» »

Repeater Bridge na Linksys WRT160NL??

Repeater Bridge na Linksys WRT160NL??

dash_wallace ::

Pozdrav. A mogoče kdo ve ali je možno s tem routerjem nastaviti repeater bridge?? Nikjer ne zasledim dobre informacije.

Namreč imam opcije samo:

WIRELESS MODE

AP
Client
Client Bridge
ADhoc
WDS station
WDS AP


Nikjer nimam opcije Repeater Bridge
HVALA ZA POMOČ ;)

Nextor ::

Odvisno kaj želiš... client bridge bo verjetno povsem dovolj...

dash_wallace ::

Kaj pomeni Client bridge IN KAJ SAMO CLIENT?

JAZ ŽELIM, DA BI SE BREZŽIČNO S SEKUNDARNIM ROUTERJEM POVEZAL NA PRIMARNI ROUTER IN POTEM V DRUGI SOBI DOBIL INTERNET OD SEKUNDARNEGA ROUTERJA (BREZŽIČNO)NA LAPTOP.


HVALA ;)


želim, da to kar je na tej sliki.

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Re...

Zgodovina sprememb…

Nextor ::

Najprej na drugem routerju nastavi v jezički "Setup" -> "Basic setup" pod "Network Setup":
Local IP Address 192.168.1.2 (Na ta drugi router se potem povezuješ z ip-jem 192.168.1.2 in ne 192.168.1.1, ker 192.168.1.1 je za prvi router)
Subnet Mask: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.1.1 (oz. gateway, ki ga uporabljaš v mreži)
Local DNS: 0.0.0.0

klikni gumb "Apply Settings"...

Na prvem normalno nastavi wireless in mu nastavi neki fixen kanal (Wireless Channel), nato na drugem nastavi:
Wireless Mode na "Client Bridge (Routed)"
Default GW Mode na "Auto (DHCP)"
Wireless Network Mode na isto kot je na prvem "NG-Mixed" ali "G-Only", odvisno kaj spet želiš...
Channel Width isto kot na prvem...
Wireless Network Name (SSID) nastavi isti SSID kot je na prvem oz. od tistega na katerega se povezuješ...

klikni save in dodaj novi "Virtual Interfaces" in mu nastavi:
Wireless Mode na "AP"
Wireless Network Name (SSID) na novi SSID, ki ga pač želiš...
Wireless SSID Broadcast na "Enable"

klikni "Save" in se postavi na jeziček "Wireless Security" in pri prvem ath0 nastavi isti "Security Mode", "WPA Algorithms" in "WPA Shared Key" (ključ), kot ga imaš na prvem routerju na katerega se želiš z drugim povezat in še za ath0.1 nastavi isto kot pri prvem razen "WPA Shared Key" (ključ) nastavi na nekaj drugega...

klikni gumb "Apply Settings" in se postavi v "Status" -> Wireless, klikni na gumb "Site Survey" in klikni a gumb "Join" zraven SSID imena od svojega prvega routerja...

Have a nice day! :D

dash_wallace ::

HVALA ZA TRUD IN INFORMACIJA 1000x
HVALA RES.

Bom poskusil...

Me pa zanima naslednje


Jaz imam napisano Wireless Mode / Client Bridge
Ti si napisal Wireless Mode na "Client Bridge (Routed)" JE TO ISTO?

POTEM KJE IN KAJ JE TO:

Default GW Mode na "Auto (DHCP)"

GLEDE VARNOSTI...

ath0 TEGA NASTAVIM ENAKO KOT NA PRVEM

ath0.1 TEGA PA PO SVOJE IN POTEM BOM IMEL DVA NAJDENA BREZŽIČNA OMREŽJA Z RAZLIČNIM KLJUČEM?


A PRAV RAZMIŠLJAM.

HVALA

Nextor ::

"Client Bridge" in "Client Bridge (Routed)" je skoraj isto ja... zaveda se je z novimi verzijami malo spremenila, zato ti priporočam, da najprej flashas router z DD-WRT BrainSlayer-V24-preSP2 (12/24/10), sicer so že tudi novejše verzije od BrainSlayer-a, ampak so še nekatere težave z ipkg-jem in opkg-jem, zato uporabi 12/24/10 verzijo, ki deluje stabilno...

Če ne pa na drugem routerju (tisti, ki se bo preko wi-fija povezoval na prvega) namesto nastavitve "Default GW Mode" v "Basic Setup" nastavi "Connection Type" na "Disable"...

Tako, tako... imel boš dve različni omrežji z različnim ključem! ;)

dash_wallace ::

Najlepša hvala za dobre odgovore.

Me še pa zanima naslednje.
1. Zakaj imajo vedno 2 firmwara

linksys-to-ddwrt-firmware.bin
wrt160nl-firmware.bin


2. In zakaj je ta other download v če je razlika med temi firmwari (tega je polno, potem te je kar strah kako jih krišati (recimo prvo naložiš enega in bi kasneje poskusil z drugim).

Namreč jaz sem že včeraj zjutraj naložil tega

Linksys WRT160NL 1.0

Router details
Additional information
Chipset AR9130
DD-WRT Wiki: Linksys WRT160NL
RAM 32 MB
FLASH 8 MB

Supported by
Description Filename Date Size

Linksys WRT160NL: Special image for initial flashing linksys-to-ddwrt-firmware.bin 2010-08-09 5,32 MB

Linksys WRT160NL: Webflash image wrt160nl-firmware.bin 2010-08-09 6,76 MB




3. V čem se razlikujeta potem Repeater bridge in Client Bridge po praktičnem smislu (razen v tem, da je repeater bridge v istem SSID in se ti računalnik povezuje poljubno. V client bridge pa ustvariš Virtual interfaces...)


HVALA, HVALA... ;)

Nextor ::

1.) Dva zato, ker ima prvi (linksys-to-ddwrt-firmware.bin) kriptiran header tako, da router misli, da ga flashash z uradnih firmwarom in tudi prvi z kriptiranim headerjem ima okrnjene funkcije, ker je pač namenjen zgolj za reflash z uradnega na neuradnega oz. odprtokodnega, zato vedno še po flashu z prvih, flashat še z drugim, da dobiš polno funkcjunalnost... NIKOLI, pa flashat samo z drugim, ker bo brickalo router!

2.) V other sekciji zato ker to niso final buildi, ampak gre za neke vrste beta verzije s strani razvijalcev za dd-wrt, ki pa v večini primerov delujejo veliko bolje in hitreje, zato tudi nekatere razlike med vodiči na wikiju in funcijami v samem routerju, ker se pač zadeve razvijajo...

http://dd-wrt.com/site/support/other-do...
(Naloži tega, če želiš, da zadeva špila tipi topi...)

3.) Repeater Bridge podpirajo samo routerji z broadcom chipsetom in je v končni fazi popolnoma isto kot je Client Bridge. Pri Repeater Bridge dobiš dva ista SSID-a z shared ključom, pri Client Bridge pa drugi SSID nastaviš po želji. Ključ je lahko tudi isti... bolj priročno za kakšno hotspot varianto, ker pač lahko narediš, da ima drugi router svoj SSID in je brez ključa, ter še izoliraš ga lahko od privatnega notranjega omrežja iz prvega routerja. Se pravi uporabniki, ki se povezujejo na drugi router, ne morejo dostopad do omrežja/računalnikov, ki so priklopljeni na prvi router... (Advanced Settings -> AP Isolation -> Enable ali Disable)

edit:
Za kake bolj napredne variante pa si poglej WDS...

;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nextor ()

dash_wallace ::

1.) HVALA

2.) HVALA

3.) Hmm tale variana z AP Isolation, imam router A in Router B...

Sedaj je tako... A (Tp-Link, njihov firmare), B (Linksys wrt160NL, dd-wrt)
Zadeva Funkcionira... internet dobivam od A na B (Client Bridge) in potem nastavljen virtual interfaces... VSE ŠPILA SUPER...
Tale AP Isolation me zanima... Sedaj sem nastavil AP isolation (enable) na B... Ampak dostopam vseeno lahko na A (192.168.1.1)... Tp-link ima tudi opcijo AP isolation.
Zanima me kako deluje to... Če recimo stisnem enable na A in kako, če stisnem B itd.
A bi mi še podal kakšno bolj zanimavo razlago za ''telebane'' ;)
In to verjetno deluje samo v brezžičnem smislu.



Pisal sem si tudi tukaj... Kako pa kaj njegova opcija... VAPs (je ne razumem)

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic....

aaa VAP je kratica za Virtual Interfaces :)

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

dash_wallace je izjavil:

Tale AP Isolation me zanima...
Če to vključiš, se wifi klienti med seboj na tistem ruterju ne vidijo in ne morejo povezat med seboj direktno preko tega ruterja ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

blackbfm ::

1.) Dva zato, ker ima prvi (linksys-to-ddwrt-firmware.bin) kriptiran header tako, da router misli, da ga flashash z uradnih firmwarom in tudi prvi z kriptiranim headerjem ima okrnjene funkcije, ker je pač namenjen zgolj za reflash z uradnega na neuradnega oz. odprtokodnega, zato vedno še po flashu z prvih, flashat še z drugim, da dobiš polno funkcjunalnost... NIKOLI, pa flashat samo z drugim, ker bo brickalo router!


Mislim da je pri linksysih fora v tem, da original firmware noče sprejeti "prevelikih" fajlov.. Recimo če imaš fizično 8 mb flasha, je softwerska omejitev da lahko flashaš z max 4mb.

Pri recimo tplinkih pa je kriptiran.

dash_wallace ::

Hmmm... Jaz imam na sekundarnem (B):

1. Physical Interface ath0

2. Virtual Interfaces ath0.1

Kaj pa v tem primeru, je isto? Ker imata oba opcijo pod Advanced / AP isolate... To bi naj pomenilo, da če na prvem ath0 nastavim Enable Ap isolation... Se vsi, ki so povezani na ta SSID ne vidijo med seboj in enako bi naj delovalo za ath0.1...
Ali kako?

Kje bi videl kak slikovni primer. ;) (sem tip človeka, ki si predstavlja bolje, ko vidi zadevo ;))

HVALA

Zgodovina sprememb…

dash_wallace ::

blackbfm je izjavil:

1.) Dva zato, ker ima prvi (linksys-to-ddwrt-firmware.bin) kriptiran header tako, da router misli, da ga flashash z uradnih firmwarom in tudi prvi z kriptiranim headerjem ima okrnjene funkcije, ker je pač namenjen zgolj za reflash z uradnega na neuradnega oz. odprtokodnega, zato vedno še po flashu z prvih, flashat še z drugim, da dobiš polno funkcjunalnost... NIKOLI, pa flashat samo z drugim, ker bo brickalo router!


Mislim da je pri linksysih fora v tem, da original firmware noče sprejeti "prevelikih" fajlov.. Recimo če imaš fizično 8 mb flasha, je softwerska omejitev da lahko flashaš z max 4mb.

Pri recimo tplinkih pa je kriptiran.




Flashal sem že preden sem pisal prvo objavo. (prvo prvega in nato drugega) In mi ne dela nobenih problemov, le spoznal in razumel bi rad ta DD-WRT dovolj dobro. ;)

floyd1 ::

Pozdravljeni.

Sicer imam Linksysov WRT160N (brez L) a ne bom odpiral nove teme, ker je ta dovolj "blizu".

Imam nekaj vprašanj za poznavalce:
- imam 2 Routerja, sicer "isti model", a sta hardversko vseeno malo različna, starejši je "v1", drugi pa "v3" - je lahko to problem pri delovanju v "wireless bridge"?
- na obeh bom verjetno potreboval enako verzijo DD WRT firmwara (trenutno sta različni)?
- Je kdo delal po teh navodilih, je tu še kaj drugega pomembno (saj veste, lastne izkušnje...)? Kaka še boljša navodila?
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Wi...

Ker sem delal po tem navodilu in je šlo do konca vse OK, le povezava ni delala...

Gregor1980 ::

Živjo!

Meni je pa ratalo vzpostavit wireless bridge toda ko se povežem na sekundarni ruter mi ne dela internet, čeprav piše, da je "internet access"

A kdo ve kaj bi lahko bilo narobe? Ali sem pozabil še kakšno stvar?
Delal sem po postopkih opisanih v tem postu.

Hvala za pomoč!

LP

toncek1 ::

Zdravo! Vem da je ta tema že dolgo neaktivna vendar bom vseeno poskusil če se bo kdo odzval.
Imam namreč sledeči problem:
Kupil sem simobilov modem Huawei LTE Mobile Wifi E5372. Sedaj pa bi na ta modem rad povezal linksys wrt160nl in potem še od tega routerja na drugega linksys wrt54gl. Vse to pa bi moralo delovati brezžično.
Mi lahko kdo prosim svetuje kako to povezati skupaj?!
Hvala že vnaprej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT160NL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7221796 (8764) betko007
»

Nastavitve domačega omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
5889 (853) rusalex12
»

WRT 160NL + T-2 - firmware

Oddelek: Omrežja in internet
102544 (2210) blze
»

Težava pri nastavitvi Linksys WRT160NL

Oddelek: Omrežja in internet
234837 (4074) Spajky
»

Težave z ruterjem?

Oddelek: Omrežja in internet
102155 (1964) srus

Več podobnih tem