» »

Računalnik za foto/video obdelavo za ~600€

Računalnik za foto/video obdelavo za ~600€

leteckolesar ::

Živjo

Ker je moj sedanji komp že čisto bogi ga bi zamenjal. Meja je nekak 600€ uporabljen bo predvsem za foto in video obdelavo, programi za risati nap. solidworks in pa seveda srfanje po netu.

Po dolgem brskanju po forumu sem nekak prišel do teh komponent:

Intel Core i5 2500K 4x3.30GHz So1155 Box ali Intel i5 3570k
Corsair 8GB KIT PC3-12800 DDR3-1600 CL9 Vangeance Blue
Gigabyte GA-H67MA-USB3-B3 P67 ATX DDR3
Seagate Barracuda 7200 1000GB 3.5'' SATA 6Gb / s 7200RPM 64MB
Gainward GeForce GT630 1GB GDDR5
Corsair CX 600 V2 600W ATX 2.3 80 + 120mm fan
Cooler Master 550 black ATX Silencio

https://www.hoh.de/checkout/calculateSh...

Rad bi da nebo glasna kišta zato tak ohišje.

Kaj bi se še dalo spremeniti da bo najbolše razmerje med ceno in zmoglivostmi.

Za vsak predlog bom zelo hvaležen
Lp Ervin

Unknown_001 ::

Kolikor vidim imaš željo po tišini- zato raje poglej za komponente s pasivnim hlajenjem. Ohišje obvezno kovinsko, pa vsaj tri ventilatorje na low speed dobro postavljene tak da ne boš mel sam enga ki bo tulu ko zmešan.:P

helsing ::

Če boš delal z videi potem ti priporočam, da si umisliš še dodaten disk za RAID povezavo ter backup disk če si paranoičen (če crkne en disk v RAID 0 izgubiš vse).

En sam disk bo namreč bottleneck v programih kot je Premiere Pro (vsaj pri višjih resolucijah), ne glede na ostale komponente. Sam imam namreč močnejši PC od tega, pa pri omenjenem programu stvar ni kaj preveč rožnata.

leteckolesar ::

helsing je izjavil:

Če boš delal z videi potem ti priporočam, da si umisliš še dodaten disk za RAID povezavo ter backup disk če si paranoičen (če crkne en disk v RAID 0 izgubiš vse).

En sam disk bo namreč bottleneck v programih kot je Premiere Pro (vsaj pri višjih resolucijah), ne glede na ostale komponente. Sam imam namreč močnejši PC od tega, pa pri omenjenem programu stvar ni kaj preveč rožnata.


Ja tale Raid v bistvu ni slaba ideja samo podraži pa zadevo =( koker sem gledal bi bilo pol najbolje RAID 10 sam to pomeni 4 diske. Čeprav se pa zavedam, da kake varnostne kopije niso slaba ideja, ker noben disk ni večen(v glavi imam ideje za kake kopije ).

U glavnem tale obdelava video je bolj hobi, ampak vseno hočem pa da nekak spaca tist film skupi v nekem normalnem času in če kak slider premaknem da vidim kaj je sploh naredu.

Glede ohišja pol raj pogledam še kakega z več možnosti za ventilatorje pa mogoče z manj izolaciskega materijala, pa pasivna grafična pa kak velik hladilnik za procesor.

A drugače je pa tale konfiguracija Ok ali sem ga kje fejst kiksnu.

fr4nc ::

Mogoče kak FX-8120




???

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr4nc ()

leteckolesar ::

fr4nc je izjavil:

Mogoče kak FX-8120




???

Lp


sošolec ima tale procesor pa pravi da mu nikakor ne uspe pa da uporabi vsa jedra in da je razočaran. tako da tale procesor pač odpade.

fr4nc ::

Pač "zaostali/zastareli" programi... "jutri" bo drugače, res pa je, da se načeloma kupuje za danes.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

klinker ::

Sicer malo nad budgetom, vendar vredno. Locene grafe ranga 630, ipd pa raje ne kupuj, raje nasparaj pa kasneje kupi kaj boljsega.

 hoh.de

hoh.de



Aja pa Mugena 3 za CPU ce ti budget se dopusca :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

helsing ::

Ne vidim smisla v SSD disku, ohišju za €100+ ter CPU hladilniu pri video obdelavi, če je budget 600€ :|

Janac ::

mislim da bi rabil pcie zvocno!

leteckolesar ::

Evo po dolgem brskanju sem mal preuredil seznam. Brez grafične (če je le ta brezveze za 70€) cena vsega skupi je 590€ kupljeno pri nas malo mešano =) iz tujine se pa ne splača vzet ker je bilo 30€ cenej.
Aja tole sm pa pozabu povedat video pa ps je bolj hobi in nič kaj resnega igric pa tudi ne igram.

Cooler Master
GX Lite Black 600W
Matična Gigabyte
GA-H77M-D3H
Proc Intel(R)
3570K "Unlocked"
Corsair
PC3-12800 KIT "Vengeance"
8192 MB, DDR III, 1600 MHz
Trdi disk Seagate1TB SATA 6Gb/s 7200 64MB 3,5" Barracuda ST1000DM003
Samsung SH-222BB DVD-RW zapisovalnik, SATA, črn
Ohišje Gigabyte Luxo X10 črno GZ-LX10HB-900



[url=http://shrani.si/?22/lX/3EBwQwjo/kompme...

Zgodovina sprememb…

klinker ::

helsing je izjavil:

Ne vidim smisla v SSD disku, ohišju za €100+ ter CPU hladilniu pri video obdelavi, če je budget 600€ :|


Sploh ves kolko hitrost diska pripomore pri tem delu? Spregledal si tudi zahtevano tiho delovanje. Ohisje, CPU hladilnik ter napajalnik so pa komponente, ki ce jih dobro izberes in ne sparas prevec, lahko sluzijo za kar nekaj nadgradenj. Sam sem tudi kupoval srot ohisja za 40-50€ in popizdeval ker nisem imel kako kablov skrit, vse je skripalo, resoniralo, itd...na zadnje kupu Fractala Define R3 in lahko samo recem da nikoli vec ne kupim ohisja za manj od 80-90€. Pri boljsem ohisju so ponavadi tudi boljsi venti in vcasih se kontroler za njih prilozeni ;) Glede CPU coolerja, moj Scythe Ninja3 za 36€ je tudi ze dve platformi dal skozi, poleg tega pa so Intelovi stock coolerji za v smeti...preglasni ohoho. Za primer, v drugem PCju imam Athlona 2 X2 navitega na 3,7Ghz na original coolerju in je vsaj pol tisji od Intelovega srota. Res da primerjat i5 750 in Athlon2 X2 ni lih korektno, ampak i5 niti navit nisem smel na default coolerju ker je ze po default v Intel Burn fasal 75+ stopinj, medtem ko Athloncek lepo fura navit za cca. 900mhz pri max 72 stopinjah :)

helsing ::

Vem koliko pripomore SSD disk, sam glede na omejeno kapaciteto, ga bo pri video obdelavi težko uporabljal.
Tudi vem kako pomembna sta hladilnik in ohišje... pri igranju špilov. Tudi sam ne grem več na ohišje pod 100€ ter brez hladilnika, ampak budget je pač budget.

Za vsakdanjo uporabo pa stvar res ne bi smela preveč švicat. Sploh pa obstajajo cenejše in/ali učinkovitejše alternative kot pa tvoj predlog.

bluefish ::

Če mu je prioriteta tiho delovanje, potem naj več investira v hlajenje ter ohišje. Po drugi strani pa se mi zdi bolj smiseln nakup boljših osnovnih komponent, ker lahko ohišje ter hladilnik zamenja naknadno.

Han ::

600 W Cooler Master = overkill za takšno konfiguracijo; rajši vzemi kvaliteten 500 W modularen napajalnik, npr. OCZ ModXStream Pro.

i5-3570K in plata s H77 čipovjem = brezveze, saj 20 eur vržeš stran, ker procesorja ne boš navijal. Torej 3570, brez K.

Dober, poceni in tih procesorski hladilnik je Arctic Cooling Freezer i30.

Ohišje je lahko brez ventilatorjev, saj se komponente ne bodo segrele nad 40°C. Kakšen Chieftec CM-09 bo čisto v redu. Vsak dodaten ventilator = več hrupa.

Osebno bi vzel 2 TB disk, saj je cena za kapaciteto bistveno boljša. Npr. ST2000DM001.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

freesty ::

osebno bi raje svetoval, da kljub nenavijanju uzames K verzijo. Sicer ne boš opazil nobene razlike vendar pa boš mogoče kdaj v prihodnosti navijal. Oz. če boš prodajal to stvar čez par let, boš veliko lažje prodal K verzijo pa še za 20€ več.

leteckolesar ::

Hvala za vse dosedanje predloge

se dve kombinacije (upam da zdej dela link )


aja pa pozabu povedat procesor nej bi se v prihodnosti sigurno navilo vsaj malo =)
še vedno pa mi ni jasno, kako pa kaj glede matične plošce rad bi pa usb 3 pa da nebo glih najslabša.

Kako je z garancijo pri Hoh.de če se kaj pokvari, predvidevam da je potrebno poslati nazaj v nemčijo.

OCZ ModXStream Pro teh napajalnikov pa nikakor ne najdem pri nas:(.

fr4nc ::

leteckolesar je izjavil:





A levo je iz hoh.de?
Če je - kako to, da maš v slovenščini?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Master_X ::

A levo je iz hoh.de?
Če je - kako to, da maš v slovenščini?

Lp

Google Translate (predvidevam).

Han ::

Freezer mora biti i30 za Intelov procesor. A30 je za AMD.

B75 plata je bolj žalost za tak sistem. Osebno bi vzel Gigabyte H77 in procesor brez K. Z navijanjem ne boš pridobil veliko, le grelo se bo vse skupaj bolj... Če že misliš navijat in kdaj nabavit SSD, vzemi Z77 plato.

Silencio ohišje = vročina. Odsvetujem.

Če želiš imeti spredaj USB 3, imaš na voljo Icy Box panele.

AGT dobavlja robo tudi po več kot en mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

klinker ::

Han je izjavil:

Freezer mora biti i30 za Intelov procesor. A30 je za AMD.

B75 plata je bolj žalost za tak sistem. Osebno bi vzel Gigabyte H77 in procesor brez K. Z navijanjem ne boš pridobil veliko, le grelo se bo vse skupaj bolj... Če že misliš navijat in kdaj nabavit SSD, vzemi Z77 plato.

Silencio ohišje = vročina. Odsvetujem.

Če želiš imeti spredaj USB 3, imaš na voljo Icy Box panele.

AGT dobavlja robo tudi po več kot en mesec.


Plato obvezno Z77...Asus ali Gigabyte.

A navit CPU za 1Ghz ne pridobi veliko pri video renderingu? ;((

Imas Silenciota da lahko to izjavis? To da je tih se ne pomeni da ima tudi slabo postiman airflow ;)

Eni imate res cudne izjave 8-O

Han ::

Za amatersko video obdelavo ne rabiš navijat procesorja s štirimi 3,8 GHz jedri, sploh če uporabljaš dober program za rendering...

Problem Silencia je slabša zračnost oziroma hlajenje. Če nimaš kište ravno v višini ušes, je bolj smotrno nabavit ohišje, ki je "odprto" spredaj, zadaj in ob strani. Za takšno konfiguracijo ne potrebuješ dodatnih ventilatorjev, ki poleg tega, da tratijo elektriko, povzročajo tudi hrup.

klinker ::

Rabis al ne rabis je cisto relativno...navit bo v vsakem primeru prej dokoncal svoje delo kar vsak, tako amater kot profic zeli od svoje kiste.
Pa halo?! 2x in vent + 1 out, ter out od napajalca je vec kot dovolj. Sam imam enako na mojem Fractalu R3 in ohladi BP i5 750@3,6ghz + navito HD4850 + GT240SiletCell + 3HDDje, itd in to z venti na low, tudi od CPU coolerja. On bo imel za ohladit CPU, plato ter 1 HDD in pravis da bo imel pecko ;(( Zanj bo 1x in vent, ter out od napajalca povsem zadostoval, garantirano ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

helsing ::

Tisth par sekund prej.. daj lepo te prosim, saj nebo delal nove pixarjeve risanke.

off:
R3 je proti odprtejšim ohišjim dosti toplejši. Še posebaj pri grafični. FACT.
Pri hladnejših ohišjih, pa se ventilatorji ne rabijo tako močno vrteti in so posledično tišji.

Imel sem sileo 500 in ja, stvar je bila pečica!

Han ::

Primerjaš high end Fractal R3 in low end Silencio 550. Slednji ima preveč pomanjkljivosti, da bi se ga izplačalo kupit. Povsem druga pesem je Silencio 650.

Navit sistem je potrebno bolj intenzivno hladit, kar posledično pomeni bolj glasen računalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

leteckolesar ::

Evo naredu še nekaj sprememb upošteval vse predloge: matična z77, švohnej napajalnik, bol zračno ohišje, večji disk,..
po novem je taka konfiguracija cena 602€ (v hoh ni take bistvene razlike v ceni da bi se splačal vzeti tam)


A grafična na procesorju bo zadosti za vse moje potrebe, glede na to da se ne bo igralo
Plani za prihodnost grafična če bo potreba, hladilnik za cpu,mogoče kak dodatni ventilator , ssd disk.

Han ::

Spomin naj bo v paru, 2×4 GB. Za Ivy Bridge plate je bolje, da ima nazivno napetost 1,5V. Npr. Crucial BallistiX Sport.

Intelova HD4000 grafika bo za tvoje potrebe povsem zadoščala.

Upam, da boš lahko lepo pospravil odvečne "čreve", ki bodo štrlele iz napajalnika, ker ni modularen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

leteckolesar ::




Pol bo tole kr ok glede napajalnika pa še nevem, ker ga bi bilo potrebno drugje naročit mogoče tale http://www.dinokomp.si/product_info.php...
se pozanimam jutri =)

klinker ::

helsing je izjavil:

Tisth par sekund prej.. daj lepo te prosim, saj nebo delal nove pixarjeve risanke.

off:
R3 je proti odprtejšim ohišjim dosti toplejši. Še posebaj pri grafični. FACT.
Pri hladnejših ohišjih, pa se ventilatorji ne rabijo tako močno vrteti in so posledično tišji.

Imel sem sileo 500 in ja, stvar je bila pečica!


Tolko % bo prej za kolko % je CPU navit. Sicer pa kot sem ze reku, je to stvar posameznika kaj zeli...osebno mi je skoda gnat tak CPU na default, ce vem da zmore precej vec brez da bi se V sploh dotaknu in da bo moj render, bounce, export, itd narjen prej.

In za kolko je po tvoje toplejsi R3 proti drugim? No ce mas not GTX580 ipd monstrume je mogoce res razlika, drugace pa kot sem ze omenu...sam imam 2 grafe (ena pasivna), 3 HDDje, 4 palcke rama, ter navitega i5 na Scythe Ninja3. Vsi venti na minimum (1x in, 1x out + napajalec) in npr. CPU ne gre nad 70 stopinj pri IntelBurn, sprobal sem tudi GTX560 SOC preden sem jo vgradil necaku, katera ne velja za neko hladno pa...furmark na extreme burn max 76 stopinj...diski max 36 stopinj. Skratka...imam blazeno tisino in super temperature za moje pojme. Pa ni govora o Sileo 500 ampak o Silencio 550...in ce mislis da bo v tem ohisju, brez grafe in z enim HDDjem mel pecko, pol lahko recem samo LOL ;)

Han ::

Kot rečeno, izbrani spomin v predračunu ni v redu!

Če misliš imet napajalnik več kot 3-5 let, Sharkoon WMP 600W odsvetujem.

leteckolesar ::

joj ram sm že popravu samo slika je pa res stara =( ups ram bo tale RAM Crucial DDR3 8GB Kit (2x 4) PC3-12800 1600MHz CL9 BallistiX sport

Janac ::

daj prosim vzemi zraven se eno zvocno... kako Asus DG za 20EUR...

helsing ::

@klinker
Govoril sem na splošno, ne za njega (off). Glede temperatur si pa poglej primerjalne teste in boš videl razliko.
Tvoje dane temperature pa so dokaj visoke. Tudi nisi povedal kako hitro so se morali vrteti ventilatorji CPU in GPU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

leteckolesar ::

Zadnji popravki:

1. Procesor Intel Core i5 3570k 3.4GHZ 6M LGA1155 BOXRedna
235,14 €
2. Trdi disk Seagate 1,5TB SATA 6Gb/s 7200 64MB 3,5" Barracuda ST1500DM003Redna
94,84 €
3. Napajalnik Corsair 500W CX2 (CMPSU-500CXV2EU)
64,32 €
4. Matična plošča GIGABYTE GA-Z77-DS3H, LGA1155, Z77Redna
99,12 €
5. RAM Crucial DDR3 8GB Kit (2x 4) PC3-12800 1600MHz CL9 BallistiX sportRedna
49,73 €
6. Hladilnik Cooler Master Hyper TX3 EvoRedna
20,21 €
7. Ohišje Gigabyte Luxo X10 črno GZ-LX10HB-900Redna
61,86 €

Skupna vrednost naročila: 625,22 €

klinker ::

Tu je pac debata za njega, ne pa za nekega gamerja z GTX680.
Visoke temperature?! V teh vrocih in susnih dnevih?! Pod IntelBurn in Furmarkom ki sta over the top kar se tice kurjenja cipov?! Pa se klimo sem mel izklopljeno.
Venti pa sem napisal...vse na low preko potenciometrov, od grafe pa na 7V preko odapterja.

Han ::

Cooler Master Hyper TX3 Evo je bolj slaba izbira za CPU hladilnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestava računalnika (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
30154230 (48785) mihibo5
»

Nakup računalnika do 500eur (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11118405 (14530) dzinks63
»

Nakup namiznega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
373530 (2739) salabajs
»

Photoshop racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
445744 (5174) MK99

Več podobnih tem