» »

Prog. za dodajanje podnapisov DVD-ju

Prog. za dodajanje podnapisov DVD-ju

Brainstorm ::

A obstaja varianta da bi nekako dodal slovenski podnapis DVD-ju. Mam namreč neki dvd-jev z regijo 1 in nimajo slovenski ali hrvaških podnapisov.

Tr0n ::

Enostavnega nacina ni oz. ne deluje vedno. V tej temi na doom9 forumu bos nasel nekaj guidov.

Drugace je pa potrebno DVD na novo re-authorat oz. po domace povedano, vkup sestavit, kar pa vzame veliko casa, se sploh, ce podnapisi niso sihronizirani.

Brainstorm ::

Thanks se bom probu mal pošpilat če bom mel cajt ker ne zgleda postopek čist izi.

Vanquish ::

Niti ni taksen problem to.

Rabis dvd-decrypter potem dvd maestro in se za podnapise submax 6.x.

Drugo pa je tkao in tako vec al majn vse napisano na doom9

Jaz sem brez problema ze naredil za terminator 3, legally blonde 2, american wedding.

Tukaj pa se link: http://www.doom9.org/index.html?/mpg/ma...

Tr0n ::

Kaksen je tvoj postopek? Namrec z Maestrom vse skupaj vzame kr nekaj casa, saj moras vse menije najprej demuxat, jih skupaj spravit etc... jaz pa iscem eno simple resitev za hitro dodajanje.

Dejansko varianta z IFOedit/VobEdit/SRT2SUB, ki jo opisujejo na doom9 forumu deluje, ampak ne vedno. Nekatere, na tak nacin editirane DVDje standalone DVD komponenta nato ne predvaja, ceprav jih software player (recimo PowerDVD) predvaja BP.

krneki ::

Simple je če ne rabiš menijev. Večji problem je, če hočeš ohraniti strukturo menijev. Največji pa, če je meni za podnapise animiran in ga moraš obdelati tako, da dodaš gumb s katerim izbereš slovenske podnapise (recimo za terminator3). Vse se da če se ti ljubi hehe.

Če rabiš samo film in podnapise brez menijev pa enostavno zripaš vse v elementarno obliko (smartripper, decrypter), dvd podnapise pa kot bmp+son, slo podnapise pretvoriš v .stl. Vseskupi importaš v maestro (nastaviš aspect filma in PAL/NTSC), nastaviš chapter 1 kot first play (lahko tudi extractaš dodatne chapter pointe s chapter extractorjem in jih importaš preko .chp datoteke) in nardiš compile DVDja. Fertik. Kakšno urco dela z rippanjem vred.

Tr0n ::

Ja, al pa z IfoEdit/VobEdit/SRT2SUB varianto. Samo jaz bi rad ohranil strukturo menijev in DVD ifo kombatibilnost :).

Vanquish ::

tron, ce najdes kaksno hitro resitev se priporocam. Jaz demuxam kot si ze sam ugotovil, pa pol nazaj vse skupaj spacam, seveda brez menijev, ker jih nekako ne potrebujem. Seveda pa bi mi bilo bol vsec ce bi bla kaksna enostavnejsa resitev ki bi ohranila se vso strukturo po vrhu.

Lep pozdrav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD+dodatni podnapisi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22077125 (19261) CaqKa

DVD in podnapisi, kako jih dodati

Oddelek: Zvok in slika
215338 (4282) podtalje
»

konvertiranje podnapisov

Oddelek: Zvok in slika
91688 (1595) Hux
»

Dvd Podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
212995 (2576) Lime
»

DVD - program ?

Oddelek: Zvok in slika
152243 (2036) CaqKa

Več podobnih tem