» »

Disk cache vprasanje

Disk cache vprasanje

kisser ::

Zanima me, kaksna je razlika med diski, ki imajo razlicen cache. Eni imajo 8Mb, drugi 2Mb, tretji ga sploh nimajo. Kako se to pozna pri hitrosti, glede na to, da racunalnika nimam v mrezi, bere in pise pa ves cas. Se to kaj pozna pri hitrosti?

kisser
----------------
Klepetalnik 3.0
http://ruleless.com/klepetalnik

Vesoljc ::

Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

billy ::

Pozna se pri prenosu malih, defragmentiranih datotek. Pri velikih je pa vse isti kurac :)

Caligula ::

Kul je to, da majo ponavad diski z 8Mb daljso garancijo in se pol splaca, ker pr disku mors nekak racunat, da bos, ce mas triletno, to zadevo krvavo potreboval enkrat >:D

Sam upamo pocas vsi, da se te casi poslavljajo sam treba met mal v mislih tud potencialno smrt diska. 0:)

billy ::

Garancija se bo upoštevala takrat, ko se bo trend naraščanja kapacitet diska ustavil. Sedaj gre to vse tako hitro naprej, da si lahko komot vsako leto privoščiš novega, ki je 3x večji od starega in to za smešno malo denarja.

jest10 ::

billy:
Ja če ti daje mamica denar...
Vsak, ki si ga pa služi sam ni 20 jurjeu nikakor smešno malo

billy ::

20k je smešno poceni za 160G podatkov. Če primerjamo kolko CDjev spečejo deca, etc bi si ziher lahko to privoščli. Medtem, ko pride 80G ene 14k. To greš 2x ven pa zapraviš več. al ti mamica ne pusti hodit ven? :P

jest10 ::

Nekateri znamo feštati za 2 jurja....

Caligula ::

Ma itak diski crkujejo in tisti, ki majo 3 leta garancije lepo zastonj skos nove in vecje dobivajo. Drugace pa itak industrija diskovja stoka, da jim gre slabo zaradi nizkih marz in zna bit da bodo probali malo kartelno kaj omejevat proizvodnjo :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Seagate prodal milijon hibridnih trdih diskov

Oddelek: Novice / Diski
3913989 (12615) Dr_M
»

kateri 300Gb disk kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
261947 (1182) Pyr0Beast
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113445 (7342) e-marko
»

160gb sata disk: WD, Maxtor ali Seagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634801 (3373) Jaffa
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310099 (7284) Keyser Soze

Več podobnih tem