» »

radeon 9600(non-pro) koliko naviti?

radeon 9600(non-pro) koliko naviti?

killah bee ::

lep pozdrav

imam radeona 9600 ki pa ni pro verzija,
zanima pa me do koliko se ga lahko navije(na procesorju grafične je vent.),
koliko se lahko segrevajo rami,a je dobro kupiti haldilna telesa zanje,
trenutna hitrost je GPU 324mhz rama pa 202mhz(rami so od samsunga sam so mal hitrejši kot pri ostalih karticah te vrste-na samsungovi strani sem gledal da imajo max speed 250mhz.
navil bi jo pa dokler je še stabilna!!!
še neki a ima kdo že izkušnje s to kartico?

V naprej hvala za pomoč in odgovore:))

boštjan ::

začni postopoma navijat in ko boš naletel na artifekte je veselja konec.malo še razmisli o boljšem hlajenju pa bo še šlo za kak % dalje

killah bee ::

ej sam kako opazim artifakte,kje ,kdaj,glih nism tolk podučen o tem

pa še neki,imam vent. na proc. grafe in se skoraj nič ne greje, sam rami se mi zdi da se preveč grejejo(so na 200mhz) in so samsungovi ,tam pa piše za ta tip rama da je max 250mhz,a lohk pol navijem na 250mhz(=500)

hvala za odgovor

killah bee ::

še neki, uporabljam ta nove omega driverje

boštjan ::

artifekti=razne kocke v igrah se začnejo pojavljati.postopoma navijaj in testiraj s artifakt testerom ,ki je priložen omega driverjem

killah bee ::

koliko časa pa moram laufat ta test in na kakšno stopnjo ga moram dati(normal ,stress...)

boštjan ::

daj ga na hardcore in testiraj obe različici,dx7 testing in software testing

killah bee ::

Eh Sh.t;(( ,z navijanjem nebo nič,ker sistem takoj postane nestabilen(se mi je kr ugasnu komp),ko sem navil grafično se mi zdi da čist u izzy

-GPU def.=324(navit na 344Mhz)
-Rami def.=202(navit na 225Mhz)

pa se mi je komp kr ugasnu.;(
Pa še to rami naj bi tovarniško delali na max 250Mhz,kle je pa spuščen na 202Mhz
so pa samsungovi K4D261638E-TC40, a kdo ve kolk so ns.

Zaenkrat imam navite sam rame na 234Mhz GPU pa je na def. pa se mi ni komp ugasnu ko sm zagnal 3dmark2001 kot v prejšnjem primeru.
Kaj vi mislite o tem a se sploh splača to navijat?:(

Hvala

Tic ::

Rami so 1000:250=4 > 4 ns, sicer si pa sam napisal, gor pri serijski, zadnji 2 cifri.

Če se splača navijat. Jaz pravim da ja, pa če je še tako malo ;)
persona civitas ;>

killah bee ::

ej kul,
za koliko po tvoje pa bi jo lohk navil,ker me je strah da je nebi skuru,pač ker nimam tolk cvenka drugače pa je grafa od proizvajalca GeCube radeon 9600 128Mb,lahko jo vidiš na njihovi strani www.gecube.com,boš videl če ima dobro hlajenje za navit.

pa še neki ko se mi je komp ugasnu med 3dmarkom ko je bila navita, a je to hudo narobe?
kolk sem jo navil je opisano gor.:D

ferdo ::

predvidevam, da imaš dobre rame, in, če narediš Voltmod in sparviš rame na 3.7V boš prišel na 300MHz(600MHzddr). V tem primeru moraš poskrbet za dobro hlajenje! Drugače ti odsvetujem, za bilokakšne exsplozije in napake na grafični ne odgovarjam0:) odloči se sam.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

killah bee ::

Še neki,kot si videl so rami 250Mhz,radeoni 9600no-pro pa imajo frekvenco 202Mhz,kaj naj bi to pomenil za moje rame ki so deklarirani za hitrost 250Mz,če bi recimo dvignil rame na to vrednost a lohk skurm stem kartico in če ne a bi mogla bit stabilna?

killah bee ::

evo Gpu-ja se ne da navit čez 330,za rame je pa tako,da če jih navijem na okoli 240 MHz se začnejo pojavljati v3dmarku 2001 artefakti,tko da je kr neki in ne vem zakaj so po samsungovih podatkih 250MHz na grafični pa laufajo z 202MHz,tko da je to kr neki da če rame navijem pod nazivno in se pojavijo artefakti.Kaj vi mislite?

boštjan ::

mogoče bi pomagalo če bi bios flešal.seveda to delaš na lastno odgovornost.

ferdo ::

killah bee, jaz imam hercules 3D prophet FDX 8500 LE 250/250

ta grafična je fleshana z ATi biosom Radeon8500 275/275

grafična je hardwersko od herculesa softwersko pa od ATi.


isto lahko ti narediš, vendar vse to ima nek rizik. Pregovor pa pravi; kdor ne reskera ta ne proftera>:D

svetujem ti da pustiš, tako kot je.
Naslednič pa, ko kupuješ, se prej pozanimaj, kaj je smoterno kupit, da boš lahko kasneje uspešno in sigurno zmodu po željah, ki jih imaš.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

killah bee ::

a mogoče ve kdo keri bios pa bi najbol sedu za mojo grafično če bi ga flešal:)

AngelEyes ::

Jaz imam R9600 ne-pro od Sapphirea. Kljub temu da ima samo 5ns Samsung rame (deklarirana hitrost 200mhz) mi deluje povsem stabilno na 435mhz core/250 mhz memory, pa verjetno dela še na več, sam nisem še sprobal. Mam pa Cat 3.8 gonilnike z RivaTuner patchem za odklep overclocka.
Verjetno je pri tebi problem firma, gecube mi ni ravno znana po kvaliteti komponent.

killah bee ::

mislim da sm najdu problem:

ma pač eno bl bedno plato od matsonica in sem imel navit procesor s fsb-jem in takrat je plata zzelo nestabilna;(( ,tako da ko sem navil grafično samo za malenkost se mi je komp ugasnu v med 3dmarkom.
Zdaj ko pa sem dal proc. na svojo vrednost 1600
pa sem lohk navil radeona na za zdaj GPU-360MHz,
in rame na 250MHZ, in dela povsem kul sam v 3dmarku2001 v testu lobby se pojavijo na tipovih očalih ene pikice,mislim da so to artefacti sam to sam tm na očalih nikjer drugje.
Zdej pa ne vem al nej še probam navit al ma dost

AngelEyes ::

Za GPU itak ni tolko važno da je navit, ker je pri 9600 ozko grlo hitrost pomnilnika. 250 mhz je že zlo velik napredek, lahk pa da gre še kakih 10-20 mhz več, pa maš že skoraj pravi 9600 PRO.

killah bee ::

kaj pol naj pustim GPU zdej tko kt je in še mal navijem rame,sam kako naj vem da se ne grejejo
preveč,in še to,a to da se na očalih tipa pojavljajo neke pikice je preveč navit in a lohk skurm s tem kartico8-O

boštjan ::

ja če se prej te pikice niso pojavle,ko si mel na default frekvenco,si že dosego mejo takta ramov.rame pa seveda probaj na otip če so vroči

killah bee ::

evo zdej mam že dost,:P
kakšni pa se vam zdijo rezultati testov:

AMD 1600XP nenavit
512 DDR
Radeon 9600non-pro 397/240(480 DDR):))

3Dmark2001=7790 točk
3Dmark03=2775 točk
aquamark3=20.500 točk

jest10 ::

Meni se zdi slabo.
Z radeonom 9000pro(287/287) in tb 1000@1088MHz imam 6000pik v 3dmark2001

Zheegec ::

Premalo. Z R9100 128MB (sicer na AXP 2250MHz in 512RAM, samo grafična je daleč najbolj pomembna) imam če 10K 3DMark2k1 in 1400 3DMark2k3 (kjer je res samo grafa pomembna).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AngelEyes ::

To je čist normalen rezultat, 3D Mark 2001 je itak bolj odvisen od procesorja, FSBja, ram timingov itd... Jaz imam npr.
AMD 1700+
640 MB DDR
Radeon 9600@425/500

3D Mark 2001SE 8671
3D Mark 2003 2871

killah bee ::

ej AngelEyes kako hlajenje pa imaš na grafi,a si kej dodaju na hladilnike in če imaš original hladilnik na procesorju grafe al si dal gor bolšga da ti dela normalno( a tudi špile igraš na tej vrednosti al maš tok naštiman sam za test)

AngelEyes ::

mam en navaden 80mm case fan, ki piha na kartico s strani, tko da se praktično nič ne greje (+ohišje imam odprto).
Ko sem špilal Halo sem mel navito in nisem imel nobenih problemov, zdej pa jo nimam ker moram zaradi Call of Duty imet inštaliran ATIjev hotfix (v bistvu Cat 3.10 beta) in za te gonilnike še ni patcha za odstranit overclock protection. Zato tudi še nisem utegnil probal če gre še več kot 435/250.

killah bee ::

evo res hvala vsem ki ste odpisal:)) vsi ste modeli8-) in fajn se mejte,upam da bo ta tema še ostala nekaj časa odprta.Če bom še kej rabu kakšno pomoč:\
ajd

Killah Bee


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456843 (25575) LittleDevil
»

Slab performance računalnika

Oddelek: Strojna oprema
331933 (1322) Veron
»

ATI Radeon 9600 PRO 128Mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543775 (2865) MEDENA
»

ASUS 9600XT navijanje

Oddelek: Navijanje
471622 (982) mamamia
»

Tezava GigaCube Radeon 9600Pro + prepotrebne informacije

Oddelek: Pomoč in nasveti
111224 (1079) Macketina

Več podobnih tem