» »

P2P posojilnice denarja

P2P posojilnice denarja

buttcrack ::

spremeni username za email

meni smo z mailom uspe

aja a avtoinvest še obstaja?
kaj pomeni PA in PG insured?

Zgodovina sprememb…

slokekec ::

rešeno, username z malo

dvojka ::

Pri meni trenutno pri Mintosu 21/35 v late statusu :)

MTm2H37rqt7B ::

vse gre v late :P mintos,peerberry

64% unable to cash out.,...

Zgodovina sprememb…

vvvvvvvvvvvv ::

Kar je je popolnoma razumljivo glede na situacijo v svetu. Cash out pa dela folk k ni nrdil due diligence in ni nardil analize katerim loan originatorjem in katerim P2P platformam posoja denar.

morski119 ::

Nekster: Zaenkrat mi je od sredine aprila poteklo osem posojil, od tega trije na predviden datum, trije z par dnevno zamudo (1 dan, 5 dni, 9 dni), na dva še čakam (trenutno že 7 dni, in 12 dni).

morski119 ::

morski119 je izjavil:

Nekster: Zaenkrat mi je od sredine aprila poteklo osem posojil

Seveda sem hotel reči od sredine marca...

PgSurfer ::

Je treba vedeti, da je v kar nekaj državah eden od ukrepov moratorij na vračanje posojil.

Vuli ::

buttcrack je izjavil:

spremeni username za email

meni smo z mailom uspe

aja a avtoinvest še obstaja?
kaj pomeni PA in PG insured?


Bo, samo za PG BG piše:
PG - The Payment Guarantee insures an investment against credit risks at credit insurance company. In the event of payment extension approved by the insurance company, or in the event of payment delay, investor is entitled to interest in accordance with the general provisions. If a PG-protected investment is defaulted, an insurance claim initiates a recovery procedure within 30 days after the default case has happened. In the case that no payment has been made within 30 days after the beginning of the insurance claim, the insurance company repays the damages in accordance with insurance policy.
BG – The BuyBack Guarantee allows for an investment to be canceled anytime while it insures it at credit insurance company against credit risks. An insurance claim of a BG-protected investment allows the lender to buy the investment back after 30 days (on the 31st day) after the insurance claim has been initiated, and to continue with the recovery procedure pursuant to the insurance policy.


Za Failure score : AA. BB, AAA tudi nič točno ne piše.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

buttcrack ::

Tnx ua tole. Nisem nikjer našel.

So pa s tu upgrejdam strani naredil meni celo zmedo, nič se ne znajdem skor.
Prej je bilo res enostavno, sesaj pa cel kup enih indikatorjev in fensišmensi grafike.

eLOMPER ::

PgSurfer je izjavil:

Je treba vedeti, da je v kar nekaj državah eden od ukrepov moratorij na vračanje posojil.

Ja sam če prav razumem faktoring je to odkup poslovnih terjatev med podjetji. A ni to dobro za njih? Posojila bodo počakala to se bo pa plačevalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: eLOMPER ()

Vuli ::

buttcrack je izjavil:

Tnx ua tole. Nisem nikjer našel.

So pa s tu upgrejdam strani naredil meni celo zmedo, nič se ne znajdem skor.
Prej je bilo res enostavno, sesaj pa cel kup enih indikatorjev in fensišmensi grafike.


tudi jaz sem bolj slućajno naletel. Kliknes svojo investicijo, VIEW in na desni strani, kjer je graf, tam je ena "i" (info) ikonca.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

buttcrack ::

Kako pa se vam zdi poupdejtan nekster?

morski119 ::

buttcrack je izjavil:

Kako pa se vam zdi poupdejtan nekster?

Moja izkušnja je, da je poudarek predvsem na šminki. Vmesnik deluje bolj sodobno.
Pod "My Investments" so dodali stolpec "Maturity Date". Doslej sem si zaradi tega manjkajočega podatka vse odprte pozicije vodil v Excel-u, da sem vedel, kdaj lahko pričakujem zaprtje pozicij.
Me pa pod "Investments" in "Manual Investments" moti ravno manjko tega podatka. Viden je "Duration" v številu dni, ampak lahko, da je že precej dni minilo, tako da je potrebno klikniti "Invest", da se vidijo podrobnosti. Dobrodošlo pa je, da avtomatsko označi tiste pozicije, v katere si že investiral.

eLOMPER ::

A je kdo od že poiskusil ibanwallet.com?

gdjv ::

Dobil sem dohodninsko odločbo in na tej ni zavedenega prihodka od Neksterja. Se motim, ali bi ta moral biti zaveden? Nekster bi naj akontacijo sam plačal itd...

Za Mintos sem sam oddajal napoved odmere preko eDavkov in prav tako ni nič zavedeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gdjv ()

J.McLane ::

Za kapitalske dobičke je ločena odločba od dohodnine.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

buttcrack ::

Nekster obračuna šele ko daš cashout pomoje.

eLOMPER ::

Na financah so napisali da je treba oddati ko so te izplačane na trr, in pravilo 1000EUR tukaj ne velja saj ne gre za bančni depozit. Tudi pri dividendi plačaš ko je le ta izplačana in ne ko je ustvarjen dobiček na delnico. Sama sem na Twino prijavila ko sem izplačala obresti. Nekster pa vse naredi sam. Majo vse razloženo na podpori (https://www.nekster.com/faq-category/da....

slokekec ::

Pri Neksterju so mi odgovorili, da se najprej izplačuje glavnica, ki je seveda neobdavčena,in edino logično je tako, ne tako kot pri mintosu, ki plačujemo davek na dobiček propadlih originatorjev , katerih denarja na računo verjetno nikoli ne bo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slokekec ()

therax ::

gdjv je izjavil:

Dobil sem dohodninsko odločbo in na tej ni zavedenega prihodka od Neksterja. Se motim, ali bi ta moral biti zaveden? Nekster bi naj akontacijo sam plačal itd...

Za Mintos sem sam oddajal napoved odmere preko eDavkov in prav tako ni nič zavedeno.


Jaz sem tudi oddal preko eDavkov pa na dohodnini nič ni zavedeno.

Me pa zanima, če še komu ne štima stanje na Grupeer-ju: Current investments in My Investments se razlikujeta, zadnjič je bila opomba, da moram dobit še glavnico izplačano in čakajo da dobijo na TRR. Opombe zdaj ni več denarja pa tud ne?

delfinus ::

Grupeer je se ena platforma, ki bo padla in je verjetno scam https://colminey.com/grupeer-critical/ . Vsaj nekateri projekti naj bi nakazovali na to. Sicer nisem investiral pri njih, ampak sem seznanjen, da je odprta Telegram grupa, kjer se bo slo v skupinsko tozbo kot v primeru Envestio in Kuetzal.

lp, d.

MTm2H37rqt7B ::

zdaj ima grupeer onemogočene withdrawe in deposite, zaradi kao blokiranih bančnih računov

samo še scama se :)

@delfinus: mogoče veš katera telegram groupa??

našel: https://t.me/grupeerdiscussion1

Zgodovina sprememb…

MTm2H37rqt7B ::

https://t.me/grupeersummary

more talky :) abandon ship anandon ship :) too late

https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

MTm2H37rqt7B ::

Jaatinen ::

eLOMPER je izjavil:

A je kdo od že poiskusil ibanwallet.com?


Jaz sem preizkusil. Ibanwallet je zanimiv predvsem zaradi likvidnosti, ki je primerljiva z Bondorinim Go&Grow. Uporabljam ga zato, da nimam vse na eni platformi. Opravil sem že dvige in pologe. Pri pologih je potrebno obvezno dodati sklicno številko, sicer bo trajalo preden se sredstva pojavijo na računu (support je korekten, ampak počasen).

Tax statement dobite v aplikaciji. Letos je bil dosegljiv šele v marcu, zato so mi na mojo prošnjo poslali na mail.

V prihodnosti baje nameravajo ponuditi zastojn mastercard, pri kateri se sredstva na računu obrestujejo po 2,5% (niso pa predmet bančnega jamstva do 100k).

Če se prijavite s priloženim linkom in opravite polog 1000€ dobiva oba 25€.
Link: https://app.ibanwallet.com/r/RMARKO47N1Q
Code: RMARKO47N1Q

buttcrack ::

hja, če bi kakšen dan prej link nalimal, bi lahko tebi dal 25€, tako sem jih pa enmu random tipu s trustpilota :(

če se še kak interesent najde, enaki pogoji - 25€ za oba: https://app.ibanwallet.com/r/RALJAZ5538C

andro23 ::

Da se ne bo kdo preveč zanašal na likvidnost sredstev pri Bondorinem Go/Grow-u. Jaz sem dal withdraw vseh sredstev pred cca 2 tednoma in imam še sedaj večino zneska na "withdrawals pending".
Pri Mintosu sem skenslal Invest&Access že pred 2 mesecema in zadnje tedne sploh ne vračajo več posojil...Podobno se mi je zgodilo pri Twino, samo da sem uspel dobiti ven več kot sem vplačal, ostaja manjši delež, ki ga tudi vračajo po kapljicah.

Sicer pa varčujem pri NEXO, kjer je brez vezave 8% obresti za EUR...Vsake toliko časa kaj dvignem ali nakažem in do sedaj je bilo vse BP.

Nekaj imam pa tudi v USD stablecoinih (PAX, USDC, USDT) razpršeno na platformah Crypto.com (12% pri vezavi za 3 mesece), Celsius 7.25% in Blockfi 8.6%.

Jaatinen ::

andro23 je izjavil:

Da se ne bo kdo preveč zanašal na likvidnost sredstev pri Bondorinem Go/Grow-u.


Sam pri likvidnosti na Bondora Go&Grow še nisem imel težav, se pa povsem strinjam, da se ni za zanašati. To je tudi razlog, da sem del sredstev razpršil na Ibanwallet. V splošnem so mi tale dva produkta s kombinacijo visoke likvidnosti in zadovoljivih obresti (beri: več kot na banki) prišla zelo prav za kopičenje sredstev, ki sem jih nameraval investirati naprej ob pojavu primerne priložnosti.

Zanimala bi me še kakšna podobna platforma. Mintos Invest&Access je po pripovedovanju premalo likviden za moj okus. Ima kdo izkušnje z likvidnostjo Bondster Smart Reserve?
[Smart Reserve is basically a loan you can invest in for 3,99 % p.a. but you can exit from any time you want for zero cost and therefore benefit from its high liquidity.]

DiDo ::

andro23 je izjavil:

Pri Mintosu sem skenslal Invest&Access že pred 2 mesecema in zadnje tedne sploh ne vračajo več posojil...

Zanimivo. Jaz sem danes v roku par ur dobil izplačilo na TRR.

MTm2H37rqt7B ::

izplačila na TRR na mintosu so se mi izvedla v roku 12 ur

cashout na investacess je pa problematičen saj odprodaja ne gre tako hitro, secondary market je tudi kar poln

andro23 ::

Z Bondoro Go&grow tudi jaz do zadnjega poizkusa izplačila nisem imel nobenih problemov.
Mintos res hitro nakaže, ko imaš razpoložljiva sredstva za izplačilo. Pri meni je problem, ker ne vračajo posojil.
Skoraj vse imam na 31-60 days late ali pa 60+ days late.

Spiky28 ::

Z zanimanjem spremljam tole temo naslednjih 6/12 mesecev. Upam da boste objektivno poročali tudi o negativnih izidih (in ne poniknili). Da se vsi iz tega nekaj naučimo. beri: Ugotovimo kako robusten je P2P ekosistem. Srečno vsem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spiky28 ()

MTm2H37rqt7B ::

jaz sem cashoutal iz:

mintosa, nečeloma brez problemov, nekaj stvari sem dal z popustom ampak brez panike
peerberry, withdraw brez problema, trenutno vsi loani v late in čakamo
grupeer, fail

vilicarist ::

kako so ta posojila zavarovana?

kaj se zgodi človeku, ki si sposodi in potem ne odplača?
bmw = brings me women

MTm2H37rqt7B ::

jaz ne verjamem ničemur :) lahko zaradi mene piše kar hoče

zavarovano gor dol, kdo bo to terjal in preverjal in se organiziral...

Jaatinen ::

Spiky28 je izjavil:

Z zanimanjem spremljam tole temo naslednjih 6/12 mesecev. Upam da boste objektivno poročali tudi o negativnih izidih (in ne poniknili). Da se vsi iz tega nekaj naučimo. beri: Ugotovimo kako robusten je P2P ekosistem. Srečno vsem.


Do sedaj sem uspešno dvignil vsa sredstva (glavnica+obresti+referral) iz Bondora Go&Grow, Ibanwallet in Neofinance. Drugih P2P platform nisem preizkusil. V Bondori in Ibanwallet nameravam tudi v prihodnje držati nekaj sredstev. Neofinance je čisto ok, ampak osebno želim imeti več likvidnosti (ne da se mi ukvarjat s prodajo na sekundarnem trgu).

Priporočam se za kakršnokoli informacijo o Bondster Smart Reserve.

Spiky28 ::

Mogoče še malo razdelam moj zgornji post, da bo bolj jasno kaj me zanima.

1. Eno je withdraw prostih sredstev iz platforme (tisto kar ni več vezano v posojilih). To naj ne bi bil problem. Oziroma če se tega ne da izvest, je nekaj hudo narobe z samimi osnavami delovanja take platforme/organizacije. beri: najverjetneje so v ozadju na svojo roko posojali tudi ta denar. In v situaciji, ko velika večina ljudi želi dvignit (svoja) sredstva, tega denarja nimajo dovolj.

2. Drugo so posojila, ki so še v teku. Kolikor sem prebral so to kratkoročna posojila 1-6 mesecev. Velika večina bo zamujala to je jasno. Ampak če jim na koncu z nekaj zamude uspe vrnit denar, niti ni tako slabo, glede na situacijo. Tukaj se bo videlo, kako tvegana so ta posojila v resnici. Koliko % kreditojemalcev bo šla v stečaj (beri: nikoli ne bo vrnila denarja).

nurmaln ::

Spiky28 je izjavil:

Tukaj se bo videlo, kako tvegana so ta posojila v resnici. Koliko % kreditojemalcev bo šla v stečaj (beri: nikoli ne bo vrnila denarja).

Pa videlo se bo koliko platform je nategov. Za Grupeer že izgleda tako.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

slokekec ::

Na Neksterju ni nč za vlagat, a kdo ve zakva? A jaz denar rajš dol vzamem, brez veze da ga mam na računu če ne dela!?

PgSurfer ::

Bondora Go&grow, pred tremi tedni dal nalog za likvidacijo, zaenkrat so mi sprostili komaj polovico sredstev.
Mintos Invest&access, pred novim letom dal nalog za likvidacijo, dve posojili (1% od celote) še vedno nista zaključeni.
Obljube o likvidnosti so torej zgolj za takrat, ko je več vplačil kot izplačil, kar pa je nekako razumljivo.

andro23 ::

Tudi mene Bondora ne vidi nikoli več ko/če uspem počrpat vsa sredstva iz GO&Grow
Prav tako ostali 2 platformi, kjer sem imel sredstva (Mintos in Twino)

Vuli ::

slokekec je izjavil:

Na Neksterju ni nč za vlagat, a kdo ve zakva? A jaz denar rajš dol vzamem, brez veze da ga mam na računu če ne dela!?

na neksterju jih imaš danes veliko, če izbereš svojo strategijo.
https://beta.nekster.com/u/investments
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

eLOMPER ::

slokekec je izjavil:

Na Neksterju ni nč za vlagat, a kdo ve zakva? A jaz denar rajš dol vzamem, brez veze da ga mam na računu če ne dela!?


Saj se vsak dan dodajajo. Danes jih je veliko. Na dashboradu imaš seznam zadnjih dodanih investiicij. Če maš strategijo vklopljeno imaš pomoje 99% časa denar v investicijah.

eLOMPER ::

Jaatinen je izjavil:

andro23 je izjavil:

Da se ne bo kdo preveč zanašal na likvidnost sredstev pri Bondorinem Go/Grow-u.


Sam pri likvidnosti na Bondora Go&Grow še nisem imel težav, se pa povsem strinjam, da se ni za zanašati. To je tudi razlog, da sem del sredstev razpršil na Ibanwallet. V splošnem so mi tale dva produkta s kombinacijo visoke likvidnosti in zadovoljivih obresti (beri: več kot na banki) prišla zelo prav za kopičenje sredstev, ki sem jih nameraval investirati naprej ob pojavu primerne priložnosti.

Zanimala bi me še kakšna podobna platforma. Mintos Invest&Access je po pripovedovanju premalo likviden za moj okus. Ima kdo izkušnje z likvidnostjo Bondster Smart Reserve?
[Smart Reserve is basically a loan you can invest in for 3,99 % p.a. but you can exit from any time you want for zero cost and therefore benefit from its high liquidity.]


Jaatinen ali lahko malo več poveš o IBAN walletu. Tudi sama razmišljam da bi tja vložila nekaj denarja. Katero opcijo uporabljaš? vem da imajo 4, samo imajo zelo malo informacij na spletni strani.

buttcrack ::

Sam sem na iban cuknil najprej 1k za bonus, potem pa še 2k za +1% za 90 dni.
Zaenkrat ne razmišljam da bi se vezal, je teh par % za 3 mesece dovolj za test.
Lahko pa preveriš še nexo, tam imaš v šusu 8% brez vezave.

Jaatinen ::

Jaatinen ali lahko malo več poveš o IBAN walletu.


Uporabljam zgolj najbolj osnovno opcijo pri kateri sredstva niso terminsko vezana in se obrestujejo po 2,5%. Zadnji dvig sem sicer opravil še v februarju, tako da ne morem komentirati likvidnosti v času Corone iz lastne izkušnje.

Če nameravate vložiti vsaj 500€ lahko uporabite referral s katerim prejmeva oba 10€:
https://app.ibanwallet.com/r/RMARKO47N1Q

buttcrack ::

@jaa...

cukn si gor še 2k, če jih imaš od kje potegnit, dobiš za 90 dni +1%, milim da je koda UP1, preveri

Zgodovina sprememb…

majstur11 ::

zanima me kak je z davki na pridobljene obresti pri kriptovalutah. kak jaz to razumem morem plačat davek samo če prodam crypto. jaz nameravam to obržat in nazaj investirat (compound interest), brez prodaje kriptovalut.

hvala

Vuli ::

majstur11 je izjavil:

zanima me kak je z davki na pridobljene obresti pri kriptovalutah. kak jaz to razumem morem plačat davek samo če prodam crypto. jaz nameravam to obržat in nazaj investirat (compound interest), brez prodaje kriptovalut.

hvala

ne beli si glave ponepotrebnem.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P2P lending - oddaja napovedi za odmero dohodnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12717235 (724) redtech
»

Kam investirati 50 000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15234206 (4681) redtech
»

P2P lending

Oddelek: Loža
143416 (721) janez09
»

Mintos P2P (Invest & Access) - kaj počnete z late loans?

Oddelek: Loža
121548 (1163) pirx
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
4812783 (6382) T-h-o-r

Več podobnih tem