vir: The Verge
V prvem letošnjem četrtletju, ki se je končalo 26. decembra, je Apple zabeležil 75,9 milijarde dolarjev prihodkov in 18,5 milijarde dolarjev dobička, kar je oboje rekordno. V primerjavi z enakim obdobjem lani je dobiček zrasel za poltretji odstotek, prihodki pa za slaba dva odstotka. Toda investitorje je zaskrbelo dejstvo, da je prodaja iPhonov praktično stagnirala, saj so jih v enakem obdobju lani prodali 74,5 milijona, sedaj pa 74,8 milijona. Apple pričakuje, da bo to tudi nadaljnji trend, saj so v napovedi za drugi kvartal predvideli upad prodaje iPhonov in zmanjšanje prihodkov na 50-53 milijard dolarjev (lani 58 milijard dolarjev).
Apple ima še vedno 216 milijard dolarjev denarja in ekvivalentov, ki pa je večinoma izven ZDA in ga ne morejo vrniti v domovino brez plačila 35-odstotnega davka. Zato si je Apple v preteklosti sposojal denar za plačilo dividend in odkupe lastnih delnic, kar bodo počeli tudi v prihodnje.
Apple počasi postaja zrelo podjetje, ki jih investitorji ne kupujejo zaradi nore rasti tržnega deleža, prodaje in dobička, temveč zaradi predvidljivega poslovanja in konstantnih dividend. Četudi se prodaja ne bo več povečevala, lahko Apple še vedno ustvarja zavidljive dobičke.