» »

Žar podkurjen s povoščenim, gladkim papirjem od reklam: zanič okus?

Žar podkurjen s povoščenim, gladkim papirjem od reklam: zanič okus?

1
2
»

GupeM ::

holesander je izjavil:

Lahko naredimo 10 vzorcev, 5 takih iz žara brez povoskanega papirja in 5 takih z. Stavim da pravilno zadanem vse.

Ja, seveda. Zagotovo zadaneš tudi koliko stara je bila krava, katere pasme je bila, koliko špeha je imel prašič in kako umite roke je imel izdelovalec čevapov. Pa seveda kako staro je oglje.

erikson ::

GupeM je izjavil:

holesander je izjavil:

Lahko naredimo 10 vzorcev, 5 takih iz žara brez povoskanega papirja in 5 takih z. Stavim da pravilno zadanem vse.

Ja, seveda. Zagotovo zadaneš tudi koliko stara je bila krava, katere pasme je bila, koliko špeha je imel prašič in kako umite roke je imel izdelovalec čevapov. Pa seveda kako staro je oglje.


Zakaj je treba trolat? Nej se javi nekdo ki je že uporabil papir od revij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: erikson ()

Arey ::

Saj sem se, in se vedno sem mnenja da, glede na to da na zaru zagotovo 15 minut kurim ogenj preden dam gor oflje (vcasih tudi dosti dlje, ce mi pase) sem preprican da vtem casu vse kemikalije zgorijo. Konec koncev ima tudi nepovoskan casopisni papir notr kup kemikalij, tudi navadn bel list papirja jih ima. Ko zgorijo grejo v zrak

holesander ::

Marsikatera kemikalija v gladkem papirju ne zgori, ker kaj pa misliš da je pepel drugega kot nezgoreli ostanki? Ta pepel nato vročina počasi nosi v zrak in logično se zadeva prime tudi na mokre zreske /piščanca /čevape.

PacificBlue ::

Papir od reklam jaz zbiram na kupe, potem pa peljem v center za odpadke.
Nikoli tega ne kurim.
Niti mi pa ne pade na misel, da bi to imel za žar podkurit.:D
Če so fajn na drobno scepljene treske in suh les, rabis koscek kartona pa ze gori in poka.

Arey ::

holesander je izjavil:

Marsikatera kemikalija v gladkem papirju ne zgori, ker kaj pa misliš da je pepel drugega kot nezgoreli ostanki? Ta pepel nato vročina počasi nosi v zrak in logično se zadeva prime tudi na mokre zreske /piščanca /čevape.

Daj mi napisi katere kemikalije specificno prisotne v teh papirjih ne zgorijo.

T440 ::

holesander je izjavil:

To je mit, da se večkrat, Mythbustersi so to probal pred leti in dejansko uspel prepognit papir kar 11krat. No nima veze, to je že oftopic.

Kari Byron :P

Hudobec82 ::

Kaj naj bi bil to povoščen papir? Tega v reklamah sigurno ni. Gre za papir, lakiran z vodno disperzijskimi laki, ki lih specifično strupeni niso, niso pa primerni za uporabo v prehani ter UV lake, ki so strupeni as fuck. Da o barvah ne govorimo. Sam papir je verjetno kle še najmanj strupen. Kaj se sprošča, ko se vse to zakuri pa itak verjetno noben ne ve. Verjetno samo zdravje. Če kurte futr na temu ste mal nori. Sam ne uporabljam tega papirja niti za podkurit v centralni peči, ker pepel mečem po vrtičku.

dexterboy ::

HolyFuck1 je izjavil:

Troll tema, kjer troll nalepi screenshote svojega navdiha? Pa to je za Slo-Tech renesansa!

:) :D :))
... smeh ... solze ...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Matejjjjj ::

Arey je izjavil:

Saj sem se, in se vedno sem mnenja da, glede na to da na zaru zagotovo 15 minut kurim ogenj preden dam gor oflje (vcasih tudi dosti dlje, ce mi pase) sem preprican da vtem casu vse kemikalije zgorijo. Konec koncev ima tudi nepovoskan casopisni papir notr kup kemikalij, tudi navadn bel list papirja jih ima. Ko zgorijo grejo v zrak


Seveda, CaCO3 kar zgori, ane.. T plamena žara je pa res tolk visoka, da vse zgori ane. zakaj pol težijo s sežigalnicami in plazmo, ko pa ti na vrtu kar v webru piroliziraš vse spojine... daj utihni raje, ker pišeš norosti.

Hudobec82 je izjavil:

Kaj naj bi bil to povoščen papir? Tega v reklamah sigurno ni. Gre za papir, lakiran z vodno disperzijskimi laki, ki lih specifično strupeni niso, niso pa primerni za uporabo v prehani ter UV lake, ki so strupeni as fuck. Da o barvah ne govorimo. Sam papir je verjetno kle še najmanj strupen. Kaj se sprošča, ko se vse to zakuri pa itak verjetno noben ne ve. Verjetno samo zdravje. Če kurte futr na temu ste mal nori. Sam ne uporabljam tega papirja niti za podkurit v centralni peči, ker pepel mečem po vrtičku.


Edini inteligenten tule, ostalo je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

delavec44 ::

Edini inteligenten v tej temi pa res ni no :D

holesander ::

Eden izmed redkih pametnih.

MIHAc27 ::

Evo za lene: Kaj je v tisku.

These chemicals include pigments, resins, solvents, and drying agents. Some of these chemicals, such as carbon black and titanium dioxide, are considered to be carcinogenic. Others, such as resins and solvents, can irritate the skin, eyes, and respiratory system.

fikus_ ::

Miha, to velja pri delu s tiskarskimi barvami, pri kurjenju potiskanega papirja je malo drugace.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

pegasus ::

MIHAc27 je izjavil:

Some of these chemicals, such as carbon black and titanium dioxide, are considered to be carcinogenic.
Eh? Kot carbon black misliš oglje? Kaj misliš da sicer kuriš v žaru? ;⁠-⁠)
Titanov dioksid pa je v vsaki beli stenski barvi in v precej sončnih kremah.

Najdi vir z manj neumnostmi, za lene.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen žar? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
676193165 (1617) kuglvinkl
»

Kamen za žar-šotni kamen je ok?

Oddelek: Loža
362433 (1757) reeves
»

Peka na žaru (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5221310 (19547) Alec999
»

kakšen roštilj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221272 (14745) tabornik12
»

kater foto papir za inkjeta?

Oddelek: Kaj kupiti
81655 (1590) Brane2

Več podobnih tem