» »

Ventilatorji

Ventilatorji

Blisk ::

Prebral sem več tem, ampak njikjer konkretno nč napisanga, torej še 1x!
Kje v SLO majo največjo izbiro ventilatorjev?
Iščem zamenjavo za vent 70x25, seveda mora biti tišji z istim pretokom zraka, oz. iščem zamenjavo za vent na Vulacnotu 7, če je kdo to ža naredil, kako???
Ali v skrajnem primeru drug hladilnik z ventilatorjem, kaj priporočate in KJE se da to kupit????
Upam, da bo kdo napisal kaj dejstev!
8-)

boštjan ::

Kaj pa volcano 7+ z regulatorjem vrtljajev venta.

borchi ::

mislim, da itak ima volcano 7+, ker sprašuje po 70mm ventilatorju.

prvič, dvomim, da boš kje dobil 70mm ventilator, če pa že, pa ne bo nič tišji kot volcano 7+.

jaz sem problem rešil tako, da sem kupu zalmanov 92mm ventilator z držalom (majo ga pri mlacomu - cca. 1700sit), vrgu dol z volcano 7+ držalo za ventilator in ventilator in malo ukrivil reže hladilnika, da so sedaj razporejene v pahljačo. sedaj mi 92mm ventilator piha z razdalje 5-10 cm na "pahljačasti" volcano 7+ hladilnik.
l'jga

Blisk ::

No ja pol je mogoče boljše zamenjat hladilnik z Ventilatorjem.
Sprejemam predloge.

kuglvinkl ::

Odvisno kolk keša si prirpavljen dat. Sam sem si nabavil CoolerMasterjev HAC-V81, od katerega zelo veliko pričakujem: O rezultatih prihodnji teden. Imaš pa tudi popolnoma bakreno verzijo tega HSFja.

Če imaš dovolj keša, se ozri za AX-7 + Y.S. Tech, bo pa menda RedRat uvozil tudi SLK seriijo.
Your focus determines your reallity

Blisk ::

OK Kuglvinkl, boš poročal o rezultatih, do takrat bom počakal še na kakšno mnenje.
Lahk bi mal napisal kolk kej stane, pa kak link, tam do ene 10k sem pripravljen dat, več pa ne.
Problem je tud to, da jst to spravm, na mojo Abit plato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

the_unborn ::

kaj pa volcano 11, po testisih sodec je kar dober

morphling1 ::

Volcano 11= Volcano 7+ plus 80mm vent, izboljšan 3 zatični sistem za pritrditev ter spreminjanje vrtljajev, se pravi dober hladilnik, kateremu lahko po potrebi zamenjaš vent, ker nestandardnih 70mm ventov za V7+ skoraj nikjer ne dobiš. Pa so sploh že dobavljivi v Slo. (razen v cenikih) ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

Pa se recimo splača menjat volcano7+ za volcano 11?

Blisk ::

Kolker sem videl, ima Vulcano 11, še temperaturni senzor, torej se vrtljaji spreminjajo, glede na tamperaturo, ampak zakaj je potem še potenciometer zraven.
Lahko kdo opiše delovanje??

boštjan ::

Zdaj še volcano10+ obstaja,ki je priporočljiv s strani AMD in obvlada proce do 3400+

morphling1 ::

To da obvlada proce do 3400+ ne pomeni čisto nič saj bodo tako proci morali delati pri nizki voltaži pač tako kot ostali Bartoni, sama frekvenca in oddana toplota sploh ne bo toliko večja, ker bodo rating dvigovali z fsb-jem in dodatnim predpomnilnilkom (200 MHZ, 512 kB)
10+ je manjši, z nizko profilnim ventom 60*60 ventom tako da mi ne deluje bolje niti od V7+ kaj šele V11.
Blisk, tako kot V9 imajo po novem TT hladilnik kar nekaj različnih možnosti delovanja. Prvič spreminjanje vrtljajev z potenciometrom manualno, drugič priklop priloženega temperaturnega senzorja ter avtomatsko spreminjanje vrtljajev glede na temperaturo ter tretjič fiksno s jumperjem na konstantno število vrtljajev.
V7+ se ne splača menjat za V11 raje se ga zmoda da sprejme 80 mm ali več vent po lastni izbiri.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Blisk ::

TNX morphing, ampak da bi predelal V7, je kr dost piljenja in žaganja itd.
A ni boljše, da prodam za 4,7 jurjev, pa kupim novega.

morphling1 ::

Prodaš za 4.7k pa plačaš 8k za novi V11, tvoja stvar. Za eno urco dela in zadovoljstvo po končanem in dobro opravljenem delu, je vsaj meni več vredno. Je pa res da če nimaš vsaj približno primernega orodja da so take stvari malo težje za izvesti.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Tale desetka zgleda kot moja osmica samo, da je vsa iz bakra. + gor gre samo 60mm vent.. To je IMHO passe, veliko bolje je nabaviti HS na katerega gre 80mm vent. Tišina in enako ali boljše hlajenje.

CoolerMaster, ki sem ga nabavil košta 3.5k SIT in sem prepričan, da za ta keš boljšega v RS ni za dobiti. V aprilu naj bi prišla ven še popolnoma bakrena verzija, ki se je na testih tudi odlično izkazala (in verjetno bo pod 10k SIT). Moraš biti pozoren, kolk placa imaš v ohišju in kako je obrnjen socket.



Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zalman 7000 al/cu ali Thermaltake Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
151527 (1372) dxx
»

Navijanje AMD 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
332903 (2174) c3R4R
»

AMD 2400+, hladiti s CoolerMaster Aero 7+ ali TT Volcano 11?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91138 (1020) Gwanaroth

Kateri CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
373489 (2907) boštjan
»

Volcano 11

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171368 (889) Fury

Več podobnih tem