» »

Kanye West skupaj s Paul McCartney-em zložil pesem, navijači Kanye sploh ne vedo kdo je Paul...

Kanye West skupaj s Paul McCartney-em zložil pesem, navijači Kanye sploh ne vedo kdo je Paul...

1
2
»

black ice ::

Niti ne, raznovrstno glasbo je dobro poznati že zaradi same splošne razgledanosti.

Unknown_001 ::

Tole me spominja na ljudi, ki enkrat slišijo nek originalen komad,star že nekaj let ali celo desetletij oni pa seveda by the mim poznajo samo plagiatorsko verzijo ki je frišno priletela iz studia na radio. In že udari debata, kako vsi fejkajo te moderne izvajalce ki so na "TOP" lestvicah. Mislim resno? En izvajalec bi šel v prihodnost in fejkal plagiat lastnega dela? Ob takih izpadih že pomislim da človeštvo zapušča pamet. Pa tudi žalostno je to da nekateri ne premorejo minimuma splošne razgledanosti.

Ob taki ignoranci se je najbolje umakniti stran ker je prerekanje samo slabo za lastne živce.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Meizu ::

mihec87 je izjavil:

Nekateri pač menijo da je pomembno/dobro samo tisto kar sami poslušajo..


Ni res. Ne vem, kdaj sem nazadnje poslušal Beatlese tako aktivno, da bi poslušal cele albume, ter aktivno prisostvoval na vseh fan sitih itd. Mogoče si zavrtim spontano par komadov na leto. Še to mogoče ne.

Nekateri tule v tej temi (pa še ostala velika večina, neuka v glasbi) ne razume, o čem se pravzaprav gre.

Beatlesi so imeli vpliv na kasnejšo glasbo (poleg ostalih!) v tolikšni meri, da jih komot lahko obravnavamo (poleg ostalih!) v isti smeri kot Bacha, Beethovena in ostale.

Kot bi se pogovarjal o avtomobilih in razvoju 4x4 pogona, ter razpravljali ne veliko in široko o razvoju le-tega, pametovali bi vsi, ne bi pa poznali ali nikoli slišali za npr. Rolanda Gumperta, ki je z ostalimi inženirji (bil je direktor Audi Sporta mimogrede) pravzaprav razvil in vpeljal quattro pogon v športne avtomobile, zaradi česar so se kasneje začeli pojavljati v ostalih serijskih avtomobilih, ki jih je danes malo morje.

Roland Gumpert je tako rekoč pomembno vplival na razvoj 4x4 pogona in si definitivno zasluži omembno in prepoznavnost.

Isto je v tem primeru, le tematika je druga.

blackbfm ::

Glede na tweete določenih osebkov lahko tudi mirno trdim, da očitno za google še slišali niso, že samo McCartney bi vtipkali v google in se na lastne oči prepričali, da prepoznavnost McCartneya seže daleč preko prepoznavnosti Kanye Westa.


eh večina teh tweetov je zajebancija, folk ki pa take piše pa uživa, ko se taki kot si ti trgajo zarad tega:D tisti ki ga pa res ne poznajo pa who cares, pač odraščajo v drugem okolju in času. To je isto kot bi zdaj forsiral otroke zakaj ne poznajo disket za pcje, pač ni več aktualno to je to.

Meizu ::

blackbfm je izjavil:

Glede na tweete določenih osebkov lahko tudi mirno trdim, da očitno za google še slišali niso, že samo McCartney bi vtipkali v google in se na lastne oči prepričali, da prepoznavnost McCartneya seže daleč preko prepoznavnosti Kanye Westa.


eh večina teh tweetov je zajebancija, folk ki pa take piše pa uživa, ko se taki kot si ti trgajo zarad tega:D tisti ki ga pa res ne poznajo pa who cares, pač odraščajo v drugem okolju in času. To je isto kot bi zdaj forsiral otroke zakaj ne poznajo disket za pcje, pač ni več aktualno to je to.


Te popolnoma razumem ampak v tem primeru se ne gre za to. Disketa je pač tehnologija, ki jo je dejansko nadomestila boljša. Normalno, da se ne bo več omenjalo disket in učilo ljudi, kako restorat podatke iz disket in ostalih floppy naprav ipd.

Tule, kot že večkrat omenjam gre za dejstvo, da nepoznanje beatlesov pomeni manjko glasbene razgledanosti in to kar precej v negativni smeri in zna usodno vplivati na nadaljnji razvoj glasbe zaradi nespoštovanja izvirnikov. Tu pridejo vmes šole, ki bi morale biti dolžne vpeljati tovrstne zadeve v standarden predmetnik, saj so to stvari, ki spadajo v same osnove glasbene zgodovine (Beatlesi so praktično glasbeni standard). Poznavanje Beatlesov neglede na odobravanje ali poslušanje njihove glasbe sodi v splošno razlgedanost in ni mi jasno, zakaj bi se človek otepal dodatnega znanja. Sploh, če je upravičeno.

Komur to ni jasno, mu osebno ne zamerim, opozarjam pa, da gotovo ni glasbeno razgledan, da bi potemtakem lahko o tovrstnih zadevah karkoli sodil. Ker so pač standard. Primerjav tule z ostalimi panogami je kolikor hočeš.

Ni mi jasno tudi, kako lahko o določenih stvareh ljudje razglabljajo v tej smeri, kot v tem primeru, brez da bi se predhodno vsaj malce razgledali preko wikipedije. En klik na googlu in teh smešnih komentarjev ne bi nikoli bilo.

Razumem, da je marsikdo napisal tole tudi kot zajebancijo in v sarkastičnem tonu, vendar je neukost ljudi dandanes prišla že do te meje, da enostavno ne razločim več med sarkazmom in resnim razmišljanjem.

bajsibajsi ::

mihec87 je izjavil:

Nekateri pač menijo da je pomembno/dobro samo tisto kar sami poslušajo.. Glasba je enostavno stvar okusa posameznika..


Ravno tvoje besede potrdijo nerazumevanje tistega, o cemur je zelel OP govoriti. Osebno ne poslusam niti KW ne Beatlov, pa vendarle mi je popolnoma jasno, da jih v glasbenem svetu nikakor ne moremo enakovredno enaciti.

Ce ze, bi prej rekel, da so mi blizji umetniki, ki jih je omenil Polde. Pa vseeno, ne Hendrixa se manj pa Sabbathe lahko enacimo z glasbenim pecatom, ki so ga za seboj pustili Beatli na globalni ravni. Glasbeni okus posameznika nima pri tem nikakrsne povezave. Hendrix je legenda in je raztural, ampak v sirsem smislu, nikakor ni pustil toliko, kot so pustili Beatli za kasnejse rodove. Pa saj to je vendarle jasno.

Poldi112 ::

Meni žal ni. Zato pa imamo to debato. Saj sem ti rekel da mi podkrepi z viri, pa mi nisi. Če vpišeš v google most influental band bo vsaka lestvica drugačna, vključno s prvim mestom na njej. Kdo je ta referenca, ki pravi, da so Beatles alfa? Osebno se mi zdi, da je imel Elvis večji vpliv. Hendrix vprašanje, ne bi upal trditi za nobenega, da je bolj vplival.

Glede učenja v šoli in primerjavo s kafko (majku mu jebem, zaradi njega sem imel popravca) - tega "sranja" se večina nikoli ne bi spravila brat. Da ne omenjam Joyce-a (al kaj je že bil), ki je bil pa sploh pacient prve klase. Fino je za splošno razgledanost, ni pa neke smiselne primerjave z glasbo. Par kolegov posluša Beatles-e, stric jih ima rad (band njegovega otroštva), stvar ne rabi biti v osnovni šoli da jo ljudje poznajo. In se jim posledično precej prej zameri (kar bi bilo škoda, ampak če poznaš Bieberja in ti je všeč, ti bodo Beatles verjetno še ena Kafka).

Pa še ena stvar je - to, da nekdo ne ve, kdo je oseba iz banda še ne pomeni, da ne pozna banda.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Meizu ::

Poldi112 je izjavil:

Meni žal ni. Zato pa imamo to debato. Saj sem ti rekel da mi podkrepi z viri, pa mi nisi. Če vpišeš v google most influental band bo vsaka lestvica drugačna, vključno s prvim mestom na njej. Kdo je ta referenca, ki pravi, da so Beatles alfa? Osebno se mi zdi, da je imel Elvis večji vpliv. Hendrix vprašanje, ne bi upal trditi za nobenega, da je bolj vplival.


Saj nisem tega nikoli trdil. Preberi si še enkrat moj izvirni post. Ne razumeš o čem govorim.

Nikjer ne trdim, da so Beatlesi alfa. So pa eden IZMED teh bendov, ki so zaslužni za glasbo, ki jo poznamo danes. To je moj point in ravno zato IMO sodi v program splošne razgledanosti.

Tudi meni btw ni odgovarjalo pol književne zgodovine, ki smo jo obravnavali v šoli pri slovenščini (OŠ ali SŠ), sem pač daleč od slavista ali človeka, ki bi ga tovrstne stvari izredno zanimale. Pa vendar sem mnenja, da so takšne stvari predmet splošne razgledanosti. In ni mi žal, da sem v gimnaziji moral dati to skozi (imeli smo zelo zaj. profesorico slovenščine, ki je zahtevala, da od vsake knjige znamo praktično vse kar je možno znati, z analizami vred), saj mi je zdaj precej stvari jasnih, s temi deli si lahko dejansko pomagam najti tudi številne turistične zanimivosti v tujih državah, ki me drugače ne bi interesirale (npr. Globe Theatre London, ki me ne bi zanimal kot turista, če ne bi v šoli rabil 4 leta guslati, kako so se tam noter uprizarjale številna Shakespearova dela in predstavlja ubistvu klasičen tip gledališča tistega časa). A se ti zdi prav, da zgodovino kar tako masovno pozabljamo in enostavno ignoriramo zapuščine naših prednikov, ki so morali mimogrede za svoje dosežke garati konkretno, ter marsikatero zimo pretrpeli lačni in brez strehe nad glavo. Samo za našo zabavo, ki je sploh ne znamo ceniti.

Marsikdo misli, da je vse, kar imamo danes samoumevno. Pa temu ni tako.

Meizu ::

Pa da smo si na jasnem - Hendrix, Pink Floyd in ostali so ravno tako giganti glasbe, ki so marsikaj vpeljali ter standardizirali v moderni glasbi.

To, da če ne poznaš članov benda, še ne pomeni da ne poznaš benda samega - je absolutno res. Se čisto strinjam.

Odločno pa trdim, da so ti tviteraši imeli možnost pred takšno osramotitvijo vsaj preko googla pregledati, kdo je Paul McCartney. Šele če stric google ne najde ničesar imaš IMO pravico spisati takšno smešnico od komentarjev.

Googlanje vzame 10 sekund, nadaljjnih par minut, da prebereš relevanten poučen članek, ki se navezuje na iskano besedno zvezo. Sam sebi narediš korist, ter se spretno izogneš takšnemu ponižanju.

Nikec3 ::

Niso nič zamudili. Kanye je novodobni produkt z kratkim trajajočim rokom. Kdo bo čez 30 let vedel za njega.

Beatlesi bodo tako kot Elvis in Michael Jackson večni.

Bedarija vseh bedarij. Ljudje pljuvajo brez da bi prej kaj preverili/poslušali. Kanye že ima mesto med velikani zgodovine, dejansko ko malo boljše pomislim, sem skoraj prepričan da je najpomembnejša glasbena ikona tega tisočletja.

Recimo na spletni strani rateyourmusic.com, kjer lestvica prvih 6 albumov izgleda takole:

1. OK Computer - Radiohead
2. The Dark Side Of The Moon - Pink Floyd
3. The Velvet Underground & Nico - The Velvet Underground & Nico
4. Wish You Were Here - Pink Floyd
5. Abbey Road - The Beatles
6. In the Court of the Crimson King - King Crimson

Je Westov album My Beautiful Dark Twisted Fantasy ocenjen kot najboljši album od leta 2010 pa do danes. Tako da West je vsekakor še najbližji ekvivalent velikanom iz preteklosti.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

black ice ::

Nikec3 je izjavil:


Je Westov album My Beautiful Dark Twisted Fantasy ocenjen kot najboljši album od leta 2010 pa do danes. Tako da West je vsekakor še najbližji ekvivalent velikanom iz preteklosti.

Priznam, mastering je soliden. Ampak to ni vse.

P4ajo ::

Moja minuta.
V osnovni šoli se danes (in tudi že 5+ let nazaj) učijo tudi o Beatlih in ostali sodobni glasbi, s tem v mislih so izdelani tudi učbeniki. V šoli sem se prvič srečal z Beatli v 4. razredu (8 letke) kjer smo se učili yellow submarine oz. rumeno podmornico. Resneje smo jih obravnavali v zadnjem razredu, kjer smo poimensko omenili tudi njihove člane in tudi razvoj rock in moderne pop glasbe v splošnem.
Drugič sem se v šolskem sistemu z njimi oziroma glasbo na katero so bistveno vplivali srečal na gimnaziji, kjer smo v sklopu glasbe gledali serijo 7 obdobij rock (7 ages of rock).
Če pa želiš tarnati ker obstajajo tudi ljudje, ki bi jih ti opredelil kot neumne, go ahead, ampak vedi da s tem ne spremeniš ničesar.
Sem (premalo) pameten, resno.

perci ::

Otroci, Beatli so in bodo ostali največji bend vseh časov. Ne samo tega in prejšnjega tisočletja.

Preprosto so obstajali v času, ko se je še dal napisat dobro muzko in so si odrezal večji kos pogače kot vsi ostali skupaj. In te pogače preprosto ni več in je nikoli več ne bo. Saj veste: "so najlepše pesmi že napisane".

Hiphop scena je pa najlepši dokaz za to, ker vse bazira na obstoječih samplih.

Je bil pa Mkartni od vseh Beatlov največji softič, kar se vidi tudi iz ustvarjanja po razpadu Beatlov.

Če moram rangirat, bi ga dal za Harrisona in Lennona.

Meizu ::

P4ajo je izjavil:

Moja minuta.
V osnovni šoli se danes (in tudi že 5+ let nazaj) učijo tudi o Beatlih in ostali sodobni glasbi, s tem v mislih so izdelani tudi učbeniki. V šoli sem se prvič srečal z Beatli v 4. razredu (8 letke) kjer smo se učili yellow submarine oz. rumeno podmornico. Resneje smo jih obravnavali v zadnjem razredu, kjer smo poimensko omenili tudi njihove člane in tudi razvoj rock in moderne pop glasbe v splošnem.
Drugič sem se v šolskem sistemu z njimi oziroma glasbo na katero so bistveno vplivali srečal na gimnaziji, kjer smo v sklopu glasbe gledali serijo 7 obdobij rock (7 ages of rock).
Če pa želiš tarnati ker obstajajo tudi ljudje, ki bi jih ti opredelil kot neumne, go ahead, ampak vedi da s tem ne spremeniš ničesar.


Če si to imel, še ne pomeni, da s(m)o to imeli tudi ostali. Spoznavanje tovrstnih bendov je ponavadi predvsem odvisno od profesorja samega. Mi smo npr. v šoli imeli glasbeno vzgojo na sledeč način:

Klasika, zgodovina klasike (v izi), inštrumenti in njihovo poimenovanje, par dokumentarcev. Po temu je sledilo poglavje moderna glasba, kjer smo dobili nalogo, da vsak izdela predstavitveno nalogo, ter pred razredom predstavi svoj najljubši bend. Malce si prebral kratko biografijo, par najuspešnejših albumov, predvajal par tebi najljubših komadov in to je to.

Nikjer in nikoli nismo šli po vrsti, ter omenili Beatlesov ter kasnejših bendov, ki so pomembno vplivali na razvoj glasbe.

Chuck Berryja ter ostalih se pa gotovo ni nikoli omenjalo. Elvisa se je malček omenjalo, to je pa to (edit: pa še to samo zato, ker je ubistvu z njim mainstream večinsko prešaltal iz jazza v rock'n'roll.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

blackbfm ::

Otroci, Beatli so in bodo ostali največji bend vseh časov.


predvsem v glavah tistih ki so v času beatleov [in še par let kasneje] odraščali..takih je pa precej:)

pegasus ::

Poglejte vseh šest epizod:


Dokler je glasba imela nek višji namen, je bila res dobra. Vrhunec je dosegla nekje z Bachom in nato začela iti navzdol. Vmes je še bilo nekaj vrhuncev, a danes prevladuje šrot.

perci ::

predvsem v glavah tistih ki so v času beatleov [in še par let kasneje] odraščali..takih je pa precej
Kar tolaži se.

Jaz nisem poseben fan Beatlov. Niso moj najljubši bend. Niso niti med top 5, mogoče top 10.P ravzaprav jih redko poslušam.

Kar pa ne spremeni dejstva, da so največji band vseh časov. Po vseh relevantnih virih, Poldi.

Okapi ::

A Kanye je pravi glasbenik? Sem mislil, da je samo en lik iz South Parka.;)

blackbfm ::

Kar pa ne spremeni dejstva, da so največji band vseh časov. Po vseh relevantnih virih, Poldi.


"relevantni" viri pa spadajo ravno v tisto prej omenjeno grupo..

perci ::

Rolling Stone revija npr.?

black ice ::

perci je izjavil:

Otroci, Beatli so in bodo ostali največji bend vseh časov. Ne samo tega in prejšnjega tisočletja.

Če pa Pitchfork pravi, da je Kanye oh in sploh od vzhoda do zahoda. :>

Poldi112 ::

perci je izjavil:

Rolling Stone revija npr.?


Nekaj tako subjektivnega, kot je najbolj vpliven band vseh časov, si argumentiral z lestvico na eni reviji? In potem še pričakuješ, da te bom resno jemal? Ja, je relevanten vir, je pa zgolj en.

Pa mimogrede, nisem Polde in ni mi všeč, če se me tako kliče. Nimam nič proti, če kdo izpusti cifre, ampak polde ima čisto napačen (negativen) prizvok.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bambam20 ::

Sicer se ni nihče razburjal v 80-ih, ko je posnel dva dueta z Michael Jacksonom :).

black ice ::

So se, samo takrat nihče ni mogel na STju pojamrat.

Zgodovina sprememb…

SimplyMiha ::

perci je izjavil:

Otroci, Beatli so in bodo ostali največji bend vseh časov. Ne samo tega in prejšnjega tisočletja.

Preprosto so obstajali v času, ko se je še dal napisat dobro muzko in so si odrezal večji kos pogače kot vsi ostali skupaj. In te pogače preprosto ni več in je nikoli več ne bo. Saj veste: "so najlepše pesmi že napisane".

Hiphop scena je pa najlepši dokaz za to, ker vse bazira na obstoječih samplih.

Je bil pa Mkartni od vseh Beatlov največji softič, kar se vidi tudi iz ustvarjanja po razpadu Beatlov.

Če moram rangirat, bi ga dal za Harrisona in Lennona.

Kar brez skrbi, se bomo prej kot slej znukirali v kameno dobo in uničili vso glasbo, tako da jo bomo znova odkrivali. Pa bomo spet imeli Rolling Stonese in to.

Koliko glasbe je ostalo od antike? Hm? Samo tista, ki je preživela na kamnu in papirusu. Koliko drugega se je šele izgubilo?

perci ::

Poldi112 je izjavil:

perci je izjavil:

Rolling Stone revija npr.?


Nekaj tako subjektivnega, kot je najbolj vpliven band vseh časov, si argumentiral z lestvico na eni reviji? In potem še pričakuješ, da te bom resno jemal? Ja, je relevanten vir, je pa zgolj en.

Pa mimogrede, nisem Polde in ni mi všeč, če se me tako kliče. Nimam nič proti, če kdo izpusti cifre, ampak polde ima čisto napačen (negativen) prizvok.

Nisem napisal Polde ampak Poldi. Sicer tudi ne vem zakaj bi imel Polde negativen prizvok, ampak OK, ni moja stvar.

Mimogrede, Rolling Stone revija pač ni just another music magazine. Ne vem, kako naj ti to razložim, ampak Rolling Stone je referenca.

PA recimo, VH1 jih tudi daje na prvo mesto.

Po številu prodanih plošč so tudi prvi.

Resno me pa ni treba jemat. Kdor kaj ve o muzki, se itak smeje tistim, ki jim ni jasno, da so Beatli številka 1 all time.

Poldi112 ::

Oprosti. Včeraj me je en post v sosednji temi čisto preveč pogrel, pa še zaspan sem že bil. Ja, rolling stone je dobra referenca. A se mi zdi da za neko tako subjektivno vprašanje, kot ga imamo tu, pač ni dovolj.

Število prodanih plošč je po mojem slab indikator. Krep se vedno prodaja v največjih nakladah. Zdaj ne pričakuejm da boš zame iskal vire, ampak da bi me prepiričal v to, da so Beatli NEDVOMNO no1 vseh časov bi pač rabil precej virov. Idealno bi bilo, če bi imeli neke vrste google page rank za zahvale, ki jih bandi dajejo v cd-je. Samo komu se to da delat :)

Tako da lep dan še naprej, mirno se mi smejte, ampak zame Beatli ostajajo zgolj eni od velikanov. Zdaj pa na Golden slumbers, čist tko, za nostalgijo.

Pa mimogrede, preposlušal sem abnormalne količine različnega metala, še vedno imam v omari par škatel original cd-jev (pojma nimam več koliko, 200+), leta sem bil v rocku, klasiki (pa ne zgolj mainstream ala vivaldi in mozart), duhovno glasbo in raznimi vzhodnimi zadevami ala Ravi Shankar, Yehudi Mehudin, povohal sem pa tudi jazz in bluez, ker sem bil nekaj časa v taki družbi. Tako da me zanima, kaj si ti predstavljaš pod "kdor kaj ve o muziki"? Verjetno tisti, ki bere revijo Rolling stone? :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

perci ::

Lej, mormo se it neke objektivne kriterije.

Število prodanih plošč to je. Krep se prodaja leto dve, potem pa umre. Beatli se prodajajo že več kot 40 let od njihovega razpada in še naprej podirajo rekorde.

Sej pravim, meni tudi niso Beatli med top 5. Ampak objetkivno gledano, če pogledamo bend, ki je všeč največjemu delu živeče populacije, so to (upam trditi) Beatli.

blackbfm ::

Al pa psy..hmm

Poldi112 ::

Kako si pa potem razlagaš to lestvico:
List of best-selling albums @ Wikipedia
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Ejsi_Disi ::

Se mi zdi, da ste preveč zapeli kdo je nr. 1 in kdo ni. Nekaj so prodani albumi, nekaj je tudi celotna zapuščina. Sam bi tudi na prvo mesto dal Beatle (glede na pogledane dokumentarce), kot pa Pink Floyd ali AC/DC, ki jih imam raje in so tudi več ploščkov prodali.
Ampak problem je res v glasbeni vzgoji. Sicer raje ne bom preveč pameten, ker ne vem kakšen učni program imajo dandanašnji pri glasbi, ampak sam sem v OŠ hodil na začetku devetdesetih in so nam Beatle samo omenili preko komada Yellow Submarine. In to je to.
Se mi pa zdi, da imajo večji glasbeni spekter oz. poznavanje samih zvrsti tisti, ki poslušajo bolj rock/metal (precej na splošno), kot pa mainstream.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Donk3y ::

bambam20 je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Bodimo realni marsigdo ki posluša Beatle(sploh starejša generacija) se verjetno sprašuje isto gdo je to Kanye..



Niso nič zamudili. Kanye je novodobni produkt z kratkim trajajočim rokom. Kdo bo čez 30 let vedel za njega.

Beatlesi bodo tako kot Elvis in Michael Jackson večni.


Kanye bo zagotovo čez 30 let znan, saj gre za izredno dobrega glasbenika. Njegov "My Beautiful Dark Twisted Fantasy" je verjetno eden najboljših albumov zadnjih 5ih let. Zdi se mi, da gre veliki večini v nos to, da je Kanye oseba z ogromnim egom. Vprašanje pa je, če se bodo čez 30 let ljudje spominjali kak arogantnež je v resnici bil. Recimo, kot so nekateri ljudje pozabili kakšna grozna oseba je John Lennon v resnici bil.

jype ::

Poldi112> Kako si pa potem razlagaš to lestvico:

Da so Pink Floyd skor tok dobri k Michael Jackson!

Donk3y> Recimo, kot so nekateri ljudje pozabili kakšna grozna oseba je John Lennon v resnici bil.

No pa saj tega načeloma velika večina ni nikoli vedela, dokler se niso o tem razpisali - ampak šele po njegovi smrti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

perci ::

Poldi112 je izjavil:

Kako si pa potem razlagaš to lestvico:
List of best-selling albums @ Wikipedia


Nikoli nisem trdil, da so Beatli naredili najboljši ali najbolje prodajan album ali singl. Govorim o celotnem legacyju v času in prostoru.

Recimo Bob Dylan je za en kurc pevc in ne bi dal nobenega njegovega albuma med top 10. Overall je pa med top 10 sigurno. Če ne med top 5. Žalostno je pa to, da so skoraj vsi njegovi komadi boljši, če jih izvaja nekdo drug :).

Zdi se mi, da gre veliki večini v nos to, da je Kanye oseba z ogromnim egom.
Glede na to, da ne poznam njegovega ega, ker ne berem rumenega tiska, bi rekel, da mi ne gre njegov ego prav nič v nos.

Trololololol ::

Clovek zivi na stari slavi, Kanye mu je pa prnesel se malo novejso.
Pozabljate, da so tudi Beatli nekdaj bili mainstream. Nostalgija too much ? Lahko vam spisem se seznam najboljsih trance oz. vstavi poljubno besedo artistov, ki bi jih mogli poznati, namesto da trosite energijo nad nostalgicnimi junaki, medtem ko bi se vam prnis moral dvigovat nad novodobno glasbo. Tudi Beatli niso vrhunec glasbe clovestva. Cekirajte YouTube posnetke z manj kot 10k ogledi. Za take artiste je pravzaprav stran namenjena in o njih bi se moralo pisati ne pa o prezvecenih "legendah".

aerie ::

Mediji ga spet serjejo in delajo iz čivkanja otrok in trolov slona. Je pa seveda to spet brezplačna reklama za estradnike. Zdaj je marsikdo, med njimi tudi jaz, prvič izvedel za Westa. Sem maloprej poslušala njegov album, ki da je baje med boljšimi: "My Beautiful Dark Twisted Fantasy". Očitno gre za glasbo za otroke.

Pithlit ::

http://www.rhymeswithsnitch.com/2014/09...

A to je ta super duper umetnik?
Life is as complicated as we make it...

[D]emon ::

Imam obcutek, da se je tale tema izpela, ter da se jo lahko strne v en stavek, ki se zacne s "Kids these days..."

Torej isto sranje, ki se ponavlja v vsaki generaciji. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Meizu ::

Hmm nekako sem sam pri sebi želel, da bi se tale tema razvila v konstruktivno debato o manjku ali višku šolske glasbene vzgoje, pa vidim da iz tega verjetno ne bo nič.

Glasba je zgleda preveč irelevantna tema za STjevce.

Oh well.

jype ::

Zgolj težko kritiziramo današnjo mladino, glede na to da ko smo bili majhni nismo poznali Gershwina (pa bi ga morali!).

radmannsdorf ::

jype, zakaj pa njega? tip še ve ne kako se piše pravzaprav :>

jype ::

radmannsdorf> jype, zakaj pa njega? tip še ve ne kako se piše pravzaprav :>

Pojma nimam, ampak bral sem kolumno nekega muzikologa, ki se je v poznih sedemdesetih pritoževal nad tem, da je Gershwin iz mode.

Looooooka ::

Precejen neumno je samo to, da znajo postat komentarje, en search na Googlu jim pa zgleda predstavlja ogromen problem.
Beatli pa men nikol niso bli všeč in verjetno še komu drugemu ne. Lahko se govori o prepoznavnosti in rekordih ampak "dobra" glasba je stvar okusa.
Je pa res, da majo otroci danes obupen okus :P

jype ::

Looooooka> Je pa res, da majo otroci danes obupen okus :P

"Danes" v nasprotju z kdaj? Ko si bil ti majhen? :)

Trololololol ::

Točno o tem govorim. Nostalgia overdose!
Je pa res, da ne poznajo Paula McCartney, zato ker ga ne rabijo. Pač je muzičar iz preteklosti.

jype ::

Dokler nisem dobil hipsterjev za sodelavce, sem tudi jaz mislil, da je sodobna glasba vsa za v kanto.

No, zdaj vidim, da ni, pa da je večina stare pop glasba v resnici tudi za v kanto.

Furbo ::

Meni tudi ti beatli že povsod ven gledajo, isto abba, queeni in še marsikaj, kar kar ne nehajo in ne nehajo vrteti. Pa dajte že mir s tem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SimplyMiha ::

Mick Jagger, ring a bell? Eni stari prdci, ki so razturali včasih, še kar turajo na odru.

radmannsdorf ::

naslov "navijači Kanye". a je športnik tud? :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero muziko poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8211925 (8231) AmokRun
»

Glasba iz 80in 70ih 60ih vs današnja "moderna" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12221524 (18725) Jerry000
»

Rock glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
538250 (7102) Pebkac
»

BlueBeat ne prodaja več albumov Beatlov

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
52847 (2476) PaX_MaN
»

Posluša še kdo The Beatles?

Oddelek: Sedem umetnosti
162011 (1785) Oxford

Več podobnih tem