» »

Navijanje grafične radeon 9550

Navijanje grafične radeon 9550

slenik ::

Prejšnji teden sem se javil glede štekanja pri določenih igrah (radeon9600 se) in bil v dilemi kaj storit.
No 9600 se sem se odločil navit in sem si priskrbel hladilnik od računalniškega procesorja ter ga namestil vendar sem ga premaknil ko sem z roko probal temperaturo (stik na enem od elementov na grafi) in grafa se je odločila ne delat.
Kakorkoli že na srečo so mi priznali garancijo in dobil sem 9550 z 128 MB rama za sicer za 3000 sit doplačila.
Ta je imela z original gonilniki 2099 3d mark točk (9600 se pa 1489).
Ker sem se pač odločil naviti tudi to sem ji dodal ventilator od P IV,mala hladila za rame in naložil softmodane gonilnike. V atitool sem nastavil hitrost procesorja na 510MHZ in hitrost spomina na 245 MHZ (default 250/200). Preko 250 MHZ spomina sliko popači in je polna nekih črt:P .
Tako mi je z konfiguracijo Athlon 2400+,128+256 ddr 2100,maxtor 80 GB 7200 obr/min uspelo pridelat v 3D marku 2003 (340 verzija) 3196 točk kar se mi zdi spoštovanja vredno za tako nikakvo kartico.
Zdaj pa stvari laufajo prav lepo (zaenkrat).
Torej tisti,ki ne želite oz.ne morete (tako kot jaz) "razmetavat" denarja za neke super grafe vam priporočam kar tole grafično kartico. Comtron jih ima za 17900 sit.(zaenkrat najbolj ugodno)
Zanima me pa še,če mi lahko kdo svetuje kaj spremenit,da bo spomin šel dlje kot 250 MHZ,ker se za enkrat še sploh ne greje in tudi hladilnik procesorja je čisto mlačen.
Eni so psihopati eni pa smo še bolj psihopati. :)
  • spremenilo: slenik ()

Ignorant ::

Lahk probaš flešat bios z kakšnim od 9600Pro, sam ni pa zihr da bo delal...
...do kok bo pa zadeva šla je pa precej odvisn od kvalitete ramov...

Drugač pa čist soliden rezultat za to kartico ;) ...

slenik ::

Flashat bios se mi zdi malo težka stvar,ker tega pač še nisem počel 8-O
Zanima me če lahko na kratko opišeš kaj storit,kot drugo pa me zanima,če jo lahko pol vržem stran,če nebo delala na bios od 9600 pro.:'(
Eni so psihopati eni pa smo še bolj psihopati. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slenik ()

slenik ::

Rami so samsung K4D261638F-TC50 in bi baje znajo delat zelo hitro, če... :D
Eni so psihopati eni pa smo še bolj psihopati. :)

Dr_M ::

rami so 5ns, kar znese 200mhz, navil si jih za dobrih 20%, kar je ogromno ze.
z voltmodom in dobrim hlajenjem bi sli mogoce do 260mhz. vec tezko.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

slenik ::

se pravi da je to že dober rezultat in je boljše,da ostane tako kot je ?;)
Eni so psihopati eni pa smo še bolj psihopati. :)

Dr_M ::

jup...
jest mam na gf4 ti4200 ene samsungove rame, sicer nevem tocno kasna oznaka, sam vem da so TC-40, 4ns 250mhz, navit se jih da pa samo do cca 290, kar je mn kot 15%, ceprov sm naredu VM, jih nism mogu navit niti za 1mhz vec, kot brez VM.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

slenik ::

Pol bo kar držalo da ne gre naprej.
Samo čudno se mi zdi,da ne gre več hitreje,ker so prav mlačni (ne vroči) odkar so gor hladilniki prej pa so bli na dotik kar že vroči tako kot hladilnik za grafični procesor.
Eni so psihopati eni pa smo še bolj psihopati. :)

sid911 ::

jas mam tudi R9550 in nameravam nabaviti hladilna rebra za rame, ker so res vroči...

muči me pa ena druga stvar. imam modane gonilnike catalyst in uporablam atitool..vse lepo in prav. nastavim frekvenco na željeno in dela na njej. ko pa znova zaženem računalnik pa se mi zažene z default frekvencami. ali bi se dalo to kak rešit, da bi stalno delovalo na istih?

aha981 ::

...ja v ATItool nastavis da se ti zazene z win...pa v atitool nastavis kak naj dela...to je to...


slenik...imam isto R9550...pa sm jo navil na 510/245...pa sm dobil v 3Dmark 2003 3436tock...imam pa gor omega driverje:))
//ni podpisa sploh!

MEDENA ::

procesor vam je uspel iz 250 na 510 ? 8-O

aha981 ::

meni ne...meni iz 400mhz na 510mhz;)
//ni podpisa sploh!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Connect3D Radeon 9550 v 9600 ?

Oddelek: Navijanje
492565 (1097) Xserces
»

zamenjava R9550 za..? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1417159 (5391) sid911
»

navijanje radeona 9600pro

Oddelek: Navijanje
151445 (1164) O`Connor
»

Powercolor 9800se 35900 sit jae (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
593855 (2471) ginekolog
»

radeon 9600(non-pro) koliko naviti?

Oddelek: Navijanje
271480 (1234) killah bee

Več podobnih tem