» »

CES se je začel

CES se je začel

vir: Gizmodo

vir: Gizmodo

vir: Gizmodo
Gizmodo - Pred kratkim se je v Las Vegasu začel eden od tradicionalnih večjih sejmov z zabavno elektroniko - Consumer Electronics Show. Večina od nas se ga vsako leto veseli, saj se na njem predstavi obilo proizvajalcev, ki za to priložnost vedno pripravijo katerega od impresivnih novih izdelkov, ki razpirajo čeljusti obiskovalcev s svojimi tehničnimi specifikacijami.

Med drugim se je pojavil Sonyjev media center računalnik, imenovan Vaio TP1. Zadevica je izjemno majhna in všečnega dizajna, tako da bi znala konkurirati Applovemu Macu Mini, opremljena pa je tudi z majhno tipkovnico, ki ima vgrajen touchpad. Specifikacije naj bi zadovoljile večino uporabnikov (razen navdušencev nad igrami), več o izdelku v izvorni novici. Drugi med zabavnim izdelki, po mojem mnenju vredne omembe, je Samsungov hibridni prenosni računalnik formata UMPC, ki spominja na nekaj med laptopom in Pocket PCjem. Že nekaj časa je na voljo kopica različnih modelov, tokratni model Q1P pa se bohoti s kar 32 gigabajti prostora za podatke v obliki flash pomnilnika - stvarca torej nima običajnega trdega diska. Zaključil pa bom s sedaj že običajno zadevo na tovrstnih prireditvah - največjim zaslonom. Ta čast je zaenkrat pripadla Sharpovemu gigantu, katerega diagonala znaša kar 108 palcev. Gre za navdušujoč produkt, vprašanje pa je, koliko zemljanov si ga lahko privošči. Zaenkrat cena ni znana, na voljo naj bi bil to poletje, vsi, ki so ga imeli priložnost videti, pa hvalijo barve, kontrast in ostrino slike.

20 komentarjev

Trubadur ::

U bemu mater. Ogroooomen tv8-O
Berite Thomasa!

@LOL ::

Ou shit, če pa tisto od Sony ni nekaj najlepšega na zemlji pa tudi ne vem8-) Samo še v črni barvi naj ga izdelajo pa je moj. Mac mini se pa kar lepo skrije za en grm (četudi je lepa stvarca 1A) samo too0:)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

ufek ::

@LOL ja pa še kot podstavek za kavo lahko služi :D
tale sharp pa je res fenomenalen. bogve kolk W ma to porabe:) bi pa prav pasal v mojo sobo. je pa res da bi moral vsaj en zid podret da bi bil efekt:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ufek ()

@LOL ::

bogve kolk W ma to porabe

Ne vem kdo gleda tolko na porabo ko kupi en TV za ne_vem_koliko_10tisoč_USD
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

r5r ::

Če je tisti računalnik namenjen predvajanju vsebin v dnevni sobi, je nerodne oblike in barve. Tipkovnica ima precej plitke tipke.

Meni se zdi, da je bil en komentar izbrisan. >:D
And it makes me wonder.

hamax ::

zakaj pa nerodne oblike in barve?
lih lepo je za na polico postavt.
glede barve pa stvar okusa. sej verjetno bojo tud crnga nardil.

r5r ::

Zaenkrat so vse naprave podobne kvadru ali pa težijo k ravnini (flat crt). Če bi bila okrogla oblika boljša, bi bili vsi dvd in vhs predvajalniki okrogli, a so po več deset let ohranili obliko. :\

Mogoče na vidnem mestu lepo izstopa, ampak večino naprav ja na manj vidnih mestih - pod televizorjem.
And it makes me wonder.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r5r ()

Kekec ::

Manjka še samo daljinski upravljalnik pa bi bil res hud!

edge540 ::

Yet another ugly useless piece of plastic če mene vprašate;)

MrStein ::

Kolko pikslov pa ima ta TV ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

keber ::

Za HDTV 1080 menda ima, kaj več pa že ne verjamem.

ufek ::

@LOL vprašanje glede W sem zastavil, ker me pač iz gole radovednosti zanima poraba. mislim da je vsakemu jasno, da če si lahko privošči takle tv, da ima tudi za elektriko..

CWIZO ::

Teli ogromni TVji so res hudi ja. Sem videl v Londonu enega, pa moraš res stat fuul stran, da sploh vidiš celo sliko.
Skratka rabiš ogromno dnevno sobo :)
Ko se pa pokvari, ga pa lahko mirno uporabiš za pojstlo :P
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Izi ::

No, končno pravi domači kino :D
275 centimetrov iz kot v kot je ravno prav.
Spraviti ga skozi vrata v sobo še vedno gre, edino teža zna delati probleme.
Od oka bi rekel 200 kilogramov, za kar bi rabili vsaj štiri osebe, da mi ga prinesejo v stanovanje.
Počakajmo na specifikacije in gremo v nakup :D

Tr0n ::

MS: Geometry Wars za Visto, 300 naslovov za 360 do konca 2007. Xbox Live 5 millijonov uporabnikov.
Sony: Nic novega. Uspelo jim je shipat 1 milijon PS3 v ZDA.

@LOL ::

Sony: Nic novega. Uspelo jim je shipat 1 milijon PS3 v ZDA.

Ja razen tega da se PS2 prodaja še vedno v enormnih količinah:D
Počakajmo 2 leti, takrat bodo stvari iskristalizirane
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

xyxyxyxy ::

Sony jih je toliko samo razposlal v trgovine. MS pa res trga gate. Slava jim.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyxyxyxy ()

bluefish ::

meni je ta Sonijev izdelek še kar všeč. Seveda pa je cena $1600 prevelika za takšen majhen računalnik, ki služi le kot nek medijski center. Bi pa kupil tipkovnico, če bi se jo dalo dobiti posebej.

3p ::

IPTV na XBoxu: opis in video.

darkolord ::

Clix 2, ki je tudi na CESu, tudi zgleda _zelo_ kul


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Test Sonyjevega bralnika knjig (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
609473 (8281) BigWhale
»

Nevarni Mišek

Oddelek: Novice / Ostale najave
183987 (3397) we_are_borg
»

B&O hi-tech škatlica za tablete

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
105916 (5621) Matek
»

Motorola PEBL za Mario Sharapovo

Oddelek: Novice / Ostale najave
73263 (2869) Ch4N93
»

Xbox360 z bojnimi poškodbami

Oddelek: Novice / Konzole
63271 (2767) mtjz33

Več podobnih tem