» »

Prvi električni avtomobil brez litij-ionskih baterij

1
2
3

blay44 ::

Kva so ti ludje čudni.
Noben ne pove, da moraš natrijevke držati ogrete na precej visoki temperaturi.
Jih pa res lahko na hitro napolniš. To že nekaj časa uporablajo podmornice, ladje in pa
dizelske lokomotive v Ameriki za shranjevanje energije pri zaviranju.
Al pa sploh ne vejo o čem govorijo.

kow ::

Saj ne debatirava o tem ali se splaca implementirati. Jasno, da se. Jaz samo pravim, da se nas vecine to bolj malo tice. Ker hocemo range. Na koncu se bo verjetno zgodilo, da bodo te baterije pokupili bogatuni, za svoj 3. avto, ki ga bodo furali samo v mestu :))

nejc_nejc ::

če se gremo EKOLOGE, se pa pejmo:

https://www.ekodezela.si/eko-aktualno/l...

dela ::

Ures je izjavil:

Cenovno se ne ve koliko točno so natrijeve baterije cenejše, v medijih se omenja samo to da so cenejše


V praksi nič, v teh kitajskih vozilih so cene tam-tam, samo ko pomisliš, kake so zdaj proizvodne kapacitete za oboje na kitajskem (eno res masovno, drugo še niša), je to že impresivno in ni težko uganit, kam bo to šlo. Glede na to, da je litij komercialno zlo zanimiv že vsaj 15 let (ne samo za avte), natrij pa postaja zdaj, tudi lahko razumno sklepaš, kje je še več neodkritega in večji potencial za izboljšave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

kow ::

nejc_nejc je izjavil:

če se gremo EKOLOGE, se pa pejmo:

https://www.ekodezela.si/eko-aktualno/l...


Tole izgleda kot eko raj, proti naftnim poljem. Vsaj tistim, ki sem jih jaz videl. Pisci taksnih clankov so t.i. 'useful fools' za ljudi, ki nocejo sprememb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

blay44 ::

Aaaa to so skopirali uno Northvoltovo, ki so jo razvili skupaj z Stanfordom.:D
Kapaciteta in življenska doba je zaenkrat omejitev za uporabo v prometu.
Sam zakaj takoj reklamirajo Kitajce, o naši evropski firmah so pa čisto tiho?

nejc_nejc ::

kow je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

če se gremo EKOLOGE, se pa pejmo:

https://www.ekodezela.si/eko-aktualno/l...


Tole izgleda kot eko raj, proti naftnim poljem. Vsaj tistim, ki sem jih jaz videl. Pisci taksnih clankov so t.i. 'useful fools' za ljudi, ki nocejo sprememb.


ne vem koliko otrok dela na naftnih ploščadih, poljih...ne prov dost ali nič.

Moe_Lester ::

Syria's Oil Industry Uses Lots of Child Labor

https://www.vice.com/en/article/j54dwp/...

Ni osamljen primer.

kow ::

Vsi opranci tipa nejc nejc.. so seveda seznanjeni z otroskim delom in kobaltom :))

Se vedno cakam, da me kdo preprica, da kobalt ni mogoce nakopati brez neznih otroskih rocic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

borut_p ::

Desolinizacija morja je zal prihodnost. Posledicno bo natrija viska in bodo baterije prakticno zastojn. Smer razvoja bo verjamem da, sla v to smer.

Litij je problematicen, ga je sicer veliko, v li-ion je se kobalt, ki je pa dosti bolj redek in tezaven za pridelavo.

Recimo propagandni material:

https://up-magazine.info/en/planete/res...

nejc_nejc ::

kow je izjavil:

Vsi opranci tipa nejc nejc.. so seveda seznanjeni z otroskim delom in kobaltom :))

Se vedno cakam, da me kdo preprica, da kobalt ni mogoce nakopati brez neznih otroskih rocic.


zakaj opranec konkretno EV pri meni in dostih kolegih ni v računici...vsaj sedaj še ne, enako jaz lahko rečem za tebe

kar se pa dece tiče, pa tega res nisem pričakoval. kolikor sem jaz videl naftne rabote _nisi edini_ tega ni bilo, nisem bil pa na ploščadih na morju, tam pa lahko na pamet rečem, da dece ni.

pegasus ::

blay44 je izjavil:

Sam zakaj takoj reklamirajo Kitajce, o naši evropski firmah so pa čisto tiho?
Zato ker so novinarji v veliki večini butasti. Ter zato ker cajtngi živijo od klikov, ne od dejstev.

kow ::

nejc_nejc je izjavil:

kow je izjavil:

Vsi opranci tipa nejc nejc.. so seveda seznanjeni z otroskim delom in kobaltom :))

Se vedno cakam, da me kdo preprica, da kobalt ni mogoce nakopati brez neznih otroskih rocic.


zakaj opranec konkretno EV pri meni in dostih kolegih ni v računici...vsaj sedaj še ne, enako jaz lahko rečem za tebe

kar se pa dece tiče, pa tega res nisem pričakoval. kolikor sem jaz videl naftne rabote _nisi edini_ tega ni bilo, nisem bil pa na ploščadih na morju, tam pa lahko na pamet rečem, da dece ni.


Kaj tocno sploh hoces povedati, pomoje noben ne razume. Predlagam, da si vzames nekaj minut casa, pa razmisljas zakaj je otrosko delo neumen argument. Ce pa po nekaj minutah, se vedno ne prides do zakljucka, ti verjetno ni pomoci.

nejc_nejc ::

jebiga pač ne razumeš, kva naj sedaj :))

Utk ::

Ures je izjavil:

Spet se tematike lotevaš pri napačnem koncu. Dajva namesto pack energy density vzet v obzir cell energy density, da se znebiva tega tvojega pomisleka. Cell energy density je:

1. 140 Wh/kg v tem konkretnem avtu z natrijevo baterijo
2. 160 Wh/kg v natrijevi bateriji največjega proizvajalca baterij na svetu CATL
3. 160 Wh/kg v LFP bateriji Tesle standard range

Torej masa celic je enaka. V praksi to pomeni da bi Tesla model 3 imela povsem enak doseg in enako težo ne glede na to ali bi uporabljala natrijevo ali pa trenutno LFP baterijo.

Če je, potem hvala bogu, bojo vsi v dveh letih imeli te baterije.

Najprej se bodo zadeve uveljavile pri različicah z majhnim in srednjim dosegom, verjetno ne še čez dve leti, ampak slej ko prej pa.

Iz firbca lahko še preračunamo koliko težja bi bila Tesla model 3 LONG RANGE z 75 kWh baterijo, če bi namesto sedanje NMC uporabljala natrijevo baterijo.

260 Wh/kg Panasonic NCA 21700 (Tesla Model 3 2019), 78,8 kWh bruto kapacitete, teža celic:

78,8 kWh /0,260 kWh /kg= 303 kg

Teža celic v primeru uporabe natrijeve baterije proizvajalca CATL:

78,8 kWh /0,160 kWh /kg= 492 kg

Razlika v teži med NMC baterijo današnje Tesle long range in potencialno natrijevo baterijo v tem istem avtu je 189 kg. Ja, ni veliko. Sploh zato ker bi toliko večja teža zanemarljivo vplivala na porabo, glej test spodaj. Bjorn je meril koliko se poveča poraba po tem ko je v pritljažnik naložil 400 kg robe. Rezultat? Povečanje je tako majhno da ga niti izmeriti ni mogel (poraba je enaka).

Najprej praviš, da je razlika v teži 3%, nazadnje pa izračunaš 200 kil pri avtu. Sem ti reku, da je treba upoštevat končno baterijo z vsem. In ne, 200 kil gor dol ni ravno vseeno.

blay44 ::

Zdej o avtu mima smisla debatirati? Najbrž.
O baterijah pa k izvoru:
https://northvolt.com/articles/northvol...

Utk ::

Tesla SR LFP ima pack energy density 125 Wh/kg, tale avto pa 120 Wh/kg

Kdo je to napisal? Ni to 3%?

a_borlak ::

Pomembno je, da gre cena baterij navzdol, pa naj bodo li-ion ali natrij. Od tu naprej bo vse lažje :). BTW, prvi lakmusov test bo eC3, ki naj bi letos prišel na trg za okoli 25k€. Če se to zgodi, potem bo sledil plaz.

Moe_Lester ::

Ni irelevanten, ravno to je poanta, za pot v službo in krajše izlete veliki večini ljudi zadostuje tudi EV z samo 200 km dosega. Daljši izleti pa niso spet tako pogosti in 15 minutni postanek za filanje po 2 urah vožnje ne predstavlja ne bistvene slabosti (relativno gledano glede na prednosti).


Ampak za 200km realnega, brezskrbnega dosega rabiš vsaj 50kWh baterijo.

Pa pri avtomobilih se običajno ne gleda zmogljivosti glede na povprečno uporabo ampak na to, da zadošča tudi robnim primerom. Na šiht in nazaj se vozijo avtomobili z 1 potnikom. Povprečno število potnikov na vožnjo je sigurno manj kot 2. Pa vseeno je družinski avto z 2 sedežema neuporaben.

Z dosegom je podobno. Povprečna dnevna kilometrina ne pove cele zgodbe.

Utk ::

Jaz z avtom, ki ima 150 km dosega na lep pomladni dan, naredim 18,000 km letno. Ko komu rečem da ima 150 km dosega, komaj, ponavadi rečejo da je to neuporabno. Večina njih vozi ful uporabne dizle s katerimi delajo pol tolk, ali pa največ 2/3, tolk km. Tako da to je relativno...

25 kwh je za tak avto, ki ima slabe 4 metre in 110 max hitrost, preko glave dovolj. S tem se nihče ne bo vozil 200 km daleč. Mora pa bit cena primerna. Ne da stane 3/4 cene tesle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Moe_Lester ::

Ampak je to tvoj drugi avto, če se ne motim?

Utk ::

Moe_Lester je izjavil:

Ampak je to tvoj drugi avto, če se ne motim?

Kater je prvi in drugi, če bencinar naredi manj km?

Moe_Lester ::

Pri tesli je poraba na avtocesti pri 130 km/h cca 18 do 19 kWh na 100 km, torej 36 do 38 kWh za 200 km. Pozimi 1 ali 2 kWh na 100 km več


1. Ni 18-19 ampak bolj 22-23kWh/100km. Vsaj pri Y pri zimskih temperaturah z zimskimi gumami.
2. 50kWh po letu ali 2 ni več čisto 50kWh. Pa na cilj tudi ni prijetno prispeti z 0% ampak je dobro imeti rezervo. Pa ti ostane 40, mogoče 45kWh. Če daš na avto kakšen kovček oz. nafilaš not familjo in poln prtljažnik.


Kater je prvi in drugi, če bencinar naredi manj km?


Jaz tudi s PHEVom naredim povprečno 35-40km na dan skozi celo leto, pa ima max. 50km dosega.

Če imaš backup je 25kWh dovolj, večini pokrije večino poti. Za družinske izlete pa definitivno premalo.

Pithlit ::

In koliko je takih primerov? Ker v teoriji lahko tole polniš praktično kjerkoli.
Life is as complicated as we make it...

Lonsarg ::

V roku 5 let pričakujem da ne bo več obstajalo avtocestno počivališče brez hitrih polnilnic, skratka to so vse začasni problemi, ne dolgoročni.

Bodo pa te hitre polnilnice drage in primarno za backup in potovanja, sicer pa boš polnil doma. Če boš hotel prišparat na potovanju pa boš morda v končni destinaciji našel kak parking z vključeno poceni počasno polnilnico.

Utk ::

Polnjenje na hitrih je danes drago, ker je teh polnjenj bolj malo. Petrol beleži kakih 5 polnjenj dnevno na DC polnilnico, to je recimo ena ura, ura pa pol, polnilnica pa stane enako za 30 polnjenj kot za 5. Sama cene elektrike ni tak faktor. V resnici je taka poraba elektrike poceni. Ok, rabiš daljnovod v bližini, če imaš resen polnilni park in rabiš transformator. Ne rabiš pa še nekega omrežja po naselju in kupa omaric za enako porabo kwh, ampak je daljnovod, transformator in polnilnica na kupu. Tako da "nabavna" cena elektrike na polnilnici bo nižja kot je zdaj za neko hišo. Bojo je zaračunali več, normalno, ampak ne 5x več kot zdaj.

Pithlit ::

Zaračunal bodo seveda točno toliko kot bo folk pripravljen plačat. Nič manj. Če bo to 5x toliko kot doma, bo pač toliko. Glede na to da je tudi čas pomemben zna biti to še poceni... če se ti avto nafila 5x hitreje.

Tudi nafto tankamo na ac, čeprav je kak km izven občutno (sploh v tujini) ceneje. Tko da ne se zanašat na to da bo filanje na polnilnicah cenejše. Kljub vsemu so to izredni dogodki.
Life is as complicated as we make it...

nejc_nejc ::

Štrom za EV bo v prihodnosti dražji kot gospodinjski odjem in to neglede kje ga polniš.

Moe_Lester ::

Superchargerji so okoli 40c na kWh. To je še vedno samo nekih 8€ na 100km +-. Manj kot povprečen dizel.

kow ::

Pithlit je izjavil:

In koliko je takih primerov? Ker v teoriji lahko tole polniš praktično kjerkoli.


Ogromno. Se vozis iz MB v LJ, pa se po 20km spomnis, da si pozabil telefon ali kljuce. Ce nimas tistih 50-100km rezerve, ti bo pac vsaka taksna zadeva unicila plane. Ali pa nedelujoca polnilnica ipd. Vsak dodaten kilometer rangea pomeni manj scenarijev, ko gre kaj narobe. Zato bodo ljudje tudi pripravljeni placati vecji doseg.

Pithlit ::

Moe_Lester je izjavil:

Superchargerji so okoli 40c na kWh. To je še vedno samo nekih 8€ na 100km +-. Manj kot povprečen dizel.

Hja, moj bencinar se vozi za slabih 8,5€/100km (8.28). Dizel se je pa vozil za dobre 7.5€/100km (7.67). Pri današnjih cenah, seveda.

Glede cen na polnilnicah pa takole: https://si.bloombergadria.com/ostalo/av... (ne da se mi iskati naših cen, ali pa Boh ne daj ita/aut/de...). Ker teslinih superchargerjev (ni ravno kot plevela, Petrolovih je pa kar nekaj, pridemo na malo bolj realnih 13€/100km.

Ampak, kot rečeno, to so izredni dogodki in tak strošek tiste parkrat letno (v primerjavi s točenjem dizla 2x na mesec) ne bo nikogar pretirano tepel po denarnici. Seveda pa se bo spet našel folk ki bo to vzel kot enega odločujočih faktorjev pri argumentaciji proti ev.

Upoštevajmo tudi to da ice po mestih kurijo ene 2-3x toliko kot izven... Ev pa ene 2-3x manj. Direktna primerjava, sploh 'povprečna' je praktično nemogoča in mora vsak sam kak kelkulator vzet v roke pa mal razmislit o svojem 'Use case' scenariju. Mene bi, ob današnjih cenah, ev naokoli vozil za nekje 2-2,5€/100km. Se mi splača menjat? Trenutno bolj ne kot ja. Bi bilo dobro menjat? Seveda. Je EV primeren zame? Absolutno.
Life is as complicated as we make it...

Moe_Lester ::

Hja, moj bencinar se vozi za slabih 8,5€/100km (8.28). Dizel se je pa vozil za dobre 7.5€/100km (7.67). Pri današnjih cenah, seveda.


Ne vem kaj voziš in kaj si vozila. Ampak nek povprečen dizel po avtocesti porabi 6 litrov, kar je 8,5€, če tankaš lokalno. Na avtocesti še nekaj več. Sigurno obstajajo avtomobili, ki porabijo manj. Po drugi strani obstajajo EVji, ki porabijo veliko več in polnilnice, ki so bistveno dražje od superchargerja.

Se pa strinjam, da je cena hitrih polnilnic nepomembna za večino ljudi. Prav tako se 100% strinjam z zadnjim odstavkom. VSE je odvisno od konkretne uporabe avtomobila.

krucymucy ::

nejc_nejc je izjavil:

Štrom za EV bo v prihodnosti dražji kot gospodinjski odjem in to neglede kje ga polniš.

Mene pa zanima kako bo vladar vedel da polnim avto in ne pecem potice?
Na vikendu imam SE ki ni priklopljena v omrezje. Racuna za vikend ne dobim. Torej kako bodo to racunali?

nejc_nejc ::

krucymucy je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Štrom za EV bo v prihodnosti dražji kot gospodinjski odjem in to neglede kje ga polniš.

Mene pa zanima kako bo vladar vedel da polnim avto in ne pecem potice?
Na vikendu imam SE ki ni priklopljena v omrezje. Racuna za vikend ne dobim. Torej kako bodo to racunali?


Vladarju bo avto sam javil ;( nč bat.

Moe_Lester ::

Aja, govorimo o ac? Pol se pa s superchargerjem ne voziš za 8€/100km ampak že 10€/100km. S Petrolovo (in ionity) hitro polnilnico pa smo že na 16€/100km. Hkrati se po mestu prevažaš pa za kakih 5€/100km (medtem ko se ice fura za nekje med 15 pa 25 - dizel je meni beležil ~16l/100km po Ljubljani, pa manj kot 5l na ac).


Gledam statistiko. Zadnjo vožnjo po AC imam porabo 220Wh/km, polnil sem za 36 centov na kWh. Je pa res, da so cene na superchargerjih dinamične. Ampak več kot 45c še nisem videl.

Utk ::

Pithlit je izjavil:

Zaračunal bodo seveda točno toliko kot bo folk pripravljen plačat. Nič manj. Če bo to 5x toliko kot doma, bo pač toliko. Glede na to da je tudi čas pomemben zna biti to še poceni... če se ti avto nafila 5x hitreje.

Tudi nafto tankamo na ac, čeprav je kak km izven občutno (sploh v tujini) ceneje. Tko da ne se zanašat na to da bo filanje na polnilnicah cenejše. Kljub vsemu so to izredni dogodki.

Na Norveškem imaju v polnilnih parkih po 5,6 različnih providerjev, vsak ima svojih 10, 20 polnilnic, to je vse na enem počivališču, in vsi imajo neko matematiko zadaj, ki se ne izide če ljudje ne polnejo pri njih. In pri predragih ne polnejo. Kolk različnih pump imamo od Kopra do Maribora s kolk različnimi cenami...

Spura ::

Moe_Lester je izjavil:

Kolikor vem tudi trenutne litijeve delujejo čisto OK pri -20. Degradacija pa v resnici tudi ni problem. Po 10 letih in 300.000km si še vedno na cca. 90%.

Cena se mi zdi daleč najbolj pomemben faktor.

Jst mam 7 let staro baterijo pa sm pod 50% kapaciete nove.

Moe_Lester ::

Kater avto? Domnevam da nekaj z majhno baterijo brez thermal managementa?

Pri sodobnih EVjih je po 7 letih baterija še v garanciji. Menjajo, če pade pod 70%.

Zgodovina sprememb…

a_borlak ::

Spura je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Kolikor vem tudi trenutne litijeve delujejo čisto OK pri -20. Degradacija pa v resnici tudi ni problem. Po 10 letih in 300.000km si še vedno na cca. 90%.

Cena se mi zdi daleč najbolj pomemben faktor.

Jst mam 7 let staro baterijo pa sm pod 50% kapaciete nove.


Pri meni podobno, koliko kilometrov? Imam pa težavo, kljub temu, da ima avto pod 160kkm je bil uvožen iz Avstrije (2. lastnik) in vprašanje, če bodo sploh želeli priznati garancijo, ker ni bil redno servisiran na uradnih servisih. Bom za vsak slučaj povprašal.

BigWhale ::

Nikogar ne zanima koliko porabi vas avto, prav nikogar.

PS: Don't feed the trolls. A se se niste naucili tega?

Moe_Lester ::

Hm, ja. V temi o EVjih in baterijah je poraba res čisto off topic :)

Utk ::

Razni nostradamusi, ki napovedujejo cene elektrike in trošarine 10 let vnaprej so tudi offtopic. Povsod. Pa se jih bolj slabo briše.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Clanek premalo poudarja, da to ni "resen" avtomobil, ampak gre za tehnologijo, ki bi v evropskih gospodinjstvih bila primerna za tretji avto ipd. Morda tudi za edini avto kaksne upokojenke, da se lahko zapelje v trgovino, na britof ali pa do zdravstvenega doma. V praksi je 500km s 50kwh seveda popolnoma nedosegljivo. Ce upostavamo se, da je obmocje napolnjenosti od 10-80%, torej 70%... bi imel avto s 25kwh.. dobrih 100km dosega. Za kaksen odstotek trga bi to bilo zadovoljivo? Morda 10%?

A nisi Ekonomist, pa to.
EV avto za male pare vsak dan in tistih 3x na let najem Tesle model X. Nabavna cena tega EV-ja bo verjetno manj kot menjava Tesline baterije. Da ne boš pa glavni na vasi, ki investira v avto. Kar je že po samo sebi facpalm. Nekega dne, ko boš imel družino, boš ugotovil da let za štiričlansko družino v bolj oddaljene kraje ni nek izdatek glede na razliko med no biti glavni na vasi. In to lahko za razliko v ceni ponavljaš no ne ravno malokrat razen če ti je pomembno letenje v prvem razredu in dopustovati v hotelu s 5 zvezdicami v predsedniškem apartmaju.

PS: toliko o tretjem avtu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kow ::

Ena od poant se nanasa na novico: "Starejši brat Yiwei 3 ima dvakrat prostornejšo baterijo in dobrih 500 kilometrov dometa."

Ta avto seveda nima 500km dometa (v realnih pogojih). To niso "osebna prepricanja", ampak dejstva. Drugace bi tudi avti z litijevi baterijami (enake kapacitete) imeli tak domet, pa ga nimajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Utk ::

Če je to 3,6 m dolg MESTNI avto težak dobro tono, je 250 km dosega s 25 kwh baterijo čisto realno, in zlahka, dosegljivo, kar je tudi čisto dovolj. Po mestu, za kar je tudi namenjen. Ne po avtocesti za kar ni namenjen. V neki kombinaciji z avtocesto/obvoznico in mestom, še zmeraj 200 km ni nemogoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kow ::

Poznas kaksnega neupokojenca, ki vozi izkljucno MESTNI avto? Jaz ga ne. Se tiste upokojence, ki jih poznam... nihce nima mestnega avtomobila. Ker ne zivijo v ogromnih mestih.

Zato tudi pravim, da je verjetno trg relativno majhen, vsaj v Sloveniji. Ce bi bil 2 tisocaka cenejsi, bi ljudje drli v salone? Ne.

Ali drugace... Koliko elektricnih fiatov se proda letno v sloveniji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Utk ::

Kupi penzičev vozijo cliota 2, storio, ki je tu nekje po velikosti, z njim pa tudi ne grejo več kot 110 kot zmore ta, niti kaj več kot 100 km daleč, kar tudi zmore tudi ta.
Edini faktor je še cena. Kitajska cena, 10-12 jurjev, bi šla čez tudi pri nas. 20 pač ne bo šlo.

kow ::

Ja. Samo taksna cena ni odvisna od cene baterijskih celic. Ampak masovne proizvodnje tehnoloskega zaostalega, nekoc uspesnega modela, ki ga proizvajas v poceni drzavi. Vse linije, razvoj, marketing itd. si ze zdavnaj amortiziral, avta vec ne spreminjas in je ogromen delez stroska samo se materialni strosek in strosek delovne sile. No, pa davek.

Zanimivo bo predvsem videti ali bo skaliranje proizvodnje natrijevih baterij hitrejse od skaliranja proizvodnje litijevih. Torej vec kot tistih cirka 50% letno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Utk ::

Za tak avto ne bi bilo čist nič narobe, da je že davno amortiziran, čim bolj poenostavljen itd. Ne vem zakaj bi treba tu vsake 3 leta spreminjat luči, samo da mu dviguješ ceno.

kow ::

Povej mi elektricni model, ki je kandidat za tak avto.. ga ni. Prezgodaj je.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izumitelj litij-ionskih baterij izumil nove baterije

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4112766 (9668) opeter
»

Amazon kaznovan zaradi poizkusa prevoza baterij na potniških letalih

Oddelek: Novice / Tožbe
146542 (5332) Markoff
»

Aluminijeve baterije so upogljive, ognjevarne, vzdržljive in - pretežke

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2212388 (7925) nekikr
»

Prevare pri prenosnikih

Oddelek: Strojna oprema
394922 (3705) overlord_tm

Več podobnih tem