» »

Windows Vista ali Xp?

Windows Vista ali Xp?

1
2
3 4

ABX ::

Evo en zanimiv članek na to temo.

http://www.infoworld.com/article/09/01/...

In en komentar iz /.
Basically, this article states the obvious: Windows XP 64 is just plain faster than Vista 64 or Win7 64. By a factor of 20-40%. But to understand why, you need to read the MONEY quote. Here it is:

In the end, it all comes down to the complexity of the execution path. With its simpler legacy kernel devoid of DRM hooks and other performance-sapping baggage, Windows XP provides a cleaner code path for the workloads to navigate as they execute. This, in turn, translates into better overall performance with lower consumption of CPU cycles.

It's the DRM baby. You strip that out of the Kernel, and Vista and Win7 will EASILY outpace XP with their more advanced and flexible SMP capability. Until Microsoft understands that people DO NOT WANT DRM and removes it from their newer OSes, these new OSes will continue to suffer from performance problems, and thusly, acceptance and sales problems.

Come on Microsoft. Apple has figured it out, DRM is a sales loser. Do you really want to keep wasting time on a loser technology in the midst of a global recession? You blew it with Vista, but you still have a chance with Win7. Offer people a DRM-Free kernel and Win7 will FLY off the shelves.


Sicer to velja za CPU, tako da Vista/Win7 bosta verjetno hitrejša za GPU, kjer tega sranja od DRM ni.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Revenant ::

Tist ko pravi da je vista hitrejša od xp, sploh za gaming.. mislim folk, ne srat vsepovprek! Ob takih glupih izjavah bi človek kozlal na vse strani.

http://www.joker.si/article.php?rubrika...
leto kasneje:
http://www.joker.si/article.php?rubrika...

Kot je logično da ni dan ko je tema, tako je tudi samoumevno da je najstabilnejši, najhitrejši in oh in sploh dodaj-še-deset-gatetrgajočih-presežnikov OS XP SP3. In dvomim da kadarkoli potrebuješ več kot 3GB rama.

Je pa res, da so XPji 64-bit kurac, v tm primeru je izbira vista. A vseeno, če ti bo nekega dne nekdo prislonil pištolo na tilnik, rekoč: "Vista al' smrt", izberi drugo, moli da se trigerček ne bo zataknil in upaj na hiter ter neboleč konec.


In res je že toliko tem vsepovsod in vsakič eno in isto. In naj nekdo pove vsaj eno prednost viste pred xpji. potem bi bilo res nesmiselno še vztrajati na 7 let starem OSju. A folk ve kaj je dobro zanj. spremlja kdo slotechove novičke? Prestavljeni rok upokojitve ničkolikokrat? Nič čudnega da gre miscrsoftu in tistim ki mislijo da je vista boljša, xp že pošteno na kurac.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

blackbfm ::

Podpira novejše tehnologije out-of-the-box recimo. Nevem pa zakaj ste eni tako proti visti. Najbolše da se požrete zarad tistih par fpsjev več in furate xpje še naslednjih 10 let. Aja da ne pozabim Worda, ki se na xp zažene 0.00042 sekunde prej8-) Ne res, predalčkate OS na osnovi nekih brezveznih "fpsjev".

Revenant, če bi imel 2 identična kompa en vista en xp, in nek xy špil..dam roko v ogenj če bi ti opazil razliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Revenant ::

da, dokler bodo xpji najboljši, tudi 20 let. In zgolj fpsji jih še ne kujejo v zvezde, da postaneš najboljši moraš imeti še kaj več, mislim da je to obema jasno. Če kot glavno razliko med njima vidiš fpsje, hja, potem je resnično brezpredmetno kateri OS ti je ljubši. A tema sprašuje kateri je najboljši.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

ABX ::

Preberi si o čemu gre ta debata.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

rokyyy ::

me zanima koliko tistih ki grajate visto jo je v resnici preizkušalo več kot kake 3 mesece?sam uporabljam 64 bit visto in nimam nobenih težav ne z gonilniki ne z igrami ne z ničemer.pa tudi keri pravite kak je vista požrešna na netu obstaja dosti videov kako jo pohitrit

legice ::

Itaq da Vista.

XP = old & broken.

še sedaj jih imam za gaming in dela super.
in koko to misliš broken?
old...to pa je
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

jedom86 ::

Ok..jaz sm mel visto ultimate 32 in 64 in mi igre niso vredu delale..skos grafiko neki mede..
Gonilnike mam vse najnovejše.(e8400,gtx 260 black edition, 4gb ram.

tukaj je še slika
 vista 32 ali 64

vista 32 ali 64




Pokazal sm sliko tudi na servisu, kjer sm vzel kartico. Rekel mi je da to ni grafična ampak vista ali driverji. Ni druga ko probat z xpji..bomo vidl.

Revenant ::

Preberi si o čemu gre ta debata.
Ne vem kaj ti ni jasno. In kaj ti je:P



Itaq da Vista.

XP = old & broken.
Takšne izjave resno ogrožajo posameznika. Kozlanje na vse strani namreč hipoma povzroči pretirano dehidriranost.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

opeter ::

ah tuki si spet v precepu o kateri visti govoriš.
če govorimo o visti 32 potem je to res, da dela skoraj vse
če govorimo pa o visti 64 potem pa tvoj stavek ne drži več

--- da nebi kdo narobe zastopu ... xp 64bitni so obup tko da če kdo razmišlja o 64bitnem sistemu tu ni dileme vista ... win7 bo pa prišla šele ... 2010 v taki obliki, ko bo uporabna


To sploh ni res. XP x64 Edition je čisto v redu zadeva, sploh za delovno postajo. Za resno delo je vsekakor bolj primerno od Viste, saj ima normalno podporo za OpenGL, medtem ko ima Vista s tem probleme.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

blackbfm ::

No mal pretiravaš. OpenGL ma veze samo za tiste kateri se ukvarjajo s 3d programi.

opeter ::

Ja, ampak xp x64 je (trenutno) vsekakor hitrejši od Viste x64. Že pri zagonu, da o samem delovanju niti ne govorim. Ni problemov z nekaterimi programi, kar za Visto x64 ne velja -> npr. Adobe Illustrator CS3 ima probleme s prikazom .psd datotek oz. z importiranjem le teh, če ne izklopiš Aero ter vklopiš "disable desktop composition", ali pa je treba vklopiti compatibility mode -> Windows xp sp-2.

Jaz gledam na sam sistem kot čisto povprečni uporabnik in nič več.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ender ::

Jaz sem pred štirimi meseci zamenjal XP x64 z Visto x64, in imam občutek, da Vista na moji strojni opremi deluje precej hitreje.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

mtosev ::

Itaq da Vista.

XP = old & broken.

še sedaj jih imam za gaming in dela super.
in koko to misliš broken?
old...to pa je

broke je verjetno da ne podpira novih tehnologij kot jih vista. xp je priso ven 15.10.2001. olddddddddddddddddddddddd:|
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pdove05 ::

v glavnem jaz bi vzel visto.!

mtosev ::

Ok..jaz sm mel visto ultimate 32 in 64 in mi igre niso vredu delale..skos grafiko neki mede..
Gonilnike mam vse najnovejše.(e8400,gtx 260 black edition, 4gb ram.

tukaj je še slika
 vista 32 ali 64

vista 32 ali 64




Pokazal sm sliko tudi na servisu, kjer sm vzel kartico. Rekel mi je da to ni grafična ampak vista ali driverji. Ni druga ko probat z xpji..bomo vidl.

probaj modane gonilnike al 175-179 gonilnnike.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Revenant ::


broke je verjetno da ne podpira novih tehnologij kot jih vista. xp je priso ven 15.10.2001. olddddddddddddddddddddddd:|

mi lahko prosim razložiš kaj ma veze datum izida.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

mtosev ::

govori da je ta windows ze zelo star. M$ ukinja mainstream podporo: Support status
Mainstream support until 14 April 2009
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Revenant ::

govori da je ta windows ze zelo star. M$ ukinja mainstream podporo: Support status
Mainstream support until 14 April 2009

torej je preskok na visto še prezgoden, podporo bodo raztegovali do izida sedmice; vista je vmesna postaja, demonstracija DX10 in šolski primer kretenizma. Zakaj? Ker kreten je tisti ki jo je zasnoval/poimenoval/pacal/spacal/klamfal. Vista je še najbližje mileniumu; obema bi lahko rekli operacijski sistem. Tega povprečno izobraženemu posamezniku ni potrebno posebej tolmačiti.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

blackbfm ::

Vista je v redu, samo ljudje znajo/znate samo tečnarit zarad nekih brezveznih stvari. Primerjanje z Win ME je pa že res absurdno.

Revenant ::

Vista je v redu, samo ljudje znajo/znate samo tečnarit zarad nekih brezveznih stvari. Primerjanje z Win ME je pa že res absurdno.

Ha, ravno zaradi teh brezveznih stvari je vista tam kjer je; zaradi istega razloga je radostno ne nalagajo na računalnike po firmah. Večinski delež še vedno držijo XPji, vistina "razširjenost" je zgolj rezultat prodaje laptopov. Še dobro da obstajata HP in Lenovo. In primerjanje viste z mileniumi ni absurdno, to je splošno znana resnica. Kakor je tudi res, da je vista v povprečnih uporabniških očeh "v redu". A XP-ji še zdaleč niso povprečni.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

trnvpeti ::

ce bi bila vista tko super, ne bi ze bilo zunaj win7 beta

legice ::

ce bi bila vista tko super, ne bi ze bilo zunaj win7 beta

:D
bravo
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

blackbfm ::


Ha, ravno zaradi teh brezveznih stvari je vista tam kjer je; zaradi istega razloga je radostno ne nalagajo na računalnike po firmah.


Če firmi teče program že 8 let tako kot mora na xp, zakaj bi vlagali za izobraževanje zaposlenih in za nov hardware? Na 7ko pa bodo itak mogli it ker ne bo supporta za xp. Pa to ne pomeni da je vista slaba.


Kakor je tudi res, da je vista v povprečnih uporabniških očeh "v redu"


Jaz mam komp za oblikovanje, stavljenje, web developement, app developement, igre in še se najde stvari. Pa mi je vista ok. Nevem kaj bi mel od xp več, mogoče grši user interface in 3 fpsje več pri nevem kateri igri. In še enkrat, ne primerjaj viste z millenium ker sta sistema na čisto drugem nivoju. ME dejansko ni bil uporaben, vista je pa sigurno bolj kot xp. Če ne drugega lažje iščeš stvari ker imaš search box povsod:D


ce bi bila vista tko super, ne bi ze bilo zunaj win7 beta


Hoho, težke besede. Tale Win7 beta je še vedno bolj vista kot "prava" sedmica. Stvar malo drugače "zapakirajo" pa so takoj vsi veseli. Bravo microsoft.

trnvpeti ::

tudi ko bo zunaj win7(ne beta), se ni pogoj, da bo folk mnozicno prehajal na win7
bojo morali se dati kaksen "bonboncek" zraven
pa ne vizualen

vista je pa ze pozabljena
sprijaznite se ze

Revenant ::

Če firmi teče program že 8 let tako kot mora na xp, zakaj bi vlagali za izobraževanje zaposlenih in za nov hardware? Na 7ko pa bodo itak mogli it ker ne bo supporta za xp. Pa to ne pomeni da je vista slaba.

Seveda! Zakaj nov hardware za nobenega efekta? Bolj se s teboj nebi mogel strinjati.

ne primerjaj viste z millenium ker sta sistema na čisto drugem nivoju.

kljub temu te inteligenca uspešno zavira, ti bom vseeno pojasnil primerjavo: primerjava viste in mileniumov je smešna, a moralo bi biti obema jasno, da primerjava izhaja iz zmožnosti viste proti xpjem. Če še komu ni kaj jasno, mu priporočam, da si pobrije obrvi in proda računalnik.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

blackbfm ::

tudi ko bo zunaj win7(ne beta), se ni pogoj, da bo folk mnozicno prehajal na win7
bojo morali se dati kaksen "bonboncek" zraven
pa ne vizualen

vista je pa ze pozabljena
sprijaznite se ze


Dokler imate xpjevci support lahko vsem težite. Samo to ne bo šlo v nedogled:D


kljub temu te inteligenca uspešno zavira, ti bom vseeno pojasnil primerjavo: primerjava viste in mileniumov je smešna, a moralo bi biti obema jasno, da primerjava izhaja iz zmožnosti viste proti xpjem. Če še komu ni kaj jasno, potem mu priporočam, da si pobrije obrvi in proda računalnik.


Vista je vsaj enakovredna če ne boljša kot XP (zame je boljša seveda). ME je bil pa crap proti recimo 98. Mene moti ker se visto prikazuje kot nov "millenium". Sem prvi ki bi jo zamenjal če bi blo to res. Pa pač ni, to so neki miti, govorice in podobno.

Revenant ::

Dokler imate xpjevci support lahko vsem težite. Samo to ne bo šlo v nedogled:D

Vidiš, xpjevci v bistveni meri manj težimo. Spet nekaj, kar drži.

Vista je vsaj enakovredna če ne boljša kot XP (zame je boljša seveda). ME je bil pa crap proti recimo 98. Mene moti ker se visto prikazuje kot nov "millenium". Sem prvi ki bi jo zamenjal če bi blo to res. Pa pač ni, to so neki miti, govorice in podobno.

Mi lahko prosim razložiš. Vsaj en razlog zakaj naj bi bila vista enakovredna prvaku; slednje sem sicer že spraševal.
Ravno tvoj stavek bi lahko opisal kot mit, govorica in podobno, recimo sranje.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

ender ::

Vista je v redu, samo ljudje znajo/znate samo tečnarit zarad nekih brezveznih stvari. Primerjanje z Win ME je pa že res absurdno.
Vista je v redu, če si vzameš čas za prilagoditev (in imaš dovolj močno strojno opremo zanjo). Za nekoga, ki pa računalnik uporablja izključno za delo, so pa XPji precej boljša izbira.

Hoho, težke besede. Tale Win7 beta je še vedno bolj vista kot "prava" sedmica. Stvar malo drugače "zapakirajo" pa so takoj vsi veseli. Bravo microsoft.
Windows 7 je evolucija Viste, kar se lepo vidi - razlika med Visto in Windows 7 je precej manjša, kot pa razlika med XPji in Visto (ali pa Windows 7).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

bluefish ::

ce bi bila vista tko super, ne bi ze bilo zunaj win7 beta

Raje si oglej dosedanje datume izidov posameznih sistemov, pa ti bo jasno, da je časovni cikel med Visto in 7 čisto normalen.

krneki0001 ::

Revenant, ko bomo vsi ostali že na elektro avtomobilih, boš ti še vedno v kočiji. Še do avtomobilov na notranje izgorevanje ne boš prišel.

Windows XP so zastareli, povozil jih je čas, niso pa slab sistem, tako kot nista ne linux in ne vista.
Večina uporabnikov niti ne igra iger, ampak delajo na mašinah in glede stabilnosti in odzivnosti se vista pokaže kot mnogo boljša zadeva kot XP.
Na moji mašini je bil v visti en BSOD in to zato, ker sem preveč navil ram, drugače pa ni enkrat zajavkala. Pa se špilajo tako igre, kot dela za službo in programira za šolo. In 64 bitna vista na moji mašini E8400, 8Gb rama, 8800GT deluje hitreje od windows server 2003 64 bit (predelanega v workstation) in to v vsem, hkrati pa je mnogo bolj stabilna in odzivna.
Res pa je da ko je vista ven prišla ni bila ravno hitra, kopiranje je delalo počasi in podobne zadeve. Danes s SP1 zadeva deluje hitro in to zelo. 3068Mb podatkov v 722 datotekah kopira iz enega na drug disk v pičlih 41 sekundah, medtem ko windows 7 to dela še enkrat dlje časa.

Ampak danes za na novo mašino nebi šel več tlačit starega sistema. Še posebej ne ob takih cenah, ko za 400 evrov dobiš že odlično plato, procesor, 8gb rama in 1Tb disk in na takem disku ni ovira ali 6 ali 12 ali pa 30Gb za sistem. Važno je samo da zadeva deluje stabilno in da se ne sesuva (da je ni treba enkrat na mesec na novo nalagat).

Revenant ::

Revenant, ko bomo vsi ostali že na elektro avtomobilih, boš ti še vedno v kočiji. Še do avtomobilov na notranje izgorevanje ne boš prišel.

Žal pozabljaš na eno majhno malenkost; XPji bodo toliko časa aktualni, dokler bodo najboljši. In visto glomazen SP1 še ni izstrelil med zvezde, z njim vista postane zgolj "v redu" (razlaga? prejšnji posti), to je pa tudi vse. In še vedno nobenega razloga zakaj naj bi bila vista na nivoju xpjev. Vidiš, novejši OS se ze xpji sploh ne more primerjat; kot vedno so debate tega tipa sila konstruktivne, polne argumentov. In v isti sapi pri omembi viste omenjaš hitrost in odzivnost. Heh, pri tem ti pa resnično ne znam več pomagati.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

trnvpeti ::

ce gre kocija hitreje kot najmodernejsa vista opsss pardon avto, pa manj kvari
hmm...

blackbfm ::

No, ko bo pa namesto "Vista" pisalo "7" boš pa takoj menjal xp in bil ves vesel, kako dober OS maš:D

Revenant ::

ce gre kocija hitreje kot najmodernejsa vista opsss pardon avto, pa manj kvari
hmm...
No, ko bo pa namesto "Vista" pisalo "7" boš pa takoj menjal xp in bil ves vesel, kako dober OS maš:D

hmm WTF? Pogovarjam se z sedemletniki... tega nisem... nisem vedel8-O
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

blackbfm ::

jz sm tli stl *cic* *cic*

Revenant ::

jz sm tli stl *cic* *cic*

haha, nekaj mi pravi da si ostal brez argumentov.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

energetik ::

No, da še jaz povem svoje mnenje: če nabaviš novo spodobno mašino in za enako ceno dobiš XP ali Visto, bi dal gor Visto.
Da bi pa na stari kišti, ki ima že nameščene XP, menjal na Visto pa ne vidim razloga.Jo imam na službenem laptopu in dela normalno, ampak neki prednosti pred XP pa ne opazim. Tudi v službi imamo XPje na precej dobrih kištah (C2D 2'4GHz, 2GB RAM) in prav nič ne pogrešamo Viste.
So nam pa naredili prehod na Office 2007 in je sam štala. Za enako delo kot prej porabim skor 2x več časa (počasno delovanje pri urejanju grafov, napake pri kopiranju, sesuvajo se itd). Skratka prehod je naredil samo štalo.

solatko ::

Revenant - Če zaradi drugega ne, zaradi takojšnjega prilagajanja vsake priklopljene stvari, brez iskanja in instalacije šoferjev, hitrejšo odzivnost, manj dojemljiva za nesnago, uporabnik mora biti res noob, da jo sesuje, ni BDSO-jev, ko kakšen program blokira, ni potrebe po resetu, gor lepo delujejo zadeve, ki so se na xp-jih stalno zatikale (USB naprave).
Če že tisti s starimi sistemi cincate med xp in visto, vsi ki kupite nov sistem in daste gor xp-je, ste naredil isto, kot da bi na najnovejšega golfa dal gor gume 145/100-13. Zakaj potem sploh menjate sistem, meni vista odlično dela na podnožju 478 na drugem enakem pa sedmica.

krneki0001 ::

Revenant, ko bomo vsi ostali že na elektro avtomobilih, boš ti še vedno v kočiji. Še do avtomobilov na notranje izgorevanje ne boš prišel.

Žal pozabljaš na eno majhno malenkost; XPji bodo toliko časa aktualni, dokler bodo najboljši. In visto glomazen SP1 še ni izstrelil med zvezde, z njim vista postane zgolj "v redu" (razlaga? prejšnji posti), to je pa tudi vse. In še vedno nobenega razloga zakaj naj bi bila vista na nivoju xpjev. Vidiš, novejši OS se ze xpji sploh ne more primerjat; kot vedno so debate tega tipa sila konstruktivne, polne argumentov. In v isti sapi pri omembi viste omenjaš hitrost in odzivnost. Heh, pri tem ti pa resnično ne znam več pomagati.


Poanta je ravno v tem da niso najboljši. Kar se tiče uporabe za službene zadeve in varnost ter stabilnost, je vista mnogo bolj varna in stabilna. Problem so uporabniki, ki so probali dat visto na mašino, kjer je že xp počasi deloval, imeli so jo 1 dan ali pa še to ne, pa so začel pljuvat čez visto. Teh je ogromno - nekateri še videli niso viste, pa pljuvajo po njej, ko pa pr men doma vidjo kako dela, pa sam gledajo, ker ne morejo verjet, da resnično vse deluje - njim je pač sosedov sinko povedal, da vista ni dobra in so tako potem tudi privzeli.
UAC je recimo tudi odlična zadeva, samo kaj ko ljudje ne razumejo, da je dobro, če jih vpraša, ali dovolijo izvedbo programa.

Drugače so pa xp-ji samo glomazno povečani windowsi 2000 in nič drugega, zato mi v službi še vedno delamo na win2000, ker vsaj delajo in se ne sesuvajo tok kot XP-ji (jih nisem nikol imel, mi je pa sosed povedal da so crap).


Sicer pa zakaj ne daš windows 2000 na mašino. Delajo hitreje od viste, win7, xp-jev in od serverja 2003 ali 2008?

Revenant ::

Hja, zakaj ne? Ker sem z XPji zelo zadovoljen:D Tist ko omenja v isti sapi visto ter odzivnost in stabilnost, mu priporočam, da si pobrije jajca, pobije družino in preseli v ambrus.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

bluefish ::

jasno, na pet+ let starem compu je vista mazohizem.

trnvpeti ::

se pravi, za visto en c2d in 2G rama, in bo vista delala dokaj hitro
in potem dej na isto masino xp, pa jo drzi, da ti ne poleti

ender ::

Revenant - Če zaradi drugega ne, zaradi takojšnjega prilagajanja vsake priklopljene stvari, brez iskanja in instalacije šoferjev, hitrejšo odzivnost, manj dojemljiva za nesnago, uporabnik mora biti res noob, da jo sesuje, ni BDSO-jev, ko kakšen program blokira, ni potrebe po resetu, gor lepo delujejo zadeve, ki so se na xp-jih stalno zatikale (USB naprave).
Kar se tiče strojne opreme, je edina razlika, ki jo vidim med Visto in XPji ta, da na Visti nekaterih naprav ne morem uporabljati, ker nimajo podpisanih gonilnikov (kdo določa, kaj lahko uporabljam na svoji mašini - jaz ali Microsoft?!). Stabilnost je pa pri meni enaka na obeh sistemih (tisto, da ti je en program sesul cel sistem, se ni dogajalo že odkar so se nehali uporabljati Windows 9x/ME).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Revenant ::

se pravi, za visto en c2d in 2G rama, in bo vista delala dokaj hitro
in potem dej na isto masino xp, pa jo drzi, da ti ne poleti


kar citiram; itak prejšnjih postov nihče ne bere, če pa slučajno že, mu njihov pomen ostaja nedosegljiv:
zgolj fpsji jih še ne kujejo v zvezde, da postaneš najboljši moraš imeti še kaj več, mislim da je to obema jasno. Če kot glavno razliko med njima vidiš fpsje, hja, potem je resnično brezpredmetno kateri OS ti je ljubši.

ta tema mi je čedalje bolj pri srcu.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

krneki0001 ::

Revenant - Če zaradi drugega ne, zaradi takojšnjega prilagajanja vsake priklopljene stvari, brez iskanja in instalacije šoferjev, hitrejšo odzivnost, manj dojemljiva za nesnago, uporabnik mora biti res noob, da jo sesuje, ni BDSO-jev, ko kakšen program blokira, ni potrebe po resetu, gor lepo delujejo zadeve, ki so se na xp-jih stalno zatikale (USB naprave).
Kar se tiče strojne opreme, je edina razlika, ki jo vidim med Visto in XPji ta, da na Visti nekaterih naprav ne morem uporabljati, ker nimajo podpisanih gonilnikov (kdo določa, kaj lahko uporabljam na svoji mašini - jaz ali Microsoft?!). Stabilnost je pa pri meni enaka na obeh sistemih (tisto, da ti je en program sesul cel sistem, se ni dogajalo že odkar so se nehali uporabljati Windows 9x/ME).


Katerih naprav pa ne moreš uporabljat na visti? Takemu, ki naprav ne zna uporabljat in jih v visti priklopit, predlagam, da si pobrije jajca, pobije družino in gre živet v gazo - tam ga bodo rade volje sprejeli.

k4vz0024 ::

Žal Vista ne podpira nekaterih Canovih fototiskalnikov pa tud WEb kamere določenih proizvajalcev ne;(

bluefish ::

nekako to ni stvar Viste in posledično MS ampak bi se morali zamisliti proizvajalci, ki tudi izdajajo gonilnike.

k4vz0024 ::

Skratka, jaz pa naj gledam v kristalno kroglo, ko nabavljam naprave kaj bo v prihodnost:D


Ne, to je stvar Microsofta in proizvajalcev, oboji so odgovorni>:D

Revenant ::

Katerih naprav pa ne moreš uporabljat na visti? Takemu, ki naprav ne zna uporabljat in jih v visti priklopit, predlagam, da si pobrije jajca, pobije družino in gre živet v gazo - tam ga bodo rade volje sprejeli.

Pozabljaš na prvotni namen viste: postati univerzalni OS, z nenadkriljivo združljivostjo radostno podpirati špile od zgodnjih začetkov dalje, vpeljati multithreading kot del vsakdana, igre bodo uporabljala vsa jedra, eno za AI, drugo za fiziko, DX10 bo sinonim za revolucijo v združljivosti, poenotenju knjižic, multicore programiranje bo enostavno; komu sploh to pišem; prelistajte starejše izvode računalniškihh revij, kruto žal je, da jih nimate. Kot cilj je vista bila zgrešena; bila je v kurcu. Je v kurcu. Tudi kot neozirajoč se na zastavljene famozne cilje je v kurcu. Je zgolj taka, da (glej spodnji citat). In ponavljanje sprejemam kot najvišjo stopnjo vsesplošnega odobravanja.

da je vista v povprečnih uporabniških očeh "v redu".
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 na vrhu v ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7016556 (14565) MrStein
»

Windows 7 zbral največ prednaročil v zgodovini Amazon.co.uk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16214629 (9540) nekikr
»

Windows 7 beta hitrejša od Viste, XP (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
26926161 (13635) koyotee
»

Neutrudni Windows XP (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
39730601 (16335) oldguy
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810259 (6729) ___

Več podobnih tem