» »

Wireless Laptop

Wireless Laptop

NeverSay ::

Nedeluje mi wireless povezava na laptopu.
Mi kdo pove ker driver naj inštaliram

LP

hojnikb ::

Kristalna krogla mi pravi, da boš mogu povedat več podatkov o sami stvari.
#brezpodpisa

NeverSay ::

Prenosnik je Toshiba Satallite P500-14L

hojnikb ::

torej je težava v tem, da ni gonilnikov za wifi al se ti noče povezat na domač wifi ?
Z skopimi informacijami se žal ne da pomagat..
#brezpodpisa

NeverSay ::

Pomoje ni gonilnikov, nepokaže mi nobenga wifija.

hojnikb ::

a v omrežnih povezavah imaš wifi kartico ??
#brezpodpisa

NeverSay ::

A tm change adapter settings? ne tm mi kaže samo kabel.

hojnikb ::

torej ti falijo driverji..
http://www.toshiba.co.uk/innovation/dow...
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

+vklopi wifi stikalo na ON.

NeverSay ::

Ker drver morm pa namestiti?
IntelPRO/wireless software, LAN Driver?

hojnikb ::

intelpro
#brezpodpisa

s6c-gEL ::

Wireless Lan Driver.

NeverSay ::

Okej Hvala bom probav zdej.
Stikalo mam vklučeno

NeverSay ::

Sem inštalirar pa še vedno nedeluje. Sem tudi ponovno zagnal računalnik pa isto.
Pod change adapter settings ga nenajde šezmer in pod device maneger je pod network adapters samo eden. Sem pol dau scan for new hardware pa je windows napisu tm uspodi da driver ni biu uspešno nameščen. Sm kliknu gor pa pise to : PCI Simple Communications Controller - Driver not found
Mass storage controller- Driver not found
Network controller - Driver not found

duff ::

Network controller je verjetno WiFi kartica. Namestiti moraš pravi driver.

Najprej pa ugotoviti katero WiFi kartico sploh imaš. Lepo bi bilo vedeti tudi kateri operacijski sistem imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: duff ()

knockout ::

hej,

jaz imam podoben problem z hp probook 4710s vendar mislim da ni težava v gonilnikih. Brezžično omrežje mi je delovalo, nato sem odprl računalnik in ko sem ga sestavil nazaj mrežna kartica ne najde več nobene povezave. Windows jo zazna, uspešno sem izbrisal in ponovno namestil gonilnike. Sumim da sem poškodoval samo kakšen del mrežne kartice, ker mi je čudno da windows mrežno zazna, inštalira gonilnike vendar ne najde povezav? Kolikor se spomnim je sploh izklopil nisem iz matične plošče? Se komu sanja kaj bi lahko bilo?

lp

Frenckie ::

Lahko si iztaknil antenski konektor na kartici.
Taka kartica ima dva miniaturna konektorja. Windowsi normalno prepoznajo WiFi kartico, a le ta nima sprejema brez antene, če sta antenska konektorja iztaknjena.
potrebno bo še enkrat odpreti prenosnik in pogledati priklope.

knockout ::

Nekaj takega sem tudi sam sumil. Sem pogledal še enkrat pa ni videti, da bi bilo kaj izklopljeno.

solatko ::

Zamenjal si žičke na kartici. Ena je bela, druga črna. Na nekaterih karticah imaš označeno kje je kakšna. Če ni označeno, jih zamenjaj.
Delo krepa človeka

floyd1 ::

Imam prastari HP Probook 6540b z Intel Centrino Wireless 1000 wifi kartico, OS je Win 10. Že nekaj časa je doma AC router (v isti sobi). Lahko v laptopa počim kako novejšo (AC) kartico in katero? Kako j z združljivostjo? Menda je pri prenašanju večjih datotek (med laptopom in NAS) kar precejšnja razlika med "n" in "ac". Gre za video in fotke.

Vem, da mi bo veliko ljudi svetovalo kabel in ga večkrat tudi uporabljam, a gre se mi za to, da bi hitro delalo tudi, ko bo na laptopu deala moja boljša polovica. Njej pa "droti" ne dišijo preveč...

hojnikb ::

https://www.ebay.com/itm/intel-dual-ban...

bo pa verjetno treba najdit moddan bios, da bo brez whitelist za mcpie naprave.
#brezpodpisa

floyd1 ::

bo pa verjetno treba najdit moddan bios, da bo brez whitelist za mcpie naprave.

Torej fizično kartica paše not, FW pa ne bo OK? Lahko prosim malo razložiš?

hojnikb ::

ja, fizicno pase. HP kolker je men znano ima whiteliste za te naprave (aka vnaprej definirani hw idiji, ki delajo) zato ce hoces vgradit karto, ki ni na tej listi, flashnat moddan bios, ki te liste nima.
#brezpodpisa

floyd1 ::

Res hvala za info. Sem še malo pobrskal po netu in našel le "requeste" za tak bios za moj comp, dejansko pa nobenega (delujočega) modanega biosa. Tak da raje čez čas kupim kakega starega lenovota (440-ko kar precej priporočajo zaradi nadgradljivosti).

hojnikb ::

opcija je se vedno usb dongle, ce te ne moti..
#brezpodpisa

Ribič ::

Čakaj, pa ni pri teh whitelistah tako, da ti sploh sistem noče boot-ati, če najde "neprimerno" strojno opremo? Spomnim se, da mi je moj stari HP Compaq prenosnik težil ko sem menjal tisto njihovo blesavo WiFi kartico za boljšo, pa mi je takoj ob vklopu zatežil, da je zaznal nepodprto strojno opremo in ni hotel bootati naprej. Potem sem moral na nekem čudnem forumu nekoga prositi, da mi je zadevo odklenil in mi poslal nov bios, ki sem ga zaflash-al in stvar je delovala.
Vse ribe so mi pobegnile!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi Adapter gonilniki

Oddelek: Strojna oprema
152195 (2015) solatko
»

HP Pavilion wifi problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
111202 (1081) Scylla
»

Wireless program

Oddelek: Programska oprema
163932 (1997) zan5
»

WiFi ne dela na Lenovo R500 z Ubuntu 10.04 LTS (64 bit)

Oddelek: Operacijski sistemi
181471 (1276) Icematxyz
»

Intel WiFi problem

Oddelek: Strojna oprema
61259 (1037) KTr1sk

Več podobnih tem