»

Lep bronasti uspeh slovenskih logikov na lingvistični olimpijadi

Slo-Tech - V Banskem v Bolgariji se je zaključila 20. mednarodna lingvistična olimpijada, na kateri je nastopila tudi štiričlanska slovenska ekipa. V primerjavi z drugimi olimpijadami je nekoliko specifična, saj vsebuje tako posamezno tekmovanje kakor moštveno razvrstitev. Slovenski tekmovalci so individualno osvojili eno bronasto medaljo, skupinski del pa so končali na 11. mestu in za to prejeli pohvalo. Sodelovalo je 205 tekmovalcev iz 38 držav.

Slovenijo so zastopali Vita Korošin in Patricia Király (obe Gimnazija Bežigrad), Alja Šlenc (Gimnazija Kranj) in Brest Lenarčič (Šolski center Rogaška Slatina). Slednji si je priboril tudi bronasto medaljo in posebno priznanje za najboljšo rešitev prve naloge.

Tekmovanje je sicer obsegalo pet individualnih nalog, ki so jih dijaki reševali en dan šest ur, ter ekipno nalogo, s katero so se spopadali štiri ure naslednji tekmovalni dan. Prvo mesto je osvojil Tam Lok Hang iz Hongkonga, sledili pa so mu predstavniki Japonske, Južne Koreje, Romunije in...