» »

Zadnji prizor...Chieftec

Zadnji prizor...Chieftec

segi ::

LP!
Sedaj je prišel čas, da svoj računalnik zmontiram v novo ohišje Chieftec (BIG TOWER):D

Ko sem ga odprl, pa sem zasledil, da to v bistvu niti ni tako zelo enostavno, saj zraven nisem dobil navodil, oziroma vsem dobro znanega User's Manual.

Ali obstaja kje nekaj podobnega tudi na internetu??

nekateri med matično ploščo in vijakom namestijo tudi nekakšne gumijaste obročke. Ali je to nujno potrebno, saj le teh nisem dobil zraven ohišja. :\

Hvala že vnaprej.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Tero ::

He Poskusi kaj pogledat na http://www.chieftec.com
Drugac tudi jaz mam čifteka in sicer cs2001 In sem grozno namuco da sem nost plato pa vse sestavo.
Jaz nic ne vem o kakih gumjastih obrockih. Daj samo distančnike gor na ohišje zavijačij, pol pa gor plato.
Problem lahko nastane pri vgrajevanju opticnih enot. Kajti čiftek uporablja neki cudn mehanizem ko mi se ga zaj ni uspelo prestudirat:\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

segi ::

hehe, tudi sam imam probleme z vgradnjo optičnih oziroma 5.25 paličnih enot. To bo še veselo!

ja zraven sem dobil tudi en kup vijakov, samo problem je v tem, da ne vem za kaj naj jih uporabim. Smatram, da jih bom uporabil za šraufanje cd-roma in podobnih enot.:\

A so distančniki takše zlate barve??
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Matek ::

Ko sem ga odprl, pa sem zasledil, da to v bistvu niti ni tako zelo enostavno, saj zraven nisem dobil navodil, oziroma vsem dobro znanega User's Manual.
Vsem dobro znani user's manual je vedno poleg posamezne komponente in absolutno nikoli zraven ohišje, edino če ima ohišje kake dodatke, ki se jih drugače uporablja kot v navadnem ohišju. (recimo en brezveze primer kaki special motherboard tray ipd.). Proizvajalec ohišja nima kaj dajat navodil za vgradnjo, ker je pri vseh ohišjih isto, so po standardih narejena.

ja zraven sem dobil tudi en kup vijakov, samo problem je v tem, da ne vem za kaj naj jih uporabim.
Ja, tisti vijaki so za vse, kar se prišraufa, ker z nobeno komponento ne dobiš vijakov zraven. Resimo če kupiš disk ni zraven štirih vijakov.

A so distančniki takše zlate barve??
Ja, to so distančniki, so pa medeninasti če se ne motim.

nekateri med matično ploščo in vijakom namestijo tudi nekakšne gumijaste obročke. Ali je to nujno potrebno, saj le teh nisem dobil zraven ohišja.
Med ploščo in vijakom pride taka mini podložkica, mislim da papirnata, mogoče so tudi gumijaste.

Drugac tudi jaz mam čifteka in sicer cs2001 In sem grozno namuco da sem nost plato pa vse sestavo.
Problem lahko nastane pri vgrajevanju opticnih enot. Kajti čiftek uporablja neki cudn mehanizem ko mi se ga zaj ni uspelo prestudirat

Mehanizma vam ni uspelo "preštudirat", jao. Vzameš cederom, na vsako stran prišraufaš eno ploščico tisto belo, vzameš iz 5.25 reže zaščitno plastiko pa še ono pločevino od znotraj in lepo porineš not. Jaka muda:\.Tero, jaz redko kaj sestavljam, pa je bila vgradnja vsega skup v Chiefteca plavi blagoslov, povej prosim s čem si se ti "mučil". Mehanizem za 5.25 enote pa ni čuden, ampak zelo praktičen.

Sicer pa mata tu sestavljanje računala in test chiefteca
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

segi ::

MadManMato: Če verjameš ali ne si mi zelo, zelo polepšal tale predbožični večer. Odgovoril si na vprašanja, ki so me najbolj grizla. tnx.

Glede onih podložk, pa sem opazil, da jih ni zraven. Torej??
a) Sam poiščem nekaj identičnega od kakšnega tesnila
b) izdelam podložko iz papirja
c) sestavim brez podložke

Kaj bi storili vi? (vprašanje ni za 1 milijon sit;) )



Linki, ki si mi jih dodal, pa so že bili vgravirani v mojo memorijo. Iskal sem točno določen članek za vgradnjo računala v Čifteka...in še vedno iščem...
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: segi ()

Matek ::

Jes sem sestavo kr brez, samo baje da ni varno...

Drugače pa Merry Christmas segi:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

the_unborn ::

Do zdej se nisem nikjer videl podlozk, vgradil sem pa ze mnogo plat in sicer brez podlozk in je vse stimalo

Boško ::

Sej plata je preko vijakov ozemljena, tak da ne vem, zakaj bi ble tiste podloške potrebne!?! Resno!!

Drgač pa jst čifteku zamerim sam to, da nima snemljivega pladnja za matično ploščo!! Drugač je pa popoln.:D

L.p.

krucymucy ::

Tiste podlozke, gumice ali karkoli ze so zato, da kao pol ko pritegneš vijak ne poškoduješ cinka ki je okoli luknje ... torej za na zogrnjo stran plate! brezveze

Bwaze ::

Sicer tudi sam nimam prav ogromno izkušenj (ene tri matične plošče sem pa že zamenjal), ampak se mi zdi, da bo tole prav:

Če so distančniki za pritrditev matične plošče kovinski, potem je zelo priporočljivo med distančnike in plato ter med vijake in plato dati neprevodne podložke. Jaz sem jih sicer dobil zraven ohišja, če pa jih ne bi bilo, bi pa malce pobrskal po garaži ali kakšnem Merkurju. Sicer proizvajalci matičnih plošč rezervirajo nekaj malega "varnostnega" prostora za vijake in podobno, ampak na to se ni za zanašati. Če gre kakšna proga preblizu mimo vijaka, prav lahko odrgneš lak pri privijanju in narediš šlus. Ziher je ziher, pa kakšne mehkejše podložke bi mogoče celo za kakšen decibel zmanjšale prenos tresljajev od proc. hladilnika na ohišje. Saj vem, pretiravam :)

segi ::

Čemu pa služi takšen okrogel kos kovine, ki je priložen ohišju??
A ve kdo??:\
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Bwaze ::

Hm, bi lahko malce bolje opisal ta okrogel kos kovine? Če je magneten, je lahko pač magnetni obroček za okrog tankih kablov matične plošče, ki jih spelješ skozi in ta magnet pripopaš na kovinsko ohišje tako, da kabli ne mahedrajo vsepovsod in da ne zaidejo v kak ventilator, kar bi se lahko končalo precej spektakularno.

Če pa ni magneten, je pa mogoče feritni obroč, ki naj bi zmanjšal elektromagnetne motnje (govorim iz glave, o tem pojma nimam), ampak ne vem, na kaj bi se to dalo.

segi ::

:8) Oborček ni magneten. Je pa črne barve in ima premer 2cm. Širok je 1cm. V bistvu me zanima kaj naj znim...:\


Sedaj sem namestil vse distančnike tako, kot marajo biti. Sedaj pa me zanima s katerimi vijaki naj pritdimma tično ploščo. Ali z takšnimi dolgimi (ti so samo štirje) ali s onimi s katerimi se pritrjujejo tudi CD-rom enote??
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Narcos Satanicos ::

Ja to je feritn obroč, daš ga pa na tiste kable kukr grejo od ohišja na matično, hd luč, power luč, itn... Nared 'vozel' (kabel skoz, okol nazaj in še enkrat skoz).

segi ::

hm..Sedaj sem si kupil še disketnik...Ali se tudi ta, da pritrdit s pomočjo tistih nosilcev????? Ali kako se pritrdi????8-O
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

nodes ::

Ne ne, brez mal "kmečke pamet" pa res ne gre. :D

R33D3M33R ::

Tistega pa samo prišraufaš tam ko maš disk! V tistih osem lukenj (4 pa 4) naj bi šel.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

e-marko ::

Poglej sem: http://www.arena-chieftec.com/?page=ser...

Popolna navodila... Nič pa o onem feritnem obročku ...:\

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Tomi ::

To je osem mesecev star tema, če slučajno nisi videl.
metrodusa.blogspot.com

jRk0 ::

hihi

jaz pa berem pa vidim neki predbozicni vecer :D

malo je stara ja 8-)
You fuck up once, you loose two teeth.

e-marko ::

Ja, ups pa res... Sem nekaj iskal o chieftecu, pa sem slučajno odprl... :D

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

segi ::

Grem pa navodila brat sedaj, ko računalo že pol leta laufa...
Hvala vsem, ki ste se spomnili takoj in vsem tistim, ki ste se zrajtali po osmiih mesecih... :D

Sestavil pa sem brez podložk...
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Standoff

Oddelek: Pomoč in nasveti
242395 (1684) fr4nc
»

So vijaki priloženi?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131107 (525) Tarzan
»

CM 690 II Watercooling (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
12925106 (15205) Janac
»

sestava računalnika

Oddelek: Strojna oprema
392608 (1982) mihajlo carr
»

Chieftec "problem"

Oddelek: Pomoč in nasveti
141711 (1361) ferjan

Več podobnih tem