» »

Zakaj je ChatGPT prava stvar ali kam to vodi

Zakaj je ChatGPT prava stvar ali kam to vodi

1 2
3
»

Irbis ::

GummyBear je izjavil:

V minulih dneh sem testiral ChatGPT, in sicer sem si z njim pomagal pri prevajanju (Ang->Slo, Slo->Ang) in lektoriranju nekega daljšega besedila. Kadarkoli sem ChatGPT vprašal "Is the sentence grammatically correct?", sem za odgovor dobil "Yes, the sentence is grammatically correct but the following sounds more naturally." Mogoče me pri kakšnem res kratkem stavku ni popravljal, drugače pa je obrnil popolnoma vsak stavek.

Zdaj se zaskrbljeno sprašujem, ali je moja angleščina tako slaba/šolska ali je chatbot algoritem tako napisan, da za vsako vprašanje mora podati še neke dodatne informacije.

Po eni strani ChatGPT kdaj res preveč popravlja, ko ni nič narobe.
Po drugi strani je pa težko napisati nekaj v res dobri angleščini (taki, da te rojeni govorec ne prepozna, da si tujec). Nekoč sem dal eno stran, ki sem jo napisal v angleščini, lektorirati znanki, ki angleščino res obvlada (in tudi že 15 let živi v ZDA). Nazaj sem dobil komentar, da sem zelo dobro napisal - ampak mislim, da niti en stavek ni ostal nepopravljen.

sreda ::

danes sem šel na pregled krvi.
Vpisal rezultate v chatgpt 3.5 in dobil zelo lepo razložene pojme za vsako alinejo. Potem se pa še pogovarjal, kaj je razlog za odstopanje in kako se lahko izboljša če se da.

Hangman ::

Irbis je izjavil:

GummyBear je izjavil:

V minulih dneh sem testiral ChatGPT, in sicer sem si z njim pomagal pri prevajanju (Ang->Slo, Slo->Ang) in lektoriranju nekega daljšega besedila. Kadarkoli sem ChatGPT vprašal "Is the sentence grammatically correct?", sem za odgovor dobil "Yes, the sentence is grammatically correct but the following sounds more naturally." Mogoče me pri kakšnem res kratkem stavku ni popravljal, drugače pa je obrnil popolnoma vsak stavek.

Zdaj se zaskrbljeno sprašujem, ali je moja angleščina tako slaba/šolska ali je chatbot algoritem tako napisan, da za vsako vprašanje mora podati še neke dodatne informacije.

Po eni strani ChatGPT kdaj res preveč popravlja, ko ni nič narobe.
Po drugi strani je pa težko napisati nekaj v res dobri angleščini (taki, da te rojeni govorec ne prepozna, da si tujec). Nekoč sem dal eno stran, ki sem jo napisal v angleščini, lektorirati znanki, ki angleščino res obvlada (in tudi že 15 let živi v ZDA). Nazaj sem dobil komentar, da sem zelo dobro napisal - ampak mislim, da niti en stavek ni ostal nepopravljen.


Saj že v slovenščini lahko isto stvar lahko poveš na več načinov in so vsi slovnično pravilni in zvenijo OK. Na primer:
1) To se da povedati na več načinov.
2) To lahko poveš na mnogo načinov.
3) Obstaja več načinov, kako to povedati.
4) Načinov, kako to povedati, je ogromno.
5) ....

Katerokoli točko vzameš, se sliši popolnoma naravno. Še lažje pa bi to moralo biti v angleščini, kjer je slovnica res na minimumu. Pomoje ChatGPT rad dodaja stvari.

Če je pa res tako uspešen v prevajanju, bo učenje tujih jezikov kmalu le še preteklost oz. hobi za tiste, ki si bodo to res želeli. Prej kot slej se bo pojavila aplikacija, ki bo komunikacijo v tujih jezikih poenostavila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hangman ()

BorutO ::

Ampak kakor koli je ... če prevedeš en članek, recimo nemški, angleški, francoski, španski itd v googlovem ali microsoftovem slovarju, pridejo ven čudni stavki ... ampak če pa članek prevedeš v chatgpt, pa pride ven skoraj 100% slovničen članek.

Vsak dan se malo igram s chatgpt v gpt-4 verziji ... in mi je hudo zanimiv. Recimo, danes sem se igral s tem, da sem mu dal nekaj informacij o moji ženi in da s temi informacijami napiše ponudbo za delo na štiri načine, po točkah, alinejah, odstavkih in v treh povedih. Ne moreš verjeti kako dobro napiše.

Recimo, v gpt-3.5 hočem, da mi poda eno zdravstveno mnenje na trenutno bolezen in simptome za kakšno diagnozo gre ipd ... napiše mi skoraj vedno, da ni on temu namenjen in da so za to zdravniki ... v gpt-4 napišeš isto, pa ti odgovori mogoče diagnoze ampak vseeno da na koncu opombo, da se naj ne zanašam na informacije na spletu in se raje obrnem na zdravnika.

Nato je žena, ki je črevesni bolnik, podala nekaj svojih simptomov notri in vse, kar ima za diagnoze in bolezni, vse v prvo odgovoril.

Tudi jaz komaj čakam, da izide še par verzij gpt-x, da vidim, kam bo to šlo. Ni bojazni in panike. Večji problem je samo tu, da po večini podaja napačne informacije. Pred meseci sem ga vprašal katera bojna letala ima slovenska vojska ... in mi je začel pisati da 5, od tega sta dva miga in trije f-15 ... sem ga popravil, pa mi je napisal, da se opravičuje in je res tako, kot sem napisal. ampak še le v tretje je ugotovoil katera bojna letala ima slovenska vojska ... Torej večja bojazen je zaradi lažnih informacij, katerih več kot tričetrt uporabnikov ne bo šlo preverjat teh informacij drugod po spletu ... Potem pa so tu še univerze, ki se "bojijo", da bodo jim diplomske naloge AIji pisali. Torej bo vso njihovo znanje izpuhtelo še preden pride do možganov, saj si ne bodo rabili nič zapomniti, razen to, če so prav copy-pastali.

Bo rabil še nekaj let, da bo to zašlo v zelo uporabno zadevo.

driver_x ::

BorutO je izjavil:

Bo rabil še nekaj let, da bo to zašlo v zelo uporabno zadevo.


Točno tako je, kot si rekel. Sigurno gre za velik napredek in sigurno ima še zelo velik potencial. Ampak v trenutni verziji še ni uporaben za resne zadeve. Pri samem programiranju se zelo dobro obnese v primerih, ki so splošno znani. Zelo dobro npr. rešuje naloge iz programerskih tekmovanj. Pri novih ali manj znanih problemih pa je že precej slabši. Najhuje pri tem pa je dejstvo, da ti zelo samozavestno servira popolnoma napačne odgovore. Podobno je pri raznih zgodovinskih dejstvih.

DamijanD ::

Glavni problem je, ker ne veš ali je to res ali ne kar on samozavestno pove.
BorutO: kako pa izbiraš med 3.5 in 4 ?

BorutO ::

Imam mesečno naročnino.

pegasus ::

Tole spada sem:

Unilseptij ::

ni tako zelo zabit, čeprav včasih res naklada. Malo ga testiram in precej konceptov dejansko razume na dokaj visokem nivoju:



Po malo prepričevanja sem ga nagovoril, da je sam s sabo odigral partijo šaha... nisem pa še imel časa analizirati partije, tole je napletel:

Sure, here's a possible sequence of moves leading to the final position without evaluations:

e4 e5
Nf3 Nc6
Bb5 a6
O-O Nf6
d3 Bg4
c3 Be7
Nbd2 O-O
h3 Bh5
Re1 Nd7
Ba4 Nc5
Bc2 Ne6
Nf1 Bg5
g4 Bxc1
Rxc1 Bg6
d4 Nf4
Kh2 h5
Ne3 hxg4
hxg4 Kh7
Kg3 Rh8
Rh1+ Kg8
Rxh8+ Kxh8
Qh1+ Kg8
Qh2 Qf6
Rh1 Ne2+
Kg2 Kf8
Qh8+ Ke7
Nd5+ Kd6
Qxa8 Nf4+
Nxf4 Qxf4
Rh4 Bxe4
Bxe4 Qxe4
Kg3 Qf4+
Kg2 e4
Nh2 Ne7
Qd8+ Ke6
d5+ Kf6
g5+ Qxg5+
Ng4+ Kg6
Qh8 f5
Qh5+ Qxh5
Rxh5 Kxh5
Ne3 Kg5
c4 Kf6
Kg3 g5
Nc2 Ke5
b3 Ng6
a3 Nf4
Ne3 Ne2+
Kh3 Nd4
b4 Kf4
Kg2 Ke5
Kh3 Ne2
c5 Nf4+
Kg3 Nxd5
Nc4+ Kd4
Na5 b6
cxb6 cxb6
Nc6+ Kc4
Nb8 a5
bxa5 bxa5
Nc6 Kb5
Nd4+ Ka4
Nxf5 Kxa3
Nd6 Kb3
Nxe4 a4
Kg4 a3
Nd2+ Kc2
Nc4 a2
Kxg5 a1=Q
f4 Qf6+
Kg4 Qxf4+
Kh5 Nf6+
Kg6 Ne8
Nb6 Qf6+
Kh5 Qxb6
Kg5 Qf6+
Kg4 Kd3
Kg3 Ke3
Kg4 Qg6+
Kh4 Kf3
Kh3 Qh6#

Black wins by checkmate.

V glavnem, zanimiva reč in moram reči, da zadeva obeta. Ko ga bodo spustili v resnični svet in mu dali možnost, da uporablja namenske module za specializirane naloge (recimo Wolfram Alpha za matematiko, pričakujem poplavo podobnih zadev) bo postal resnično uporabna zadeva.

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Zanimalo me je kdaj je njegova uporaba visoka. Tisti "My apologies for the confusion." je zato, ker mi je prej odgovoril enako a brez časovnega pasu. Nato sem mu rekel, da naj doda časovni pas.

Odgovor:

My apologies for the confusion. As an AI language model, my responses are not tied to a specific time zone by default. However, I can provide a general answer based on the most common time zone where my users reside, which is UTC/GMT.

So, my demand is typically higher during weekdays between 9 am to 5 pm UTC/GMT, especially during business hours when people are working and seeking assistance with various tasks.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zimonem ::

Auto gpt je še bolj impresiven , Google search in še gpt kombinacija.

BorutO ::

A to oni googlov, ki je že prvi odgovor podal napačno? :D

mythic ::

Ali obstaja kakšno orodje, s katerim povežem ChatGPT, zvočnik in mikrofon na način, da jaz sprašujem, on odgovarja oziroma da se z njim pogovarjam in ne da si z njim pišem?

</head> ::

Tero ::

Je kdo probal gpt4? Je vreden denarja?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

DamijanD ::

Odvisno za kaj rabiš. Neka firma ga ima za pisanje povzetkov zakonov in baje odlično deluje.

Tero ::

GPT-4 currently has a cap of 25 messages every 3 hours.



bedno :(
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

urli ::

Tero je izjavil:

GPT-4 currently has a cap of 25 messages every 3 hours.



bedno :(


A to z naročnino? Ker free verzija je 3.5. 25 sporočil na 3 ure je res beda.

Tero ::

Ja brat si je nabavail chatgpt plus pa mi je "posodil" account. In tam lahko izberes 3 razlicice. Ce izberes 4 ti to napise.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Tero ::

OK slovenščina je kolko tolko ok. Čeprav včasih ne upošteva spolov. IN kaj je krmilnica? :D

Napiši scifi zgodbo o FTL vesoljski ladji ki je velika kot država Slovenija in potuje na oddaljeno zvezdo. Tja bo prišla v približno 10 letih. Najprej napiši prvo poglavje. Ime vesoljske ladje je Maribor.

Kapitan ladje, Lea Novak, je v svoji kabini preučevala zadnje poročilo o pripravljenosti za izstrelitev. Njen obraz je bil resen, vendar so se njeni oči svetile z navdušenjem in odločnostjo. V svojih 20 letih službe pri Mednarodni vesoljski agenciji je bila izbrana za vodenje te izjemne odprave, ki je bila najpomembnejša v zgodovini človeštva.

"Kapitan Novak, vse je pripravljeno za izstrelitev," je sporočil njen pomočnik, poročnik Marko Kovač, ki je vstopil v kabino. Lea je pokimala in se odpravila proti glavnemu krmilnemu centru.

Ko je vstopila v krmilnico, je bila priča prizoru kaotične zbranosti. Posadka je delala s hitrostjo in natančnostjo, ki ju lahko doseže le skupina najboljših strokovnjakov. Lea je spregovorila: "Dobro opravljeno, ekipa. Prišel je trenutek, ko bomo zgodovino spremenili za vedno."

Medtem ko je Maribor počasi vstajal s svoje izstrelitvene ploščadi, so tisoče ljudi na Zemlji zrla v nebo, sledila temu čudežu človeškega napredka. Na ladji je bilo napeto vzdušje, saj so se vsi zavedali, da je to potovanje nekaj, kar presega vse, kar je človeštvo kdaj koli poskusilo.

"Vsi na svojih mestih, začenjamo odbijanje!" je zaklicala kapitan Novak. Posadka je zbrano pritrdila in začela aktivirati sisteme, potrebne za dvig Maribora v vesolje. Motorji so se prižgali z brbotajočim rjovenjem, ki se je kmalu spremenilo v neslišno brnenje, ko je ladja vstajala.

Zemlja je počasi izginjala v ozadju, medtem ko se je Maribor dvigoval proti zvezdam. Posadka je sedela v krmilnici, oči uprte v nadzorne plošče, ki so jim kazale pot v neskončno vesolje. Ko so dosegli potrebno višino, je kapitan Novak ukazal: "Aktivirajte FTL pogon!"

V trenutku se je okoli ladje razširil svetlobni val, ki je ustvaril nekakšen tunel, v katerem je Maribor zdrsnil s hitrostjo, ki je presegala svetlobno. Njihovo potovanje se je začelo.

V naslednjih tednih se je posadka Maribora prilagajala življenju na ladji. Raziskovali so njene prostore, se učili drug od drugega in sodelovali pri izvajanju različnih nalog. Kljub napetosti, ki so jo čutili zaradi pomembnosti svoje naloge, so se med njimi stkale močne vezi in prijateljstva.

Na Zemlji so ljudje še vedno spremljali potovanje Maribora, vsak dan bolj in bolj oddaljenega od svojega domačega planeta. Vseeno so ostali povezani z vesoljsko ladjo preko naprednih komunikacijskih sistemov, ki so jim omogočali stalen stik z domačimi in s strokovnjaki na Zemlji.

Prvo poglavje se konča s kapitanom Novakom, ki stoji ob oknu svoje kabine, zre v neskončno zvezdnato nebo in razmišlja o prihodnjih izzivih, ki jih čakajo. Medtem ko Maribor pluje skozi vesolje proti oddaljeni zvezdi, se Lea zaveda, da je njihovo potovanje šele začetek zgodbe, ki bo za vedno spremenila človeštvo.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zimonem ::

Tero je izjavil:

GPT-4 currently has a cap of 25 messages every 3 hours.



bedno :(

Pa saj imaš direktno gpt4. Chatgpt je pač omejen na to. V bingu je na 15 vprašanj na dan. Lahko pa dostopaš direktno do gpt4 kjer plačaš po porabi.

Tero ::

 chatgpt

chatgpt




Kaka je razlika med default in legacy?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Tero ::

Zgleda je da je legacy tisti ko je brezplačen. Default pa je hitrejši. Tekst zgenerira takoj.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Rias Gremory ::

Tero je izjavil:

 chatgpt

chatgpt




Kaka je razlika med default in legacy?

Zakaj ga nisi vprašal? :|:|
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

WallSreet ::

Tale AI je čist utrgan lol. AI voice je trenutno najbolj odbita stvar ki sem jo zasledil na internetu.



Prime Eminem 8-O


Po pravici bi težko povedal kateri komad je AI in kateri je tapravi. Zaenkrat je najbolj smešna stvar ki kroži po internetu "Drake AI" kjer je nekdo naredil boljši komad kot Drake v svoji izvedbi in zdaj njegova založba v paniki razmišlja kako vse skupaj umakniti. Če bo nekdo izpopolnim obdobje Eminema 1999-2005 se lahko pravi Eminem kar upokoji haha.

AI voice filter mimicking billionaire rapper Jay-Z raises concern as spectre of AI learning looms
https://www.straitstimes.com/tech/ai-vo...

This Track Sung in Jay-Z's Voice By AI Shows How Far the Artificial Intelligence Has Come
https://www.news18.com/buzz/this-track-...



Zdaj samo še čakam da naredijo holograme in potem boš lahko iz svojega računalnika organiziral "Coachello" kjer bodo po odru skakali hologrami in kjer bo hologram prepeval tvoje skladbe ki si jih ustvaril preko AI-ja lol.

Rias Gremory ::

Hja, vidim, da je tale Voice AI eksplodiral.

Na primer:
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

lopov ::

https://openai.com/blog/openai-announce...

Altman je dobil nogo.

[snip]
Mr. Altman’s departure follows a deliberative review process by the board, which concluded that he was not consistently candid in his communications with the board, hindering its ability to exercise its responsibilities. The board no longer has confidence in his ability to continue leading OpenAI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Rias Gremory ::

Ali pozive pišete v angleščini ali slovenščini oz. ali opazite kakšno razliko v kvaliteti odgovorov glede na jezik?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Najprej v slovenštini. Včasih pa tudi v drugih jezikih odvisno od konteksta. Ampak kao večjezičnež je dober. Dostikrat boljši od palčljivih prevajalcev.

BorutO ::

Jaz vedno pišem v slovenščini, sem tudi v nastavitvah pod Custom Instructions napisal, da mi vsak odgovor odpiše v slovenščini, razen če zahtevam, da mi odgovori v drugem jeziku ... zato nimam skoraj nikoli težav, da bi mi v parih besedah začel pisati v hrvaščini ali pa v katerem drugem jeziku.

Sem pa enkrat mu napisal iz dolgačasa nekaj v angleščini, pa mi je začel pisati v slovenščini. Zraven sem notri še napisal, da sem iz slovenije in da naj pogosto primerja slovenijo z razno statistiko in informacijami drugih držav ipd ... In morem reči, da hudo dobro deluje ta zadeva ... Komaj čakam na GPT5, če je res temu tako, kolikor sem včeraj bral o tem Q* ... no ... sliši se rahlo srhljivo ampak ... Saj smo vsi gledali Terminatorja, tako da smo že pripravljeni na vojno z njimi. :D

WallSreet ::

Morda kdo uporablja GPT 4 verzijo? Jaz uporabljam free verzijo in mi ne želi prevesti besedila pesmi (razlog gre za diss track ki je res oseben in veliko grdih besed). Jezik je Jamajški in želim prevod v angleščino in mi ne želi prevesti pa sem probal že vse. Prevede mi vendar ko konča mi takoj vrže vem opozorilo in komentar izgine.

Te pesmi ne želi prevesti medtem ko je tisti prvi diss ki je bil podobno "grozen" prevedel po nekaj poskusil. Tega drugega pa noče in vedno zavrne.

Pa mu napišem naj kljub temu prevede in da me ne moti ostro besedilo in da gre zgolj za pesem in ne resnične dogodke, pa še vedno ne želi prevesti. Kaj storiti? Ima kdo kakšno idejo? Morda je problem v free verziji?

Saj ne sprašujem kako vreči nuko na Severno Korejo :D. Še Twitterjev Gork je bolj razumljiv in ni občutljiv tako kot GPT...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

BorutO ::

kero pesem? Jaz sem naročnik že od samega začetka. Drugače je kar razlika med 3.5 in 4 verzijo. Ampak sem pred dobrim tednom napisal na chatgpt, da mi vrže besedilo ene francoske pesmi, ki je zelo znana ... odgovoril mi je nazaj, da ne more prevesti besedila, ker je besedilo avtorsko zaščiteno. In vse, kar je avtorsko zaščiteno, ChatGPT ignorira. če pa kopiraš besedilo paprevedeš, pa gre.

feryz ::

Hmmm, prevod pade pod avtorsko zaščito?
To si pa ne bi mislil, sploh za pesmi ne.

sbawe64 ::

BorutO
meni tole na free 3.5 modelu čisto lepo prevede

Et Si Tu N'Existais Pas - Joe Dassin



isto
indila - derniere danse


Vanessa Paradis - Joe Le Taxi



Za katero pesem si hotel prevod ?


Testiraj če se phind/perplexity odrežeta kaj bolje:
https://www.phind.com , https://www.perplexity.ai
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

sbawe64 ::

v ChatGPT sem vpisal:
izvajalec - ime komada

translate lyric to english


primer:
Vanessa Paradis - Joe Le Taxi

translate lyric to english






Kar se tega scenarija tiče je ChatGPT še vedno no1

Vanessa Paradis - Joe Le Taxi

translate lyric to english

phind:
hoče besedilo, potem bi prevedel

ANSWER | PHIND V10 MODEL
To translate the lyrics of "Joe Le Taxi" by Vanessa Paradis to English, you would need to provide specific lines from the song, as the full lyrics are extensive. However, I can give you an example of how some phrases might be translated based on the information provided in Source 0:

"Joe le taxi driver, il ne va pas partout" translates to "Joe the taxi driver, he doesn't go everywhere."
"Il ne travaille pas avec des boissons gazeuses" could mean "He doesn't work with soft drinks," implying he might be a drunkard, as suggested by the reference to rum.
"Son saxophone jaune" translates to "His yellow saxophone."
"Connaît toutes les rues du coeur" translates to "Knows all the streets by heart."
"Et tous les petits bars, et tous les coins sombres" translates to "And all the little bars, and all the dark corners."
"Et la Seine, et ses ponts qui brillent" translates to "And the Seine, and its shining bridges."
Please note that translating song lyrics can be challenging because they often contain idiomatic expressions, cultural references, and slang that may not have direct equivalents in another language. If you need the entire translation, consider using a professional translation service or a website dedicated to providing song lyrics translations.




perplexity:
da povzetek pesmi in nekaj info o sami pesmi

The song "Joe le Taxi" by Vanessa Paradis is about a taxi driver in Paris who knows the city very well, including all the streets, dark places, and bridges. The lyrics make reference to well-known Latin singers and the Latin culture, including rum and mambo music. Here is an English translation of a part of the song:
"Joe the cab driver
He won't go to some places
He won't go for soft drinks
His yellow saxophone
Knows every street by heart
Every cozy bar
Every dark alley
And the Seine
And its glittering bridges
In his car
Joe's music echoes
It's the rumba
The good old mambo-flavored rock"
This translation captures the essence of the song, depicting Joe as a knowledgeable and musical taxi driver who is deeply familiar with the city of Paris
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

BorutO ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

sbawe64 ::

Zanimivo

phind, perplexity ter tudi Ms bing AI (copilot z gpt-4) lepo pokažejo celotno besedilo.

edino chatgpt mi napiše da je pesem od GD copyrighted material.

včeraj:
Kar se tega scenarija tiče je ChatGPT še vedno no1

Danes tudi prevode pesni (ukaz: daj prevod pesmi X v jezik Y) kaže samo po par vrstic, ne cele.
wtf


https://slo-tech.com/forum/t810504/p814...
GD - Wake Me Up When September Ends ni francoska pesem...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

BorutO ::

Ni bila takrat ta. Iskal sem besedilo od France Gall Ella Elle L'a... Ta je francoska, ampak vseeno je vrglo ven avtorske pravice. Saj tudi Dall-e noče narediti slike ki so avtorsko zaščitene. Recimo, sem mu enkrat napisal, da naj naredi sliko tom & jerrya nekaj pač in mi je vrglo ven na chatgptju, da avtorsko zaščitenih slik ne more delati.

Te avtorske pravice... V rit si jih naj porinejo.

sbawe64 ::

Če imaš dovolj rama ali gpu z +12Gb rama si lahko narediš lasten klon chatgpt/Stable Diffusion, ki dela iz tvojega računalnika (brez zavor, cenzure in woke dodatkov)
https://erichartford.com/uncensored-mod...
https://huggingface.co/models?other=unc...


Tale opensource model je trenutno najbolj divji (48 ur stara novica)
https://news.slashdot.org/story/24/02/0...

https://huggingface.co/abacusai/Smaug-7...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Rias Gremory ::

The OpenAI chief executive officer is in talks with investors including the United Arab Emirates government to raise funds for a wildly ambitious tech initiative that would boost the world's chip-building capacity, expand its ability to power AI, among other things, and cost several trillion dollars, according to people familiar with the matter. The project could require raising as much as $5 trillion to $7 trillion, one of the people said.


Sam Altman Seeks Trillions of Dollars To Reshape Business of Chips and AI
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jaz pa mislim, da bo ChatGpt izpodrinil programerje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29436280 (3855) BorutO
»

OpenAI odprl API za GPT-4 vsem naročnikom

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
174897 (2461) fulk
»

OpenAI naznanil GPT-4

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
279939 (5618) Miki N
»

ChatGPTju grozi tožba zaradi obrekovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
5012309 (8522) Zimonem
»

New York v šolah prepovedal ChatGPT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9514321 (7019) G0zdar

Več podobnih tem