» »

Priključki za vodni blok

Priključki za vodni blok

steev ::

Zanima me kje v Ljubljani ali Kranju bi dobil priključke za vodne bloke. Vem da je (bila) v Ljublani trgovina (verjetno jih je več), ki se ukvarja s temi stvarmi.

Zanima me ali kdo pozna to trgovino? :\

[moje betežne oči niso zmogle več zreti v ta grozni naslov -OwcA]
:|
  • spremenilo: OwcA ()

Eddy ::

Odvisno kakšne priključke rabiš...
poročaj...
www.ekwaterblocks.com

steev ::

Potrebujem smrekice ali tiste push&cool priključke, najbolje da je navoj 1/2". Rabim jih za PVC cevi.
:|

zlabo ::

Doma imam nekaj hitrih spojev, izgleda podoben kot na sliki.


Drugače pa če te zanima trgovina v kranju, pojdi v LE-tehniko, kjer imajo pnevmatiko in hidravliko.
To na sliki so hitri spoji za pnevmatiko, za PVC cevke.
Povprašaj, najverjetneje imajo.

Najverjetneje imajo tudi smrekice.

LP, zlabo

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Eddy ::

Uf, 1/2 cole je pa kr fajn velik navoj... na blokih je ponavadi 1/4 colski navoj ali manj... največ 3/8... Tako da premeri cca premer navoja v pleksiju in povej.
www.ekwaterblocks.com

steev ::

Kaj mi bojo potem cevi premera 12 mm, če pa je navoj pri priključku samo 9.3 mm (3/8") ali pa 6,25 mm (1/4")? :\

Res nebi vedel.

Ubistvu se pa ti bolj spoznaš na vodne bloke in mi ti lahko predlagaš premer navoja. Mislim da bi bil uredu 3/8".

Aja pa še to, vodni blok še ni narejen. Upam da bo čez vikend.

lp
:|

Jackal ::

Smrekice z 3/8" navojem bi tut mene zanimale. Sem pred kratkim spraševal v Prit-u, kjer drugače nabavljam te hitre spoje, ki pa mi grejo zaradi (pre)majhnih premerov cevi že na živce. Pa so me gledali kot tele v nova vrata...
Tako da če kdo ve kje bi se dale dobit po zmerni ceni, se priporočam za informacije.

zlabo ::

Pejt pogledat TUKI.
Firma je v Kranju in tam imajo skor 99% hitre spoje in smrekice ki odgovarjajo za na vodne bloke. Sam rečt morš da rabš za pnevmatko.

Lahko pa tud jaz fotra vprašam kere dimenzije mi lohk "dobavi" in po kakšni ceni.

LP, zlabo

Jackal ::

Saj v PRIT-u mi je prinesel pokazat nekakšne smrekice z 3/8" navojem, samo kaj mi to koristi, če je na vrhu narejena za cev premera ~ 6mm.
Idealne mere za smrekice, ki jih potrebujem bi bile s 3/8" navojem in z notranjo luknjo vsaj 12mm. Se pravi za cev nekje okoli 15mm notranjega premera.

T(he) Boss ::

V Mariboru jih sigurno imajo pri ulmerju, 3/8 navoj, pa gor nalepse pasejo cevi z notrajnim premeron 13mm :D

Eddy ::

Se mi je zdelo da imate malce napačne predstave o teh colskih navojih in luknjah...
Primer:
Takole je če ima mavoj oznako 1/4 cole potem naj bi to v vodovodarstvu pomenilo, da ima cev s tem navopjem luknjo z premerom 1/4 cole kar je cca 8 mm. Ja!?

Torej poglej v cool-pcju tam ime kakršne koli priključke, te ti pa tam niso všeč, pa poglej je ša moji strani. Jaz imam samo smrekce s 1/4 colskim navojem z luknjo s premerom 9.4 mm in je za cev z notranijim premerom cca 13 mm kar je cca 1/2 cole ;)
www.ekwaterblocks.com

steev ::

Bom šou ta tedn pogledat, pa se bomo pol menil. :P
:|

OwcA ::

No, pravzaprav je 1/4" = 6,35 mm, kar je opazno manj kot 12 ali 13 mm notranjega premera cevi.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Nejc Pintar ::

1/2" naj bi bla 12 oz. 13 cm...
Lahko je biti prvi, če si edini!

Eddy ::

Res je da je 1/2 cole 12 oz. 13mm, samo navoji se drugače gledajo!

G1/4 se vrezuje v luknjo s premerom 11.5 mm. Celoten premer navoje pa je cca 13mm.;((

Zdej se mi pa ne da več razlagat, ker morate s svojo glavo razbijat zid katerega ni! Glava pa še zmer boli! :\
www.ekwaterblocks.com

OwcA ::

Tudi 6 mm ID cev ima 10 mm OD. To je večini jasno.
Tudi sam si lepo povedal, kaj 1/4" pomeni. Kako iz 1/4" prideš na 9,4 mm mi ni čisto jasno (oziroma, se mi dozdeva kako in upam, da je bila to le nedolžna napaka).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Eddy ::

Domnevam da si 9,4 vzel iz mojega posta...

Mislim da sem lepo povedal, da imam smrekica priključek z navojem G1/4" in ima priključek skozi luknjo 9,4 mm (ta je pač toliko kakršen sveder uporabiš) na ta priključek se pa da cev z notranjim premerom 12~13mm.
www.ekwaterblocks.com

Jackal ::

Eddy - Če slučajno tisto razumevanje o navojih leti name, bom malo bolj objasnil zadevo.

3/8" navoj ima zunanji premer 16,662 mm. Notranji premer navoja znese tako 14,093 mm. Tako znotraj luknja skozi priključek s premerom 13mm bi bila čisto možna (pa čeprav pri dokaj tanki steni). Na vrhu v delu smrekice se pa lahko zadeva še tako ali tako malo razširi in tako sem prišel do tiste cevi z notranjim premerom 15mm.

QuickShot ::

steev: meni ni jasno zakaj hočeš priključke z navojem G1/2, ki ima zunanji premer 20,65mm, ker noben vodni blok nima tako velikih lukenj.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

OwcA ::

Eddy, hočeš reči, da si sam navrtaš notranji kanal? Ker recimo quick-connect priklučki iz Pirta z 1/4" navojem imajo notranjo širiino le 7,3 mm, PressLockovi takisto.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Eddy ::

Ne, sam ne vrtam, navrta mi tisti, pri kateremu naročim priključke.
So narejeni po naročilu.
www.ekwaterblocks.com

OwcA ::

A.

Zakaj se potem sploh držiš standardov? Verjetno je večina pripravljena žrtvovati nekaj standardnosti za boljše zmogljivosti.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

PI ::

@ Owca
Eddy je mislo smrekice, logično da quick connect spojk ne vrtaš !
Priključki za vovovodarje :D .

Kar se pa vrtanja lukenj tiče velja za navoj:
R1/4"- luknja fi 11.6mm
R3/8"- luknja fi 15 mm
R1/2"- luknja fi 19 mm
.........

Lp

steev ::

Sedaj sem vas razumel.

@QuickShot: nekaj mi ni šlo v glavo. Kako ima lahko G1/2" navoj premer 20,65 mm če pa je 1/2" okoli 12, 13 mm. Čudn :\.

Če tisto drži za G 1/4", bi si kupil kar take.
:|

Eddy ::

Owca, jest res ne vem zakaj se spuščaš v take nepotrebne detajle ki nimajo smisla.
Lahko bi vedel, da je fajn da je v priključku čim večja luknja saj je tako manjši upor za vodo.
www.ekwaterblocks.com

OwcA ::

Eddy: ni bilo mišljeno negativno. Samo zanima me. Ravno zato, ker je velika luknja boljša, se mi zdi, bolje da bi bila še večja. ;)
Če imaš možnost, čemu ne.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Eddy ::

No, lepo, da smo prišli do zaključka :))
www.ekwaterblocks.com

celada ::

dejte vi men povedat kje se da v lj. dobit bakr za vodne bloke

Jackal ::

Metalka (skladišče), topniška ulica (nasproti bežigrajskega stadiona).

steev ::

Glih prej sm ga kupu. 1600 po kg. 0:)
:|

celada ::

hvala vama obema:D



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XFX 6600gt agp vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121337 (971) Eddy
»

omišljujem si vodno.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
505106 (3462) tiborrr
»

Nov članek: Jackalovi vodni bloki II.

Oddelek: Novice / Nova vsebina
222597 (2597) Romčy
»

Pomagajte mi pri priključkih za vodne bloke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131170 (927) burkiburke
»

Kje bi dobil tak konektor --> poglej slikco

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212205 (1730) Skat

Več podobnih tem