» »

Katerega dizla do 3500€

Katerega dizla do 3500€

1 2
3
»

NightHawk ::

Relanium je izjavil:

Tud mene je po lastništvu 140konjskega bavarca in motorja ter ob vsakodnevni službi in ob tem da ugotoviš da so v življenju še druge stvari zanimive - počas minilo divjanje.
Pa imam 26 let.

Pridejo v ospredje druge stvari kot so nizka poraba in ekonomičnost, da ti ostane denar da svojo drago kdaj kam pelješ (pa čeprav z SDIjem) in da v življenju ne delaš samo za to, da boš lahk plačal registracijo za svoj predragi preljubi pleh.
Temu se reče ne imeti samo avto ampak imeti življenje.
SDI je pač temu zelo naklonjen, ker je v kompletu malo cenejši.

Za rang 3500€ in varčnost vsekakor SDI.


Ja, pravilna ugotovitev. Ali imaš SDI in življenje, ali pa ti avto porabi liter ali 2 več ter cel dan delaš za bencin. Druge pač ni.

Te traktorji res niso za nikamor. Twingo 1.2 bencinar je bolj poskočen ffs. Sicer vsakomur svoje, ampak ne se delat, da se žrtvuješ za višji cilj.

eric_cartman ::

Te traktorji res niso za nikamor. Twingo 1.2 bencinar je bolj poskočen ffs. Sicer vsakomur svoje, ampak ne se delat, da se žrtvuješ za višji cilj.


Ravno to. Že trikrat sem rekel, naj mi nekdo argumentira, zakaj je boljši SDI kot 1.2 bencinar!

Ne samo zaradi poskočnosti, ampak je vzdrževanje za 1.2 motorje še cenejše kot za SDI. Tako, da tisto kar s porabo prišparaš pri SDI, potem prineseš nazaj s servisi in dražjo registracijo. 1.2 = bolj poskočen, cenejši za vzdrževanje, cenejša registracija.

Blinder ::

cestna taksa za sdi je 156€
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Aston_11 ::

Bistvo je, da večina itak ne zna voziti. SPloh taki, ki imajo konje pod pokrovom, niso sposobni zvoziti ovinkaste ceste, ne da bi sekali ovinke. Nad tem se je za zamisliti, ne pa nad konji in tehniko pod pokrovom. Po moje je neka korelacija med močjo in starostjo tehnike pod pokrovom in sposobnostjo vožnje, ker enostavno folku ne gre vožnja.

WarpedGone ::

Ravno to. Že trikrat sem rekel, naj mi nekdo argumentira, zakaj je boljši SDI kot 1.2 bencinar!

A to ni iz avijona jasno?
1.2 je usrani renault, SDI je pa golf!!!!!enaenaenaeleven
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Klemzz ()

D3m ::

No iz motokultivatorja smo prišli nazaj na SDI. Ahhhhh ja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ismon1 ::

Jaz imam škodo octavio 2001 letnik, 1,9 TDI, 110 hp, porabo pa 5,2 l/100km in sem zelo zadovoljen. Eno popravilo do sedaj, ostalo samo vzdrževanje (sem vložil vanjo cca 600€ v 10 letih odkar jo imam).

Tast ima renault scenica diesel 2004 letnik, je nanj vložil okrog 5000€...ja 5000€.. vse je šlo, razen sedežev :) ima pa porabo 4,8. Ima pa še scenica plinarja, zaenkrat brez nekih hujših popravil, poraba pa je stroškovno enaka kot pri dieslu. Samo plinar nikamor ne potegne :) prideš pa iz točke A v točko B.
Tudi pri bratu so dokazali razliko med škodo in peugeotom... Nemec je nazadnje le nemec. In francoz francoz. Nemca boš plačal več (oz. dobil starejšega), vendar se manj kvarijo. Francoz je pa veliko bolj udoben. Tako je moje mnenje.

Meni je poraba zelo pomembna, saj lahko npr. v 1 letu, če narediš 30000km in imaš porabo 5 namesto 7 privarčuješ za ene fejst počitnice (2100€ na leto za porabo 5l/100km in 2940€ za porabo 7l/100km). Če bi ti jih kdo dal, bi jih vzel :) Lahko si jih daš sam sebi :)
Prijatelj ima škodo fabio s 3 cilindri. On ima samo kratke fure (2 km do službe), pa pristiska do konca in ima porabo 5l/100km. Z normalno vožnjo bi imel 4 komot.

Glede poskočnosti: mamo toyoto bencin in octavio diesel, oba 110hp, verjemi, skoči octavia 10x bolj. Toyota začne vleči med 5000 in 6000 obratov, samo ne gledat porabe potem.

eric_cartman ::

Plinar ne potegne zato ker je plinar ampak zato ker je svoh masina..pri meni se recimo razlik v pospeskih ne opazi.. Pa tudi na moči ne..sicer pa je popravilo avtov vedno loterija...enim že novi
VWji crkujejo..nekaterim pa delajo 10 let bp. Prav tako je tudi z drugimi znamkami, z izjemo roverja :-D sem ga imel pa nikol več..

Zgodovina sprememb…

rajc123 ::

torej se vedno se isce dizel sedaj do 3000€ nekaj kandidatov bom naštel sprejemam pa tudi vaše predloge pogoj je da ni drago vzdrževanje in da ni draga registracija clio 1.5dci (82KM), megane, laguna, peugeot 206, 307, alfa romeo 147, 156 (1.9 jtd), opel corsa 1.3 cdti, fiat punto 1.3 mulijet (grande punto 1.3jtd samo jih ni za to ceno vcasih se kaksen najde), citroen xsara, c3,...

akasa ::

kolega ma golfa 4 letnik 2001 sdi, menjan menjalnik, centralna enota, oba motorčka za pomik stekel... ma esp, klimo, kljuko.. avto proda za 2100€ je pa litih feltnih (gume za 2 sezoni) in železne da z zimskim gumih zraven..

Evo še link

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=847...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akasa ()

torres8 ::

mi smo kaka 3 mesce nazaj iskali enako kot ti.... sel sem malo naokoli po teh avtohisah in sem rekel da iscem enega majhnega dizla ala fabia ali polota nakar mi rece da njegov zaposlen ravnokar prodaja seat ibizo ker je zena noseca pa je 3 urata malo premala in je sdi 1.9 in 58konju 150km, in za to kar nasa mati potrebuje na delo in domov cca 15 km v eno smer odlicna.....mogoce res ne bos prehitaval na 100 meterski ravnini a za nas je vec kot odlicna

videc ::

Megan dCi;
Focus 1.8TDCI;

rajc123 ::

kateri megane dci 1.5 1.9 ?
za focusa od katerega letnika dalje po prenovi?
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

študentski avto, kateri modeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6913845 (11507) spirit

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33158509 (51894) bluefish
»

Nakup avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5214972 (13558) Blinder
»

katero vozilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13022239 (20148) denabiker
»

Ko ima avto 200.000km + ga noben noče kupit. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12534760 (30453) Zheegec

Več podobnih tem