» »

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave

««
25 / 79
»»

miha22 ::

Lej v tej temi je bilo to že vsaj 5x napisano, tko da si jo lepo preberi. Morda boš odkril da je bilo napisano še kaj poleg tega kar te zanima....

Urajmal ::

@MIchael|007: v winampu boš lahko poslušal samo na dveh, žal tako vista razporeja audio resource zakar sem jaz bil penast, ko sem videl da ne morem več priklopit mešalke in traktor dj studi ;(( ;(( ;((

Michaelosz ::

Finta je v tem, da sem si lahko prej naštelam kolk zvočnikov mam, pol pa sem driver unistaliral. ;(( Pa ko dam Update Driver mi napiše, da mam kao najnovejše drivere gor. Mam pa integrirano SoundMAX, ker za Creative 5.1 Live! ni Driverov.;(( ;(( ;((

Urajmal ::

Sem pogruntal da ni drajverjev za Creative 5.1 ja ;(( ;(( Men sicer Soundstorm (abit nf7-s) normalno igra, vendar samo na stereo. Nabav si kak X-Fi zvočno uno za 12k.

andHoc ::

Ok mene pa zanima zakaj nikakor ne gre naštimat da bi bil na TVju fulscreen video na enkranu bi pa lahko delal kaj drugega.
Zdej grafična je GF 6800, vista pa Business ...

Je krivda v verziji viste ali v driverjih

V control panelu sicer v helpu najdem kje naj bi se nastavilo, samo te možnosti v nastavitvah potem ni ??

LP

p.s. je treba za to imeti vinse ultimate al kaj ...
...vse je relativno...

Zheegec ::

Kolikor vem X-fi extreme audio (najcenejši X-fi), trenutno nima driverja za Visto >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bonzi ::

Ok mam en problem in me zanima kaj je narobe. Inštaliru sm Visto in vse lepo in prav, sam edin kar me mot, oziroma me ne mot ampak mi gre ful na živce, da mi komp kr tko na enkrat freezne oziroma ne freezne tko da morm restirat ampak kr lučka za disk se mi pržge in gori tko 1 minuto in takrt komp miruje, se ne dogaja skoz ampak očitn takrt k ga prime, se je tud zgodil da večkrat zapored, updatu sm vse možno kar se da pač driverji za Visto, grafika, zvočna, plata itd.. in mi še zmer skoz to uvaja. A je to zarad diska al kaj? Sm ga probu updata pa mi rečejo da mam up to date driverje zanga. Disk je en od hitachija 200gb. Frend mi je reku da je mogoče zarad zvočnih driverjev sam ni ker sm formatiru pa meu ubistvu sam visto gor pa se je še zmer pojavlal to da je kr freeznu al karkol pač dela. A mogoče kdo ve kaj bi blo to lohka? Ta freeze se ne pojavla recimo takrt k delam točno določeno stvar ampak se kr pojav, lohka sam miško premaknem al pa igram pasijanso al pa, pač karkol, lol, zgleda kokr da bi kej skeneru al ne vem kaj, sam pač takrt k freezne, ne morem nč delat :P, recimo igram igrco lohka 20 min pa pol kr na enkrat zmrzne pa pol naprej kokr da ni blo nč.A kdo ve kaj bi blo lohk? Na xp dela vse ok, sam na visti se to pojavla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bonzi ()

AntiFriz ::

Samo eno trapasto vprasanje mim grede.. a ni mel ponavadi MS logo v win boot loaderju? Kaj sem dobil neko cudno verzijo al je to tko?:P
Ko sem testiral alpho in beto sem pac mislil da se ne vedo kakega bi dali tja :)
Drugac pa dela vecina driverjev samo z nvidijino graficno serije 5900 so sami krizi in tezave pri instalaciji.

OldSkul ::

Pr men tud ni logota in mi čudno zgleda. Mam pa business varjanto

creative ::

isto pr meni...ma bom že dal od stardocka bootscreen programčič gor če me bo preveč motilo

kriko1 ::

Jaz sem pa mislil da ni logota, ker sem jo dobil zastonj (msdnaa) :)

Shark100 ::

Meni pa bsplayer ne predvaja slike na visti. Pa sem si naložo kodeke K-lite mega codec pack najnovejše. Pa tud bs player mam verzijo 2.15 pa predvaja samo zvok. Ima kdo kakšno idejo?
Shark

Urajmal ::

Options -> Preferences -> Video Rendering -> Rendering Mode: izberi Internal rendering DirecDraw surface ali neki podobnga z DirectDraw

Urajmal ::

ALIEn3001 zvočna se verjetno ne razlikuje niti od Xtreme verzije zatorej klik >:D

Shark100 ::

Hvala Tad3j. Kaj mogoče kdo ve zakaj mi zvok šteka ko se pogovarjam prek msn. Imam zvočno C-Media AC97 Audio Device. Driver mi je pa samo dol potegno z windows update.
Shark

Cucek ::

Potrebujem pomoč.
Na disku sem naredil novo particijo, kamor sem naložil Visto, da jo malo sprobam. Čez nekaj časa sem hotel Visto zbrisati, zato sem ob zagonu računalnika zagnal XP-je. Tisto particijo, kjer je bila nameščena Vista sem formatiral. Delalo je vse normalno, dokler nisem čez čas resetiral računalnik. Pri zagonu računalnika me še vedno vpraša, če hočem izbrazi Visto ali XP. Ko hočem izbrati Visto me opozori da ne najde datotek. Če izberem XP napiše naj še enkrat inštaliram XP-je. V BIOS ne morem, ker zahteva neznano geslo. V Windowse nikakor ne pridem, da se razumemo. Sploh nevem kaj narediti. Prosim za pomoč.

KTr1sk ::

Zaženi CD od winXp, kakor da bi hotel inštalirati windwose na novo, ampak ko se ti zažene CD, izbereš možnost R torej repair, in tam potem napišeš bootcfg /rebuild in počakaš, potem še pa lahko probaš z ukazom fixboot, včasih pomaga
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

Cucek ::

Pritisnem R pa se nič ne zgodi. Kaj naj naredim? Kdaj točno pa si mislil, da ustavim CD in pritisnem R? Zaženem računalnik in potem napiše Boot from CD:, počaka malo in se nič ne zgodi. Potem pa se prikaže okno za izbiranje med windowsema.

kriko1 ::

Tam pritisni katerokoli tipko da se ti zažene s cdja.

Cucek ::

Ko pritisnem katerokoli tipko neki zažene, ampak potem še vedno napše isto in se nič ne zgodi. Ko pritisnem katerokoli tipko se resetira. Napiše pa tole: Windows could not start because of a computer disk hardware configuration problem. Could not read from the selected boot disc. Check both path and disk hardware. Please check the Windows documentation about hardware disk configuration and your hardware reference manuals for additional information.

Zheegec ::

/
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Cucek ::

Torej, še kaj idej? Res nočem izgubit podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cucek ()

Urajmal ::

Nabav drug winxp cd. Še enkrat bootaj iz cdja. Nared tako kot je že napisano, da ti boota iz cdja stisni tipko ko letijo pike. Počakaj da prideš v prvi menu (to je tam kjer maš možnost kaj izbrat). Tam stisni tipko R. Uporabi ukaza bootcfg /rebuild ali fixmbr.

Cucek ::

OK, hvala vsem, da ste si vzeli čas, da bi mi pomagali. Grem še po XP od prijatelja.

Zheegec ::

Lahko namesto pritiska tipke R kar nadaljuješ pa Windowse samo naložiš čez, mogoče bolj simpl varijanta za nekatere, samo pazi da po nesreči ne izbrišeš particije ali formatiraš :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Martin Krpan ::

Tudi jaz imam eno vprašanje glede viste! Ali mi mogoče ve kdo povedati ,kako je podprt stara strojna oprema? Imam tiskalnik Epson 480 in skener Acer 640P,oboje staro okrog 6-7 let pa me zanima, če bi delalo na visti? Posebej me skrbi skener ,saj sam imel težave z njim nekaj časa že na XP. Je to podprto v visti ,saj uradnih gonilnikov verjetno ne bo?

AntiFriz ::

Najprej gres v bios, nastavis CDrom na primary boot device ali nekaj podobnega, shranis nastavitve, resetiras racunalnik, pritisnes anykey ce ga seveda imas, ko ti to napise in pocakas minutko, dve da te vprasa kaj zelis pocet v windows installerju. Tam das R, pocakas, izberes instalacijo ce jih imas vec, napises admin pass, napises bootcfg /rebuild, fixboot-y, fixmbr, exit or get a fuckin geek.

edit: pred izgubo podatkov pomaga kak backup :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AntiFriz ()

Jereb ::

Imam sledeč problem, namestil sem visto originalno verzijo in ko se hočem povezat na msn dobim tale error

kdo ve kaj bi bilo lahko narobe ? :S lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jereb ()

BendeR ::

Saj ti celo po slovensko piše. Preveri FW. :P
:=)

Cucek ::

@AntiFriz: Sej problem je, da jaz ne morem it v BIOS, ker zahteva neznano geslo.

Klemzz ::

ja maš pač zaklenjen bios, dej baterijo na plati za neki časa vn, pol pa nazaj not...

creative ::

resetiraj bios pa se geslo zbriše pa bo potem šlo.

jaz imam pa sledeč problem. ko hočem predvajat dvd film ali pa v bilokaterem drugem formati v windows media playeri mi le ta zmrzne in javi napako. v bs playeru je le zvok slike pa ni. codece mam...

Jereb ::

Tudi če ugasnem firewall ne pomaga ://


Gledal sem že na googlu vendar nič ne pomaga :S ...

lp

kriko1 ::

@Jereb: si za routerjem, ki ima že vgrajen požarni zid?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

creative ::

a se pri visti nardit da nebi zmeri za 3d amizja moral kliknet tist gumb v spodnji vrstici, ampak bi so na tab nastavil...

Zheegec ::

Win tipka + tab.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zoran25 ::

win tipka + tab ?
Zoran

creative ::

najlepša hvala to sm rabo :\

Jereb ::

Sedaj mi noče odpreti strani od msnja ... prav tako tudi od najdi.si :/ nevem kaj je narobe :S . Če poženem update mi javi nek error a mogoče kdo ve kaj bi bilo narobe... ? msnja nikakor ne morem usposobit vedno tisti error :S ..

lp

tole mi napiše ko hočem updatati winse


lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jereb ()

kriko1 ::

Si za routerjem (mogoče brez DHCP)? Imaš dodeljen IP, lahko sploh recimo pingaš google?

Jereb ::

Nimam ruterja, navadna adsl povezava...lakhko pingam google.. tako zdleda kot da bi samo določene porte zablokiral :S

lp

Hardstyle ::

Še zmeraj ni rešitve, kako spraviti WMP na Visto Business N :\

kriko1 ::

Kaj pa recimo najdi.si lahko pingaš, samo spletne strani ti ne opdre?
Si probal z drugim brskalnikom, da nimaš kakšen software ki ti kaj blokira, drugače preveri pri ponudniku da ni kaj narobe (meni so recimo pri amisu blokirali dostop do smoothwall spletne strani, pa sem doma kot budala gledal vse nastavitve).

joze ::

JEREB:
Imel sem identično težavo in mi je skoraj požrla živce. Nisem mogel dostopat do MSN, ter do vseh spletnih storitev microsofta.Po razmisleku sem ugotovil, da so se težave začele ko sem naložil nove driverje za mrežno kartico. Ko sem jih zamenjal z originalnimi windows driverji za mrežno so težave čudežno izginile.
Poizkusi, upam, da bo pomagalo tudi tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joze ()

SpIcA ::

Mam en problem ko hočem instalirat visto na comp. Pridem do ke kamor si izberem na ker disk jo bom instalirav naredim novo particijo od 40GB in dam next pa mi napiše sledeči problem. (windows is unable to find a system volume that meets its criteria for installation) WTF? Sm probu tudi že nardit particijo od 160gb pa useeno ne jebe! Mam pa matično asus p4p800e-deluxe
P4 RULZZZ!

Calligula ::

A se komu Windows media player 11 malo steka med filmi?
Classic ne nagaja.
Sem probal tako z klite kot Vista codec pack ampak ni razlike.

darkolord ::

Probaj ffdshow

Zheegec ::

SpIcA: mene je tudi neki zafrkavalo, poglej da slučajno particija ni aktiva, pa formatiraj jo. To imaš x64 verzijo?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jereb ::

Veste kateri driverji bi bili primerni za plato Epox 9npa ultra ... ker na nvidia strani je toliko driverjev, pa nevem kako podnožje točno ima moja plata :S

lp

Jereb ::

Uh mi je ratalo :) pa sploh nevem kako ... nekaj sem brisal driverje za mrežno in kar na lepem je začel delati msn in s tem tudi ostalo ( updati .. .) tko da najlepša hvala za pomoč :)

lp
««
25 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista ali Xp? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16612823 (9055) Icematxyz
»

Windows XP noče umreti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12314578 (9299) Lawler_
»

Beta SP2 za Visto naslednji teden (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10813445 (8923) Tr0n
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810727 (7197) ___
»

vista ali xp

Oddelek: Operacijski sistemi
192596 (2181) IVo

Več podobnih tem