vir: BBC
Po več letih zamud in premikov je torej Virgin Galactic poletel, kar se bo naslednjič zgodilo že avgusta. VMS Eve se je povzpel do višine 14 kilometrov, kjer je odvrgel raketo VSS Unity, ki je začela pot proti orbiti. Od tam je bilo možno opazovati ukrivljenost Zemlje, vesoljsko črnino in lebdeti v občutku breztežnosti. Dvajset let po začetku sanj je Richardu Bransonu torej uspelo, da je dobil prve komercialne potnike in jih uspešno pripeljal do orbite.
Polet je trajal 72 minut, dosegel pa je višino 85 kilometrov. To je že v območju, ki ga NASA priznava kot vesolje. Virgin Galactic sicer ni osvojil nobene titule pionirja. Prvi komercialni potnik v vesolje je bil že leta 2001 Dennis Tito, kamor ga je peljal ruski sojuz. Prvi komercialni polet pa je uspel Bezosovemu podjetju Blue Origin. A vendarle, Branson je optimističen, da bo Virgin Galactic odslej uspel opravljati en polet na mesec. Frekvenca se bo povečala leta 2026, če bodo dokončali razvoj novih plovil.
Unity je tako imenovano suborbitalno plovilo. To pomeni, da se sicer dotakne orbite, a ne more razviti dovolj visoke hitrosti, da bi krožilo okrog planeta. Polet je zasnovan tako, da imajo potniki nekaj minut spektakularnih pogledov na Zemljo in občutka breztežnosti, potem pa se brez motorjev vrne na Zemljo. Čeprav je bil polet formalno komercialen, je sedeže zakupila italijanska vojska, vojaki pa so izvedli nekaj poizkusov.