» »

siol slaba linija

siol slaba linija

torres8 ::

imam paket 4M in siol box s. Stvar je taka da ce karkoli downloadam z zaprtim siol box s mi lepo pobira 480kB/s , če je pa odprt mi nikakor ne gre čez 100kB/s. Sedaj ne vem ali je res tako švoh linija ali kaj?

hojnikb ::

da nimaš deljen net z TVjem..
#brezpodpisa

torres8 ::

in ce imam je kaka moznost kako narediti da imam usako posebej?

hojnikb ::

odvisno kako daleć si od centrale..
#brezpodpisa

kratos ::

torres8 imaš 1mb povezavo tako da bodi vesel da ti je siol naredil deljeno povezavo z tv-jem ker ti uporabi ves razpoložljiv internet ko ugasneš komunikator. Če ti nebi tega naredili bi imel konstanto okol 100kb downloada (1 mb= tam okol 120-130 kb/s downloada) tudi ob ugasnjenem tv-ju.

torres8 ::

nop....imam 4M povezavo in sem jih dobil na klic in so mi rekli da mi bjojo naredili 2 liniji tako da bom lahko kljub uklopljenemu box s lahko lowdal s 480kB/s

st0jko ::

Zdej lahko pa z izklopljenim boxom lovdas z ~800? ;)
keks?

kratos ::

Nekaj takega mora bit po tvojih navedenih podatkih... druga možnost pa je da si precej oddaljen od centrale in je baker že slab zato imaš ogromne izgube. Vendar mislim da bo prva možnost bolj realna.

torres8 ::

res je da sem ogromno oddaljen od centrale ampak po drugi strani so tudi moji prijatelji in usem dela normalno pa imajo po 2 televiiji na linijo.
Kar se tiče optike mi pa gre dobesedno 2 metra proč od hiše in ti naši pametnjakoviči niso tako sposobni da bi milsili vnaprej so naredili use brez centrali in v nasem kraju se noben vec ne more priklopit na internet, klub temu da imamo optiko speljano skozi vas......BUDALE

sirotka ::

Tanovi paketi si delijo linijo in je to normalno.

dwinxp ::

Vzemi 10M paket, če ti sinhronizacija to omogoča, pa ko ne bos imel tv vklopljen bos lahko pobiral z 1,2Mb/s... s televizijo pa okoli 800-900kb/s. Ena TV pobere okoli 300kb/s linije, seveda HD programi se toliko več.

Če se povežeš na modem... verjetno 192.168.1.1 ima ponavadi siol vpišeš username: user in geslo: user... če je seveda vse na stock nastavitvah... in mislim, da že na prvi sliki bi ti moral pisat podatek attainable line rate. Kjer ti piše posebej za upload in download v Kbps koliko zmore tvoja linija, tako, da lahko že tam preveriš če bi šlo 10Mbit čez...

Lp

torres8 ::

sm poklical na siol in so mi razdelili linije tako da kljub uklopljenemu tv pobira dol po 480kB. Downstream imam 7850 upstream pa 1024 tako da ne vem ce se mi splaca uzeti ker zame je 480 cisto dovolj.

Lahko se vprasam kak router mi priporocate ker ta od siola dela kot se zmisli enkrat dobro enkrat slabo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: torres8 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol povečal hitrosti tudi 1mbit uporabnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
528657 (6514) Veron
»

Internet 10 mb/s, downloada le z 770 kb/s

Oddelek: Omrežja in internet
476125 (5113) Senitel
»

ADSL in prevelika oddaljenost od centrale: težave in rešitve

Oddelek: Omrežja in internet
303905 (2628) SKull
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734469 (17551) RedOS
»

Za vse ADSLejevce

Oddelek: Omrežja in internet
482836 (1486) BC3

Več podobnih tem