» »

Pretirana uporaba avtomobila (kako pretirana uporaba avtomobila uničuje posameznika in družbo)

Pretirana uporaba avtomobila (kako pretirana uporaba avtomobila uničuje posameznika in družbo)

««
4 / 11
»»

m0LN4r ::

Brez tistih, ki se vozijo v LJ, nebi bilo tam nicesar. Pa tistih v najemnini.

Jaz nimam nic proti, ce se podjetja, sluzbe, place malo "izvozijo" proti vzhodu. Takoj manj voznje v LJ.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

feryz je izjavil:

Gre za recipročnost, če nisi še opazil. Sela gradijo Ljubljano, če smo že pri tem.
Kopice birokratov v Ljubljani pomenijo namreč delovna mesta z nič dodane vrednosti in ogromno stroški.

Nič je ne gradijo. Ljubljana se gradi iz državnega proračuna (kot vsaka druga občina) in dohodnine Ljubljančanov...

Večina problematičnih birokratov je pa tako ali tako v občinah.

Kar se tiče pa politikov, pa v vladi, mislim da trenutno, ni niti enega ljubljančana... Razen zunanjega ministra...

Vse ostalo prihaja iz zahojenih sel Štajerske in Dolenjske...

m0LN4r je izjavil:

Brez tistih, ki se vozijo v LJ, nebi bilo tam nicesar. Pa tistih v najemnini.

Jaz nimam nic proti, ce se podjetja, sluzbe, place malo "izvozijo" proti vzhodu. Takoj manj voznje v LJ.

Saj jaz tudi ne...

Sam firme hočejo biti v centru dogajanja, ne da se za vsak drek pol vozi v ljubljano...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Invictus ::

Utk je izjavil:

Če bi šel kdaj ven iz svojega sela (ki ga nekateri imenujejo tudi Ljubljana), bi opazil, da vas je povsod.

To je meni jasno, še bolj mi je pa jasno, da je ostalo še bolj zahojeno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::


Sam firme hočejo biti v centru dogajanja, ne da se za vsak drek pol vozi v ljubljano...
To je nekako generalni problem centralizacije, ki ga jaz omenjam ze vsaj 15 let, pa se hujs je postalo. Ta navidezni center dogajanja nebi obstajal, ce bi podjetja ugotovila, da so recimo pisarne oz. kvadratni meter zemlje na drugem koncu drzave, skoraj zastonj in temu prilagodila svoja "potovanja" v LJ, ki niti niso tako nujna in obvezna.
Na koncu bo Slovenija postala Ljubljana z okolico oz. München s predmestji, eh saj ze je, medtem pa je na vzhodnem koncu ogromno industrijskega potenciala, ampak so ga zafurali.

Po mojem je malo vprasanje casa, kdaj se bo zacela razbremenitev glavnega mesta ali pa se bo to guzvanje stopnjevalo, da bo ostal samo se industrijski, pisarniski in turisticni del mesta.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Invictus ::

Sam problem je, da so včasih tiste poslovne cone v zabačenih občinah celo dražje od Ljubljane...

Sem delal v eni taki firmi, ko smo se preselili, je bila cena višja... Zakaj me ne vprašat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

ajdov2 je izjavil:

showsover je izjavil:

shadeX je izjavil:

Kje točno si dobil idejo, da si avta ne morem privoščit?


Če potrebuješ kredit potem si stvari nemoreš privoščiti. Privoščiš si lahko samo tisto kar lahko danes plačaš. Kredit je tudi močan indikator da kupuješ avto izven cenovnega razreda ki si ga lahko privoscis.

Been there. Best life lesson.

Eh, brez kreditov 'vse obstane', še preko neta ti v goltanec tlačijo potrošniškega za karkoli že pač želiš. Ti samo na polno jemlji kredit (popravek: več njih) in lepo plačuj obroke, od zdaj do 'večnosti' za karkoli že pač. Tako si najbolj(e) naoljen zobniček sistema.

PS: V resnici varčevanje že dolgo ni več vrlina.

Namen kredita je, da se človeka zasužnji oziroma lažje nadzoruje.


Krediti so sicer fejst kot investicija v kakšen posel. Na tak način se posel prej zgradi in svet se na tak način razvija hitreje. Žal se pa koristi kredita v večji meri tukaj končajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Raptor F16 ::

Gagatronix je izjavil:

Trola bi bila cisto komot alternativa avtu, ce folk v Ljubljani ne bi bil blentav in rinil povsod kamor se da in kamor se ne da z avtomobili.


Šele ko bo trola vozila na 5 minut.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Gagatronix ::

Trola na glavnih progah vozi na pet minut v konicah. Ampak ce si obcasni turist v Ljubljani mi je jasno, da tega ne kapiras.

49106 ::

Ja, avtobusi so super, ampak nedopustno je, da prevoznik ne pošlje še drugega, kadar so ti manj pogosti, kaj šele pri medkrajevnih prevozih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

VeganCyclist ::

Ce bi sparal za bajto, bi si jo lah kupu k bom str ene 60+ let. Do takat bi pa lah zvel zivlene franciskanerja. Mal vrticka in ubogajme. Isto je z avtom, kva mi bo poj k bom str 60let. In tocno to folk dela. Do penzije sparat popa ksne pol leta predn zaklucjo, kupt pru normaln avto v lajf: Golf al pa Megane karavan. Avto za v bolnco al pa na britof se vozit. Men je to mem. Mam kredit, lizing...se telefon in imaca mam na obroke. :)

Silici ::

Čakanje je mini hell, mogoče se bo to spremenilo z avtonominimi 1/2 - 1/4 dimenzije trenutnih trol.

z0mbie ::

Raptor F16 je izjavil:

Šele ko bo trola vozila na 5 minut.


Bo vozila na 5 minut, ne samo to, bo imela bolj ucinkovite proge. TAKRAT in samo TAKRAT, ko boste razno razni kreteni nehali sabotirati masovni potniski promet s svojimi avtomobili. Resitev za to pa je, da se vam prepreci dostop znotraj kroga brez konkretnega placila.

Cela zadeva je nora, sklicujete se, da je LPP v kurcu, zato ker ste ga sami naredili (z neuporabo), da je v kurcu. Pocasi bo cas za STFU in da se zamislite, kdo je zjebal celoten potniski promet po LJ, z nabavo lastnih avtomobilov. Pa to ne velja samo za LJ. Celotna Slovenija ima enak problem - regionalni promet je unicen na racun leasingov raznih kretenov. In zdaj je to argument. Ne, zjebali ste ga sami, zdaj pa jamrate cez njega.
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

Raptor F16 ::

z0mbie je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Šele ko bo trola vozila na 5 minut.


Bo vozila na 5 minut, ne samo to, bo imela bolj ucinkovite proge. TAKRAT in samo TAKRAT, ko boste razno razni kreteni nehali sabotirati masovni potniski promet s svojimi avtomobili. Resitev za to pa je, da se vam prepreci dostop znotraj kroga brez konkretnega placila.

Cela zadeva je nora, sklicujete se, da je LPP v kurcu, zato ker ste ga sami naredili (z neuporabo), da je v kurcu. Pocasi bo cas za STFU in da se zamislite, kdo je zjebal celoten potniski promet po LJ, z nabavo lastnih avtomobilov. Pa to ne velja samo za LJ. Celotna Slovenija ima enak problem - regionalni promet je unicen na racun leasingov raznih kretenov. In zdaj je to argument. Ne, zjebali ste ga sami, zdaj pa jamrate cez njega.


O lej spet tisti zafrustrirani histerik ...

Zakaj je javni promet v kurcu se obrni na občino, ne name.

Gagatronix je izjavil:

Trola na glavnih progah vozi na pet minut v konicah. Ampak ce si obcasni turist v Ljubljani mi je jasno, da tega ne kapiras.


Not mogoče imaš 2 avtobusa enega za drugim in potem lahko pol ure čakaš na naslednjega.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

z0mbie ::

Raptor F16 je izjavil:

z0mbie je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Šele ko bo trola vozila na 5 minut.


Bo vozila na 5 minut, ne samo to, bo imela bolj ucinkovite proge. TAKRAT in samo TAKRAT, ko boste razno razni kreteni nehali sabotirati masovni potniski promet s svojimi avtomobili. Resitev za to pa je, da se vam prepreci dostop znotraj kroga brez konkretnega placila.

Cela zadeva je nora, sklicujete se, da je LPP v kurcu, zato ker ste ga sami naredili (z neuporabo), da je v kurcu. Pocasi bo cas za STFU in da se zamislite, kdo je zjebal celoten potniski promet po LJ, z nabavo lastnih avtomobilov. Pa to ne velja samo za LJ. Celotna Slovenija ima enak problem - regionalni promet je unicen na racun leasingov raznih kretenov. In zdaj je to argument. Ne, zjebali ste ga sami, zdaj pa jamrate cez njega.


O lej spet tisti zafrustrirani histerik ...

Zakaj je javni promet v kurcu se obrni na občino, ne name.

Gagatronix je izjavil:

Trola na glavnih progah vozi na pet minut v konicah. Ampak ce si obcasni turist v Ljubljani mi je jasno, da tega ne kapiras.


Not mogoče imaš 2 avtobusa enega za drugim in potem lahko pol ure čakaš na naslednjega.


Bullshit. Ce bi se ti (in enaki primitivci) bili sposoben obnasati odgovorno, ne bi rabili represije (enako velja za vse ostale).

Ko in bo, obcina prisiljena sprejeti represivne odloke, se boste pa ravno taki bullshiterji postavili v vlogo zrtve in jamrali kako se je cel svet zarotil proti vam. Seveda boste prikladno ignorirali dejstvo, da ste se preselili v vukojebino zato ker nimate denarja za stanovanje v prestolnici, svoje davke pa podarjete vukojebini obcini kjer ste pristali. In se vam bo zdelo ekstremno nepravicno, da ne morete svojega smradu trositi po Ljubljani tako kot lokalci. Bova takrat videla, kdo je histerik.

Ste vzrok in posledica. Ne nakladaj.

(in ce si prevec zabit, da bi razumel: javni potniski promet je v kurcu ravno zaradi tega, ker ga ljudje ne uporabljajo, posledicno ni profitabilen in je nemogoce, da se izboljsa - seveda pa to tipicnemu slovenceljnu ni jasno)
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

Raptor F16 ::

Z0mbie ima soet popadke...

Pizda dej drugič se spomn tiste tablete vzet.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

jshadlsa232 ::

z0mbie je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

z0mbie je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Šele ko bo trola vozila na 5 minut.


Bo vozila na 5 minut, ne samo to, bo imela bolj ucinkovite proge. TAKRAT in samo TAKRAT, ko boste razno razni kreteni nehali sabotirati masovni potniski promet s svojimi avtomobili. Resitev za to pa je, da se vam prepreci dostop znotraj kroga brez konkretnega placila.

Cela zadeva je nora, sklicujete se, da je LPP v kurcu, zato ker ste ga sami naredili (z neuporabo), da je v kurcu. Pocasi bo cas za STFU in da se zamislite, kdo je zjebal celoten potniski promet po LJ, z nabavo lastnih avtomobilov. Pa to ne velja samo za LJ. Celotna Slovenija ima enak problem - regionalni promet je unicen na racun leasingov raznih kretenov. In zdaj je to argument. Ne, zjebali ste ga sami, zdaj pa jamrate cez njega.


O lej spet tisti zafrustrirani histerik ...

Zakaj je javni promet v kurcu se obrni na občino, ne name.

Gagatronix je izjavil:

Trola na glavnih progah vozi na pet minut v konicah. Ampak ce si obcasni turist v Ljubljani mi je jasno, da tega ne kapiras.


Not mogoče imaš 2 avtobusa enega za drugim in potem lahko pol ure čakaš na naslednjega.


Bullshit. Ce bi se ti (in enaki primitivci) bili sposoben obnasati odgovorno, ne bi rabili represije (enako velja za vse ostale).

Ko in bo, obcina prisiljena sprejeti represivne odloke,

Clovek poslusaj se rajse, kdo je zdaj represiven?

mirator ::

Invictus je izjavil:

Vse ostalo prihaja iz zahojenih sel Štajerske in Dolenjske...
Zakaj iz zahojenih? Ali misliš, da tam niso ljudje z višjim intelektom od tvojega? Da pa je Ljubljana center, so pač spontano omogočili ravno ljudje iz posameznih regij. Prav lahko bi bilo središče tudi Maribor, Novo mesto ali Celje ali katerokoli drugo mesto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

Hemi426 ::

z0mbie je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Šele ko bo trola vozila na 5 minut.


Bo vozila na 5 minut, ne samo to, bo imela bolj ucinkovite proge. TAKRAT in samo TAKRAT, ko boste razno razni kreteni nehali sabotirati masovni potniski promet s svojimi avtomobili. Resitev za to pa je, da se vam prepreci dostop znotraj kroga brez konkretnega placila.

Cela zadeva je nora, sklicujete se, da je LPP v kurcu, zato ker ste ga sami naredili (z neuporabo), da je v kurcu. Pocasi bo cas za STFU in da se zamislite, kdo je zjebal celoten potniski promet po LJ, z nabavo lastnih avtomobilov. Pa to ne velja samo za LJ. Celotna Slovenija ima enak problem - regionalni promet je unicen na racun leasingov raznih kretenov. In zdaj je to argument. Ne, zjebali ste ga sami, zdaj pa jamrate cez njega.



Kako je prijetno videt, ko začne zombie (podobnost z nickom je naključna)določenih agend, doživljat shizo zlom na odprtem.

Vedno je isti modus; žaljenje, Caps Lock in neke popačena dojemanja sveta.

Je pa danes odličen dan za avto izlet, in z mojo Alfo V6 Busso greva danes prav v LJ, da malo vidim kake so vaše ceste.

Invictus ::

Zanimivo je predvsem, kako vse ne-Ljubljančane moti, kako je urejen promet v ljubljani...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mike_Rotch ::

Je pa danes odličen dan za avto izlet, in z mojo Alfo V6 Busso greva danes prav v LJ, da malo vidim kake so vaše ceste.


Optimist, če misliš, da boš z Alfo dejansko prišel do Ljubljane.

Comandante ::

Invictus je izjavil:

Zanimivo je predvsem, kako vse ne-Ljubljančane moti, kako je urejen promet v ljubljani...

V bistvu nam je vseeno. Promet je kakrsen je, niti ni tako slab. Kdor se je kdaj peljal skozi kaksno svetovno prestolnico na delovni dan ob petih popoldne, se lahko ob misli na ljubljanske "zastoje" samo nasmehne.

Kar ne spremeni dejstva, da je javni promet zanic, in tak bo ostal, ne glede na to kaj bodo iz njega naredili. V mestu velikosti Ljubljane je avto prva izbira.

Ko se menimo o o mestih ranga 2-5M prebivalcev, je seveda podzemna smiselna, ce je narejena pametno. Za 300k ljudi...ne. P+R bi za dnevne migrante bila opcija, v tujini je to precej popularna resitev, ceprav si spet omejen v kolikor transportiras kaksno saro.

WizzardOfOZ ::

v mestu velikosti ljubljane?
pa ljubljana je ena mal večja vas, ne pa mesto.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Raptor F16 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

v mestu velikosti ljubljane?
pa ljubljana je ena mal večja vas, ne pa mesto.


In pol vidš Kostanjevico na Krki :))

Faking metropola z lastnim otokom.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

WizzardOfOZ ::

zaselek?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

multivac ::

z0mbie je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Šele ko bo trola vozila na 5 minut.


Bo vozila na 5 minut, ne samo to, bo imela bolj ucinkovite proge. TAKRAT in samo TAKRAT, ko boste razno razni kreteni nehali sabotirati masovni potniski promet s svojimi avtomobili. Resitev za to pa je, da se vam prepreci dostop znotraj kroga brez konkretnega placila.

Cela zadeva je nora, sklicujete se, da je LPP v kurcu, zato ker ste ga sami naredili (z neuporabo), da je v kurcu. Pocasi bo cas za STFU in da se zamislite, kdo je zjebal celoten potniski promet po LJ, z nabavo lastnih avtomobilov. Pa to ne velja samo za LJ. Celotna Slovenija ima enak problem - regionalni promet je unicen na racun leasingov raznih kretenov. In zdaj je to argument. Ne, zjebali ste ga sami, zdaj pa jamrate cez njega.


Podoben odnos si imel v covid temah, kar sem sledil.
Prepovedoval, zapovedoval in nasploh izvajal stalinistično vladavino.
Daj se malo pomiri in nehaj se že dret na ostale. Ter razmisli kje v lajfu si pogrešil.


Večina se strinja, da je dvosledni promet v mestnem centru nezaželjen. Ljubljana je definitivno pridobila in ne izgubila z zaprtjem slovenske. Morali bi še potegnit gor do razstavišča.

Hemi426 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Je pa danes odličen dan za avto izlet, in z mojo Alfo V6 Busso greva danes prav v LJ, da malo vidim kake so vaše ceste.


Optimist, če misliš, da boš z Alfo dejansko prišel do Ljubljane.


Ti Alfini vici so dejanko resnično smešni.
So že dostkrat bili "ice-breakerji", tudi šefa in sodelavce sem zelo nasmejal parkrat.

Osebno mi ga ta zmaga: "Skrbelo me je, da bo sin zapadel v droge. Zato sem mu kupil Alfo, da ne bo imel dodatnega denarja"
Ali
"Pred trgovino sem našek Alfine ključe. Ne vem ali jih je nekdo izgubil ali so bilu namerno odvrženi"
Haha

Moja je zelo vzdrževana in dobro laufa.

Sej v dobi neta, samo spoznaš specifične napake svojega modela in jih potencialno rešuješ.

Avtonasveti.com so zelo efektivni pri tem.

feryz ::

z0mbie je izjavil:

Bo vozila na 5 minut, ne samo to, bo imela bolj ucinkovite proge. TAKRAT in samo TAKRAT, ko boste razno razni kreteni nehali sabotirati masovni potniski promet s svojimi avtomobili. Resitev za to pa je, da se vam prepreci dostop znotraj kroga brez konkretnega placila.
Absolutno se strinjam s tabo. Treba je zakasirat kot noro. Raje se bomo rešili in se lahko vozili z zafirami po praznih ulicah.
Daj predlog opankarju. On bo takoj za. Njegovi so tudi na zafirah, ne bo problem letne karte za notranji obroč kupiti.
Siromaki lahko pa peš hodijo po centru. Tako pač je.

celje ::

Huda tema :))

To je kot: blacky life matters, geji, transici, ( ter ostali, ki morajo imeti parade), women power, vegani for life, ..... itd. Ne daj se, zemlja je ravna. :))

Comandante ::

celje je izjavil:

Huda tema :))

To je kot: blacky life matters, geji, transici, ( ter ostali, ki morajo imeti parade), women power, vegani for life, ..... itd. Ne daj se, zemlja je ravna. :))

Ja, hardcore kolesarje lahko mirno primerjas s hardcore vegani.

Samo cakaj, da mutirajo in nastanejo überhardcore veganski kolesarji. Potem smo ga vsi najebali.

jshadlsa232 ::

celje je izjavil:

Huda tema :))

To je kot: blacky life matters, geji, transici, ( ter ostali, ki morajo imeti parade), women power, vegani for life, ..... itd. Ne daj se, zemlja je ravna. :))

Takrat ko bodo flat eartherji imeli parade ter vsakemu 5 min prek medijev nabijali da je zemlja ravna, bom jih dal v isti kos.

Tu pa gre za prakticno mini religije, ker je moderni svet postal tako hudo soulless, da se zgoraj omenjeni osebki ne znajo identificirat s cim normalnim. Kamorkoli pogledas se prek medijev vidi agenda, ki zene klike in "outrage culture". Ce bi ukinili socialne medije ter ad business, bi se vse to reslo v nekaj mesecih.

Gagatronix ::

LPP si je predvsem naredil medvedjo uslugo z blesavim visanjem cene posameznih vozenj.

d3m1g0d ::

Ah, ja, prav voha se Ljubljančane v temi... Ljubljana še središče Slovenije, kamoli središče sveta, samo to nekaterim ni jasno.
Krivi so vsi prevozniki, ki so začeli delati v imenu profita, ne pa nudenja optimalne storitve. Isto govno dela Arriva oz. bivši Alpetour po celi Gorenjski in predvidoma po celi Sloveniji. Jesenice > Kranj stane 4,70€ za 1:15 trajajočo vožnjo v eno smer. Z avtom sem prej in ceneje tam. Zakaj bi se torej podrejal nekemu slabo definiranemu višjemu cilju, če je v vsakem pogledu slabši?
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet!

Invictus ::

Javni promet je drag, traja, nereden, skratka zanič.

Za 500 EUR kupiš Cliota, daš 300 za servis, 200 za registracijo, pa imaš za jurja avto. Ki je uporaben še za kaj drugega...

Lasten avto je v Sloveniji nuja...

Pa naj bo to Ljubljana, ali neko selo
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

IL_DIAVOLO ::

Je nuja, ampak ne na nacin, kot je v slo postal standard.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Bud_Bundy ::

Ljudje se vozijo na drug konec vasi z avtom. To je meni nedoumljivo že od malega. Sem kar med čudnimi, ker hodim peš.

Da še dodam:
Okolica Novega mesta; ljudje rinejo v službo v Krko, čez celo mesto, gužva tja, gužva nazaj, s kolesom bi bil dejansko hitreje. Najbrž kdaj še čaka da dobi parking.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bud_Bundy ()

Mike_Rotch ::

Ti Alfini vici so dejanko resnično smešni.


Niso vici, vse je res.

Raptor F16 ::

Bud_Bundy je izjavil:

Ljudje se vozijo na drug konec vasi z avtom. To je meni nedoumljivo že od malega. Sem kar med čudnimi, ker hodim peš.

Da še dodam:
Okolica Novega mesta; ljudje rinejo v službo v Krko, čez celo mesto, gužva tja, gužva nazaj, s kolesom bi bil dejansko hitreje. Najbrž kdaj še čaka da dobi parking.


Krkaši so itak fenomen zase
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Comandante ::

Bud_Bundy je izjavil:

Ljudje se vozijo na drug konec vasi z avtom. To je meni nedoumljivo že od malega. Sem kar med čudnimi, ker hodim peš.

Da še dodam:
Okolica Novega mesta; ljudje rinejo v službo v Krko, čez celo mesto, gužva tja, gužva nazaj, s kolesom bi bil dejansko hitreje. Najbrž kdaj še čaka da dobi parking.

Hodi pes ce ti pase, nekdo se pa pac raje pelje.

Zivi po svoje in pusti druge da zivijo po svoje. To, da se sosed na drug del vasi vozi z avtom nima absolutno nobenega negativnega vpliva na kakovost tvojega zivljenja, ter na tvoje zdravje.

Bud_Bundy ::

Comandante je izjavil:

Bud_Bundy je izjavil:

Ljudje se vozijo na drug konec vasi z avtom. To je meni nedoumljivo že od malega. Sem kar med čudnimi, ker hodim peš.

Da še dodam:
Okolica Novega mesta; ljudje rinejo v službo v Krko, čez celo mesto, gužva tja, gužva nazaj, s kolesom bi bil dejansko hitreje. Najbrž kdaj še čaka da dobi parking.

Hodi pes ce ti pase, nekdo se pa pac raje pelje.

Zivi po svoje in pusti druge da zivijo po svoje. To, da se sosed na drug del vasi vozi z avtom nima absolutno nobenega negativnega vpliva na kakovost tvojega zivljenja, ter na tvoje zdravje.


A ne smem izpostavit nekaj kar se mi zdi čudno? A vsak mora živeti po svoje praviš? To pomeni, da se v 100 letih ne smeš spremeniti ne na bolje, ne na slabše? Imenjava mnenj pač, vzemi ali pusti...

IL_DIAVOLO ::

Ni ti ravno blizu vrlina brigati se za svoj life.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Bud_Bundy ::

Ti si pa nepismen, pa te zato nič manj ne cenim.

ulevitovac ::

To, da se sosed na drug del vasi vozi z avtom nima absolutno nobenega negativnega vpliva na kakovost tvojega zivljenja, ter na tvoje zdravje.


Večje bedarije ne bi mogel povedat. To da se ljudje pretirano vozijo z avti (da tudi sosed na drugi konec vasi) SEVEDA da negativno vpliva na kakovost njegovega življenja in na njegovo zdravje. Iz znanstvenih študij je znano da fosilna goriva povzročijo vsako peto smrt na svetu, kar je 8,7 MILIJONA ljudi vsako leto (googlej RTVSLO članek: Onesnaženje zaradi fosilnih goriv povzroča 20 odstotkov smrti med odraslimi). Pa smrti sploh niso glavni problem, ko umreš te itak ni več in ne čutiš ničesar več. Glavni problem je da izpuhi dizelskih in bencinskih avtomobilov pohabijo zdravje vseh ljudi: mikroskopski trdi delci izpuhov prehajajo krvno možgansko bariero kjer povzročajo manjšanje inteligence, motijo delovanje dopaminskega sistema (močno povečajo šanso za depresijo in pomanjkanje volje in motivacije), povzročajo raka (razvrščeni so v 1. najnevarnejšo kategorijo z strani svetovne zdravstvene organizacije), srčne in možganske kapi ipd..Vse to našteto je bilo znanstveno dokazano.

https://www.rtvslo.si/okolje/onesnazenj...

Zgodovina sprememb…

ulevitovac ::

Mogoče boste nekateri razumeli šele če vam povemo kot otroku skozi risanko:

Zgodovina sprememb…

borut_p ::

jshadlsa232 je izjavil:

celje je izjavil:

Huda tema :))

To je kot: blacky life matters, geji, transici, ( ter ostali, ki morajo imeti parade), women power, vegani for life, ..... itd. Ne daj se, zemlja je ravna. :))

Takrat ko bodo flat eartherji imeli parade ter vsakemu 5 min prek medijev nabijali da je zemlja ravna, bom jih dal v isti kos.

Tu pa gre za prakticno mini religije, ker je moderni svet postal tako hudo soulless, da se zgoraj omenjeni osebki ne znajo identificirat s cim normalnim. Kamorkoli pogledas se prek medijev vidi agenda, ki zene klike in "outrage culture". Ce bi ukinili socialne medije ter ad business, bi se vse to reslo v nekaj mesecih.



So pa odlicna volilna baza za leve stranke ki jih z veseljem spodbujajo, samo da si polnijo lastne zepe.

D3m ::

Comandante je izjavil:

celje je izjavil:

Huda tema :))

To je kot: blacky life matters, geji, transici, ( ter ostali, ki morajo imeti parade), women power, vegani for life, ..... itd. Ne daj se, zemlja je ravna. :))

Ja, hardcore kolesarje lahko mirno primerjas s hardcore vegani.

Samo cakaj, da mutirajo in nastanejo überhardcore veganski kolesarji. Potem smo ga vsi najebali.





ulevitovac je izjavil:

Mogoče boste nekateri razumeli šele če vam povemo kot otroku skozi risanko:


Slaba risanka.

Sem odnehal po 30 sekundah.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

ulevitovac ::

D3m je izjavil:

Comandante je izjavil:

celje je izjavil:

Huda tema :))

To je kot: blacky life matters, geji, transici, ( ter ostali, ki morajo imeti parade), women power, vegani for life, ..... itd. Ne daj se, zemlja je ravna. :))

Ja, hardcore kolesarje lahko mirno primerjas s hardcore vegani.

Samo cakaj, da mutirajo in nastanejo überhardcore veganski kolesarji. Potem smo ga vsi najebali.





ulevitovac je izjavil:

Mogoče boste nekateri razumeli šele če vam povemo kot otroku skozi risanko:


Slaba risanka.

Sem odnehal po 30 sekundah.

Lp.


Ni nič ekstremističnega v tem če napišem znanstveno dokazana dejstva da so izpuhi naftnih avtomobilov zelo škodljivi. Sem pa v svojih stališčih zmeren: NISEM proti uporabi avtomobila, vsaka stvar ima svoj namen, sem samo proti NEPOTREBNI in NERACIONALNI rabi avtomobila takrat ko bi se stvar enostavno lahko opravila z kolesom/ električnim kolesom/ električnim skirojem, torej takrat ko gre za razdalje nekaj kilometrov znotraj mesta (do 10 km, 10 km z električnim bajkom maš narejenih v cca četrt ure).

Comandante ::

ulevitovac je izjavil:

To, da se sosed na drug del vasi vozi z avtom nima absolutno nobenega negativnega vpliva na kakovost tvojega zivljenja, ter na tvoje zdravje.


Večje bedarije ne bi mogel povedat. To da se ljudje pretirano vozijo z avti (da tudi sosed na drugi konec vasi) SEVEDA da negativno vpliva na kakovost njegovega življenja in na njegovo zdravje. Iz znanstvenih študij je znano da fosilna goriva povzročijo vsako peto smrt na svetu, kar je 8,7 MILIJONA ljudi vsako leto (googlej RTVSLO članek: Onesnaženje zaradi fosilnih goriv povzroča 20 odstotkov smrti med odraslimi). Pa smrti sploh niso glavni problem, ko umreš te itak ni več in ne čutiš ničesar več. Glavni problem je da izpuhi dizelskih in bencinskih avtomobilov pohabijo zdravje vseh ljudi: mikroskopski trdi delci izpuhov prehajajo krvno možgansko bariero kjer povzročajo manjšanje inteligence, motijo delovanje dopaminskega sistema (močno povečajo šanso za depresijo in pomanjkanje volje in motivacije), povzročajo raka (razvrščeni so v 1. najnevarnejšo kategorijo z strani svetovne zdravstvene organizacije), srčne in možganske kapi ipd..Vse to našteto je bilo znanstveno dokazano.

https://www.rtvslo.si/okolje/onesnazenj...

Ko nekdo na vasi zakuri kamin, potem pa zrak pripre da bodo drva drzala dlje, s tem povzroci vecje onesnazenje kot sto avtomobilov. Seveda je vsak izpuh strupen, ampak dajmo zadevo malo v kontekst.

Zivim v "mestu" s 100k prebivalci, pa izpuhi niso nikakrsen problem, tako da tudi na vasi niso. Je pa velik problem ogrevanje na trda goriva - pozimi zvecer ne morem zraciti hise. Na vsaki vasi je isto, vedno nekdo spara in smodi drva ter proizvaja delce ter monoksid, ali pa celo posmodi kaksno staro pneumatiko ali kos PVCja.

Ampak ja, avti so nas najhujsi problem.

WizzardOfOZ ::

ulevitovac je izjavil:

Ni nič ekstremističnega v tem če napišem znanstveno dokazana dejstva da so izpuhi naftnih avtomobilov zelo škodljivi. Sem pa v svojih stališčih zmeren: NISEM proti uporabi avtomobila, vsaka stvar ima svoj namen, sem samo proti NEPOTREBNI in NERACIONALNI rabi avtomobila takrat ko bi se stvar enostavno lahko opravila z kolesom/ električnim kolesom/ električnim skirojem, torej takrat ko gre za razdalje nekaj kilometrov znotraj mesta (do 10 km, 10 km z električnim bajkom maš narejenih v cca četrt ure).


baterije za elektro zadeve so svinjarija večja od ICE izpuha. izdelava je svinjarija, razgradnja še večja.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Mike_Rotch ::

Nope, ni res.

Invictus ::

Mike_Rotch je izjavil:

Nope, ni res.

Seveda je, samo to se bo dogajalo v Afriki (Azijci ne bodo več hoteli evropske svinjarije), pa se to ne bo videlo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
4 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resnica o škodljivosti dizla (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1058111882 (71947) D3m

Umazana resnica o motorju z notranjim zgorevanjem: 8 milionov smrti vsako leto + more (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25628685 (25216) bluefish
»

Motorne in električne rikše v Sloveniji? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30531934 (28875) hojnikb
»

Slovenija po letu 2030 brez novih avtomobilov na nafto in bencin (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
27780853 (72777) AštiriL

Več podobnih tem