» »

Spomladanska dilema

Spomladanska dilema

hooger ::

Starka zima se je poslovila in prišla je dolgopričakovana pomlad in s tem tudi čas sajenja "sobnih rastlin".
Kmetje so že veselo zagnali traktorje in se z raznimi priključki pognali na polje in gozd. Ob tem sem začutil dolžnost, da tudi jaz kaj zasadim.

Rastlina X potrebuje za rast določeno količino ustrezne svetlobe, kakovostno zemljo in ustrezno okolje. Pri tem se poraja dilema kaj kupiti. Potrebujem (cca. 50 sadik rastline X):

- lončki
- zemlja
- osvetljava (neonska)
- pretok zraka
- itd....

Prosim, če mi pri dilemi pomagate. Če pa je imel kdo podobne težave naj mi prosim priskoči na pomoč.

O enem pa vsem želim dobro vrtnarjenje in bogat jesenski pridelek.

Hvala

LP

Gost ::

Pozdravljen, kmet!
Kot prvo potrebuješ zelo zelo dobro seme. Semena hito vzklijejo najbolje na kakšni mokri vati. Nato jih je potrebno presaditi v zemljo, recimo v jogurtove lončke. Tam rastejo toliko časa dokler ne dosežejo višine cca 20 cm. Za dobro letino jih moraš v poseben prostor, kjer je veliko neonske svetlobe. Tu se začne prava umetnost, imeti moraš pravilen pretok zraka, pravo vlažnost, temperaturo. Če si tega ne moreš zagotoviti, se raje ne trudi. O tem imaš napisanih veilik knjig in priročnikov za kmetovalce tvojega kova.

Za letino srednje kakovosti lahko sadike presadiš na njivo in zanje ustrezno skrbiš (zalivanje, predhodno obrezovanje,...).
Glede obrezovanja: pri cca 20 do 30 cm višine odrežeš vrh rastline X. S tem prisiliš rastlino X, da se hitreje razvija v grm X.

Pa še enkrat: glej internet, knjige,...
Ko bo žetev, pa me kontaktiraj, ti bom pomagal. Pridnih rok je vedno premalo.

Elemen_T ::

Kaj ti bo neonska svetloba?

Taka svetloba prvič nima nobene veze pri višanju koncentracije plodov, drugič svetlobe poleti za cvetenje ne potrebuješ, ker je najboljša naravna - vroče sonce.

Čas za sajenje se res hitro bliža in poskrbi da boš imel do 1. aprila vzkaljeno seme presajeno v npr. yogurt lončke. To dej nekam kjer bo največ svetlobe cel dan (J zahod)...
potem boš to nesel nekam ven ali pa doma presadil v večje posode.

Gost ::

Neonska svetloba... lol, hooger je še mene zavedel. Ja seveda, gre za UV svetlobo.
To, da je najboljša naravna svetloba sploh ni res.

Elemen_T ::

Plain nature THC is dbest.
Vse te umetne svetlobe so umetne in posledica je nasičenost s thcjem.

pingec ::

lol sej vem kaj bos sadiu :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

kuglvinkl ::

Kršitev člena 9/2 Pravil.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ljubitelji pikantne hrane (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Loža
1400245630 (30213) FireSnake
»

Navpične kmetije (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15318507 (7778) next3steps
»

Sadika čilija

Oddelek: Loža
162005 (1301) borisk
»

Domača zelenjava

Oddelek: Loža
407422 (5701) energetik
»

Belgijski protestniki uničili eksperiment z gensko modificiranim krompirjem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
27949631 (43962) imagodei

Več podobnih tem