» »

Nakup Rabljenega Mobitela - Pomoč

Nakup Rabljenega Mobitela - Pomoč

nooby ::

Zdravo.

Ker sem mojo staro Xperio Ray izgubil sem prisiljen v nakup drugega mobitela.
Glede na to, da sem bil z Ray-em zelo zadovoljen - res bulletproof telefon bi tudi sedaj ostal pri Xperiji.

Sedaj gleda rabljene za okoli 60-80Eur. Najbolj mi je padla v oči Xperia Arc(S) ali pa še enkrat Ray.

Najbolj me zanima kakšni so ti Arc-i. So dobri in trpežni? Saj za 60-80Eur se menda dobi kaj pa da ni zgonjen.


Še nekaj.

Se splača gledati za Xperio Arc S? ALi je navadna Xperia Arc dovolj? Mislim ali ji tistih 400mHZ pri CPUju sploh kaj pomaga? So še kakšne druge izboljšave pri Arc S?


Lp
  • spremenilo: nooby ()

facepalm ::

za tak denar dobis kakega dualcore in 1gb rama.
verjamem, da ti je bil ray super (sam sem imel arca) ampak, ko gres 1x na 1gb+, je to popolnoma drugacna izkusnja androida.

sam bi ti za tak denar priporocal:
- galaxy s2
- xperia S
- htc one S

ce si pripravljen dati okoli 100eur pa:
- xperia T
- htc one x
- galaxy s3 (brez lte)

hojnikb ::

one x se izogni, če ceniš kvaliteto in živce.
#brezpodpisa

nooby ::

facepalm je izjavil:

za tak denar dobis kakega dualcore in 1gb rama.
verjamem, da ti je bil ray super (sam sem imel arca) ampak, ko gres 1x na 1gb+, je to popolnoma drugacna izkusnja androida.

Sicer ne počnem nekih zahtevnih stvari z telefonom. Pač internet/youtube, sms in klici. Aja pa fotkam rad :)
Pri Rayu je fotič prav duper, res lepe fotke za tak poceni telefon. Arc ima istega kakor vem.

Ima moja boljša polovica Samsung Galaxy S4 in res ne vidim takšne razlike glede na 4jedrni CPU in 2GB rama.


sam bi ti za tak denar priporocal:
- galaxy s2
- xperia S
- htc one S

ce si pripravljen dati okoli 100eur pa:
- xperia T
- htc one x
- galaxy s3 (brez lte)



Sedaj sem preletel bolho za Galaxy S2 in Xperio S pa so cene tam okoli 100Eur navzgor.. Ne spoznam se ravno najbolje na telefone in nevem od kje dalje gledati. Ponavadi se najcenejše sstvari ne kupuje.

Kakšen predlog?

epecer, to si imel Xperio Arc ali XPerio Arc S?

Predvsem me zanima koliko se pozna 400mHZ razlike pri CPUju. ALi je vseeno Arc vs Arc S.

hojnikb je izjavil:

one x se izogni, če ceniš kvaliteto in živce.



Za HTC ONE sem že slišal od večih ljudi da je bolj žalost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nooby ()

BladE_ ::

Vzami S2(ali Xperio S), arc in ray sta močno podhranjena za te čase, S2 bo pa še za nekaj časa in normalno uporabo precej boljši...
Akcija - Reakcija

GTX970 ::

Lg 2x /4x, samsung galaxy ace 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

GTX970 ::

Če te manjko autofocusa in odsotnost flasha za nočn slike ne moti, htc desire 310.

facepalm ::

jaz sem imel xperio arc navito na 1.4ghz. ne spomnem se koliko je pripomoglo k hitrosti ampak sem jo imel skozi na 1.4ghz. problem je bil ko sem namestil android ics.. je delalo pocasi... zeelooo pocasi :)
edina razlika med arc/arcS je takt cpuja in drugace formatirane particije (arcS ima vecjo system particijo) ampak to se da vse narediti tudi na arcu.
tako da, bistvene razlike ni.

ce se bos malo spogajal za ceno bos dobil lepo ohranjeno xperio s za cca 80eur (sam sem prodal podobno xperio ion za 70eur - brezhibno, lepo ohranjeno in v garanciji)
glede htcjev pa tako: oneX sem si lastil 2x po en mesec in sta bla v redu, na dolgi rok pa ne vem kako se obnesejo..
imel sem pa (in trenutno tudi imam) oneS (kupljen za 60eur z dvema praskama) in deluje v nulo. UI deluje celo hitreje kot na xperii T.
kvaliteta izdelave je tudi dobra (kovinsko ohisje)

GTX970 je izjavil:

Lg 2x /4x, samsung galaxy ace 2.

galaxy ace 2 pa ni nek napredek napram xperie ray/arc

nooby ::

Hmm.

Ko dam na bolhi v iskalnik Sony Xperia S mi vrže 27 strani vseh Xperij.

Slabo filtrira Xperio S.

Vbistvu sem našel samo dve XPeri S pa še to nista iz osrednje slovenije, da bi opravil osebni prevzem :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nooby ()

BladE_ ::

Tudi, če kupiš S2 ne boš zgrešil nič...
Akcija - Reakcija

nooby ::

Pa je 2leti stara Xperia S vredna 100Eur?

Mika me zaradi dobre izkunje z Rayem. Plus to da ima Xperia S 12MP fotič moj Ray je imel pa 12MP. Verjetno so fotke še lepše.

BladE_ ::

Kdaj vas bo izučilo... MP ne igrajo vloge pri kvaliteti slike!!! Lahko imaš 100000000MP pa kaj ti pomaga, če je leča v ku**u ??

Noben od teh dveh telefonov po moje ni vreden 100€, tam nekje 80€ za solidno ohranjenega bi se še stegnil... če pa trg ne dopušča nižje cene pa...
Akcija - Reakcija

nooby ::

BladE_ je izjavil:

Kdaj vas bo izučilo... MP ne igrajo vloge pri kvaliteti slike!!! Lahko imaš 100000000MP pa kaj ti pomaga, če je leča v ku**u ??

Noben od teh dveh telefonov po moje ni vreden 100€, tam nekje 80€ za solidno ohranjenega bi se še stegnil... če pa trg ne dopušča nižje cene pa...


To z Megapiksli razumem. Glede leč pa nisem prepričan kakšno ima Ray, Arc in pa S. Če se kaj bolje spoznaš mi prosim poišči kakšne so razlike med lečami v teh treh telefonih.

Vsekakor mora XPeria S delati lepše fotke kakor Ray(pa že ta dela lepe).

facepalm ::

moje subjektivno mnenje: arc dela lepse slike kot xperia S :)

tako kot se tej telefoni prodajajo (ni nekega povprasevanja), bi moral dobit xperio S za 80eur v parih dneh. Xperio T pa za 100eur. (govorim iz izkusenj)
priporocam ti pa, da se pri nakupu osredotocis na naslednje stvari:
- bootloader mora biti zaklenjen
- vsa oprema in racun
- po moznosti mlajsi od 24 mesecev in veljavno garancijo

ohranjenost naj ne bo na prvem mestu!

ce kaj od nastetega ne stima, imas takoj moznost zbijat ceno oz se izognit nakupu :)

nooby ::

facepalm je izjavil:

moje subjektivno mnenje: arc dela lepse slike kot xperia S :)

tako kot se tej telefoni prodajajo (ni nekega povprasevanja), bi moral dobit xperio S za 80eur v parih dneh. Xperio T pa za 100eur. (govorim iz izkusenj)
priporocam ti pa, da se pri nakupu osredotocis na naslednje stvari:
- bootloader mora biti zaklenjen
- vsa oprema in racun
- po moznosti mlajsi od 24 mesecev in veljavno garancijo

ohranjenost naj ne bo na prvem mestu!

ce kaj od nastetega ne stima, imas takoj moznost zbijat ceno oz se izognit nakupu :)


Hja teh Xperij S in Xperij T je vseskupaj nič. Tako, da dosti izbirati se ne da.
Xperia T je še malenkost boljša od S. Hmm moram premislit kaj bom vzel.


BOOTLOADER mora biti zaklenjen - kaj je sploh to, ter kako se to preveri če je zaklenjen?

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nooby ()

hojnikb ::

Za HTC ONE sem že slišal od večih ljudi da je bolj žalost.

htc one je čisto druga liga kot one x
#brezpodpisa

nooby ::

hojnikb je izjavil:

Za HTC ONE sem že slišal od večih ljudi da je bolj žalost.

htc one je čisto druga liga kot one x


Pardon, nakoncu pozabil X napisat.

hojnikb ::

če se že kupuje ta model, se pač pogleda za vse znane napake (ki jih je precej) in če je vse ok, imaš lahko kr bargain 2012 flagship telefon za manj kot 100EUR...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

nooby ::

Je to to kako se preveri če je telefon roman?



hojnikb je izjavil:

če se že kupuje ta model, se pač pogleda za vse znane napake (ki jih je precej) in če je vse ok, imaš lahko kr bargain 2012 flagship telefon za manj kot 100EUR...


To pišeš za xperio S?

Si lahko tok prjazn in poveš katere so znane napake? Sam se ne znajdem najbolje po teh straneh :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nooby ()

StajercSSS ::

nooby je izjavil:

Je to to kako se preveri če je telefon roman?



hojnikb je izjavil:

če se že kupuje ta model, se pač pogleda za vse znane napake (ki jih je precej) in če je vse ok, imaš lahko kr bargain 2012 flagship telefon za manj kot 100EUR...


To pišeš za xperio S?

Si lahko tok prjazn in poveš katere so znane napake? Sam se ne znajdem najbolje po teh straneh :S


Pokličeš ga po imenu "Roman", pa če se odziva, mu je res ime "Roman". :D

Resno. Daš noter svojo Sim, pa če dela, ni zaklenjen. Sicer te to skoraj nima kaj skrbet. Locked verzije so bolj U.S. fora.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony Xperia Z (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15340051 (28282) b787
»

HDMI na telefonih

Oddelek: Mobilne tehnologije
244572 (4319) bosmla
»

Xperia S ali Galaxy Nexus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11225506 (21395) freesty
»

Sony Xperia S in Sony Xperia Ion (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12317981 (14477) jmlina5
»

Nakup novega mobitela, kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
449425 (7426) SLO_Matej

Več podobnih tem