» »

Ultimativni Codec Pack?

Ultimativni Codec Pack?

SilentMan ::

Nujno rabim ultimativni codecs pack za windowse!

Hvala

LP

TylerDurden ::

ffdshow ter ac3 za audio, 2x 200 kb in lahko gledaš vse filme.
Let\'s make some soap ...

Zlate ::

True, true...:D
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

para! ::

Pazi, da boš downloadal 2004 verzijo ffdshow-a, torej ALPHA.

lp
Death before dishonor!

Hux ::

Noja. Sem mel tega FFshita. Pa mi dosti filmov ni delalo tak da sem mogo na ACE megapack nazaj. Tam vse dozaj se delalo le da FFdshow je pod 50% CPUja zr med prevajanje ACE pa 70+% nonstop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

SasoS ::

Najboljši je koepijev xvid codec. ffdshow je crap.

Hux ::

Ah sej je isto zahtevni na CPU odvisno od filma tak da bom ostal na Aceju se dalje.

Zlate ::

Ni mi jasno kaj ljudje delajo? Sami nesposobneži ali kaj? Sestavil sem že več kot 30 računalnikov, zmeraj za ogled filmov naložil FFDShow, pa zmeraj dela. Očitno imam res noro srečo, moral bi igrati loto:D .
Drugače pa je s kodeki tako, da so vsi ti Codec packi en DREK. Kdorkoli se vsaj malo spozna na računalnike, bo temu pritrdil. Codec packi so za ljudi, ki vedo toliko, da je to neka stvar ki jo moraš naložiti da film dela. Če pa ti še menjaš kodeke, pa zdaj naložiš en pack, drug teden drugega, pa potem spet še enega, ti vsak prejšnji stvar bolj zaserje.
Torej, sveže naloženi Winsi, FFDShow, Ac3 codec ter Crystal player, pa stavim da vse dela!
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zlate ()

Hux ::

Kolko stavis ti mali noob? Potegni z neta film Stalag 17 in ce ti dela z ffdshowom si pravi as!

Torej so kodek paki za tebe ko sestavlas 30 racunalnikom in samo ves da moras instalirat da dela.

ACE pack je dozaj edini pack ki je se delal vse 100% brez kake zelene slike ali celo brez slike.
Za FFDshow to nemorem trdit sem mel na sveze instaliranih winsah pa glejga stalag 17 ni delal. Zakaj le ko pa je to tak dober pack.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

ricola78 ::

Osebno sem mnenja, da je sicer ffdshow vredu, vendar ga raje ne indtaliram, dokler ni nuja, torej če je kak film, ki ne dela pod nobenim drugim kodekom. Najboljš je po moje da instaliraš tazadn divx codek, xvid, pa matroska. Sem opazil velik padec kvalitete na ffdshow kodeku za določene filme (vse je nekam zamegljeno).
Definitivo je najlepša slika filma predvajana s tistim kodekom, s katerim je bil tudi kodiran!

Zlate ::

Drugače pa se strinjam da bo film najbolje delal s kodekom, s katerim je bil kodiran. Kot je rekel Rilcola78: DivX codec, Xvid codec, Matroska, tudi to je dobra rešitev, le da je meni FFDShow všeč tudi zaradi mnogoterih nastavitev ki jih ponuja.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

za osebne obračune idite na igrišče.
lp moderator.

marS ::

eheeej, ne pretiravajte, ga ni kodeka niti packa ki bi vrtel vse sploh pa da ne govorimo o mašinah, filmi se vrtijo od p2 do atlonov64, pa winsov cel kup, da o linuxih ne govorim:)) , ne pisat neumnosti....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

gkovac ::

Iščem kodek na katerem mi bojo delale stvar, ki sem jih dobil... nainštaliral sem si GSpot in vrne mi Non-AVI File - Type Unknown. Sliko vidim zvoka pa ni sploh...

kakšna ideja??
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

moj_nick ::

Čudno. V Linuxu inštaliraš mplayer in w32codecs in ti dela _vsak_ film, ki mu ga daš za predvajati. Zakaj tega ne morejo narediti tudi v Windowsu?
110111001001010001010000

CaqKa ::

moj_nick:
V Linuxu inštaliraš mplayer in w32codecs in ti dela _vsak_ film, ki mu ga daš za predvajati.

s kolkimi filmi si to preveril? in predvsem s koliko različno kodiranimi?

Phoebus ::

Cacqa: mplayer + win32 pack + "optional codec pack" (na mplayer strani). Dela mi VSE, ampak res VSE kar sem vtaknil v račnualnik, nikoli ni bilo da kaj ne bi delalo.

ru7 ::

...jst mam kr probleme na svojem starem kompu P3 600Mhz. Tudi na fresh winsih novejši filmi štekajo malo. Ali se je tolko poboljšala kvaliteta DivXov, Xvid-ov in podobno? Včasih mi je delalo vse. Naložen mam Divx Total Pack (ima samo osnovne kodeke: AC3, DivX, Xvid, ..). Če formatiram zdej, kaj naj naložim. Eni priporočijo FFD, drugi kaj drugega (če dam gor 5.1 DivX kodek šteka vse, ker je prešvoh mašina verjetno).

Quikee ::

MPLayer je za linux res najboljsi .. Predvaja res vse kaj sem probal na njemu.. Za windows pa FFDshow+AC3codec+Real Alternative+QuickTime Alternative+ VobSub+ Matroska codec pack pa dela tudi skoraj vse.. sploh v navezavi z MPC. BTW XVid-ov Decoder ni optimiziran za hitrost in sploh ne delajo dosti na njemu zato je FFDshow dosti bolj primeren.

Quikee ::

ru7: To je verjetno zato ker jih vedno vec uporablja tudi naprednejse funkcije v XVid in Divx kot so B-Framei, QPel in GMC. Da to odkodiras pa potrebujes bolj mocen procesor.

JanezekNovak ::

Probite Videolan, presenečni boste kaj vse podpira, pa ne rabi nobenega codeca

www.videolan.org
http://www.euroairsoft.com/

largie ::

če že mora biti codecpack, priporočam HelDec pack, vsebuje vse kar potrebuješ za brezskrbno predvajanje mpeg, avi, matroska in ogm datotek in ne vsebuje še 100 nepotrebnih kodekov in programov zraven kot kakšen ACE pack, avtor pa lepo skrbi za najnovejše različice.
sam imam še vedno raje instalirano točno to kar potrebujem in nič več, če pa vseeno kaj ne deluje pa se zanesem na mplayer, upam da bojo kmalu porihtali multichannel directsound output v windowsih :)

CaqKa ::

ru7 postprocesing nastavi na najmanj kar je možno.. čeprav to pri 600mhz procesorju nebi smelo kaj bistveno vplivat... ampak nikoli ne veš :)

ru7 ::

CaqKa, to je prva stvar, ki sem jo naredu ;)

moj_nick ::

s kolkimi filmi si to preveril? in predvsem s koliko različno kodiranimi?


Glede na to, koliko ljudi mi je pritrdilo, lahko rečem, da je preverjeno na skoraj vseh kodekih ;)
Lahko pa odpreš novo temo, če želiš še več potrdil.
110111001001010001010000

OZZY ::

jaz uporabljam naslednji kodek packk : L I N K
Go with the flow.

gkovac ::

largie slava ti!!! tale tvoj HelDec pack deluje in zdej lahko gledam Transformerse :D
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21159201 (14349) BaRtMaN
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412553 (10408) Jst
»

Najprimernejša zbirka kodekov

Oddelek: Zvok in slika
151863 (1497) Mr_Globus
»

Codec za Terminator3

Oddelek: Pomoč in nasveti
271729 (1347) SasoS
»

kateri divx codec packi/codeci

Oddelek: Zvok in slika
223871 (3605) ferjan

Več podobnih tem