» »

Hitri (malo manj hitri) prigrizki

Hitri (malo manj hitri) prigrizki

Korenje44 ::

Nekaj časa nazaj sem gledal oddajo Jamie Oliver-ja, ki je doma pripravil testo za pico, ga zvaljal, spekel nekaj pic, preostali del testa (že zvaljanega) pa dal v hladilnik, kjer naj bi testo lahko počakalo kar nekaj časa (mislim, da je dejal 1 mesec). Sam sem si zaželel nekaj podobnega, da bi si lahko spekel pico za kosilo oz. večerjo, saj mi tole naročanje pic malo preseda - čakanje, dokaj draga cena, potem pa dobiš še zažgano pico.
Pogoj je to s testom, ker dvomim, da se mi bo dalo mesiti in čakati, da testo vzhaja. Raje bi sicer pustil testo v hlebčku, ker bo zvaljan zavzel veliko prostora v hladilniku.
Zanimajo me vaši preverjeni recepti za testo in za pico. Na začetku nekaj preprostega (klasična pica 4 letni časi), da se privadim. Spekel bi jo lahko le na štedilniku (v pečici).

V kuhinji sem bolj slab, zato bi res rabil recept po korakih. Saj verjetno ni ravno velika znanost, a vseeno.

Ali vam rata narediti vsaj približno tako dobro, kot jo dobiš ob naročilu na dom (tiste v piceriji so itak boljše)?

clix ::

Tody ::

Po mojih izkušnjah imaš lahko pizzo pečeno v 45 minutah od takrat ko se spomniš. To da more testo vzhajat lahko pospešiš s tem da jo daš v pečico ki je ogreta na 50 stopinj. Če ne vzhajaš testa, tudi nisi nič narobe naredil zgubiš samo malce na rahlosti in prožnosti.

Kvašenje testa, lahko preskočiš če si kupiš zamrznjeno testo ali zamrznjeno pizzo.

Če se ti res mudi, zamesiš, namastiš pekač ali gor vržeš peki papir raztegneš čez cel pekač, daš pečico na 250 in daš gor na testo paradajz, šunko, sir (ti ga ni treba ribat če ga imaš v lističih) origano in si zmagal.

Za več receptov in podrobnosti pa si poglej link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Greghorian ::

Če si preveč len lahko nabaviš tudi kruhomat in veliko jih ima program za mesenje testa za pico.

m0LN4r ::

Povem en hitr prigrizek:
Kupš čebulno bageto v šparu, jo narežeš na kolobarje slab cm debele in sproti pečeš v toasterju. Minuto dve, da je hrustljavo.
Po domače dobiš, bruscette.
*Lahko pa jih daš v vrečko in zapreš za nasldnji dan.

Zdaj pa, al narediš omako, ali jih namažeš z česnom ali zaseko ali pašteto ali tunino karkoli.

Ali nabereš veliko majhnega krompirja, ga opereš razrežeš na pol. Soliš, počesnaš, poper ALI rdeča paprika na prerezani strani, postaviš navgor.
Daš pol ure v 250C pečico, that's it. Tu spet lahko uporabiš različne namaze.

Dober tek!
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

c3p0 ::

Sveže testo v hladilniku zdrži komot 1 teden, lahko pa narediš več hlebčkov in jih zamrzneš. Testo za pizzo se ne valja.

Limona ::

kupiš testo v katerikoli pizzeriji za 1€ nekatere majo dražje sam 1€ je poštena cena tak da več ne devat

fosil ::

Lahko kupiš zmrznjeno testo za pico od Pečjaka.
So že narejeni hlebčki. Traja sicer kakšno uro da se odtaja.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peka pizze (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Loža
1228210820 (5135) MrGTO
»

DIY PIzza... (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
742140288 (60793) mailer

Domača pica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22453063 (32936) bluefish
»

Katera zmrznjena pica? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12531752 (17925) joze67
»

PIZZA - recept oz. če ni skrivnost, kako jo pripravite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5420797 (19028) krneki0001

Več podobnih tem