» »

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene.

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene.

1
...
3 4
5
»

Planetarium ::

ma veze... obremenitev cpu ja med dekodiranje videa, čipset drastično vpliva na to. pri AMD ju lahko še marsikaj drugega zraven delaš.

Nekaj me čist informativno zanima, em namreč s tem ko lahko karkoli pri AMDjevih procesorjih počneš medtem ko se ti neka stvar decoda, ali je hitrost decodanja enaka tisti ki bi bila če ne bi v backgroundu laufalo ničesar drugega?

edit: typ0

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

ma veze... obremenitev cpu ja med dekodiranje videa, čipset drastično vpliva na to. pri AMD ju lahko še marsikaj drugega zraven delaš.

Nekaj me čist informativno zanima, em namreč s tem ko lahko karkoli pri AMDjevih procesorjih počneš medtem ko se ti neka stvar encoda, ali je hitrost encodanja enaka tisti ki bi bila če ne bi v backgroundu laufalo ničesar drugega?

Grafika v čipovju pomaga le pri DEKODIRANJU. Pri kodiranju videa nima nobene veze.

Racunalnik ::

Katera plata ima integrirano grafiko,jest tega nerabim ker imam svojo grafiko?

Zdele se bolj nagibam k q6600,kaj pa ce povzamem in povem da se z renderingom ali kodiranjem videa vrjetno vec ukvarjam kot z igranjem igrc?

Gledal sem tiste teste in q6600 je povsod boljsi,potem pa cist skoraj na du testa se en test pa phenom potolce intla,teli testi skoda ker niso v smeri renderingov usmerjeni in ne samo v igrovje.

Ce so rami deklarirani da bodo rezultate 4-4-4-12 dali pri 2.1v,kako naj vem kdaj so naviti, vrjetno obstaja neka defolt Voltaza po kateri ves da rami se niso naviti?

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

za rendering imaš en graf tukaj.

DJ MartiNi ::

Default napetost za DDR2 rame je 1,8V.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Racunalnik ::

Katera plata je zdej boljsa, EPU ali PRO in zakaj je pro cenejsa?

mesoreznica ::

Plate so dosti podobne. Pro ima boljše hlajenje.

Oznaka EPU (Energy Processing Unit) pri Asusu velja za Energy Efficient Motherboard.

Jaz bi vzel Pro.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Planetarium ::

Kot je reku mesoreznica, da sta plati skoraj identični, obe imata za razliko od P5K 8-fazno napajanje, če te moti kratica EPU (optimizacija porabe procesorske energije) jo imata obe tako da pri P5K/EPU to ni noben plus, je po mojem le prva plošča ki je prišla na trg s to tehnologijo. Edino kar je pri P5K PRO je da ima malenkost boljše hlajenje kot EPU. Je razvidno ze po slikah:




Glede na to da je P5K PRO 3eur cenejša gre tudi moj glas PRO : PP

Racunalnik ::

Trenutni set

Intel Core2Quad Q6600 SLACR G0 BOX 170eur
ASUS P5K Pro 97eur
Zdej sam se za rame nevem,ce bi mi lahko kdo pomagal in najdel kej pametnega 4gb 800mhz
Jest sem izbral te,ampak je bilo tukaj receno da niso dobri ker so za navijat.
Vrjetno ker imajo 2.1 V oz.ker imajo case podane na taki voltazi, navadno bi morali pa delati na 1.8V kot je bilo tu receno
CORSAIR XMS2 DHX 4096MB KIT cl4 (2x po 2gb,da bo dual chanel) 90eur

Zgodovina sprememb…

mesoreznica ::

Mislim da bodo tile OK. Teško boš našel 2GB ploščice, ki delajo na nizki voltaži in imajo CL4. Večina jih je CL5.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

novinec09 ::

Rami so OK.
Če neboš navijal in neboš nastavljal frekvenc ter latenc, potem bodo BP delali tudi na Default voltaži. ;)

GrimReaper ::

Katera plata je zdej boljsa, EPU ali PRO in zakaj je pro cenejsa?

Če ne rabiš RAID-a in 6 SATA portov, je prednost PRO-ja le hladilnik več. Za tiste 3€ ne vidim zakaj bi sploh kdo vzel P5K/EPU.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Racunalnik ::

Potem so rami tudi vredu,pac sem mislil ce so kje boljsi za ta denar za dobit,ker vsako podjetje prodaja drugacne znamke.

Racunalnik ::

A kdo ve ce lahko na ta procesor in plato nabijem zalmana 7700 alu cu k sem ga sedaj imel na athlonu 3500,ce ima ista vodila,vrjetn jih nima,a se jih da dobit in pa ce je sposoben hladiti tak procesor.
Sej vrjetno bom orginalnega uporabil.

mesoreznica ::

Če so zraven priloženi pushpini za pritrditev na hladilnik potem ja, ampak dvomim.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Planetarium ::

As with the 7000 series, the 7700 is a cross-platform device with compatibility for all the newer CPU socket types: The Intel 478 and 775, and the AMD 754, 940 and 939. The older Socket A and 370 are ignored - nej bi se dalo ne bom pa reku za 100%

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

Sam se to,mogoce bom vse kupil pri AGT ker je v Ljubljani in je razlike samo 10eur pri nabavi komponent in ker ta in ona firma nimata istih ramov bi vas prosil ce lahko izberete najboljse iz njihove strani v rangu do 100 eur.

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...

Planetarium ::

karkoli od tukej bo dost za tvoje potrebe : P drugače pa enga od teh, CL=4 latence

Mushkin PC2-6400 "Extreme" KIT 4096 MB
APOGΣΣ PC2-6400 "WH" KIT
Exceleram PC2-6400 "SW" KIT 4096 MB

Zgodovina sprememb…

mesoreznica ::

Moj glas za Mushkin. :)

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

Moj glas za Mushkin. :)

LP

A ker je dober,firma dobra al zakaj?

Racunalnik ::

Obrnjeno vprasanje,ali je od nastetih stirih ramov resnicna rezlika med cenejsim za 70eur in najdrazjim za 100eur?

bluefish ::

odvisno, čemu ga boš koristil.

tilinho20 ::

Če boš kaj navijal vzemi TeamGroup Xtreem Dark 800mhz saj so sedaj samo še 100 eur,

Racunalnik ::

Ne navijal nebom,razn ce ima v biosu za kaksne par procentov gor dvignit ze kot funkcijo,pa se to ne.
Potem se ne splaca unga rama za 100eur kupit,raje tistega za 70 ali 80eur?

tilinho20 ::

Če se ne motim ima plata Foxconn Mars tako narejeno da samo vpišeš za koliko procenotv hočeš naviti in potem bo plata samodejno to naredili. Samo voltaže pa mislim da ti ne da višje.

Racunalnik ::

Mel sem asus ki je po procentih visala,tko je bilo ze narejeno za manjse navijanje.

Drugace me pa se vedno zanima cve je ram za 70eur res tolk slabsi kot za 100eur,ce sta oba latence 4?

x45 ::

Racunalnik: tukaj maš prihajajočo verzijo intelovega K10.

Prve slike Nehalem in X58 čipov

Racunalnik ::

Dej mi po domace razlozi kaj naj bi mi povedal link ki si ga dal,nov procesor,se boljsi,treba cakat?

AnWar ::

ASUS P5K P35 90.82EUR
INTEL Core 2 Duo E8400 3.00/1333 6MB BOX 169,03 EUR
____________________________________________________

Evo izracun: 260 EUR

To je moje mnenje! Tudi ce ne navijas, mas mir nekaj casa!
[Asus ROG Strix SCAR III]

Racunalnik ::

Anwar sem se ze odlocu za 6600 in pro plato,pride 270eur.

Za ram nevem ali naj kupim za 100eur ali za 80,ceprav je zlo majhna razlika bom pac vrjetno za 100eur.

mesoreznica ::

Anwar sem se ze odlocu za 6600 in pro plato,pride 270eur.

Za ram nevem ali naj kupim za 100eur ali za 80,ceprav je zlo majhna razlika bom pac vrjetno za 100eur.


Za katera dva rama se gre?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Planetarium ::

TeamGroup Xtreem pa CORSAIR TWIN2X4096-6400C4DHX pomoje

Pesimist ::

jaz mam Corsairke. Sicer je en pokvarjen bil, ampak ni bilo problemov z garancijo pri elektroni.si. V majn kot 24 urah sem dobo nove ki delajo tiptop zaenkrat. :P

AnWar ::

Mushkin PC2-8500 "High Performance" KIT 2048 MB

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...

Cena: 56,02€
ali

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...
Mushkin PC2-8000 "Redline" KIT 4096 MB

Cena: 77,36€
[Asus ROG Strix SCAR III]

Racunalnik ::

Gre se za ta ram,kater se je pa zgleda pocenil v parih dneh iz 100eur na 82eur

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...

Lahko pa se poveste ce je kateri od zadnjih dveh boljsi od tega rama ki sem ga dal za primerjavo,voltaza je vrjetno boljsa tista ki je blizje 1.8v kot ce je visja,ker pomeni da so boljsi podatki dobljeni na visji voltazi?

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...

mesoreznica ::

Gre se za ta ram,kater se je pa zgleda pocenil v parih dneh iz 100eur na 82eur

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...

Lahko pa se poveste ce je kateri od zadnjih dveh boljsi od tega rama ki sem ga dal za primerjavo,voltaza je vrjetno boljsa tista ki je blizje 1.8v kot ce je visja,ker pomeni da so boljsi podatki dobljeni na visji voltazi?

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...


Ja tale zgornji link so dobri rami CL-4. Sploh pa glede na ceno. Jaz bi kr tele vzel. Sam imam Mushkina tele: KLIK In se fajn šponajo. Malo sem popustil latence in čisto lepo šponajo na 1000MHz.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

Dobro tole slisat,kaj pa una dva k sta zadnja v vrsti na zadnjem linku in drazja za 2 eur,seveda drugacna firma?Ker jest res muskine in ostale na agt strani ne poznam oziroma prvic slisim.

Planetarium ::

Dobro tole slisat,kaj pa una dva k sta zadnja v vrsti na zadnjem linku in drazja za 2 eur,seveda drugacna firma?Ker jest res muskine in ostale na agt strani ne poznam oziroma prvic slisim.

malo preglej po inetu za mushkine, mislim da so ze kr stari pa da so jih v slo imeli najprej na cool-pc ze neki casa nazaj. So bli pa kr dobri za navijanje (ne bom govoru če so še ker nevem) pa tut kr dragi, zdej jih ma pa kr en par štacun že. Jest bi se kr strinjau z mesoreznico pa uzeu te mushkine

Zgodovina sprememb…

AnWar ::

jst mam muskine in sicer : http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s...

e8400 sm navil na 4.2Ghz
[Asus ROG Strix SCAR III]

Racunalnik ::

Imam ze doma q6600,asus pro in muskin 4gb rama.
Stric je dobro omenil da ce imam dobro graficno da rabim 550w napajalnik,jest mislim da imam 480w tagana,kartico imam pa staro 6600 256 rama,ni tist gt 6600 k je bila takrat 3 leta nazaj huda,kaj sedaj bom moral se nov napajalec kupovati,mogoce kdo ve kolk imajo porabe nastete komponente k sem jih kupil?

mesoreznica ::

480W TAGAN bodo dovolj močan, nič bat. Kolega poganja C2D navit in 8800GT na 380W Enermax-u.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

Nov pc sem sestavu.Prva slika je athlon 3500,druga pa quad 6600.Nevem a je to velka razlika?
Grafika je geforce 6600 256ram

 Athlon AMD 3500+

Athlon AMD 3500+



 quad 6600

quad 6600

Racunalnik ::

ttt

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

3DMark01 ni dober pokazatelj moči. Benchaj z 06

Racunalnik ::

Zdej nemorem vec ker ni vec athlona 3500
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem nov quad procesor, kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
817444 (5465) x45
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133254289 (29747) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866615 (4667) Vuli
»

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
25312564 (8781) gruntfürmich
»

kateri procesor kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
815579 (4082) PrimozR

Več podobnih tem