» »

[Router] Asus WL500g Premium FAQ

[Router] Asus WL500g Premium FAQ

««
«
1 / 13
»»

Kilgore T ::

Uradna stran Asusa WL500g Premium.

PROBLEM
Trgovec mi je uspel prodati router brez navodil. Mrezo sem zasilno usposobil z EZSetup Wizard-om. Predvsem ne vem, kako:
- uposobiti zunanji USB disk, da ga vidijo ostali na mrezi preko routerja
- USB disk in download manager?
- nadgraditi firmware?

Zunanji disk je 160Gb, ena particija FAT32.
Do nastavitev ne spusti. admin, admin - kot pise v PDF ne prime. EZSetup izgleda nastavi nek svoj username in password. Ce resetiras in zacnes vse rocno admin, admin prime. Samo potem wirless ne dela :(

Estetika

Router je bele barve in sveti eMac nostalgicno oranzno.
Na steno se ga lahko pritrdi tako, da so kabli na desni ali spodnji strani.


UpDate
Uradni Firmware, Manual in Utilities so na uradni strani Asusa: KLIK

Custom Firmware
Oleg's Firmware
WL500g Forum - nizozemski, ruski in nemski.

Notranjost

"Prepricanja so sovrazniki resnice, nevarnejsa kot lazi. "
Friedrich Nietzsche
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Samson ::

Precej podobna zadeva po imenu in funkcijah asus WL500g deluxe. Naceloma je to naslednik istoimenega routerja, torej komot downloadas navodila z neta za enega ali drugega, ker je skor nemogoce da na netu ni navodil. Ce je treba bom pa od WL 500g deluxe poslal pdf, sam rec kam.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Kilgore T ::

Hvala za ponudbo. Navodila sem bral v .pdf obliki (s CDja). Zakonsko gledano je trgovec dolzan priloziti navodila v slovenscini.

Medtem sem s kombinacijo resetiranja (5s na reset tipki), rocnega nastavljanja in EZWizardom spravil gor zadnji uradni Firmware 1.9.6.9.

Tudi USB disk vidim in dostopam do njega.

Download manager - je se neresen problem! Kako ga pripraviti, da router vlece dol, medtem, ko je racunalnik ugasnjen. Glavni razlog nakupa tega routerja :)
"Prepricanja so sovrazniki resnice, nevarnejsa kot lazi. "
Friedrich Nietzsche

Phil ::

@Kilgore T: nekoliko OT vprašanje zate ali za katerega drugega lastnika tega routerja.
Približno kakšne hitrosti prenosa dosežeš s tem routerjem? Če npr. kopiraš iz naprave priključene (prek USB) na router na PC (z WLAN kartico).
LP

Jose ::

Jaz sem dobil slovenska navodila za Premiuma, ki pa so ZELO skopa in ZELO pomanjšana. Normalno sem jih lahko prebral komaj po skeniranju in povečavi. Moj firmware je 1.9.6.7. Nisem sprobal priklapljati USB diskov. Dobro, da vem, da zna tudi stari firmware zafrkavati. Pri meni stvari, ki sem jih rabil delajo s starim firmwarom. To je v glavnem Port Forwarding pa Wireless z WPA ključem.

Če imaš posebno željo videti slovenska navodila ti jih pošljem na mail. Zdaj, ko je preteklo nekaj časa in sem jih ponovno pregledal, se mi več ne zdijo tako neumna navodila, kot na začetku.

LP, JOSE.

Veron ::

Napisal si da je možno montirati na zid... lahko slikaš ruter od spodaj? mislm spodno stran?

Kilgore T ::

Navodila v slovenscini
Hvala za ponudbe. Jih ne potrebujem. Gre za princip. Morali bi dati navodila.

Download Master
Je zgolj enosmerne narave (ni uploada). Tudi zelo osnoven. Torrente zato konstantno mece v 'queued'. Nalaganje z neta je zato 'na oko' za malenkost pocasnejsa, ker ni kontinuitete. Nimam moznosti dveh paralelnih povezav, da bi isti torrent vlekel:
1x preko ruterja in USB trdega diska,
1x preko PC-ja
in primerjal, kdo bo prvi. Najvisja hitrost prenosa router na HDD do sedaj 137KBps.

Program je ZELO hroscast. Dovolj je menjava pogleda iz 'Transfers' v 'Folder' ali dodajanje novega torrenta in vse skupaj zmrzne. To sesuje se router in potem je potrebno vse nastaviti na novo.
Pri tem na disku sicer ostane torrent link, kot dosedaj potegnjeno. Samo Download Masterja ne morem prepricati, da nadaljuje od tam, kjer jo nehal.

Prosim in molim za boljsi firmware oz. zaplate Download Masterja.

Wireless domet
Domet in jakost signala je odvisen od veliko faktorjev, predvsem od prostora, uporabljenih materialov in ostalih naprav na frekvencnem razponu 2.4 GHz (mikrovalovka, DECT telefoni, PC...).
Najbolje je seveda brez vidnih ovir med anteno routerja in anteno sprejemne kartice. Odvisno od prostora, se priporoca postavitev visje na steno, antena obrnjena navzol rahlo pod kotom. Teoretiziranje ne pomaga (kot tudi pri Hi-Fi-ju). Pomaga samo praksa in iskanje najboljse pozicije routerja, ter racunalnika.

V praksi mi pokriva celotno hiso, ter parcelo. Na 13% jakosti signala pade za garazo. Kjer je med reuterjem in ciljem 12m (5 opecnih sten, fasada in betonska plat).
Tudi v kleti pade na 46%, kjer je zracna radzalja cca. 7m (3 opecne stene, ter dvoje betonskih plat].
Zapisane vrednosti so minimalne in pridobljene s programom mrezne kartice PCMCIA Asus 107Wg. Z majhnim premikom prnosnika se spremenijo. Prav tako bi se spremenile, ce bi drugace postavil router.

V ostalih prostorih hise ne pade pot 87% oz. 56KBps (maksimalna ovira: 2 steni, 1 plata).
Prakticnih meritev s prenosi datotek, se nisem izvajal.


P.S. Hitrost omrezja seveda upada s stevilom brezzicnih uporabnikov. V mojem primeru je to en sam. Ostali dostopamo klasicno po zici. Brezzicnost tako ni bil glavni razlog nakupa.
"Prepricanja so sovrazniki resnice, nevarnejsa kot lazi. "
Friedrich Nietzsche

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kilgore T ()

balocom ::

Pa si dau gor kakšen Oleg firemware? Bi moglo pomagat:|
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

njok ::

Rutercek je danes prispel k meni. Za silo laufa na prilozenem firmwareu ampak ne bo zdrzal dolgo. Sedaj se malo berem forume, da se odlocim med DD-WRT in oleg firmwareom. Kasneje bom se stestiral domet.

alum ::

Odlično. Čakam na test dometa. :)

njok ::

Na žalost boš moral počakat vsaj do jutri.

Odločil sem se za DD-WRT in po dveh neuspehih (pri sp1 nisem usposobil PPPoE, pri sp2 07-30 nista delovala web interface in telnet) sem ostal na sp2 07-11. Sedaj vse skupaj še nastavljam, ampak izgleda ok.

njok ::

Danes je bil kolega z notebookom pri meni in za sedaj sem precej razocaran.

Se v sobi, kjer je router je bil sprejem na strani routerja okrog 40%, na strani prenosnika pa okrog 80-90%. 2 steni naprej pa je povezava komaj delala.

Nekaj sem se igral z nastavitvami za moč signala na routerju, malo sem ga tudi premikal po sobi ampak ni bilo skoraj nic razlike.

Na zalost se nisem imel moznosti testiranja z originalnim firmwareom, bom poskusil jutri.

CaqKa ::

na običajnem se da štelat moč signala.. max vrednost je 80, probaj če je enako.. čeprav jaz z temi max vrednostmi nisem opazil kakih razlik.

njok ::

Saj pravim, da sem se s tem ze igral, ampak ni bilo razlike. Sel sem pa tam nekje do 90, maksimum je okrog 250, default pa 28.

IMHO bi morale biti default nastavitve za slabih 10 metrov in 2 steni cisto dovolj.

Spajky ::

Če vam ne nese dovolj, za šerat NET si dajte fixno na *.11b standard, bo bolje! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Slowhand ::

Da še jaz pristavim lonček:
Odločam se za nakup routerja in kolebam med tem in Linksys WRT 54GL. Vem, da nekateri starejši Asusi niso omogočali samodejnega vzpostavljanja PPPoE povezave, če se je ta prekinila. Ker imam dinamični IP in ne nameravam zaprosit za statičnega me zanima, če ta router ima možnost "keep alive" ali kaj podobnega, podobno, kot imajo Linksys routerji.
Pa še to: kateri izmed obeh modemov je na splošno boljši, brez upoštevanja možnosti dljanja na zunanli disk pri asusu?

Hvala za odgovore in LP!

SasoS ::

Asus ima hitrejši proc (266 proti 200MHz), več rama (32-16MB) in več fleša (8-4MB).

Phil ::

Sem si nabavil ta router. Občutki so nekako mešani. Glavni minus je definitivno slab domet. Zadeva mi komaj pokrije hišo - jakost signala z razdaljo zelo hitro pade s tem pa tudi hitrost prenosov. Zunaj hiše je signal tako slab da je mreža praktično neuporabna. Kakšno povezovanje s sosedi s priloženo anteno torej definitivno odpade.

Po forumih se nekaj šušlja da bo problem odpravljen z novim firmwareom (dodana opcija radio power). Dokler tega firmwarea ni nakup odsvetujem.
LP

Kilgore T ::

Cudno. Po 3 etazni hisi (360m) in 1350m parceli, mi nese povsod (razen omenjene severne stene zunanje garaze).
Prestavi router na ugodnejse mesto in predvsem kako imas obrnjeno anteno?
"Prepricanja so sovrazniki resnice, nevarnejsa kot lazi. "
Friedrich Nietzsche

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kilgore T ()

bmen ::

Ta asus ima problrm pri statičnem IP-ju ,ki ga d aT-2. Ip je oblikw 84.255.xxx.xxx, Router pa takega I-ja ne spejme.

Rešitev - vnos IP oblike 84.255.xxx.xxx (z x-i) in nato izvoz nadtavitevv dateoteko - s HEX editorjem nato urejanje IP v pravo obliko npr. 84.255.254.111 in nato izvoz nazaj v router. Potem dela.

Baje pa je popravek že nekje na poti iz Tajvana proti Sloveniji ;-))
... B ...

rapvirus ::

A obstaja ze kaka resitev glede uplodanja(torrent)?

njok ::

Kilgore T,

jaz sem ga probal dvignit skoraj 2m visoko, pa anteno sem imel obrnjeno gor, dol ali proti sprejemniku, pa sploh ni bilo razlike. Nato sem poizkusil se tako, da ni bilo med routerjem in prenostnikom niti ene stene, pa je bil signal na cca 10m na polovici, na 20m pa ga ze ni bilo vec. Tukaj je definitivno nekaj narobe.

Phil ::

@Kilgore T: tvoj boljši domet lahko pojasni to da si testiral z Asusovo WLAN kartico (ti. broadrange tehnologija). Sam sem router preizkusil na večih mestih tudi z drugo anteno. Na prostem (router odjemalec se vidita, nič vmes) mreža ne "vleče" niti 100m. Network Stumbler v random intervalih najde-izgubi AP. Izgleda da je moč oddajanja vedno nastavljena na minimum v nastavitvah pa ni možnosti spremembe.
LP

ircr ::

Mene pa zanima, kako se dostopa do datotek zunanjega diska, ki se priključi na router?
& Ali mora biti disk fat32 ali je ntfs v redu?

CaqKa ::

glede na to da je gor linux, mislim da ntfs ni najbolj primeren.

vsaj na mojem 500g je linux. predvidevam da na premium ni toliko razlike.

ircr ::

Po kakšnem protokolu pa se dostopa do datotek preko mreže?

CaqKa ::

ftp ali pa samba

ircr ::

Ali se da določene mape zaščititi z geslom - če je preko sambe?

CaqKa ::

to pa presega moje znanje.
jaz se na mojega lahko telnetam, pa imaš potem tam bash, pa si poglej kaj nucaš.

ircr ::

A se datoteke vidijo v računalniku, kot bi bi bile v skupni rabi?

takole:


PS: sorry za zs, ker sem napačni gumb stisnu

GrimReaper ::

Mi lahko kdo pove kako forwardiram porte za mulo, screenshoti so dobrodošli, probal sem po tem in po tem (noben nima istih nastavitev kot Premium).
Nastavil sem statični IP kot piše v tem vodiču (na D-Link 604 je lepo delalo).



Dobrodošli bi bili tudi kaki napotki za nastavitev wireless povezave, ker poskušam usposobit že ene par dni, imam pa dve WL-138GE kartici.
Začasno imam vse skupaj povezano žično.
Povezavo mi na računalniku že najde, ko dam Connect se pa nič ne zgodi.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

Pozabte tisto sliko zgoraj, sem pozabil celo porte vpisat :8) , glede na temo malo višje in kuglvinklovo sliko, sem naredil tole:


Zadeva začuda še kar ne dela.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

emule dela dobro na

4662
4672

pa dej BOTH...

GrimReaper ::

Enako, uTorrent mi pa vleče s 170KB/s, pa sploh nisem odpiral portov.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

GrimReaper ::

Wireless na enem računalniku sem zrihtal, sem samo antenco moral postran postavit, tako da ni za računalnikom temveč se jo vidi z desne strani, signal je odličen, tudi 54Mbps.
Zdaj do drugega računalnika je pa vmes ena 30cm stena in ena 20cm stena, če računalnik obrnem proti vratom dobi signal, res da bolj šibek, tako da mislim da bi rabil samo dodatno anteno na kablu.

Zdaj eMule tudi dela, ne me vprašat zakaj, ker sem tam pod Virtual Server vse brisal, pa isto dela.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

GrimReaper ::

Še tukaj napišem da je bil potreben izklop DHCP serverja, to sem našel na tedvih straneh:
Konfiguracija routerja za 2 uporabnika e-Mule
Routers
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

krho ::

V bistvu pri DHCPju nastaviš vedno isti ip, za ip naslov za MAC št. tvoje mrežne kartice.
Ali si paš določiš statičen IP, na tvojem računalniku izven ranga, ki je določen za DHCP.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

GrimReaper ::

Hvala ti, sem vključil DHCP in nastavil manualno za mojo mrežno, tam pod internet protocol dam pa lahko zdaj na vseh računalnikih obtain IP automatically, se pravi nič več mučnega ročnega nastavljanja IP-jev.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

MiranRxx ::

Kaj res nima nihce slovenskih navodil za ta router.
Saj se ze dolgo prodaja v Sloveniji.
kaj pravi uvoznik na to, da ni slovenskih navodil.
Pa ne mislim da je tistta ena stran "spacanega" prevoda dovolj.
Pricakujem prevod original navodil, lepa knjizica je prilozena. V anglescini seveda.

Bi pa bilo lepo, ce bi se dalo kje n splosno kaj prebrati o nastavitvah routerjev splosno, kaj pomeni kaj. Ve kdo kaj o tem?

Slowhand ::

Še ne problem z routerjem:

Imam dva računalnika, ki sta na router priključena s kablom, eden pa brezžično. Če sta priključena samo dva ožičena računalnika, lokalna mreža lepo deluje, računalnika se vidita, izmanjava datotek in skupna uporaba tiskalnikov dela bp. Takoj, ko priključim še brezžičnega, iz nobenega računalnika, ki je na kablu ne morem več dostopati do drugih, dočim s tistim, ki je priključen brezžično lahko dostopam noramlno do drugih dveh. Mreža je ročno skonfigurirana, IPji so ročno vpisani. Računalnika, ki je priključen brezžično se iz ostalih dveh ne da niti pingat, če v pingu namesto ip naslova napišem ime računalnika, pravilno napiše ip naslov, paketi pa se izgubijo. Noben računalnik nima vključenega požarnega zida. Problem sem za silo rešil tako, da sem dal računalnika, priključena s kablom, v eno delovno skupino, kjer se normalno vidita med seboj, brezžično priključenega pa v drugo delovno skupino. Ker pa bi rad iz mreže dostopal tudi do tega računalnika, je rešitev bolj za silo.
Internet deluje normalno na vseh računalnikih.

Kaka ideja?

LP

njok ::

Kaj pa če vključiš DHCP? Je kakšen poseben razlog da se ga izogibaš?

Slowhand ::

IPji so ročno konfigurirani zaradi forwardanja portov in omejevanja prometa, nisem pra poizkusil, če bi z dhcp delalo, sporočim, ko probam še to.

LP

njok ::

Saj se ti tudi z DHCP-jem IP-ji ne menjajo kar tako. Dodatno pa lahko se bindas vsak MAC naslov posebej, ce zelis.

rapvirus ::

moj problem-> disk prikljucen na router vidim vendar do njega nimam dostopa. Kaj moram se nastavt da bo delalo?

rapvirus ::

pa zanima me se kje pogledas verzijo firmware-a

rapvirus ::

ok resil un problem ko nism mogu dostopat do diska.. nagradil firmware na zadnji uradni. sam download master se zmer ne zazna diska.

rapvirus ::

A se še komu status torrenta ko ga dodas v download master nastavi na queued in tako tudi ostane. Na kaj čaka? Ali obstaja kaka alternativa za ta download master? Za uradn firmware če se le da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rapvirus ()

Slowhand ::

Pozdrav!

Predlagajte mi eno usb ohišje, ki preverjeno deluje z routerjem. Kupil sem tole, pa se ne mara najbolj z Asusom, pri kopiranju večjih datotek se pojavljajo napake, kopirane datoteke so neberljive, router občasno zmrzne. Če je ohišje priključeno na računalnik, pa deluje super. Očitno je problemv nekompatibilnosti čipovja ohišja z Asusom. Katero ohišje preverjeno deluje? Ima še kdo podobne probleme?

LP

CaqKa ::

jaz takih problemov nisem imel.. resda imam običajvnega wl500..

imam pa sarotech ohišje ki ima usb2 in fw priključke, kupljeno v rolanu.

CCfly ::

Morda je problem pri napajanju zunanjega diska ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev
««
«
1 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instalacija UDPxy na DD-WRT

Oddelek: Operacijski sistemi
2710027 (3446) bimmer-mb
»

Asus RT-N16 DD-WRT print server

Oddelek: Omrežja in internet
61054 (944) errhec
»

Asus WL500gP, dd-wrt, printer and disk sharing

Oddelek: Omrežja in internet
96716 (3120) coyotee
»

keri ruter do 100€ z mnogo featursi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7415106 (12853) neres
»

kter Wi-Fi kupt

Oddelek: Kaj kupiti
433469 (2234) trnvpeti

Več podobnih tem