» »

Očala za pred compom

Očala za pred compom

Klemenn ::

Torej, ker opažam da se moje predrage, prelepe :D očke uničujejo, sem es odločil, da si najdem nekej tazga, ki naj bi mal odbijalo te žarke, ki so škodljivi - predvsem govorim o tem kar oddaja računalnik,monitor itd :D . ker veliko preživim za računalnikom me zanima, katera očala priporočate za to? rad bi neki tm do cca 25k sit, več ne. :\

Ziga Dolhar ::

Če je to problem, potem pojdi v kakšno garažo, kjer veliko švajsajo.

Ti bodo dali tako masko, ki jo boš postavil pred obraz in te bo ščitila še pred nastankom mozoljev.

Sicer se pa za očala ne odloča na okrolgih mizah, ampak pri optiku.

Če se ti gre res za tvoje predrage očke, seveda.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Matek ::

Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Wolverine ::

Prodaj racunalnik pa si lcd nabavi>:D
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

nuclear ::

MadManMato to idejo si pa dobu iz reklame na TV... A ne?:D
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

sketch ::

Okej, resen odgovor:

Jebediah, ni jih takih očal, ki bi "odbijala" škodljive žarke. Tako selektivno prepustnih stekel ni. Monitorji pa itak ne kvarijo oči z nekim bavbav sevanjem (zaradi katerega imajo tajnice po svetu oni "usmerjevalnik sevanja" na monitorjih, ki ni nič ne pomaga). Kvarjo jih z nizko osveževalno frekvenco, zaradi katere se oko napreza, ter z neprimerno oddaljenostjo od monitorja. Torej, oči ti bo prej poškodoval slab monitor kot pa EMV.


lp
s.
Adapt and overcome.

tigrr ::

res je.

se najvec koristijo redne pavze med buljenjem.

niso problem samo oci temvec tud roke in vrat. Za preprečevanje mišično kostnih obolenj naj se pri delu z računalnikom izvajajo vaje za sproščanje obvretenčnih mišic in mišic rok (aktivni odmor).

Ribicija ::

Pa kvalitetnih očal niti približno ne boš našel za 25 kSIT. Toliko stane samo par stekel. Tako da če hočeš kvaliteto si pripravi vsaj 40 kSIT.

G[e]c ::

Keri bedni odgovori, zdej pa tkole ocala dobis z lahkoto do 25k sit pac bo vezl en zlo pocen okvir sej glavna cena je zmeri okvir!

Ce mas dioptrijo in mas ze ocala pejt k optiku in bos dobu nove spice z vgrajenim filtrom za racunalnike(ne vem kako se imenuje) sam neki majo proti tem zdej.

Ce pa nimas ocel pejt pa po en udoben okvir neki pocen pa ne glih tak da bos prec polomu pol pa kups sipce brez dioptirje sam s tem filtrom pa bo :D

Hypno ::

Za filter je uporabljen antirefleksni premaz :D
Great are mysteries of the mind ...

baro2000 ::

V kaki malo boljši optiki ti lahko ponudijo posebna očala za delo s računalnikom. Imajo filter, ki naj bi ugodno vplival pri delu s računalnikom. Cena brez okvirja je nekje 50 ksit. Jaz sem tudi rabil nekaj takega (računalnik uporabljam 8 ur v službi na 21' in kake 4-6 ur doma na 17'). Doma lahko izbiraš kak monitor boš uporabljal, drugje pa ne. Cena je kar visoka, tako da se jaz do sedaj za njih nisem še odločil. Raje sem reduciral rabo računalnika doma. Odločitev je seveda tvoja. Če uporabljaš računalnik samo doma je seveda najboljša rešitev 17' LCD.

Tr0n ::

Tak kot je weedman napisal, antirefleksivni namaz, po moznosti plasticna stekla.

IceIceBaby ::

Kupi si LCD monitor.

Klemenn ::

za lcd ni keša, razen če oba monitorja prodam :D

drgač pa bom šeu,enkrat sem šeu v optiko poljšak pa so mi rekli da so okoli 25k z okvirjem normalnim :\

nicjasno ::

85 Hz refresha je minimum za neskodljivo gledanje v monitor. Mene pri nizjih frekvencah zacnejo pecti oci.

NoUse4AName ::

taka ocala mam jas, lahko sem celoten dan na racunalniku pa me ne bojo oci nikoli bolele.

Klemenn ::

aja, v bistvu sem mislu, da mi bo kdo povedal, na kaj moram pazit/ bit pozoren ob kupovanju takih očal :\

Hypno ::

Po moje ni neke posebne stvari na katero bi mogu pazit, jaz sem dal za njih mislim, da neki čez 20k SIT, pa mas tut ene 3 odtenke
Great are mysteries of the mind ...

Hucho ::

Jest pa milim da je najbols 100Hz pa filtr iz dobrga kartona

MadMax ::

Mah, kakšna očala neki...
Zdaj bi dajali 25 ali 50kSIT za očala, ko pa kupujete monitorje, pa gledate na vsak tolar...

Očala z antirefleks premazom: malo pomaga, če v monitorju vidite tudi vse luči/okna v prostoru.

Za 50k pa dobite očala s polarizacijskim filtrom (polaroidna). Nekaj boljše kot antirefleksni premaz, toda... zamislite se nad razliko med monitorji za 70kSIT in onimi za 120kSIT (enake velikosti).

Drugače pa je preverjeno najboljša zaščita ta po Huchovem predlogu:D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

AngelOfDeath ::

Najhvečji problem z očmi pri gledanju monitorja nastane zaradi tega ker samo buljite v monitor in ni več normalnega mežikanja z očmi (pri vsakem mežiku se oči navlažijo) in se s tem sušijo. Tko da se naučte "prisilno" mežikat če že morte gledat monitor.

Klemenn ::

potem pa na monitorju nič ne vidim :) :D

poweroff ::

Mislim da bi Jebediah rabil posebna očala s filtrom za vijolično svetlobo. Kajneda? :D :D :D

Hucho ::

Probej z dvema filtroma :D !

Parallax ::

Haha zdej sm se spomnil ko je en tip ene 5 let nazaj gor natikal smucarska ocala za pred monitor, dokler ga nismo prepricali, da je brezveze :)

nojus ::

a ni imel le maske za švasat.

drgač pa jest dam raje mal več na monitor kot na očala. (monitor še vedno lahko prodam, očala pa bolj težko)
sovražim Gargamela.

undefined ::

Pri uporabi monitorja sta dva vzroka za posledično okvaro oči in slabovidnost.

1.) Frekvenca monitorja
Kar je pod 100Hz, je več ali manj škodljivo in posledično povzroča glavobol ob daljši uporabi (gledanju).

2.) Fiksna oddaljenost monitorja
Tu se ne da nič pomagati, razen s tem, da ne buljite po cel dan v monitor. Ni finta v tem, koliko daleč od vas je monitor, pač pa dejstvo, da je vedno na isti razdalji. To ošibkuje očesne mišice in njihove živce, kateri avtomatsko izostrujejo vid glede na razdaljo. S tem posledično stvari, ki so dlje od razdalje monitorja, vidimo slabše (megleno, še posebej kakšne napise, ipd.). Večja razdalja, slabša vidljivost, seveda. Na srečo ima to manjši vpliv na gledanje predmetov od blizu, saj je tudi monitor dokaj blizu. Problem se začne na gledanje detajlov dlje od 5, 10 metrov.

Drugi učinki so še slabšanje prilagajanja svetlobi. Tako nas že lahko navadna poletna svetloba popolnoma oslepi, čeprav ne gledamo direktno v sonce (odsev od betona/asfalta). Tukaj ni kriv monitor, pač pa zadrževanje v zaprtih prostorih. :)

AngelOfDeath ::

Iceman prevberi si še 1x moj post pa boš videl v čem je problem :)

tudi frekvenca osveževanja more bit vsaj 85Hz vendar je največji problem sušenje oči (zato ker več ne mežikaš pred monitorjem in samo buljiš) - potrjeno od več različnih okulistov in zdravnikov.

OldSkul ::

Jaz moram imeti na 1024x768 kar 120 Hz osveževanja da me ne začne glava bolet.Če mam 100 Hz me že glava boli!

undefined ::

Angel, in kaj je posledica tega t.i. sušenja oči? :)

AngelOfDeath ::

posledica je lahko okvara vida in pa seveda težave z očmi

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

očala za monitor

Oddelek: Loža
324642 (2949) Volk|
»

korekcijska ocala.

Oddelek: Loža
242341 (1892) BigWhale
»

Rač. filtri!!!!!!!!!

Oddelek: Kaj kupiti
362001 (1559) OldSkul
»

Očala-špegli (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
885582 (4581) c0Rp_
»

Problemi z ocmi

Oddelek: Loža
141229 (994) BlackHole

Več podobnih tem