» »

z dvemi računalniki na internet, arnes v študentu

z dvemi računalniki na internet, arnes v študentu

AglioAlio ::

Le pozdrav!

Imam eno vprašanje za mojstre.
Do zdaj smo v študentu imeli adsl preko siola, router, dva switcha, in 9 računalnikov povezano v mrežo.
Zdaj smo se naročili na domski net, preko arnesa. Dobil sem ime in geslo in se s prenosnikom povezal preko SecureW2 clienta na njih. Pri tem sm mogu upisat MAC naslov od mrežne kartice.
To vrjetno pomeni, da lahko grem samo s tem naslovom na net kajne?
Ali to pomeni, da če se hočem priklopit z stacionarcem bi mogu prekopit kabel in popravit mac naslov ne?
Vrjetno to ne bo šlo preko switcha?

Kaj pa če bi v stacionarca vstavil še eno mrežno? Bi lahko, potem nekako s cross over kablom povezu oba na net?

Če mate izkušnje vas lepo prosim da mi pomagate,
hvala, lep pozdrav

marsovcek ::

1. zamenjaš comp, na prijava.sd.uni-lj.si spremeniš MAC in čakaš do polne ure, da "zagrabi"
2. stacionaren z eno mrežno -> cross over -> prenosnik -> vtičnica
3. kloniraj MAC. Če maš realtekovo mrežno & WinXP: Start -> settings -> Network connections -> Local area connection -> (desni) Properties -> Configure -> Advanced -> Network address -> piši Miško :) Za linux pa ifconfig eth0 (al pa eth1,...) hw ether 00:00:00:...

Ta zadnja možnost se mi zdi še najlažja & jo tudi sam uspešno prakticiram :D .

Edit: typo

Zgodovina sprememb…

AglioAlio ::

ne ravno štekam.
Prvo možnost štekam, a se mi neče vedno spreminjat MAc in čakat polu ure.

Druga možnost mi ni jasna, ker nevem kako bi istočasno na stacionarcu in prenosniku laufal net, če ne dam v stacionarca dve mrežni.

Pri tretji vrjetno misliš da bi spremenu MAC naslov od stacionarca, tko da bi bil enak kot na prenosniku al kaj? Samo tko spet nebi blo možno bit istočasno na netu, ali pač?

hvala lepa, lp

marsovcek ::

A, nisem razumel, da hočeš biti istočasno z obema gor. Potemtakem rabiš v stacionarnem dve mrežni & se s prenosnikom povežeš preko stacionarnega.

AglioAlio ::

ma ja, nekej tazga. Ker stacionarca laufa vedno, s prenosnikom delam bolj za faks, tko da rabim le občasno kaj net.

Še nekaj me zanima. Kako bi pa zasčitil domeno z geslom, al pa vsacga posameznika v nasem apratmaju, da bi mi vedli geslo in si šerali med sabo. Da nebi cel blok videl naših neumnosti :) Ker sem videl da eni majo že zaščitene.

hvala lepa, lp

zee ::

folk tukaj share celoten c: disk :(
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

AglioAlio ::

ma ne šeram ceu c disk, ne se bat. MAm dva diska noter, enga za sistem in to, druzga za download. In slednjega bi rad šeru z frendi, Zaščiteno z passwordom.
Še nekaj, če nočeš pomagat, bodi tiho.
ajde

klavdijL ::

ola...
še eno vprašanje - kako se nastavi wireless router da dela preko secureW2? katere routerje zadeva podpira... kakršnakoli informacija zelo dobrodošla

croco ::

tisto drugo možnost s stacionarnim in prenosnikom sem jaz sprobal in ni delovala. prenosniku ni znalo dodelit dnsjev in ko sem mu ročno vpisal tiste ki jih je dodelilo stacionarnemu ni delovalo....

glede na to da router in svoj MAC naslov bi blo zanimivo sprobal ali bi z routerjem delal tako internet. pa še to...po logiki če imata dva kompa enak mac naslov nebi smel bit problem da bi bla oba hkrati povezana preko switcha...predvidevam da bi znalo laufat

Gapi ::

croco: Motiš se.Nikoli ne imej v mreži dveh istih mac naslovov. Boš mel velike konflikte z njimi in mogoče se bo še routerju ali switchu utrgal in bo ratal zelo nepredvdljiv.

klavdijL ::

ma saj če imam router in noter pride wan se obnaša kot dhcp server ane... se pravi da če dobi pravilne protokole bi moralo delat... kam pa naprej posreduje zadeve pa ni pomembno... problem je le ker bi rabil router z pap autentikacijo ter postavitev dhcp na securew2

balkanec ::

Na kratko: Za kaj takega bo potrebno veliko drage opreme, kot so router s podporo protokola 802.1x + EAP , RADIUS in LDAP. In ce zelis vso to opremo spraviti na nivo funkcionalnosti, bos verjetno potreboval kako dovoljenje Studentskih Domov. Da o tehnicnem znanju ne govorimo. Poleg tega, kaj ni to pocetje prepovedano? So pravila, ki se jih je potrebno drzat. Ce se jih ne, potem gre dostop PAPA. Kmecka logika: kaj je bolje? Placati studentskim domovom unga jurja da ti omogocijo Arnes povezavo 80MB/25MB optike ali pa Siolu ene 30 evrov za 2MB/256KB bakra.

Posojati svoj IP ni najbolj pametno pocetje. Nikoli ne ves kdo koga kam poriva.

Dve MAC adresi na netu ne bo slo nikakor. Sicer pa 802.1X pravi da ena mac dobi en ip.

Stacionarno + Mobilno ? Na winsih bolj tezko (ce spljoh gre).. mogoce na kakih linuxih z dosti znanja.
Ti si ziher pozigalec !!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet v študentskih domovih

Oddelek: Šola
3910644 (9600) hawkwood
»

router priključen na router

Oddelek: Omrežja in internet
283645 (2215) janco
»

Internet v studentskem domu po eni uri neha delati

Oddelek: Omrežja in internet
121646 (1331) Ashrack
»

XBOX LIVE problem s konekcijo :( :( :(

Oddelek: Konzole
303052 (2769) T_F_7
»

Dva računalnika v študentskem domu

Oddelek: Omrežja in internet
132865 (2114) malini

Več podobnih tem