» »

dodajanje drugega Wifi Routerja? Ali je mozno?

dodajanje drugega Wifi Routerja? Ali je mozno?

Heisenberg ::

sem pregledal Google pa ne najdem nič primernega zato tukaj prosim za nasvet!

V spodnjem prostoru je Router Linksys WRT54 pa ne doseze povsem v zgornje prostore pa me zanima ali je mozno v zgornjih prostorih namestiti dodaten - isti router in s tem razsiriti omrezje? V smislu da bi drugi router deloval samo kot most in ne bi bil direktno povezan nikamor?

Kako se temu reče, ker potem je lazje iskati po googlu :)

Hvala vsem za pomoč!

OmegaBlue ::

Se da, lahko kupiš router, ki podpira DD-WRT/Tomato in s tem pridobiš to funkcijo, ali pa najdeš nekaj kar ima repeater mode ali accesspoint + WDS. Pri tem se zavedaj, da ti bo prepolovilo hitrost prenosa.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Heisenberg ::

imam tak router ki podpira dd-wrt....kako tocno se temu reče? "repeater mode"? ... za hitrost ni toliko pomembno - samo novice,FB,mail ipd...hvala

pa mogoče še to ... ali je možno repeater kupiti samostojno in ga vključiti v omrezje ?????

Zgodovina sprememb…

Voluharr ::

So dve varianti: repeater mode in WDS. Malo pogooglaj in poglej na strani od dd-wrt.

Da bi obstajala posebna naprava še nisem slišal. Običajno se za to uporabijo kar taki routerji, ki jih maš ali pa AP.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

jest10 ::

Najcenejši Tp-Link. Ne rabiš nalagati dd-wrt, ker že na tovarniškem FW WDS prav lepo deluje.

Heisenberg ::

hvala vsem za odgovore....

takole je..sem pregledal tole zadevo in sedaj vem še manj kot prej :)
tole je ponekod tako zakomplicirano prikazano da sem kar obupal....

je res tako tezko to izvesti? med routerjema LinkSys WGRT54 z osnovnim programom in med drugim z DD-WRT, ki bi sluzil kot repeater...?

Voluharr ::

Imaš robo že doma?
Drugače pa če te nič ne zafrkava imaš v petih minutah stvar rešeno.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

Heisenberg ::

mam vse doma pa testiram oz. kar nekaj pritiskam :)

Heisenberg ::

v glavnem uspelo mi je :)
je pa povsem preprosto! Na netu ni nobenega pametnega vodica, sem pogruntal sam in je samo nekaj klikov, če kdo rabi naj me kontaktira....delal sem pa z dd-wrt!

hvala vsem in lep večer!

floyd1 ::

Heisenberg je izjavil:

v glavnem uspelo mi je :)
je pa povsem preprosto! Na netu ni nobenega pametnega vodica, sem pogruntal sam in je samo nekaj klikov, če kdo rabi naj me kontaktira....delal sem pa z dd-wrt!

hvala vsem in lep večer!

Po 5 sekundah googlanja sem našel na netu vse, kar sem potreboval za delujočo repeater bridge povezavo med dvema ddwrt routerjema. To slikico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Heisenberg ::

floyd1 je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

v glavnem uspelo mi je :)
je pa povsem preprosto! Na netu ni nobenega pametnega vodica, sem pogruntal sam in je samo nekaj klikov, če kdo rabi naj me kontaktira....delal sem pa z dd-wrt!

hvala vsem in lep večer!

Po 5 sekundah googlanja sem našel na netu vse, kar sem potreboval za delujočo repeater bridge povezavo med dvema ddwrt routerjema. To slikico.


tale slikca je spet nakaj kompliciranja...ce mas nekaj pojma tudi te slikce ne rabis, ce pa nimas potem je pa tale slikca malce prevec posplošena...

Voluharr ::

Nima se smisla prepirat, ker tistemu, ki prvič postavlja kakšno tako zadevo je vse preveč komplicirano.

@DM: Lepo je slišati, da ti je uspelo.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

floyd1 ::

Ma ja, samo da ti dela.
Slikica pa je pač en (trotlziher) način za povezavo. In tudi če nimaš pojma, kaj delaš, bi morala zadostovati, saj je pravzaprav kratek in natančen "step by step" vodič - pač brez vsakega nepotrebnega nakladanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DD-WRT repeater bridge

Oddelek: Pomoč in nasveti
51834 (1573) davor92
»

Repeater Bridge na Linksys WRT160NL??

Oddelek: Pomoč in nasveti
156236 (3504) toncek1
»

Router kot repeater - nekaj vprašanj

Oddelek: Omrežja in internet
165139 (2652) mile
»

Linksys WRT54GL in e-točka (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
586472 (5451) ...:TOMI:...
»

Brezžični ojačevalec...??

Oddelek: Strojna oprema
195919 (5507) Janac

Več podobnih tem