» »

AMD spreminja podnožja

AMD spreminja podnožja

WinFuture.de - Kot smo že poročali, namerava Advanced Micro Devices (AMD) spremeniti podnožja za svoje procesorje. Na Winfuture.de so objavili novico, da bo AMD v sredini leta 2006 prešel na nova podnožja za svoje procesorje. Za namizne računalnike in enoprocesorske strežnike bomo tako dobili eno samo podnožje (danes poznamo s.754, s.940 in s.939), poimenovano M2. Za več procesorske sisteme bo na voljo podnožje F, s 1207 pini. Prav tako bo v prenosnih računalnikih podnožje 754 nadomeščeno s podnožjem S1, ki bo štelo 638 pinov.

Jasnega odgovora na vprašanje, ali bo v prihajajočih procesorjih za nova podnožja, s kodnimi imeni Windsor, Orleans in Manila DDR2 pomnilniški krmilnik, še ni.

In vsi smo tako nestrpno čakali na s.939…

20 komentarjev

perci ::

bemu, so ratal skor k intel :\

JeBelaCesta ::

a lahko nekdo razlozi zakaj spet novo podnozje? al je tle samo formula: nov cpu => nova plata = money makes the world go around?

lp klemen

tec ::

Zakaj pa pravzaprav tko spreminjajo podnozja? V cem je fora, da ma zdej ze skor vsak nov proc svoje podnozje?

Matri[X] ::

Vec plat se proda. To je pa kapitalizem, katerega je narod sam izvolil.

Jux ::

Pa dobr, pr amd še razumem, ker je pomnilniški krmilnik vgrajen v sam procesor in support DDR2 pač zahteva več povezav z procesorjem. Intel, mi ni jasno, tam maš itak northbridge.

Zdej sam upite da bo DDR2 dolg cajta držal, ker ko pride ven DDR3, bo spet ista pesem, nov socket za procesor.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jebiveter ::

Jebes PC nadgradljivost, ce ne mores po 2h letih kupit proca, ki bi pasal v staro plato! Itak si potem prisiljen kupiti vec kot pol racunalnika!

Ce kupis nov proc, rabis novo plato, ker na staro ne gre, nakar nova plata podpira nov tip rama in ima nove slote za grafiko, poleg tega ima drugacen sistem za pritrditev heatsinka na proc. Seveda sistem potrebuje vec elektrike, zato ima drugacen konektor za napajalec, poleg tega pa ima graficna lastno napajanje. In seveda, ker je plata "uber alles" ima samo SATA kontroler tako da PATA diskov ne morem uporabit.

Torej, ce zelim po 2h letih menjat proc moram kupiti:
- procesor
- plata
- ram
- graficna
- napajalec
- diski

Ce imam sreco bo vse skupaj celo pasalo v staro ohisje, drugace me caka nakup za dodatnih 25k. :\

In potem Macintosh ni nadgradljiv!:\ Samo naj se kdo rece, da se mi ne splaca vsake 2-3 leta kupiti novega PowerMac-a. Saj ne da ga imam, ampak PC po 2h letih ni nic bolj nadgradljiv kot 2 leti star Mac.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

BigWhale ::

True. V bistvu, se 'high-end' masine sploh ne splaca vec kupit. Kupis middle end (middle end?! ;>) masino, ze zdaj je skoraj obsolete, cez dve leti bo pa tista highend obsolete. :P

Roadkill ::

Seprav smo se tisti ki smo hiteli v 939 konkretno opekli.
No ja... a64 3000 bo še nekaj časa dovolj...
Ü

Brane2 ::

Bah. Sem ravnokar naročil novo K8W S2895, pa se SPLOH ne sekiram.

Današnji čipi imajo krepko zasoljene cene in ravno ko se bom naveličal 240tk, bo tudi dvoglava 275tka zelo passe in se bo dalo dobiti ravno zadnje modele za S940 lepo poceni. Ene pol kile 295tk bi se prav lepo prileglo... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

AtaStrumf ::

Razen če ti AMD pokvari načrte in preklopi Opterone na S939. Ene vem, da bo, sam se zdele ne spomnim katere.

Drugače pa M2 = DDR2 to je že jasno kuglvinkl. Jaz bom še vedno imel raje Venice S939 in pol kak DC, kot M2 in DDR2. Če se mi bo sploh še dalo še več keša zmetat v ta PC, drugače pa ostanem kjer sem, S754 A64 3000+@3200+ dokler bo delalo :D. Mislim, da rabim nov hobi >:D.

Brane2 ::

Kot vem, je S940 penaljen za potrebe serverjev in sploh mašin na 6-in več plastnih vezjih (pin layout etc) in za registrski RAM, zato domnevam da bodo high end modeli ostali taki.

Ob tolikem nabavljenem RAMu ne bom šaltal na navadnega. Je pa kul videt, kako mašina povsem nemoteno laufa tudi v najvišjih obratih in povsem zanesljivo, tudi ko si jo do grla zafilal z RAMom... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jebiveter ::

Mislim, da rabim nov hobi.


AtaStrumf, jest tudi. HW in OC in vse kar spada zraven je lahko full zabavno in full se lahko naucis, sam prej ali slej zmanjka denarja za vsak mesec upgrejdat PC, zato ker ni vec top of the line oz. se novi procesorji navijajo 2% boljse. Vcasih prakticno nisem imel kiste za racunalnik, ker se mi ni dalo je tako pogosto razstavljat. Potem pa sem ugotovu, da mi se tako hitra kista ne sluzi za drugo kot za nabiranje praha (mrtev kapital). Zato sem se malo preusmeril v SW vode. And it's fun too! And cheap also! :)

Sori za OT.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Spajky ::

Hardwer je zadnja leta ratal tolk hiter-posebej proci, da se za običajnega uporabnika danes splača kupit najcenejšo kvalitetno kombinacijo Plata proc PSU (če kupuješ novo) in pol držat kar nekaj let in več nič kaj dograjevat (mogoče dodat kak disk in ram čez leto dni) ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MrStein ::

Ja, kaj ti bo 50% hitrejši CPU, če bodo windows vseeno štekali ?

(sorry, slab dan včeraj)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bistri007 ::

Copati, čevlji, podkve, mogoče celo štumfi. Pa kakšen izraz je to PODNOŽJA??? :'(

Bistri007 ::

Pa ne se preveč sekirat. Saj tudi Socket A je ostal samo fizično enak od prvega 500MHz SDR133 Athlona do 3200+ DDR400 Athlona. In kaj ti nuca ista luknja, če *tič* ni taprav. :))
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Dr_M ::

Bistri007: no ja, delno mas prov.
ampak ne bos verjel, ampak mobilni barton dela na moji epox 8kta3 z kt133a chipsetom bp.
plata je stara skor 4.5 leta :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigWhale ::

Podnozje se uporablja se iz casov, ko si bil ti se v plenicah ali pa si morda ravno zacel v solo hoditi... ;)

Zakaj podnozje? Ker je pod nozicami cipa... Sam pamet je treba uklopit... (Hm, a sem Thomasa citiral? Nekoga sem, sam nevem koga...)

TribesMan ::

Izkusnje z socket A so pokazale, da je vecina folka, kjub kompatibilnosti plošč, te vseeno zamenjala ob nakupu novega CPUja...

Zakaj... jah novejše plošče več fičrjev... Mislim da redkokdo obdrzi eno ploščo več kot dve leti. Tko da taka menjava socketa ni kritična. Sploh pa se bodo prodajali tudi S939 dual core CPUji... tko da tist k bo mel tako plato bo pač te kupil... če si seveda ne bo zaželel nove plošče.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Bistri007 ::

Jaz smatram matično ploščo + procesor kot en kos. Če želiš dati v matično ploščo nov procesor (ki ga še delajo in je matična plošča kompatibilna z njim), pomeni, da je tudi tisti stari procesor čisto spodoben in bi ga bilo škoda vreči stran.
Glede PODNOŽIJ pa: včasih so čipi zgledali drugače, so bili res bolj podobni stonogam (ki imajo seveda veliko manj kot sto nog) in po mojem od tod tudi ime. (sem imel C-64 in sem si ogledal čipe) Na vsaki strani dve vrstici nožic in to je bilo to. Pa še včasih so bili privarjeni kar na ploščo in so res izgledali kot nogice.
Sedaj so pa že 1200 noge!!! Tako se mi zdi izraz iglica (pin) bolj primeren kot pa nožica.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD bo kmalu prekinil s proizvodnjo procesorjev za 939 in 754 pinska podnožja

Oddelek: Novice / Procesorji
243685 (2584) kody
»

Časovni načrt slovesa s939 in s754 procesorjev

Oddelek: Novice / Procesorji
72883 (2623) LedStorm+++
»

Novičke iz AMD-ja

Oddelek: Novice / Procesorji
414792 (3321) Nejc Pintar
»

AMD bo predstavil procesorje na novem podnožju (M2) v drugi četrtini tega leta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
507082 (5539) PrimozR
»

Štirijedrni AMD procesorji za Socket-M2

Oddelek: Novice / Procesorji
84131 (3664) Saladin

Več podobnih tem