Guardian - Pri poročanju o hekerskih napadih so bile doslej ZDA večinoma prikazane kot žrtev, kitajski vladni hekerji pa kot napadalci, čeprav so trdili nasprotno. Čeprav je vsem jasno, da ZDA niso nedolžne, kar dokazuje tudi Stuxnet, so bili Kitajci videti slabi fantje. Dokumenti, ki jih je Edward Snowden razkril, kažejo drugačno sliko. NSA je redno napadala kitajske univerze, interneta vozlišča in druge kritične sisteme, hkrati pa so prestrezali kratka sporočila na kitajskih mobilnih omrežjih.
Kot je Snowden razkril za South China Morning Post, je bila elitna pekinška univerza Tsinghua tarča organiziranih in dlje časa trajajočih napadov. V enem samem dnevu januarja so napadalci pridobili dostop do kar 63 računalnikov. Na tej univerzi je namreč CERNET (China Education and Research Network), ki je eno izmed šestih kitajskih hrbteničnih omrežij ter hkrati največje nekomercialno internetno vozlišče na Kitajskem.
To ni edina univerza, ki je bila napadena. Tak primer je še hongkonška Kitajska univerza, kjer je hongkonško internetno vozlišče (HKIX). Že leta 2009 so napadali tudi Pacnet, ki ima v lasti eno največjih omrežij podmorskih optičnih kablov v azijsko-pacifiški regiji.
Zakaj se meni zdi, da je on neke vrste tempirana bomba ki so jo amerikanci poslali s tem namenom, da se zamerijo komu in da z uporom dobijo razlog za vojno
...Some non-intelligence agencies already are urging employees to watch their co-workers for "indicators" that include stress, divorce and financial problems...
Meni je bolj zanimivo, kako so previdni in sedaj preusmerjajo pozornost stran od sebe ( tudi obtožnica proti Snowdenu je dosti manj dramatična, kot so jo prve izjave napihovale ). Najbrž jih malce skrbi, da sedaj ne morejo bit več glasni o zlobnih™ hackerskih™ sabotažah™ in kako lahko to smatrajo kot vojno napoved.
In Raptor: meni se ta njihova ureditev/razdelitev na agencije z ločenimi pooblastili zdi boljša od ene velike čukaste organizacije, kjer se meša in dela praktično vse.