» »

Kmalu se začnem potiti

Kmalu se začnem potiti

«
1
2

bizgech ::

Nič novega zame, me pa vse bolj moti, ker me včasih spravlja v nerodno situacijo. Nekaj primerov:

S prijatelji se odpravimo na kakšno goro. Po 20ih minutah vzpona imajo vsi še suhe lase, jaz pa moker kot bi mi na glavo zlil vedro vode.
Ali pa se opravim kam peš po opravkih, pa ne rabi biti nevemkako vroče. Po pol ure hoje imam mokre lase, majica že ima nekaj flekov znoja.
Včasih mi niti ni treba napora. Recimo, pri temperaturah minulega tedna... samo stojim pri miru in čakam avtobus, pa mi že postane vroče.

Sicer ne morem reči, da sem brez kondicije (lahko premagam vzpon na goro, lahko pešačim po 2 uri skupaj), ampak potiti se začnem pa kar hitro.
Se da kaj narediti, da bi dlje časa zdržal brez potenja oz. se ne potil tako?

CopiumRovte ::

Od enga prepotenca drugemu: Bodi vesel, da se potiš. To pomeni, da imaš dober sistem hlajenja telesa.

Če pa že res iščeš neki , kar bi preprečilo znojenje, pa probaj kristalne deodorante

https://www.dm.si/crystal-dezodorant-v-...

Ampak to ni preveč zdravo.

Ganon ::

Kako naj bo človek vesel, če je ves moker in se posledično ne počuti dobro? In kako mu bo pri njegovih težavah pomagal deodorant? Ta forum nikoli ne razočara.

https://dermatologija.eu/dermatologija/...

IL_DIAVOLO ::

Premalo zelenjave jes.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

CopiumRovte ::

Ganon je izjavil:

Kako naj bo človek vesel, če je ves moker in se posledično ne počuti dobro? In kako mu bo pri njegovih težavah pomagal deodorant? Ta forum nikoli ne razočara.

https://dermatologija.eu/dermatologija/...


Iz izkušenj ti povem, da teli kristali blokirajo pore in je posledično res občutno manj potenja! Ampak, to ni zdravo!

Raje pol naj si odstrani znojnice pod pazduho. Ampak čemu se folk sekira, če je moker...

Ganon ::

CopiumRovte je izjavil:

Iz izkušenj ti povem, da teli kristali blokirajo pore in je posledično res občutno manj potenja! Ampak, to ni zdravo!


Kar si prilepil, je deodorant. Uporabljam točno takšnega, le da je v obliki razpršila. Deluje proti bakterijam, ki povzročajo neprijetne vonjave. NE zmanjšuje potenja. In NI škodljiv.

Ti govoriš o antiperspirantih.

kuall ::

ravno včeraj sem gledal tega strica matica iz amerike, ki se tudi zelo poti. baje je rešitev nosit ene cunje (headband) na glavi in jih menjat vsakih 10 minut, vmes pa se ti druga suši nekje. nisem še probal. jaz si pobrišem čelo, ko čutim, da teče od mene, preden mi začne teči na oči ali še huje na očala, ker to je pri potenju edini problem, ker teče v oči.

1:40

Highlag ::

Jaz imam na ruzak privezano malo brisačko iz mikrovlaken, pa se obraz obrišem. Nato jo zataknem za pas in se suši, če je vroče so mimogrede suhe.
Never trust a computer you can't throw out a window

kuall ::

ali pa tale trak proti potenju, to bi tudi jaz mogoče nabavil
http://www.kukaextreme.si/trak-proti-po...

Bombažni trak, ki preprečuje, da bi vam pot tekel v oči, kar je zelo huda nadloga v hribih, pri teku ali kolesarjenju. Ko ga poskusiš, si ne predstavljaš več športnih aktivnosti brez.


me pa čudi, da op ni omenil problema, ko ti pot teče v oči, ker to je EDINI problem tu. čudak, ne. :D

CopiumRovte ::

Ganon je izjavil:

CopiumRovte je izjavil:

Iz izkušenj ti povem, da teli kristali blokirajo pore in je posledično res občutno manj potenja! Ampak, to ni zdravo!


Kar si prilepil, je deodorant. Uporabljam točno takšnega, le da je v obliki razpršila. Deluje proti bakterijam, ki povzročajo neprijetne vonjave. NE zmanjšuje potenja. In NI škodljiv.

Ti govoriš o antiperspirantih.


Obstaja nek kristal antirespirant. Ne da se mi iskat. ok dr. dermatolog..nj ti bo. antiperspermant.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Ščitnica al kako že, menda dobiš ene tablete.

mihi666 ::

Pomoje je vse odvisno od telesa prehrane starosti kondicije itd... Pri meni je bilo tako da sem se včasih komaj spotil čez par let ko sem začel živeti nezdravo sem zašvical ko sem videl hrib.

CopiumRovte ::

mihi666 je izjavil:

Pomoje je vse odvisno od telesa prehrane starosti kondicije itd... Pri meni je bilo tako da sem se včasih komaj spotil čez par let ko sem začel živeti nezdravo sem zašvical ko sem videl hrib.


Torej slaba hrana => več švicanja ? Ker drugače hudo znojenje ni indikator slabe telesne priprjavljenosti, prej kontra. Ko sem jaz še intenzivno treniral 2x - 3x dnevno, sem se zašvical že na stopnicah. Refleks potenja, ker je telo navajeno trenirati.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

bizgech je izjavil:

Nič novega zame, me pa vse bolj moti, ker me včasih spravlja v nerodno situacijo. Nekaj primerov:

S prijatelji se odpravimo na kakšno goro. Po 20ih minutah vzpona imajo vsi še suhe lase, jaz pa moker kot bi mi na glavo zlil vedro vode.
Ali pa se opravim kam peš po opravkih, pa ne rabi biti nevemkako vroče. Po pol ure hoje imam mokre lase, majica že ima nekaj flekov znoja.
Včasih mi niti ni treba napora. Recimo, pri temperaturah minulega tedna... samo stojim pri miru in čakam avtobus, pa mi že postane vroče.

Sicer ne morem reči, da sem brez kondicije (lahko premagam vzpon na goro, lahko pešačim po 2 uri skupaj), ampak potiti se začnem pa kar hitro.
Se da kaj narediti, da bi dlje časa zdržal brez potenja oz. se ne potil tako?


Ne sekiraj se. Sorodnik je bil poklicni voznik v LPPju, poleti je pač imel zraven zica s sabo brisačo...

robo125 ::

Kaj pa poraba vode? Tudi veliko več kot drugi ali isto kot drugi?

mihi666 ::

Jaz vseeno mislim da nekaj ni vredu. Delal sem na strehi popil ogromno vode ampak se nisem potil.

VladoCetnik ::

Pojdi na managerski sistematski pregled in nato se kaksnemu kardiologu. Ce je s srcem vse ok, nima kej bit sam gas.

IL_DIAVOLO ::

Good point. Popuščanje srca je lahko razlog.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kuall ::

če v tej vročini po 20 minuth hoje v hrib nisi moker potem je nekaj narobe s teboj.
itak pa ima op po moje slabo opažanje in misli, da samo on švica in drugi ne, resnica je drugačna.
je tudi razlika, ali si celo noč spal pri klimi/odprtem oknu in si ohlajen (rabiš kar nekaj časa na vročem soncu, da se segreješ) ali pa si spal v vroči sobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

sdafsda ::

Jst tkole švicam, ko mi manjka magnezija in soli. Tut full dolg cajta nisem vedu kva je "narobe". Samo: alkohol, čiki, kava, stres, vročina, trening,... To ti vse na polno spira minerale ven. In ja, ta švicanje je tko k si reku. Refleksno. Za to ker pomanjkanje magnezija full vpliva na živčenje. Rešitev je simple: za začetek probej kak dan samo cedevito pit, al pa še bolš, ISOSTAR. Pa kako mal bolj slano hrano. V dnevu dveh boš normalno švical. Porajtej pa tut obroče od soli na črni majci po treningu. A so al niso? Verjetno niso,....

DamijanD ::

zobnik je izjavil:

Ščitnica al kako že, menda dobiš ene tablete.

Mam kolega, ki ima probleme s tem, in se tudi nenormalno poti, ko skupaj kolesariva - na vrhu dejansko zlije švic iz čelade :-)

Se pa spomnim enega zdravnika pri katerem sem zaradi vozniškega izpita - med tem, ko mi je pisal potrdilo, mu je kapljalo iz glave na mizo...

WizzardOfOZ ::

okol glave trak (sam imam kar hladilni buff, zvit v trak), da ne teče v oči, pa dodatni dve majici v ruzak in jih menjaš po potrebi, pa obesiš mokro na ruzak, da se posuši.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Miki N ::

Potenje poleti pri poti navkreber? Fascinantno!

Kakorkoli, edina stvar, ki te ima skrbeti tukaj je, da imaš s seboj dovolj vode.

feryz ::

Jaz na hrib hodim okrog 40 minut. Če je temperatura čez nulo, grem v kratki majici. Po 40 minutah je majica za ožeti, lase tudi.
Potem se zgoraj vsedem, enega prižgem in ta čas rahel veter pri 0 ali malo več stopinjah, v kombinaciji s premočeno majico in mokrimi lasmi, poskrbita, da se dokaj hitro shladim na normalno temperaturo. 5 minut takega knajpanja je ravno prav.
Potem se preoblečem, vržem nase windstopper, en pir in se odpravim v dolino. To dnevno prakticiram. Če imam čas.
Edino poleti je jeba, ker pri 30 plus stopinjah ni dovolj hlajenja. Takrat rabim več. Če se sploh ohladim.

Se pa strinjam, da je zoprno. Vsi sveži, jaz pa moker kot miš. V mrazu. Je en dohtar zadnjič prijavil, da je potenje zelo zdravo. Kolega ima problem s premalo potenja in mu priporoča naj nekaj ukrene v zvezi s tem. Se muči kot žival, da bo malo zašvical.

DamijanD ::

Bolje preveč kot premalo! (v enem primeru samo smrdiš, v drugem se pa pregreješ)

m0LN4r ::

bizgech je izjavil:

Nič novega zame, me pa vse bolj moti, ker me včasih spravlja v nerodno situacijo. Nekaj primerov:

S prijatelji se odpravimo na kakšno goro. Po 20ih minutah vzpona imajo vsi še suhe lase, jaz pa moker kot bi mi na glavo zlil vedro vode.
Ali pa se opravim kam peš po opravkih, pa ne rabi biti nevemkako vroče. Po pol ure hoje imam mokre lase, majica že ima nekaj flekov znoja.
Včasih mi niti ni treba napora. Recimo, pri temperaturah minulega tedna... samo stojim pri miru in čakam avtobus, pa mi že postane vroče.

Sicer ne morem reči, da sem brez kondicije (lahko premagam vzpon na goro, lahko pešačim po 2 uri skupaj), ampak potiti se začnem pa kar hitro.
Se da kaj narediti, da bi dlje časa zdržal brez potenja oz. se ne potil tako?

Kok kg in BF ?
Prehana sestavljena iz?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

bizgech je izjavil:

Nič novega zame, me pa vse bolj moti, ker me včasih spravlja v nerodno situacijo. Nekaj primerov:

S prijatelji se odpravimo na kakšno goro. Po 20ih minutah vzpona imajo vsi še suhe lase, jaz pa moker kot bi mi na glavo zlil vedro vode.
Ali pa se opravim kam peš po opravkih, pa ne rabi biti nevemkako vroče. Po pol ure hoje imam mokre lase, majica že ima nekaj flekov znoja.
Včasih mi niti ni treba napora. Recimo, pri temperaturah minulega tedna... samo stojim pri miru in čakam avtobus, pa mi že postane vroče.

Sicer ne morem reči, da sem brez kondicije (lahko premagam vzpon na goro, lahko pešačim po 2 uri skupaj), ampak potiti se začnem pa kar hitro.
Se da kaj narediti, da bi dlje časa zdržal brez potenja oz. se ne potil tako?


To je ok, če se potiš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

martincek1 ::

Jaz se tudi nenormalno potim. Lahko je naporen šport, ali pa samo lahkotno kolesarjenje po ravnem. Visok, 80kg, nič maščobe, v top 10% po fizični pripravljenosti, jem zdravo.

Pač dan gor trak da ne kaplja v oči, pa majico iz merino volne in je to to.

sdafsda ::

Magnezij in soli! Reku sm magnezij in soli!!! :P

Horas ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Premalo zelenjave jes.


lol.

preveč telesne maščobe. bo treba shujšat.

Horas je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Premalo zelenjave jes.


lol. če je že preveč česa potem ogljkovih hidratov.

drugače pa preveč telesne maščobe. bo treba shujšat.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Webmojster ::

preveč mleka piješ

ales85 ::

mihi666 je izjavil:

Jaz vseeno mislim da nekaj ni vredu. Delal sem na strehi popil ogromno vode ampak se nisem potil.

Tebi se je posušilo še preden je ven priteklo :D

CopiumRovte je izjavil:

Ganon je izjavil:

Kako naj bo človek vesel, če je ves moker in se posledično ne počuti dobro? In kako mu bo pri njegovih težavah pomagal deodorant? Ta forum nikoli ne razočara.

https://dermatologija.eu/dermatologija/...


Iz izkušenj ti povem, da teli kristali blokirajo pore in je posledično res občutno manj potenja! Ampak, to ni zdravo!

Povej kaj več. Kolikor vem, študije zaenkrat niso pokazale nekih dejansko dokazanih negativnih učinkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

hipertija ::

ales85 je izjavil:

mihi666 je izjavil:

Jaz vseeno mislim da nekaj ni vredu. Delal sem na strehi popil ogromno vode ampak se nisem potil.

Tebi se je posušilo še preden je ven priteklo :D

CopiumRovte je izjavil:

Ganon je izjavil:

Kako naj bo človek vesel, če je ves moker in se posledično ne počuti dobro? In kako mu bo pri njegovih težavah pomagal deodorant? Ta forum nikoli ne razočara.

https://dermatologija.eu/dermatologija/...


Iz izkušenj ti povem, da teli kristali blokirajo pore in je posledično res občutno manj potenja! Ampak, to ni zdravo!

Povej kaj več. Kolikor vem, študije zaenkrat niso pokazale nekih dejansko dokazanih negativnih učinkov.

rabiš študijo za to kmečko logiko? K večjemu je problem, če se ne!
Prekle za kurnk

VladoCetnik ::

Se zmeraj pravim, da bi bilo ok opravit ornk managerski zdravniski in po potrebi obiskat kardiologa. Moja mati je umrla pri 53letu starosti zaradi ishemije srca, se je pravtako potila, dihala na skrge ob vecjem fizicnem naporu vse skupaj pa pripisovala cigaretam, ubistvu je pa pumpa odpovedovala.

sdafsda ::

ales85 je izjavil:

mihi666 je izjavil:

Jaz vseeno mislim da nekaj ni vredu. Delal sem na strehi popil ogromno vode ampak se nisem potil.

Tebi se je posušilo še preden je ven priteklo :D

CopiumRovte je izjavil:

Ganon je izjavil:

Kako naj bo človek vesel, če je ves moker in se posledično ne počuti dobro? In kako mu bo pri njegovih težavah pomagal deodorant? Ta forum nikoli ne razočara.

https://dermatologija.eu/dermatologija/...


Iz izkušenj ti povem, da teli kristali blokirajo pore in je posledično res občutno manj potenja! Ampak, to ni zdravo!

Povej kaj več. Kolikor vem, študije zaenkrat niso pokazale nekih dejansko dokazanih negativnih učinkov.


Ne same vode pit! To je napaka. S tem še dodatno izpiraš minerale ven. Tisto k folk nabija (sploh kaki wannabe tekači), da sam mal vode pijejo, je neumnost in laž brez primere. Pa povsod po vseh športnih forumih je to,...

ales85 ::

hipertija je izjavil:


rabiš študijo za to kmečko logiko? K večjemu je problem, če se ne!

Kmečka logika je za marsikaj dobra, za vse pa ne.

sdafsda je izjavil:


Ne same vode pit! To je napaka. S tem še dodatno izpiraš minerale ven. Tisto k folk nabija (sploh kaki wannabe tekači), da sam mal vode pijejo, je neumnost in laž brez primere. Pa povsod po vseh športnih forumih je to,...

Hm, kaj ima pa to z deodorantom/antiperisperantom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

GupeM ::

Pri normalni dnevni aktivnosti je samo voda povsem OK, če prepostavimo, da ješ raznoliko hrano, kjer dobiš vitamine in minerale. Tudi če nekajkrat na teden pretečeš 5 kilometrov, te od same vode ne bo pobralo. Ko pa se greš daljše vaje (pohodništvo, kolesarstvo, maraton), tam pa je fajn še kaj drugega z minerali in vitamini spiti. Ker dvomim, da si boš na kolesu ravno solato pripravil in privoščil :)

RUSSIAftw ::

Preveč vode in piva popiješ.

hipertija ::

RUSSIAftw je izjavil:

Preveč vode in piva popiješ.


jaz pa samo slo-tech preberem, pa zašvicam - je to tudi možno?
Prekle za kurnk

bizgech ::

S tem potenjem je pri meni tako: Odkar pomnim, sem se začel potiti prej kot ostali. Še ko sem bil mulec (10 let) in sem se igral s kolegi, sem v glavo zašvical prej kot ostali. Enako je sedaj, ko sem sredi 30ih. Kar se tiče hrane in pijače: prisegam na zelenjavo in vodo, si pa kdaj privoščim tudi kakšen fast food in kakšno sladkano pijačo. Čeprav nisem ravno športen, vsak dan naredim kakšen krog peš ali vsaj s kolesom, nisem ravno brez kondicije. Imam srednjo postavo, 82 kg in 184 cm. Nasplošno sem zdrav, ampak zdravnik bo zmeraj in pri vsakemu nekaj našel... verjetno bi mi rekel, da moram shujšati kakšen kg in se več gibati. Pomoje je potenje odvisno od genetike in nima veze s hrano, pijačo, količino gibanja itd.

Ganon ::

bizgech je izjavil:

Pomoje je potenje odvisno od genetike


Seveda je, tudi ne potijo se vsi enako na enakih delih telesa. Nekomu teče z glave, nekomu izpod pazduh, spet tretji bo moker po celotnem hrbtu itd. In če je potenje prekomerno, da te obliva, ne more biti prijetno. Zato ne razumem ignorance nekaterih:

CopiumRovte je izjavil:

Ampak čemu se folk sekira, če je moker...

borut_p ::

Jaz se samo sklonim in en srauf zategnem pa ze svicam.
Jbg ... taki smo

Machete ::

Potenje je vredu, slabše je, če se ne bi.
Omiliš ga lahko s tem, da zmanjšaš vnos sladkorja, soli, kofeina in cigaret in z rekreacijo dvigneš telesno pripravljenost. Vse drugo, razni kamni, terapije, mazila itd.. so zguba časa in denarja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ales85 ::

Machete je izjavil:

Potenje je vredu, slabše je, če se ne bi.
Omiliš ga lahko s tem, da zmanjšaš vnos sladkorja, soli, kofeina in cigaret in z rekreacijo dvigneš telesno pripravljenost. Vse drugo, razni kamni, terapije, mazila itd.. so zguba časa in denarja.

To je nek splošen nasvet, ki pa ne velja za nekoga, ki je v dobri fizični pripravljenosti. Vse drugo (kar si naštel) pa vseeno lahko pomaga pri težavah, ki so povezane s potenjem, kot na primer neprijeten vonj, s katerim se te reči spopadajo.

Machete ::

Za vonj pomaga edino tuš. Smrad ne izhaja iz potu in potenje je zdravo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ales85 ::

Machete je izjavil:

Za vonj pomaga edino tuš. Smrad ne izhaja iz potu in potenje je zdravo.

Itak da ne, je pa povezan s potenjem. In ja, deodoranti pomagajo proti vonju, zakaj pa misliš, da se prodajajo v tolikšnih količinah? Tudi kamen pomaga proti vonju. Morda ne tako dolgo kot drugi deodoranti, ampak pomaga. Nihče pa ne trdi, da ti izdelki vonj preprečijo za vedno, na koncu se pač moraš umiti.

Ali ti predlagaš, da se gre nekdo umivati pod pazduho enkrat na uro, če mu drugi izdelki pomagajo, da se rabi umiti le 1x-2x na dan?

Machete ::

Ne. Lahko kupiš tudi edini deodorant, ki dejansko deluje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ales85 ::

Machete je izjavil:

Ne. Lahko kupiš tudi edini deodorant, ki dejansko deluje.

Deluje za kaj, da se dejansko ne potiš? No, to pa dejansko ni zdravo.

Machete ::

Zelo si zahteven.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ales85 ::

Machete je izjavil:

Zelo si zahteven.

Itak, vsake svinjarije pac ne dam nase :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskanje pravega antiperspiranta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7331755 (3288) Machete
»

Potenje nog - sprej?

Oddelek: Loža
372061 (1262) kuall
»

Temperatura in potenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
569714 (5642) Ganon
»

Prekomerno potenje stopal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
568156 (6204) Rok Woot
»

Kateri deoderant (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7420239 (15989) Tilen

Več podobnih tem