» »

Nadgradnja starejšega računalnika

Nadgradnja starejšega računalnika

«
1
2

Irukandji ::

Lepo pozdravljeni.
Rad bi nadgradil moj računalnik. Bojda ste na tej strani največji maheri za take stvari. Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.

Moj računalnik:

1.Matična plošča: Asus, MPS 1.40, Model P5K, Version Rev 1.xx, Serial number MS1C81B10FO8120
Nove matične nimam namena kupovat.

2.Procesor: Intel(R) Pentium(R) DUAL CPU E2180 @ 2.00GHz, Bus(ali je to mogoče vodilo?)Intel AGTL+, Package FCLGA775(ali to pomeni vodilo?)
V tej točki me najbolj zanima katere procesorje podpira moja matična plošča. Kje je maksimum? Ali je možno dat noter tudi quad procesorje?
Ali je pametno kupit rabljen procesor? Katerega priporočate?

3.Grafična kartica NVIDIA GeForce 8800 GTS (96 SM4.01.1GHz, 320MB DDR3 1.58GHz 320-bit, PCIe 1.00x16) To kartico imam zdaj v računalniku.
Imam pa še kartico NVIDIA GeForce 8500 GT GPU 256MB GDDR2 memory and 128-bit memory interface. Pasivno hlajena. Te ni v računalniku.

Slišal sem za neko varianto ˇBridgeˇ s katero bi naj šlo priklopit 2 grafični naenkrat?
Ali je to možno v mojem primeru, ali pa morata bit grafični identični(kompatibilni) da je to izvedljivo? Ali ima Bridge svoje napajanje?
Ali to moja plata sploh podpira?
Je možno na mojo plato priklopit grafično z vodilom PCIe 2.00? PCIe 3.00? Če je odgovor ne,zakaj? (Predvideva da PCIe pomeni različica vodila.Nisem prepričan)
Katero grafično priporočate v mojem primeru, ki bi bila primerna za igranje igre Battlefield 2 ali 3, COD Black ops2 in ostale zahtevne igre? Kartico bi tudi uporabljal za povezavo z televizijo preko HDMI priključka. Tv ima vhod HDMI. Tv podpira resolucijo največ 1920x1080-60Hz preku HDMI
Kje je maksimum? Ali je pametno kupit rabljeno grafično?

3.Ram:
- 2x Patriot Memory PSD21 G8002 1GB DIMM DDR2 PC2 6400U DDR2-800
- 2x Kingston 99U5315-033A00LF 1GB DIMM DDR2 PC2 6400U DDR2-800
Moje mnenje je da so rami še kr ok...

Trenutno uporabljam windows 7 64bit

DeeCoy ::

1. Tele matične jaz nisem našel nikjer, tako da se prosim malo bolj potrudi z modelom
2. Ker ne vem modela matične, ti ne morem povedat kaj gre noter, nič od tistega kar si napisal ni socket :)
3. Telih grafičnih se ne splača devat v bridge, sploh ne vem če tvoja plata to omogoča.

Hja, rabljeno grafično se lahko splača kupit, lahko pa ne. Odvisno, kolk sreče maš. Z modeli pa nisem ravno najbolj na tekočem, tako da ti bo kdo drug odgovoril glede modela, bi bilo pa dobro če ima 1GB rama ali več, pa seveda dobro hlajenje če misliš nabijat igrce.

4. 4 GB rama je za igranje iger popolnoma dovolj, zato nimaš tukej kaj prčkat, sploh pa so DDR2 rami požrešni in dragi.

Kakšen imaš pa napajalnik?

Popravek - našel sem socket preko procesorja (775). Quada noter žal ne boš dobil, razen če probaš z macolo :) Boljši procesor je npr. tale , ampak neke opazne pohitritve pomojem ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

Blinder ::

Js pa sm našu matično
http://www.asus.com/Motherboards/P5K/#s...
Procesorji ti gredo not praktično vsi core2. quad, E8600.. pa še navijat se da z njo.

Intel Socket 775 Core™2 Quad/Core™2 Extreme/Core™2 Duo/Pentium(R) Extreme/Pentium(R) D/Pentium(R) 4 Processors
Compatible with Intel(R) 05B/05A/06 processors
Support Intel(R) 45nm CPU
*This motherboard supports FSB 1600/1333/1066/800
** Please update the latest BIOS to support Intel 45nm CPU
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

DeeCoy ::

U, pomota, sem bil malo prepameten glede macole..
Zakaj ne morem popraviti več kot 1x -.-
Nadgradnja procesorja se potem pomojem splača.. Seveda pa najprej grafična.
Tut cross fire podpira, ampak nevem, če se splača teli dve grafični devat noter. Bolš ena dobra kot dve slabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

stock ::

Deecoy malo več časi si vzami pri branju postov, pa boš vse našel.

Torej, v ASUS P5K gredo tudi Quad core procesorji. Povezava dveh kartic je možna zgolj z AMD karticami, seveda pa 8800 in 8500 v vsakem primeru ne gresta skupaj. Kartica z PCIe 3.0 so nazaj kompatibilne s podnožjem 2.0.

Kar se tiče pa nasveta je pa tako, da glede na hitrost grafične imaš primeren CPU. In se menjava splača le če boš menjal oboje, a te zna to koštat zelo blizu temu da bi šel kar komplet na nov sistem. Tako da boš tu moral še premislit. Core 2 Quadov je malo na trgu stem je cena visoka, + za novejše igre tudi niso več dovolj zmogljivi. Moj nasvet: Prodaj vse tole kar maš, pa kupiš nov sistem.

V primeru nadgradnje pa so Quadi nekako od 50€ za Q6600 pa tja do 100€ za Q9650. Zraven bi pasala kakšna 6850 za nekih 70€.

Dober dan ::

Jaz sem tudi mel ta procesor. Imaš kaj navitega ali nič? Brez problemov ga spraviš na 3200Mhz ampak komaj goni HD 6870. Govorim iz prve roke.
Najprej povej, koliko si sploh pripravljen vložit v nadgradnjo.
Malo si preračunaj. CPU se ne splača menjat ker je socket prestar. Za navijanje rabiš nov hladilnik. V rangu nekje 30€ bo dovolj, da teče 24/7 na 3200Mhz. Grafično potem rabiš vsaj eno ATI radeon HD 6870, ki je rabljena nekje cca. 100€. Kaj več za to platformo je preveč. Tu pa pride poleg še obvezno nov napajalnik za cca. 50€. Starega predvidevam da imaš nekega x LC-ja.
Skupaj:180€

Jaz bi na tvojem mestu naredil takole:
Prodal bi vse razen ohišja in diska.
Kupil bi pa:
Cene z mimovrste..
CPU: i3 125€
poceni matično ploščo 45€
DDR3 4gb 30€
napajalnik za cca 40€ je dovolj
rabljeno hd6870 cca 100€
Skupaj:340€
To je nahitro skupaj nametano, tako da me ne kregat... Zagotovo bo kdo sestavil bolje, če bo potrebno.

ST-777 ::

Irukandji je izjavil:

Rad bi nadgradil moj računalnik.
Sedanji vrteči disk zamenjaj za SSD, zadeva zelo pohitri sistem tudi v primeru, ko ne menjaš matične in procesorja.

Koliko časa preteče, da se pri tebi zaženejo Win od vklopa tipke na ohišju do namizja? Več kot 1 minuto? Ko boš imel SSD, bo trajalo manj kot 1 minuto. Seveda ima SSD tudi druge prednosti in ne le zagon.

dzinks63 ::

E2180 zamenjaj za E7xxx, E8xxx ali Q8xxx ali Q9xxx, če dobiš katerega po sprejemljivo ugodni ceni
GF8800GTS 320MB zamenjaj za npr.: HD6850, HD7700 ali gf GTX460
4GB rama je še dovolj
SSD ni nuja, je pa fino ga imet za sistemski disk.

Če hočeš nekaj več, kupi na netu nekaj rabljenega, za cca 400€ se dobi že kar spodoben komp.

Brias ::

A: kot prvo preveri ce so kondenzatorji OK na mamaplati ...

prodas star proc ( 20 eur ) in grafiko ( 35 EUR )

in kupis:

1. 65EUR q8400 http://www.bolha.com/racunalnistvo/proc...
+
2. 90EUR ATI 7770 http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

ALI

1. 100EUR q9400 http://www.bolha.com/racunalnistvo/proc...
+
2. 228EUR 7870 XT ( TAHITI LE ) http://www.dinokomp.si/product_info.php...


LP

SeaWine ::

Svetujem ti da ne vlagaš v star računalnik ampak ga če se le da prodaš za neko optimalno ceno in sestaviš komplet novega, tehnologija gre tako hitro naprej da se praktično za 500e dobi dober računalnik. Odvisno pa seveda za kaj uporabljaš računalnik, če za Gaming ti priporočam da nabaviš nekaj novega.

solatko ::

Zamenjaj procesor in grafično pa si zmagal za malo denarja.
Ne kupuj kakšne plošče za 40€, kot so predlagali zgoraj. Ko se boš odločil za zamenjavo, si sestavi dobro mašino, v kateri bo dobra matična (cca 100€+), solidno ohišje z napajalnikom spodaj in solidnim napajalnikom. Vse ostalo kupiš po potrebi. Pri novih procesorjih, skoraj ne moreš falit, saj če vzameš najcenejši i3, ne bo zmrznil pri današnjem SW.
RAM-a minimalno 4GB (še bolje 8), grafično srednjega razreda (cca 150€) pa si zmagal.
Za nekaj časa pa komot na bolhi ubodeš en soliden proc (tudi 8400 dual core bi bil velika pohitritev) in kakšno grafiko, okoli 100€, ki jo boš lahko uporabil tudi v novem.

Potem to uporabljaš do crkjota MB in vmes šparaš (ali pa počasi kupuješ, kos po kosu, saj nimajo roka trajanja in te lepo čaka v omari, da boš nabral vse).

Prodajat se ti ne splača, ker ne boš dobil nič za vse skupaj.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

prodaj vseskupi za male pare in nabavi nov build. vlaganje v star sistem je itk brezveze.
i3 + 7770 +4gb rama ostalo pa uporabiš od prej ..
#brezpodpisa

Irukandji ::

Hvala za odgovore.

Moj budget je skromnih 200eur + kolko bom iztržo od starih delov UPAM DA ČIM VEČ :)

Blinder ::

pomoje da boš kasiral dobrih 100€, morda slabih 150 za komplet računalnik(brez monitorja).
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

če misliš ostat na tem budgetu, potem se ti res ne splača kupovat novo.

kak core2quad (recimo tale) ga malo naviješ, zraven tega pa še ena rablena 6870
#brezpodpisa

Dr Lex ::

6870 rabljena stara 1 leto za 135€?
Če pa dobi že novo 7770 za manjši denar.

hojnikb ::

7770 je slabša kartica..
#brezpodpisa

Irukandji ::

Pozdravljeni ponovno.

Našel sem ta procesor: intel q8200 core 2 quad Kolko bi se poznalo pri performensu?

Irukandji ::

Gigabyte Radeon HD 6850 OC 1GB GDDR5 in to grafično sem imel v mislih.

solatko ::

Boš mislil da imaš popolnoma drug računalnik. Vzemi in šparaj za nakup novega, ko ti bo šla MB.
Delo krepa človeka

RuskiSnajper ::

Z tak majhnim budgetom se ne splača delat nič saj imajo prav da se ne splača vlagat v star računalnik.

Finta je da če zamenjaš sam procesor ali samo grafično neboš imel take razlike za katere si plačal. Največja razlika je iz HDD na SSD. Zakar pa bi itak moral an novo inštalirat windows.

klinker ::

RuskiSnajper je izjavil:

Z tak majhnim budgetom se ne splača delat nič saj imajo prav da se ne splača vlagat v star računalnik.

Finta je da če zamenjaš sam procesor ali samo grafično neboš imel take razlike za katere si plačal. Največja razlika je iz HDD na SSD. Zakar pa bi itak moral an novo inštalirat windows.


Hja z SSDjem bo kar mel vec FPSjev in racunske moci ;(( Sistem bo odzivnejsi in nic vec.
Se pravi je cisto odvisno za kaj hoce nadgradit. Al je to zaradi odzivnejsega sistema ali pa ker hoce kaj odspilat oz. kaj racunsko intenzivnejsega delat.

solatko ::

V vsakem primeru, se starejši računalnik (775) splača nadgradit, če to ne predstavlja večjega stroška. Soliden procesor (dvo ali štiri jederni) bo še vedno kos, praktično vsem problemom, razen najnovejšim igram.
Razlika med enojedernim in večjedernim procesorjem je očitna, nekaj doda tudi najmanj 4GB rama in malo boljša grafika.

Za igranje najnovejših iger na full, je pa proračun za mašino, blizu 1000€, vse ostalo pa bo lahko normalno počel, z nadgradnjo v višini malo čez 200€.
Delo krepa človeka

Irukandji ::

halo halo.

A ve dko mogoče kak updejtam bios preko usb ključa?

zamenjal sem procesor

Zgodovina sprememb…

rkobarov ::

jz sm pred 3 leti nadgradil iz e6600 na q9550 (plosca asus p5k) in graficno ati x1650 na 8800 gt, nato sm letos dokupu se ati 7850 2gb in ssd.
ko zdej pomislim, se mi ni izplacalo pred tremi leti nadgrajevat, ker bi lahko potrpel kako leto in kupil i5 ali i7. zdej je platforma 775 skorajda max nadgrajena.
ce bi zdej razmislal o i7 se mi ne splaca. raje pocakam na novo platformo.
upam da ti je moja zgodba v pomoc :)
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

solatko ::

Irukandji - Ključek narediš bootable, razpakiraš na njega faile in ob botanju pritisneš Fx (navodila za nalaganje bios-a imaš tam kot download).

rkobarov - In v čem je problem s to konfiguracijo. Ti morda ne delujejo v redu vsi programi, razen najzahtevnejših iger?
Če rabiš za igre, kupi x-box ali ps.

Koštala te je ta nadgradnja cca 300€, za podobno konfiguracijo pa bi moral odšteti 700+. HW zdrži kar nekja novih podnožij, če so komponente kvalitetne. Osebno sem imel 478 do izida 1366, torej sem preskočil 775, 1156 in predno sem sistem zamenjal, je še vedno delalo vse, razen novih iger. Še danes pa veselo služi 13-letni punčki, ki brez tega, verjetno še dolgo nebi videla računalnika. Še vedno gor deluje tako w7, office, vsi video in glasbeni predvajalniki, risarski programi in seveda vsi brovserji s flashom, tako da lahko gor vrti tudi najbolj zahtevne filme in vse flash in java igre. Tudi NFS2 in podobne igre, lepo delajo na tej konfiguraciji.

Meni je pričel počasi štekati pri večopravilnosti in testiranju zahtevnih programov, zato sem se ga znebil.

Tvoja konfiguracije je še vedno boljša, kot sestave, ki jih občasno opazim na tem forumu, kjer fantje predlagajo nakupe MB za 40-60€, po možnosti As rock, gor i5k, 16+GB spomina, SSD, grafično za 300+...., kao neke igrčkarske računalnike, katere vsak x-box pelje scat, tako v grafiki, kot v ceni.

Vedno se računalnike, katerih komponente high class ne zaostajajo mnogo za novimi srednje klase, splača nadgradit in še uporabljat, če se dobi dobre komponente za nadgradnjo, poceni.

Pri računalnikih je tako, kot pri oblačilih, nekdo sledi modo - novotarije in za to porabi celo premoženje (svoje ali od staršev), tisti ki so pametni, pa konfiguracijo zložijo po svojih potrebah in ko te naraščejo, enostavno zadevo nadgradijo, komponente, ki gredo ven, pa prodajo.

Pri novih procesorjih je lahko tudi nekaj 100€ razlike, čez dve do tri leta, je pri rabljenih, ta razlika mnogo manjša. Za podnožje 775 se da danes dobiti procesorje, ki so bili po 1000€+ za nekaj 100€, pa so se še vedno sposobni nositi z vsemi današnjimi za nekaj 100€.
Delo krepa človeka

Irukandji ::

Solatko je že urejeno. Hvala za trud.

Glede konzol se strinjam s tabo. Samo jaz sem navajen na igranje iger z miško in tipkovnico. Vem da gre tudi na konzolah igrat z misko in tipkovnico, ampak s tem so sami problemi. Jaz igram samo streljačine. Problem pa je odzivnost, ki je pri streljačinah ful pomembna

Bye ::

Pozdrav!


Strica pregovarjam v nakup novega abaka, vendar vztraja pri nadgradnji. Prosim za nasvet, če se le-ta sploh splača (sem mnenja, da ne, ampak bi ga rad argumentirano zabil nazaj:)), saj je sistem že precej v letih. Uporablja ga splošno, predvsem za brskanje in gledanje fotografij, občasno celo kakšno igro (streljačine).

Proc: AMD Athlon 64 3500+ (podnožje AM2/940)
Plošča: Gigabyte GA-M51GM-S2G
Pomnilnik: 2 x 512 MB Corsair CM2X512A-6400 (nisem prepričan, če je 400 ali 800 MHz);
+ 2 GB Patriot PC2-6400 (DDR2 800)
Grafična kartica: ATI Radeon X1650 PRO (RV530), 256 MB DDR2
Disk #1: OCZ Vertex2 60 GB SSD
Disk #2: nek star WD SATA 160 GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Eureka ::

tukaj sta edini pozitivni lastnosti 3gb rama in ssd (ki ga tako lahko prenesa na novi komp). Grafična je že vrsto let iz mode, procesor pa prav tako. Imel sem 7950GT ter isti procesor, ki sem ga kasneje zamenjal z x2 +4600 in se je kar poznalo na fpsjih, kar pomeni, da je prejšnji procesor bremzal grafično, ki ni bila dosti boljša od te, ki jo ima tvoj stric... Tako da tu nima kaj za razmišljat o menjavi kartice brez procesorja, kar se pa na taki matični ne splača ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eureka ()

solatko ::

Na tem sistemu, ni skoraj nobene možnosti, za kolikor toliko spodobno nadgradnjo. Če vložita cca 300€ bosta lahko sestavila spodoben komplet za družinsko uporabo, vendar bo v primeru, da je zadaj namen igranja novih iger, bo potrebno dodati še vsaj za spodobno grafično kartico.
Delo krepa človeka

Brias ::

Bye je izjavil:

Pozdrav!


Strica pregovarjam v nakup novega abaka, vendar vztraja pri nadgradnji. Prosim za nasvet, če se le-ta sploh splača (sem mnenja, da ne, ampak bi ga rad argumentirano zabil nazaj:)), saj je sistem že precej v letih. Uporablja ga splošno, predvsem za brskanje in gledanje fotografij, občasno celo kakšno igro (streljačine).

Proc: AMD Athlon 64 3500+ (podnožje AM2/940)
Plošča: Gigabyte GA-M51GM-S2G
Pomnilnik: 2 x 512 MB Corsair CM2X512A-6400 (nisem prepričan, če je 400 ali 800 MHz);
+ 2 GB Patriot PC2-6400 (DDR2 800)
Grafična kartica: ATI Radeon X1650 PRO (RV530), 256 MB DDR2
Disk #1: OCZ Vertex2 60 GB SSD
Disk #2: nek star WD SATA 160 GB



plato, proc, ram ( ker je ddr2 )in grafiko lahko proda ...

in kupi novo ...

obdrzi ohisje, opticno enoto, ssd, hdd in napajalnik ( ce je kak normalen ... )

Bye ::

Vsem hvala za odgovore. Zdaj ga lahko potunkam do konca :)

D3m ::

Koliko pa sploh igra?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bye ::

Zelo malo. Nazadnje je igral Far Cry 2. Sicer pa gor večinoma brska. Občasno tudi kakšne namizne igre, sam te itak ne rabijo namenske grafične kartice. Mal je čuden tič; rad bi veliko muzike za malo denarja. No, že to, da je v tako muzejsko kišto stlačil SSD, pove dosti :) Saj ne rečem, se kar pozna pri splošni hitrosti sistema, ampak meni je vseeno smešno.

dzinks63 ::

Za ta namen ne rabi neke dobre nadgradnje, povsem dovolj je zamenjava za soliden dvojedrni procesor tipa x2 6000+ in kakšna grafična tipa HD 5770. Drugače pa te samo pali, da se nerviraš, on točno ve kaj rabi.

D3m ::

Tako je. Stric ve kaj rabi. Malo na bolhi poglej za rabljene procesorje. Ali pa mu predlagaj APU.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bye ::

Močno dvomim, da ve, ker je po moji zaslugi takrat (ob nakupu kompa) postal minimalno računalniško pismen :)

Če prav razumem, predlagani X2 6000+ bi šel že na obstoječo ploščo?

Z APU-jem se mu po moje ne bo dalo ubadati.

D3m ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/osno...

Tale prodaja s ploščo vred. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bye ::

Hmmm, zanimivo postaja :) Vidim, da je na Asus M2V podnožje AM2. Je to isto kot na obstoječi matični, tj. AM2 (940)?

Hayabusa ::

Vsakršno metanje EUREUR v to staro kišto za rabljeno robo je fail.

ko za 80E dobiš novo os. ploščo in procesor, rami so ddr3, grafična onboard, zmogljivosti par svetlobnih let spredaj
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...


4Gb ddr3 rama dobiš za 30E
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

D3m ::

@Mulliner

Da.

@Hayabusa

Bo stric povedal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

opeter ::

APU bi bila odlična rešitev ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bye ::

:)))) Se strinjam s Hayabuso. Meni je vseeno, zaradi mene lahko zmeče 200 ojrov v dinozavra.

Kakšen APU na Bolhi? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

D3m ::

Nobenega rabljenega. Samo novi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bye ::

Jaz navijam za Hayabuso :)

dzinks63 ::

Plošče FM2 nimajo ide portov, tako da bi moral menjati še trdi disk in optično enoto, kateri so vsej verjetnosti še na starem vodilu, vprašanje tudi kako zmogljiv napajalnik ima, če je bolj slab, bi moral iskati grafično brez dodatnega napajanja.

opeter ::

Kakšen A4-5300 ali 5400, še boljše pa A8-5500 (ima manjšo porabo) ali 5600K.
http://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/p...

Matično po želji:
http://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/m...

A55 je osnovni čipset, A75 ima hitrejši SATA3, USB 3.0 in ter HDMI izhod (vsaj ta boljši modeli). Če pa denar ni problem, pa si lahko ogledaš tudi A85 čipovje.

Čeprav, kmalu (kakšen mesec ali dva) pride serija Ax-6000.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bye ::

Ni problem v denarju, temveč v njegovem razmišljanju.

Oba trda diska (SSD in WD 160 GB) sta na SATA vodilu, ravno tako tudi optična enota. Napajalnik sem pozabil pogledati, vendar če se prav spomnim, je neka budget varianta, več kot 350-400 W ziher ni. Sistem je morbidna mešanica kvazinovega in predvsem starega. Meni se vse to skupaj zdi kot poskušati iz opla kadeta narediti insignio :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

dzinks63 ::

Potem se naj izjasni, koliko je pripravljen vložiti v nadgradnjo, ugibanje kar tako , je brezpredmetno.

D3m ::

Sej se je že zjasnil.
|HP EliteBook|R5 6650U|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nadgradnja racunalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
635806 (3985) filip007
»

Upgrade pcja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12413077 (9702) gddr85
»

kateri racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
281092 (744) Brias
»

Rabljena PCI-e grafična za max 50€ - najboljša izbira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15220491 (18544) DoberDan

Več podobnih tem