» »

Easyjet/Ryanair prtljaga po "novem"

Easyjet/Ryanair prtljaga po "novem"

...:TOMI:... ::

Imam nekaj vprašanj za tiste, ki ste potovali z nizkocenovniki v zadnjem času.

Nekaj časa nazaj je Easyjet spremenil mere iz 56×45×25 cm na 50×40×20 cm. Zanima me, koliko kaj komplicirajo zaradi tega? Kaj sedaj to pomeni, če pridem s kovčkom primernim za Ryanair, saj drugega trenutno nimam? Ryanair ima dimenzije 55×40×20 cm (BTW sedaj po novem omogočajo tudi 2. torbo, dimenzij 35×20×20 cm pri ryanairu).

Kolikor sem jaz razumel, lahko še vedno vzamem kovček dimenzij 56×45×25 cm na easyjet, vendar oni garantirajo samo prostor za 50×40×20 cm. Če ni več prostora, mora iti kovček spodaj v prtljažnik (ga ne nosiš s sabo v kabino in potem ga počakaš na traku).

Je bolje kupiti nov, manjši kovček posebej za Easyjet? Kolikor sem na hitro gledal, pri Easyjetu doplačilo flexi pomeni tudi to, da ne komplicirajo za tistih par cm, lahko imaš staro mero 56×45×25 cm. Čeprav mi ni jasno, kaj to pomeni? Da se prvi vkrcaš na letalo in zasedeš prostor?

Dopišite tudi katere kovčke, torbe uporabljate za vse 3 dimenzije, ki so omenjene zgoraj.
Tomi

Invictus ::

Najbolje je dati 3 - 10 EUR za Priority boarding, pač gled ena tip sedeža.

Tako boš vedno sedel na dobrem sedežu in imel prostor za večji kovček. Ker se boš vkrcal med prvimi.

Seveda tega ni če si preveč škrt.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Shinobi ::

Za ročno prtljago, če je samo 1 kovček, ti nebo nihče kompliciral.
Sem že nosil rukzak pa laptop (posebej torba) pa ni bilo panike.
Sem pa že tudi letel v afriko, kjer so bolj ali manj vsi imeli
po dva 20kg kufra prijavljena kot ročno prtljago.

Po mojih izkušnjah imajo drugače za ročno prtljago nekakšno "šablonico",
kjer daš torbico not, da vidiš, če paše. V življenju še nisem videl,
da bi bilo komu tako komplicali, da bi to napravo dejansko mogel uporabiti.

Videl sem, kako so skenslali arabce zaradi prevelike količine ročne prtljage,
zaradi manjših odstopanj pa nikogar.

Vedno, ampak res VEDNO pa tehtajo prtljago. To pa je problem, če pokaže
preveč.

...:TOMI:... ::

Saj zato je vedno pri roki tehnica za kufre ;)

Ena možnost je tudi, da si "cigo" in si oblečeš tole.

Če nočeš, da te udarijo po prstih, moraš upoštevati pravila

http://www.skyscanner.net/news/7-ways-b...

in imeti dober kovček ali torbo

http://www.skyscanner.net/news/best-han...



Možnost je tudi potovanje brez kovčkov, pošlješ jih posebej, preko Eurosenderja.
Tomi

Invictus ::

Pri EasyJetu nikoli ne tehtajo prtljago če je prave dimenzije.

RyanAir je bolj zafukan. Ampak z njimi ne letim.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AndrejS ::

1x so mi pri Ryanair komplicirali , ker sem imel poleg kovčka še vrečko z mokro brisačo in kopalkami. In sem moral to pred vkrcanjem na letalo spravi v kovček - za mano pa vrsta!

flbroker ::

Ja to so meni tudi enkrat naredili leta nazaj pa se ne spomnim ali je bil RyanAir ali EasyJet, sem moral peder tasno tiscat noter v rugzak na silo tam pred vsemi. Drugace pa ne dam za kovcek iz principa, zdaj ko pridem domov sem kupil karto brez prtljage pa se naj...ce pa bi stvari nujno potreboval pa raje posljem skatlo si domov, me pride enkrat ceneje kot 20kg torbe na letalu, pa se moras prit prej na letalisce pa se potem guzvat tam pri traku. Najbol pa me zalosti ko vidim kovcek razfukan totalno kot da so ga tri mesce prevazali po letalih, ne pa 2h.

Invictus ::

@flbroker

S takim odnosom boš prišel samo na listo "unwanted" ali pa boš drago doplačal za prtljago, če boš hotel iti na avion.

In verjemi mi da te ne bodo spustili gor. Preprosto ne dobiš boarding passa. Če se boš pa online checkinal, te bodo pa zavrnili na boardingu. Pol se pa zafrkavaj v mednarodni coni. Ali mogoče v kakem zaporu da se malo ohladiš. Namreč, ni jim problem poklicati letališke policije, če boš preveč bluzil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

flbroker ::

wat? ce potujem brez prtljage me lahko dajo na unwanted list? kaj pa je to zdaj za ena fora

Posvetu ::

...:TOMI:... je izjavil:

Imam nekaj vprašanj za tiste, ki ste potovali z nizkocenovniki v zadnjem času.

Nekaj časa nazaj je Easyjet spremenil mere iz 56×45×25 cm na 50×40×20 cm. Zanima me, koliko kaj komplicirajo zaradi tega? Kaj sedaj to pomeni, če pridem s kovčkom primernim za Ryanair, saj drugega trenutno nimam? Ryanair ima dimenzije 55×40×20 cm (BTW sedaj po novem omogočajo tudi 2. torbo, dimenzij 35×20×20 cm pri ryanairu).

Kolikor sem jaz razumel, lahko še vedno vzamem kovček dimenzij 56×45×25 cm na easyjet, vendar oni garantirajo samo prostor za 50×40×20 cm. Če ni več prostora, mora iti kovček spodaj v prtljažnik (ga ne nosiš s sabo v kabino in potem ga počakaš na traku).

Je bolje kupiti nov, manjši kovček posebej za Easyjet? Kolikor sem na hitro gledal, pri Easyjetu doplačilo flexi pomeni tudi to, da ne komplicirajo za tistih par cm, lahko imaš staro mero 56×45×25 cm. Čeprav mi ni jasno, kaj to pomeni? Da se prvi vkrcaš na letalo in zasedeš prostor?

Dopišite tudi katere kovčke, torbe uporabljate za vse 3 dimenzije, ki so omenjene zgoraj.


To glede Easyjeta ni čisto res, dimenzije so še vedno iste, samo lahko se zgodi, da kovček nad temi manjšimi merami dajo v "prtljažnik" (brezplačno), če v prostorih nad glavo ni več prostora.
www.posvetu.si - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

SmeskoSnezak ::

Kolegica potuje prvic v tujino z ryanairom. Zanima jo, ce lahk vzame sabo kavo Barcaffe, koliko je lahk vzame? Pravtako pa ima neke kreme, ki jih potrebuje... recimo, ognjicevo kremo. Kaksne izkusnje s tem? Za tekocine ve, da ne sme imeti nic vec kot 75ml...
@ Pusti soncu v srce... @

Mavrik ::

Tekočine in ostri predmeti so omejeni, ostalo pa lahko vzame pač toliko kot pusti carina v državi v katero potuje.
The truth is rarely pure and never simple.

SmeskoSnezak ::

A so razlike po drzavah v Evropski Uniji? Ce te razumem, torej kavo in kreme lahk vzame zravn?
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

stapler rump ::

Kreme se v ročni prtljagi štejejo kot tekočine. Se pravi, da štejejo k skupni omejitvi 100 ml in jih moraš imeti v prozorni plastični vrečki, ko greš čez varnostni pregled. Če so v oddani prtljagi, potem ni kakih posebnih omejitev.

SmeskoSnezak ::

Torej recimo kremo za roke, 250ml. ne more vzet na letalo?
Kaj pa kafe? :)
@ Pusti soncu v srce... @

Invictus ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Torej recimo kremo za roke, 250ml. ne more vzet na letalo?
Kaj pa kafe? :)

Naj se pripravi da ga bodo odvzeli oz. bo čakala dlje časa zaradi bolj podrobnega pregleda.

Če hočete malo izzivati letališko varnost, mimogrede lahko sledi kak detailjni in rektalni pregled ter prepoved letenja z določeno družbo.

Pač naj vrže prtljago v tovorni prostor, potem pa lahko s sabo vzame skoraj karkoli. Seveda pa to stane dodatnih 20 EUR. Tragedija ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SmeskoSnezak ::

Zato pa jaz tu sprasujem, da ne bo mela problemov. Hvala.
@ Pusti soncu v srce... @

Invictus ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Zato pa jaz tu sprasujem, da ne bo mela problemov. Hvala.

Moja poanta je, ne se zafrkavat z letališko varnostjo zaradi kile kofeta. Naj ga kupi tam ... Saj gre z letalom, ne z avtom na dopust na Hrvaško, kjer se vleče s sabo celo špecerijo ...

Letim vsaj 2x na mesec, in skoraj vedno pizdim nad kakim idiotom, ki ne pozna osnovnih zadev ki jih vlačiš zraven laptopa. In mora vse skupaj iti na podroben pregled, včasih pa celo na vonjalno napravo za eksplozive.

Letališka varnost zaposluje najbolj zabit folk, ki slepo sledi navodilom. SLEPO ... Velika doza potrpljenja je zelo potrebna. Pa sem sam frequent flyer, pa ni nobene razlike ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nejcek74 ::

Ja, samo 50 procentov Slovencev se vedno orgazmira na Barcafe. Tako da je med tistimi ki zivijo v tujini precej cenjen.
Za kreme so ti razlozli, kava NI ovira.

*se moram popravit:
Depending on the sensitivity of the screening equipment, certain metals and inert gasses like nitrogen used in vacuum-packed items such as coffee will either set off radar triggers or look suspicious in their travels through the X-ray machine.
Tako da mogoce dobis kako dodatno vprasanje, je pa dovoljena na letalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

krho ::

Torej tekočina za leče v 120ml-150ml flaški bo problem.. Manjših namreč ni.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Mavrik ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Torej recimo kremo za roke, 250ml. ne more vzet na letalo?
Kaj pa kafe? :)


Z navadno kavo (torej, zmleto / v zrnih) ni prav nobenih problemov in jo lahko komot nese. Invictus kot ponavadi spet naklada in poslušanje tistih sporočil je... škodljivo.
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

krho je izjavil:

Torej tekočina za leče v 120ml-150ml flaški bo problem.. Manjših namreč ni.

Res je. Prelij v manjšo flaško ...

Mavrik je izjavil:


Z navadno kavo (torej, zmleto / v zrnih) ni prav nobenih problemov in jo lahko komot nese. Invictus kot ponavadi spet naklada in poslušanje tistih sporočil je... škodljivo.

Dokler pač to ne postane problem. Sumljiva embalaža, velikost, oblika, vse to lahko postane razlog za bolj pobroben pregled ...

Naj pa sicer folk sam proba kako se je pogovarjati z zabitim varnostnikom ko se ti mudi na letalo.

Good luck ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

videc ::

krho je izjavil:

Torej tekočina za leče v 120ml-150ml flaški bo problem.. Manjših namreč ni.
Aosept pride v 90ml flaški.

St235 ::

Dokler pač to ne postane problem. Sumljiva embalaža, velikost, oblika, vse to lahko postane razlog za bolj pobroben pregled ...

Nakaladaš. Po tej logiki tako ali tako ničesar ne moreš nest na letalo. Z kavo (v prahu/zrnih) nisem nikoli imel težav pa letim tedensko in sploh pri čezocenaskih eltih jo pogosto vozim v eno in drugo smer. V življenju me ni še nihče vprašal ali me kakorkoli dodatno pregledoval na podlagi vrečke kave.

krho je izjavil:

Torej tekočina za leče v 120ml-150ml flaški bo problem.. Manjših namreč ni.


Seveda so. Ne bom trdil da dobiš vse znamke ampak še nikoli nisem imel težav dobit 90ml tekočine za leče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

l0wc4 ::

Moje izkušnje z RyanAir, EasyJet, WizzAir in še katerim nizkocenovnikom so take, da v kolikor mi kaj ni jasno, povprašam na njihovi strani, pošljem mail ali telefoniram. Letim 1x na mesec z nizkocenovniki, parkrat na leto čez lužo, največkrat DELTA, AlItalia, AirFrance ali Lufthansa. Na drugo stran z Emirati ali Quatarjem. Nikoli nobene težave. Izkušnja v decembru z dojenčkom je bila taka, da sem vprašal kaj lahko imamo in so rekli karkoli, ko smo šli nazaj v Evropo pa nismo smeli imeti ničesar. Tako da enaka letalska družba, drugo letališče in drugi zakoni. :) Nikoli ne moreš biti prepričan kaj je prav in kaj ne. Vprašaj, potelefoniraj tako na letalsko družbo, kot tudi na letališče. Ne podcenjevat varnostnikov, če se ne motim imajo na enem od londonskih letališč napisano, da ima letališko osebje vedno prav. :)

Invictus ::

p4729129 Nakaladaš. Po tej logiki tako ali tako ničesar ne moreš nest na letalo. Z kavo (v prahu/zrnih) nisem nikoli imel težav pa letim tedensko in sploh pri čezocenaskih eltih jo pogosto vozim v eno in drugo smer. V življenju me ni še nihče vprašal ali me kakorkoli dodatno pregledoval na podlagi vrečke kave.[/st.citat naj bi izjavil:


Ni nakladanje. Sam sem imel docking station za laptop zraven, pa je trajalo pol ure da so ga pregledali.

Tisti varnostnik ga je gledal kot da je našel nov model atomsk

Ni nakladanje. Sam sem imel docking station za laptop zraven, pa je trajalo pol ure da so ga pregledali.

Tisti varnostnik ga je gledal kot da je našel nov model atomske bombe ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

bzp ::

l0wc4 je izjavil:

Tako da enaka letalska družba, drugo letališče in drugi zakoni. :) Nikoli ne moreš biti prepričan kaj je prav in kaj ne.

... ima letališko osebje vedno prav. :)

This. V eno smer kufra nihče tudi pogleda ne dobro, v kontra smer ti pa zaplenijo šampon ki je sicer v 100ml flaški ampak na flaški ni jasno označeno da je volumen 100ml, težijo ker imaš pulover v roki namesto v kovčku, ... So ogromne razlike med letališči in kako strogo se pravil drži letališko osebje.