» »

Nakup monitorja

Nakup monitorja

AlexLoow ::

Pozdravljeni!

Prosil bi za vaše mnenje. Trenutno imam Samsungov 4k monitor 60hz https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
Trenutno uporabljam monitor za igranje iger (CS GO, RDR2, GTA V..) in gledanju kakšnih youtube posnetkov. Ter uporabljam ga z PS4 Pro. Mika me da bi zamenjal na Samsungov monitor, ki ima ukrivljen zaslon, je pa 1440p in ima 144hz https://www.mimovrste.com/led-monitorji...
Nekako se nagibam, da bi začel malo urejati videe, in sem nekje prebral da za editanje je bolje imeti 4k monitor. Še vedno bi bila glavna uporaba za gaming.
Imam pa sledeče specifikacije
Intel i5 4460 (bi verjetno moral zamenjati, če bi se resno lotil editanja)
16gb RAM
Geforce 1080gtx 8gb

Zanima me tudi, kako bi se potem PS4 obnesel? Bi to pomenilo, da bi vse ps4 igre padle na 1080p? Glede na to da celo življenje uporabljam 60hz monitorje, bi opazil kakšno razliko? Bojim se da ne bi šel na slabše :D (ker igre, ki mi laufajo na 4k, je slika res huda). Bi pa rad kupil še dodaten monitor. Predvidevam, da 2 ukrivljena monitorja ravno ne gresta lepo skupaj? Me pa pri trenutnem monitorju moti, da je samo en HDMI port 60hz, drugi je pa 30hz. Se mi pa zdi, da je 4k malo preveč zahtevno za mojo mašino, in bi verjetno imel boljši performance na 1440p? Temperatura grafične pri RDR2 je 83°C, procesorjev pa 75°C. Sem pa tudi razmišljal, da bi mogoče raje kupil kakšen boljši procesor. Bi bila to bolj pametna odločitev? Računalnik pa zadnje čase za gaming uporabljam manj kot včasih (kakšna ura pa pol, 4x na teden). Zato bi tudi rad poskusil z editanjem videov :D

Se pravi, je za občasen gaming in morebitno editanje videov bolje imeti 1440p 144hz ali 4k 60hz :D

Hvala in LP

filip007 ::

Težko svetovati nekom, ki ima vse, za PS4 bi lahko imel tudi 4K TV HDR, zdaj so okoli 400€.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

144hz monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7720043 (10245) 6151
»

Kateri 4K monitor?

Oddelek: Zvok in slika
287230 (4630) rokp
»

Nakup monitorja za gaming?

Oddelek: Strojna oprema
304230 (2766) tryhard
»

1440p Gaming

Oddelek: Kaj kupiti
173905 (2707) LooK

Več podobnih tem