» »

DD-WRT problem

DD-WRT problem

Mike07 ::

Lep pozdrav vsem skupaj :)

Se oproščam, če je že kje opisan podoben problem. Preko iskalnika mi ni uspelo najdit ali pa enostavno ne znam vprašat.

Problem je sledeč. Imam 2 routerja (wrt54gl in wrt54gs), oba imata inštaliran dd-wrt.
Primarni je wrt54gs v.6, ki je s kablom povezan na siolov modem - nastavitev povezave v ddwrt je pppoe. S sekundarnim routerjem ima vzpostavljen wireless repeater bridge. Vse narejeno po navodilih z ddwrt strani in v bistvu vse deluje odlično, če se na internet povežeš s prenosnikom ali stacionarnim računalnikom.

Problem nastane pri telefonu. Surfanje po internetu deluje samo na določenih straneh, nekaterih strani ne odpre (9gag, ipd.) in javi timeout error.
Pravtako telefon ne sinhronizira emailov in aplikacij preko wifi povezave ampak samo preko podatkovnega prenosa. Problem ni samo pri mojem telefonu, ampak pri vseh mobitelih v družini. Problem je prisoten tudi, če je wifi odprt.

Bi prosil za pomoč. Verjetno sem kje spregledal kako nastavitev, pa žal nimam pojma katero.

Hvala in lep pozdrav,
Mike

D3m ::

Hmmm. Kok je verzija dd-wrt in vprašanje, če se sploh android in router štekata. Sam imam doma problem s tablico android 4.2.2 , ki ne mara extenderja ima rada pa primarni router.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mike07 ::

Na obeh je ddwrt v24 sp2. Na wrt54gs je micro, na wrt54gl je mini.
Zgleda, kot da se ne štekata ravno najboljše. Nima pa veze ali je telefon povezan s primarnim ali pa s sekundarnim routerjem :/

hojnikb ::

v24 sp2 pove zelo malo. Povej točn build.
#brezpodpisa

D3m ::

Malo poglej na internetu za telefon in router, če so kaki problemi.

Kako imaš pa nastavljen connect? WPA2+AES, ker mode a/b/g/n ali mixed?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Mike07 ::

Na obeh je build 12548M.

Connect mode je mixed, security WPA2 Personal, TKIP+AES. Sem pa probal tudi z izklopljenim security-jem in drugimi opcijami, pa je isto.

hojnikb ::

to maš 6 let star build gor. Dej nekaj novejšega (maš na njihovem ftpju).
#brezpodpisa

Mike07 ::

Ok hvala. Bom probal pa javim :)

Oba posodobljena na build 14896. Še vedno isto.

Ekola. Update na 27119 - problem še prisoten :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mike07 ()

D3m ::

Za kateri telefon se gre in android os?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mike07 ::

Gre se za več telefonov. Od Samsunga Galaxy S6 (stock android 5.0.2), Galaxy S3 (cyanogenmod 11), Galaxy Core Duos (pravtako stock rom)...ne deluje niti na kakem LG-ju.

D3m ::



izključi in poročaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

meacho ::

Imel sem podoben problem, pomagal je le downgrade na eno res staro verzijo...

D3m ::

OP si probal?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mike07 ::

No evo. Po probavanju vsega možnega prišel do zaključka, da je krivec siolov Gennet Oxygen modem. Kot kaže niti nisem edini s tem problemom :/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT160NL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7221894 (8862) betko007
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720969 (4662) mtosev
»

Repeater Bridge na Linksys WRT160NL??

Oddelek: Pomoč in nasveti
156236 (3504) toncek1
»

wifi ne dela, dd-wrt (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514528 (4030) BorutK-73
»

P: WiFi/WRT54-GL/DD-WRT - zakasnelo odpiranje web strani

Oddelek: Strojna oprema
191933 (1573) GaS

Več podobnih tem