Bloomberg - V davnih časih, še pred razmahom Windows, je bil glavni urejevalnik besedil WordPerfect, ki je imel v začetku 90. let 50-odstotni tržni delež. Leta 1994 ga je kupil Novell, ki ga je dve leti pozneje prodal Corelu, ki je njegov lastnik še danes. Novell je uspešno potopil WordPerfect, saj v dveh letih lastništva njegov tržni delež padel s 50 na 10 odstotkov, danes pa je še nižji. WordPerfecta danes ni mogoče kupiti posebej, ampak samo v kompletu skupaj s pregledničnim programom Quattro Pro in programom za izdelavo predstavitev Corel Presentations.
Aktualna zgodba ima korenine v letu 1996, ko je Caldera, ki ji je Novell prodal svoj operacijski sistem DR-DOS, tožila Microsoft zaradi nepoštene konkurence. Takrat se je Microsoft poravnal in Calderi izplačal 280 milijonov dolarjev, od katerih jih je ta 35,5 milijona posredovala Novellu. To je storila, ker so tožili zaradi "sistema DR-DOS in povezanih programov, bodisi neposredno bodisi posredno". In prav ta dikcija je povzročila težave.
Novell je leta 2004 vložil tožbo za nazaj zaradi podobne nepoštene konkurence tudi na trgu pisarniških paketov, kjer da je Microsoft oviral WordPerfect. Okrožno sodišče je tožbo lani zavrnilo, ker je presodilo, da že poravnava s Caldero pokriva tudi pisarniške pakete. Novell se je pritožil in prizivno sodišče mu je ta teden ugodilo. Razsodili so, da poravnava Microsoft-Caldera ne pokriva pisarniških paketov, zato sme Novell ločeno tožiti Microsoft zaradi nepoštenih poslovnih praks in oviranja WordPerfecta v letih 1994-1996.
Sej če vsi tožijo vse (kot se mi dozdeva) denar zgolj kroži. Služijo le odvetniki. USA bi morala uvesti poseben davek na tožarjenje - bi takoj zaflikali triljonsko luknjo.
Odvetnikom se gre tudi pri nas za to da se čim dlje zavlačuje, tako služijo. Microsoft je pa tako znan po tem da sodeluje z drugimi in z državo, pač monopol. Mislim da se v Sloveniji ljudje sploh ne zavedajo svojih pravic in možnosti tožb, vse podpišejo brez da bi prebrali, če pa slučajno kdo zahteva da prebere pa se ga čudno gleda. V naši politiki namreč tako gre da se zvlečejo na sodišče, če pa izgubijo, pa jih nazaj tožijo zaradi škodovanje ugleda, neresnic itd. = politične igrice popularnosti. Drek se lahko vedno najde ker skoraj noben na visokem položaju ali monopolnem podjetju ni posloval v skladu s pravili ekonomije ali pa mednarodnih pravili ali pa mu je kak patent ušel. Pač si zmisli npr. podjetje Google poslika mojo hišo, če pa jaz poslikam drugim v ZDA pa me lahko tožijo ali po zakonu ustrelijo če grem preko ograje. Novell je že tudi sodeloval z Microsoftom, ampak očitno so se zdaj spomnili za nazaj. To so vse prijatelji dokler piha veter v pravilno smer.