Rezervat je lahko hitro s**anje svoje vrste.

Če plačuješ folku 40 kSIT po otroku "da bo mir" v rezervatu in če vsak par otrok naredi v 20 letih 10 novih, te čaka bankrot in eksplozija rezervata v relativno kratkem roku...
On the journey of life, I chose the psycho path.

T0MA2 ::

Brane2: mors upostevat da se tut cigani med sabo nimajo radi tko da tut v rezervatu ne bi mel mira pred samim seboj

dolenska ::

ma HANŽEK naj bo kar lepo tiho. Kje je pa prej bil. A niso človekove pravice in dolžnosti tudi, da otrokom omogičjo dostojno življenje. Tam kot so prej živel, bil imel varuh človekovh pravic vrjetno dovolj dela. Da ne govorimi o pedofiliji ali pa skoraj golih otrok sredi zime. Kakor koli so živeli in sedaj živijo so si sami krivi, jst jim bi pobral polovico mesečnih dohodkov.In ne razumem kaj se zdej bunijo, da nimajo tople vode....sej se itak ne umivajo..zakaj bi rad zdej toplo vodo? A tam sred gozda so pa mel toplo vodo kajne. jebenti jim samo norca se delajo.

T0MA2 ::

Zacuda pa noben vec ne pise o unmu kmetu k so ga s kolom po glavi, to pa ni vec interesantno, zdj so zanimivi mali umazani cigani
sploh pa mormo pazit kaj si eu misli o tem kaj mi po casopisih pisemo

p.s. zakaj se pa noben od medijev ne buni kako lahko kr s kolom napadas ljudi, spravis v kriticno stanje, in te oprostijo valda ker nimas tople vode

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T0MA2 ()

Daedalus ::

Tisti s kolom je precej nepomemben dejavnik. Je zgolj sprožil vse tole, pri čemer pa, ironično, tip ni Rom. Je kr lepo slovensko govedo (malo sarkazma, si ne morem pomagat0:) ).
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Brane2 ::

Ni "nepomemben dejavnik" za tiste prebivalce.

Sploh pa, to jim je v bistvu v plus. Sedaj lahko rečejo, da niso mislili samo na rome ampak na vse v kompletu, torej le kao "nimajo nič proti romom"...
On the journey of life, I chose the psycho path.

globoko grlo ::

ja, pa se sprašujemo kako dvignit nataliteto nas slovencev
sej vlada načrtno dela pilotski projekt dvigovanja natalitete na ciganih, pol bojo pa to še na nas slovence razširil

Nsf ::

Seveda bogi cigani oni so samo prišli živet sem.Potem pa jih slovenci j***** ne damo jim zemlje,službe,elektrike,vode,nič ja za to je treba delat ne pa fehtat okoli in se delat bogega kako nič nimajo.Potem pa še sprašujejo zakaj jih nihče nemara.Za spoštovanje je treba nekaj narediti ne pade kar iz lufta.Se pa najdejo izjeme niso vsi takšni.

Thomas ::

No, zdej vam je jasno, kako je Američanom v Iraku. Podivjanih Ciganov je tam nekaj milijonov.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

podbevna ::

No ja Thomas to pa ni glih enako. Podivjani Iračani so v Iraku, ne v ZDA.

Če hočejo doma živet kot polcivilizirani barbari imajo IMO to pravico. Oziroma ZDA nimajo dolžnosti, da tam ob ogromnih finančnih in človeških stroških stvari spreminjajo. Naslino izvažanje pravne države in spoštovanja človekovih pravic ni praktično izvedljivo in je posledično taktična napaka. Usmerjanje z zgledom in kvalitetnim življenjem deluje (glej padec SSSR in demokratizacijo Kitajske), bombe in sankcije pa ne delujejo (glej Vietnam, Korejo in Irak).

V Sloveniji pa je zagotavljanje pravne države in spoštovanja človekovih pravic osnovna naloga vseh vej slovenske oblasti. Zato je treba državljane, prebivalce in obiskovalce v to tudi prisiliti, če njihova lastena stopnja moralnega razvoja tega ne zagotavlja.

A. Smith ::

Ja, Američani imajo obsežnejši problem. V nečem pa imajo prednost: tamkajšnji domačini imajo lastno zemljo in hiše, romi pa tega nimajo.

In zdaj jih peljejo v Postojno; kam jih bodo dali? Kje jih bodo naselili, ko bo 14 dni mimo? Nekam jih morajo. Spotoma narest hišno preiskavo, pobrat neregistrirana vozila, droge, orožje. Treba jih je prisilno socializirat. Narest en industrijski obrat tam zraven in naj delajo za minimalno plačo, vsak za delo sposoben naj bo tedensko kontroliran, če hodi na šiht. Če ne, u arest za en teden/mesec. Če jim minimalna plača ni všeč, lahko delo iščejo drugje, seveda pod tedensko kontrolo! Družinam pobrat socialne dodatke, če otroci ne hodijo v šolo. Če se otroke zlorablja, pušča spati zunaj, itd., dat otroke rejcem in staršem prepovedat dostop. Kontrolirat, kako se denar porablja in manjšati dohodke če se ne uporablja pravilno.

Seznam ukrepov je dolg in močno dvomim, da bo kdaj izveden. Žal je največkrat tako.

Za vzgojo otroka je treba 18 let, večinoma uspe. Odraslega se ponavadi ne da več vzgojit. Če moraš pa vzgajat celo skupnost, je pa to skoraj neizvedljivo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

cryptozaver ::

Oh ubogi Američani. Kok ciganov majo po svetu smrk smrk. |O

IgorGrozni ::

Razen izjem (Brane2, podbevna, pa še kdo) bi recimo jaz vas nagnal od vašega doma, vas zaprl v žične ograde, vpregel v prisilno delo, vam dal preko hrbtov s kolom, strašil s kalašnikom in vas vsekakor zmerjal z ....cigani.:\


Tukaj mi pride na misel ena Crnkovičeva ( ki ga sicer ne maram ):

˝Ati, ati, aneda v TVju v resnici ne živijo taki majhni ljudje ?
Hmm...... Sine,drugače ne, ...huuuh, ...ampak tile v športnem uredništvu RTVS so tako majhni !˝



Ali so nekateri na S-T res tako majhni ?

Ne vsi,..huuh, a žal, nekateri so !
««
3 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lepo je biti rom v naši državi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
786079 (4106) krneki0001
»

Končno dočakali (Strojanovi)!!!

Oddelek: Loža
322923 (1665) šernk
»

Policijska država na vidiku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
776175 (5188) Brane2
»

Priviligiranost romov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18011499 (7947) čoko

Več podobnih tem