» »

Radar detektor-kaj kupiti?

Radar detektor-kaj kupiti?

pluto1457 ::

pozdravljeni

sem veliko na cesti in točke so se mi začele kar nabirati, pa bi si nabavil radar detektor, takšen, ki zazna streljanje s pištolo in tiste ki jih imajo v avtomobilih ob cesti, tisti stacionarni niso tako pomembni ker na AC ne prekoračujem hitrosti. pa mora biti legalno v SLO, da te g.policaji ne morejo kaznovati zaradi tega.

prosim za nasvete kaj kupiti, oziroma če kdo kaj podobnega prodaja

LP

zee ::

mora biti legalno v SLO, da te g.policaji ne morejo kaznovati zaradi tega


Ne obstaja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Vikking ::

pluto1457 je izjavil:

pozdravljeni

sem veliko na cesti in točke so se mi začele kar nabirati, pa bi si nabavil radar detektor, takšen, ki zazna streljanje s pištolo in tiste ki jih imajo v avtomobilih ob cesti, tisti stacionarni niso tako pomembni ker na AC ne prekoračujem hitrosti. pa mora biti legalno v SLO, da te g.policaji ne morejo kaznovati zaradi tega.

prosim za nasvete kaj kupiti, oziroma če kdo kaj podobnega prodaja

LP



Prav za stacionarne si lahko edino pomagaš z detektorji, ki so dokaj uspešni, glede na stacionarce na avtocesti. Mislim da so tudi ti prepovedani v Avstriji in Hrvaškem.

Kar se tiče zaznavnaja pri streljanju s pištolo, pa so edino "relativno" zanesljivi motilci signala. Se pravi mojstru ki strelja bo ob uspešnem motenju, javilo napako na njegovi napravici. Kar je ponavadi zadosten razlog da te bo stric vseeno ustavil. Tako lahko sledi kontrola, glede na to da so ti motilci montirani spredaj v maski, se jih da z lahkoto opaziti, seveda sledi izredni tehnični pregled, ter kazen.
Ti motilci so prepovedani vsepovosod v vseh državah.

ZVCP 24. člen pravi:

3. odstavek 24. člena:

(3) Udeleženci cestnega prometa ne smejo uporabljati in tudi ne imeti pri sebi ali v vozilu ali na njem naprav, s katerimi bi lahko otežili, motili ali preprečili delovanje merilnih ali drugih naprav ali tehničnih sredstev, ki jih uporabljajo pooblaščeni organi pri nadzoru cestnega prometa.

.
(7) Z globo najmanj 2.000.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki ravna v nasprotju s četrtim odstavkom tega členareveal hidden content

4. odstavek 24. člena:

(4) Naprav iz prejšnjega odstavka ni dovoljeno vgraditi oziroma namestiti v ali na vozilo.

, odgovorna oseba pa z globo najmanj 200.000 tolarjev. Z globo najmanj 200.000 tolarjev se kaznuje za tak prekršek fizična oseba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Vanadium ::

Si pomislil, da bi vozil kdaj po omejitvah??? Drugače detektorji kakor jaz vem niso prepovedani samo motilci so.

Vikking ::

Vanadium je izjavil:

Si pomislil, da bi vozil kdaj po omejitvah??? Drugače detektorji kakor jaz vem niso prepovedani samo motilci so.


V članicah EU vem za sigurno, da radar detektor ni dovoljen v Avstriji.

Sem pa tudi dokaj zagotovo prepričan da ni dovoljen tudi na Hrvaškem.

Člankom 283. stavkom 3. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (NN br. 67/08) propisano je da se u motornom vozilu ne mogu koristiti niti ugrađivati uređaji ili naprave koje za cilj imaju ometanje ili otkrivanje uređaja koje koriste ovlaštene osobe za nadzor prometa na cestama. Ukoliko policijski službenik na/u vozilu pronađe takav uređaj ili napravu, naredit će vozaču da ga ukloni, a ukoliko vozač to odbije, uređaj ili naprava uklonit će se na vozačev trošak. Stavkom 5. istog članka određeno je će se novčanom kaznom od 2.000,00 kuna kazniti za prekršaj vozač ako koristi ili ako ima ugrađene uređaje ili naprave koje ometaju uređaje kojima ovlaštene osobe obavljaju nadzor prometa na cestama.
U skladu s tim proizlazi da se za ometanje policijskih uređaja ili za detekciju radara (radar-detektori) ne smiju koristiti nikakvi uređaji ili naprave.

St235 ::

V RS detektorji niso prepovedani, ker ne vplivajo na delovanje in izvajanje nadrzora. Nenavsezadnje se nadzor in meritve opravlja tudi zato, da se ljudi prisili, da vozijo po omejitvah. radar detektor do neke mere to stori. Naprav, ki bi ovirale delovanje pa ni dovoljeno uporabljat in so predpisane konkretne kazni.

Izi ::

Pri nas so radar detektorji dovoljeni, iz preprostega razloga, ker so prav vsi po vrsti neuporabni. Motilci so seveda strogo prepovedani.

Z detektorji je pa tako, da laser zaznajo istočasno kot se policaju izpiše tvoje hitrost na njegovi merilni pištoli. Za kakršnokoli zmanjševanje hitrosti je torej že zdavnaj prepozno.
Za stacionarne radarje pa je zadeva enako neuporabna iz preprostega razloga, da je naše ozračje tako onesnaženo s signali, da ti bo detektor piskal na vsak kilometer, v mestu pa celo na vsakih 100 metrov. Dejanski radar bo sicer zaznal prej preden te on uspe izmeriti, ampak med vsemi lažnimi signali ne boš vedel kdaj gre za pravi radar in je torej vse skupaj neuporabno in še neprestano ti bo piskalo v avtu.

Naši policaji se zavedajo, da noben radar detektor ne deluje v taki meri, da bi bil kakorkoli uporaben in ti preizkušeno ne težijo, četudi ga imaš nalepljenega na sredo šipe.

Motilci pa seveda delujejo ampak tudi policaji takoj vidijo, da nekdo uporablja motilec in kazen bo huda :P
Povrh vsega pa še ne smeš pozabiti, da te ne merijo vedno samo od spredaj ampak predvsem po avtocestah te bo premikajoči radar meril vedno od zadaj in bi moral imeti detektorje nameščene tako spredaj kot zadaj, da bi imelo kak smisel. In dva detektorja bi ti zaznavala še več lažnih signalov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Vikking ::

Izi: zato pa pridejo v upoštev detektorji z gps napravo. Potem se naloži zbirka lažnih signalov, da se zmanjša število lažnih signalov. Prav tako lahko s tipko dodaš lažni signal, kjer si ga naprava zapolni in te na istem mestu naslednjič ne bo opozarjal.

Izi ::

Stacionarni radarji niso problem. Te pač vneseš v svojega Garmina ali karkoli že imaš in ne rabiš noben detektor. Datoteka z lokacijami stacionarnih radarjev obstaja na internetu za vsako GPS napravico. Lahko si tudi preprosto zapomniš lokacije kje stojijo stacionarni radarji.
Problem so tisti skriti policijski avti, ki so vedno drugje in seveda tisti, ki se neprestano vozijo po avtocestah gor in dol in te merijo od zadaj.

Lažnih signalov je pa dandanes toliko, da nimaš kaj vnašati v detektor, ker je tega enostavno mnogo preveč. Na primer mimo vsake bencinske črpalke ti bo vsak detektor non-stop piskal, pa naj bo to ponoči ali podnevi, kakšne signale in zakaj neprestano oddajajo vse bencinske črpalke ne vem ampak ko smo preizkušali radar detektorje so prav vsi veselo piskali že nekaj 100 metrov naokoli vsake. Potem so tu še tovarne, ki so dostikrat ob cestah, tam vedno piska. Po mestih pa vsak tretji poslovni lokal spet oddaja take frekvence, da vsi detektorji piskajo...

mastah ::

cobra detektor se je ze parkrat izkazal, drgac pa piska za vse zivo, na papirju je pa deklariran kot parktronic :)

detroit ::

s temi parktronici (hehe good one) je en kakec, piska ko greš mem katrih koli automatskih vrat ma bilo kaj, kmal bojo še na od kakšnga fotra vzpodbujevalc reagiral
Skero

Dromar ::

Vozi po omejitvah, boš prišparal na kazni in še na napravi, pa mogoče boš s tem prihranil življenje kakemu naključnemu otroku in s tem še sebi, ker te starši tega otroka ne bodo potamalem linčali ali vsaj spravili v zapor.
Omejitve so tu zato, da se omeji število prometnih nesreč. Glede na to, da se izven naselja lahko pelješ 90, po avtocestah 130, mislim, da ni nobene potrebe, da bi se vozil hitreje.

mr1two ::

Te naprave so bolj tko. Po mojem je še slabše, kot če je nebi imel, saj imaš potem v podzavesti še to, da se lahko "zaneseš" na to, da ti bo detektor javljal, kdaj te bodo merli- tako bi potencialno vozu še malenkost hitreje, oziroma bi vsaj to počel bolj samozavestno.

Drugače pa si predstavljam tvojo težavo z današnjo zakonodajo, saj je dovolj samo enkrat, da se postavijo na neko bedasto mesto(recimo 50 metrov za tablo od naselja) in ti veselo prižvižgaš(sicer upočasnjuješ) kakih 70kmh mimo. Vsaj jaz nimam navade, da bi pred tablo zaviral na polno, če za njo še 200 metrov ni nobenga križišča, hiše...Skratka nebi sedaj o "učinkoviti zakonodaji za preprečevanje nesreč ipd".
Treba je imet ali res dobro navado, da voziš po omejitvah(do +10%) ali pa voziš tako kot voziš in imaš to srečo, da te ne bodo izmerili. Zaenkrat predlagam, da se samo malo umiriš- vozi 55 namesto 60, ker vse drugo je zguba časa in denarja.
LP in veliko sreče;)

R-S-LoVe ::

Dromar je izjavil:

Vozi po omejitvah, boš prišparal na kazni in še na napravi, pa mogoče boš s tem prihranil življenje kakemu naključnemu otroku in s tem še sebi, ker te starši tega otroka ne bodo potamalem linčali ali vsaj spravili v zapor.
Omejitve so tu zato, da se omeji število prometnih nesreč. Glede na to, da se izven naselja lahko pelješ 90, po avtocestah 130, mislim, da ni nobene potrebe, da bi se vozil hitreje.

Vozi po omejitvah je dobra izjava, samo kaj ko se potem recimo na AC komaj izogneš nesreči, ko se drugi voznik ne drži omejitev (to je bil samo primer).
Vožnja 90 in 130 sploh ni težavna. Vožnja 50 pa je, ker si pri trenutnih avtomobilih lahko v nekaj sekundah nevede na 60 in to je dovolj za kazen in pikice, ki se jih pa ne znebiš tako lahko.
Da ne bo pomote: sam se poizkušam voziti po pravilih, vendar vedno ne gre in tukaj mislim, da bi detektor prišel zelo prav. Je pa tukaj težava ker so si celo policisti neenotni glede detektorje in dovoljene uporabe v vozilih. Nisem še imel časa, da bi prebral novi zakon, a ga bom v bližnji prihodnosti ravno zaradi nakupa detektorja.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Iskraman ::

http://www.masspro.eu/171710.html

Tole dejansko deluje pri vseh vrstah radarjev? Tale izdelek danes ponujajo na eni od strani s popusti (okrog 50%), kjer piše da deluje z vsemi obstoječimi radarji ter da je v slo legalno. To drži?

Hvala, lp

St235 ::

Radar detektor - torej pasivna naprava ni prepovedana, ker za to ne obstaja osnova. Sklicevat se na homologaijo je absurdno, ker potem bi morali kaznovat tudi GPS, pa telefone, ki jih polniš v avtu itd.

Je pa prepovedana uporaba kakršnih koli aktivnih naprav, ki ovirajo delovanje radarja.

O učinkovitosti pa ne bi. Sem se mel priliko se peljat v avtu, ki je imel tole in je po ljulbjani vsake 2-3 minute piskal. Problem je v tem, da mora zazznat radarski žarek, da lahko kaj naredi. Torej teoretično bi lahko prišel prev, če zazna merjenje vozila pred tabo ali vozila, ki pelje nasproti. Ko enkrat ustreli tebe je prepozno.

bf4ed ::

Z detektorji je pa tako, da laser zaznajo istočasno kot se policaju izpiše tvoje hitrost na njegovi merilni pištoli. Za kakršnokoli zmanjševanje hitrosti je torej že zdavnaj prepozno.


Ne ne, nič ni prepozno. Sam imam Cobro 9950 in sem se že 2x izognil laserju in 1x parkiranemu avtu.
Pri laserju ti ostane možnost, da ko ti javi, pač zaviješ nekomu v dvorišče se obrneš in lepo odpelješ stran. Tako sem jaz napravil. Pri tistem v avtu montiranem te pa dovolj hitro opozori.

Glede piskanja na vse mogoče. Moj ima display in ko je 1 od 5. Lučk prižganih je lažen alarm. Ko pa je 3 od 5 ali več je pa pravi. Tako da znaš približno kaj dogaja. Pri laserju pa imaš ob merjenu takoj 5, torej maximum signal. Tu pač pomaga bremza in dvorišče če ima kdo odprto pot.

St235 ::

Pri laserju ti ostane možnost, da ko ti javi, pač zaviješ nekomu v dvorišče se obrneš in lepo odpelješ stran. Tako sem jaz napravil. Pri tistem v avtu montiranem te pa dovolj hitro opozori.


Če je prostor je to vsekakor možnost, kot je tudi možnost, da jih boš fasal za rit z lučko, če boš to storil.

bf4ed ::

Čakaj malo, če mene z laserjem meri 30m pred mano in začne mahat, jaz pa pač zavijem v ulico ali dvorišče, ker se itak nisem imel namena dalje peljat, mi ne more nič. Če bi gnjavili za mahanje lizike, pa pač povem da nisem tako daleč naprej gledal da bi videl, ker sem pač v ulico ali dvorišče zavijal, saj naprej nisem rabil gledat.

Lahko puši k....

St235 ::

Če je zmeril hitrost tvojega vozila, te ima pravico ustavit in kaznovat. Ali to stori čez 30m na postaji ali čez 500m z lučkami ne spremeni ničesar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bf4ed ::

Na laserju mi pa kako dokaže da je to od mene izmerjena hitrost? Ima mogoče sliko ali nekaj?

In če mi začne mahat 30m pred mojo hišo in se jaz odpeljem domov na dvorišče, mi po moje ne more nič brez naloga. Ker me NI ustavil in nisem pobegnil.

St235 ::

bluziš. kako ti pa dokaže, da je na radarju zmerjena tvoja hitrost, ko te ustavi na postaji? Saj te ne kaznuje radar ampak uradna oseba. Radar je samo pripomoček s katerim on izmeri tvojo hitros. Lahko sevda probaš sodišču dokazat, da si je policaj zmislil, da je tebe meril. Samo to kje te je ustavil na to bolj malo vpliva.

bf4ed ::

Ko sem na dvorišče "pobegnil" sem bil od policaja oddaljen 20m. In sem pač neznancu pozvonil, stari mi je odprl vrata ,rekel sem mu če lahko pridem not ker so me policaji ustavljali, samo se je nasmehni in me not spustil.

Skozi okno sva potem gledala kako se je policaj na drugi strani ceste sprehodil, pogledal v dvorišče in se obrnil. Ni prišel za mano, ker nima pravice na dvorišče hodit.
Počakal sem 15min da so se spakirali in sem nadaljeval svojo pot.


bluziš. kako ti pa dokaže, da je na radarju zmerjena tvoja hitrost, ko te ustavi na postaji?


Ah to če me tak ustavi, OK. Ampak da pa se za mano pripelje pa mi pokaže pa se lahko j3be s tistim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

amigo_no1 ::

Here we go again.
Prepucavanje part 365.

Kokice&kokakolo imam že pripravljene :).


Beltronics RX-65



zanimivo branje iz dežele kengurujev
http://www.delonixradar.com.au/speed-ca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

St235 ::

Če te ustavi na postaji, ali če prileti za tabo z lučko, ker si nekam zavil. Po tvoji logiki te za prehitro vožnjo ne mroejo kaznovat tudi, če ustaviš 10m pred policajem in prakiraš ob cesti.

Zasebna lastnina je specifičen primer. To če te je neznanec spustil v hišo in si se skril pod kauč je druga zgodba. Samo z tem, ko nekam zaviješ se pa ne izgoneš kazni. Naslednjič boš zapeljal neznancu, ki ga ne bo doma ali pa bo znorel ko bo videl tebe kako posegaš v tujo lastnino pa bo plačal kazen še za kaj drugega.

Pod črto, brez absurdnih primerov je merodajno to, da je policist izmeril hitrost tvojemu vozilu te lahko kaznuje neodvisno od tega ali te ustavi na mestu, kjer je meril. Na radarju je vedno shranjena zadnja meritev in če ti poskušaš pobegnit (pa naj to še tako lepo maskiraš) imajo vso pravico, da te dohiti ustavi in kaznuje za prehitro vožnjo. ali te bo kaznoval tudi za pobeg je pa seveda odvisno od okoliščin. Če mu boš ponujal svoje spolne usluge in organe, kot to tako veselo počneš v tej temi, pa bo z veseljem še kaj dopisal na plačilni nalog.

amigo_no1 ::

bf4ed je opisal dogodek, ko ga je mirujoči policaj izmeril med vožnjo (proti policaju) z ročnim radarjem iz neke razdalje.
Če te prehitejo/dohitijo in prižgejo lučke je seveda drugače - v tem primeru lahko zapeljejo za tabo kamorkoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

St235 ::

?????
V vsakem primeru gre za meritev z ročnim radarjem. Govorimo o tem ali te ustavi tam kjer je nameraval, ali pa mora prit za tabo z lučkami, ker si nekam zavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bf4ed ::

jaz sem pred njim dol zavil, torej me ni ustavljal. Nisem mimo njega peljal in ne pobegnil. :)

St235 ::

Predvsem pa to z temo nima nič skupnega.

Radar detektroji niso prepovedani.
Motilci radarjev so prepovedani.
Dejanska uporabna vrednost se razlikuje od primera do primera. Glede na dosedaj plačane kazni za prehitro vožnjo se mi osebno investija ne bi obrestovala.

bf4ed je izjavil:

jaz sem pred njim dol zavil, torej me ni ustavljal. Nisem mimo njega peljal in ne pobegnil. :)


To nima popolnoma nobene veze s tem, da ti je izberil prehitro hitrost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

pravnik ::

Kupujem radar detektor - a mi lahko kdo kaj pove glede te naprave: Radar detektor WHISTLER 948 EURO. Cena je cca 100 €. Hvala vam vnaprej!

bf4ed ::

No meni je radar detektor prišparal skupno 500-600€ kazni.

RockyS ::

Z ročnim radarjem te mora policaj USTAVIT in ti izročit kazen. Če tega ne stori, ni kazni, ne položnice čez 4 mesece, nič.
Pri meni imajo radar postavljen na uvozo v ulico s katere imamo vhod v garažo ampak na srečo imamo ravno 15m pred uvozom v ulico še en uvoz na skupno zemljišče z sosedi (tam imajo oni vhod v garažo in je pol/pol) pa lepo tam sparkiram in je stvar zaključena.
Se mi je že to več krat zgodilo,vprašat pa sem samo prvič šel če se mi je zdelo prav da me hoče ustvati pa je rekel da ja. Sem se lepo opravičil z izgovorom da sem ravno takrat gledal v ogledala da sem lahko varno zaviral in zavil na dvorišče. Ni tu dobene znanstvene fantastike.

V trenutku ko te radar dobi na laser, stopiš na zavoro in je to to. Ampak za take primere se moraš navadit...

bf4ed ::

RockyS ja, moraš se navadit.
Pa dobro si ga z izgovorom :P

St235 ::

Z ročnim radarjem te mora policaj USTAVIT in ti izročit kazen. Če tega ne stori, ni kazni, ne položnice čez 4 mesece, nič.


Res je. Samo ne rabi te utavit točno tam na tisti postaji kjer maha z liziko. Če ti prej zaviješ ali pa ne ustaviš ger seveda lahko za tabo in ti napiše kazen za prehitro vožnjo.

Se mi je že to več krat zgodilo,vprašat pa sem samo prvič šel če se mi je zdelo prav da me hoče ustvati pa je rekel da ja. Sem se lepo opravičil z izgovorom da sem ravno takrat gledal v ogledala da sem lahko varno zaviral in zavil na dvorišče. Ni tu dobene znanstvene fantastike.


Popolnoma logično, sam kazen za prehitro vožnjo bi pa še zmeraj dobil, če bi ti izmerili hitrost in bi peljal prehitro.

Ne vem, osebno se raje navadim po omejitvah peljat, kot da agresivno bremzam, ko piska detektor. Po opisu sodeč pa za nekoga, ki vozi po omejitvah in se slučajno spozabi to ni to. Ker če mora bit pripravljen, da takoj pohodi bremzo bo tudi videl da je prehiter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

RockyS ::

To da lahko gre za tabo je seveda jasno, saj bi v nekih okoliščinah to smatrali kot pobeg. Ampak nevem kako bi odreagiral ko bi prišel do zasebne posesti... Govorimo o tem, da je (če pride do tega) pogovor med uradno osebo in "kršiteljem" na nekem nivoju brez nepotrebnega pametovanja iz obeh strani.

Tudi jaz se skušam držat omejitev, zato mi detektor ne koristi in je vstran vržen denar. Detektorjev se ponavadi poslužujejo tisti, ki imajo že drugače težko nogo ali pa so dosti na cesti in se vozijo po raznih vuko jebinah kjer ne veš kdaj te bo keri snemal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radar detektor (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5714517 (2395) A. Smith
»

Radar detektor

Oddelek: Na cesti
256400 (5391) Superboyy
»

Radar detektor

Oddelek: Loža
254811 (4188) OttoParts
»

Kateri radar detektor, tudi Navi

Oddelek: Loža
435347 (3891) ;-)

Več podobnih tem