» »

Hofer ponudba

Hofer ponudba

Temo vidijo: vsi
««
8 / 194
»»

x45 ::

ttommy je izjavil:

Še enkrat- Medionovi računalniki nimajo kake garancijske nalepke in se lahko brez problema odpira ohišje. Normalno, da lahko da sam grafično noter.
Ko je meni pred leti crknil DVD recorder v Medionovem PC, sem klical na servis in sem ga čez par dni dobil po pošti, da sem ga potem sam zamenjal. Me je pa ona gospa prej vprašala, če bi znal sam zamenjat..


to je to... kot rekel lahko daš, ne bo pa potrebe takoj.
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

bajsibajsi ::

denabiker je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Saj ni toliko stvar v CPU moci, ampak o GPU. 7560 je se dokaj nova zadeva in ne pise ravno veliko na netu od uporabnikov v praksi. Npr. Seishiro je zgoraj omenil, da z 8400GS igra Witcher 2 na 800x600. Sam imam i3 2100 in pa i5 3570k in sem naravnost presenecen, kaj zmore Intel HD 4000 cip. 8400GS nimam, imam pa 8600GT, ki je se hitrejsa in lahko zatrdim, da nima sans proti intelovem 4k cipu. Na 1680 x 1050 na minimal detajlih leti Tribes Ascent in Arma 2 vecino casa na 30 FPS (in le vcasih pade na recimo 25). Kako se v praksi obnese 7560 pa lahko le ugibam, a domnevam da bi vecino mmo iger ta grafika prebavila.

edit/
V bistvu ce si gamer, a ne igras najnovejsih iger oz. sirok spekter iger (ampak imas par dolocenih) ob novih procesorjih sploh ni potrebe po takojsnji nabavi locene graficne kartice.



kaj res je tako šlo to naprej? Hudo...

na kateri resoluciji pa se lahko tekoče igra recimo cod mw2, battlefield 2...? Pa recimo medium details,...


Tega pa ne vem, ker COD dlje kot do 4 nisem igral. Bi moral kdo drug povedati. Ampak na splosno sem bil precej pozitivno presenecen z HD 4000. Npr. s procesorjem T8100 in 8600GT sem cca. 2 leti igral Warhammer online na custom low-mid nastavitvah in imel nekje okoli 45 (10+/-) FPS na 1400 x 900. Z Intel 3570K procom, dam isto igro na high settings in leti komot do 100 FPS pri 1680 x 1050. COD4 odvisno od nastavitev, ampak nekje med 50-120 FPS, promod skoraj non stop na 125. Temperatura proca je po parih urah sla na max 64°C, s tem da ne nabija vent, kot pri npr. HD 6850 GTX 460, ki sta v drugih masinah.

" Logično da lahko dodaš grafo, pa že ta APU poseka vse kar je na HD 4000. "

Imas kaj linkov o tem? Saj verjetno imas prav, ampak me zanima in google najde bolj malo o 7560.

Glugy ::

A se še komu zdi da je tale Medion kopija Hpja?


Tle stane ccca 366 eura(ima vključene stroške pošiljanja):
http://slickdeals.net/f/4883670-HP-Pavi...

v primerjavi s tem 399 eura(stroški prevoza odvisno kok si delč)
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_2...


tuki se da več o grafični vidt:
http://www.officemax.com/technology/com...

A je ta grafična(ista je v obeh ponudbah) kul? Piše namreč
"Up to 4059MB Total Available Graphics Memory as allocated by Windows 7"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Alamar ::

Zakaj bi bila kopija? Komponente so splošno dostopne in vsak proizvajalec si sestavi kakor hoče.
Od kje ti ideja, da je tole cenovno sploh primerljivo? Tisto je trgovina iz USA in sploh ne pošiljajo k nam.

Tale računalnik za 399 EUR je top in kdor ga hoče imeti, naj bo zjutraj pred štacuno, ker jih sigurno ne bo veliko na voljo.

opeter ::

Medion je bila vedno zelo dobra in priznana blagovna znamka v Nemčiji, odkar pa so Nemce prevzeli Kitajci, pa bodo (predpostavljam) še boljši.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Seishiro ::

Sem si ga danes šel kupit in Witcher 2 laufa na medium brez problema, na high pa če vrtiš kamero v igri, okolica postane motna, drugih problemov ne vidim. Zdaj ne vem, če se da to kako spremenit v nastavitvah, ampak drugače sem s PCjem zadovoljen! :)

Pyr0Beast ::

Tlele v Nm so out kar se teh kompov tiče. Je še drugod jih kaj ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

floyd1 ::

Vprašaj prodajalko, pa naj ti preveri po telefonu, če je še kje kak na zalogi.

Pyr0Beast ::

Ima kdo kakšen info če se da cpu/grafo navid/odvit ?

Kako glasna je sploh zadeva?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

šernk ::

Ponavadi v šempetru pri gorici ostajajo računalniki, tako da zbrskat telefonsko ven pa poklicat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

errhec ::

Pyr0 greš v Hofer in rečeš naj pokliče v Šempeter. Telefonskih ni javno objavljenih (vsaj sam jih nisem zasledil).
dd

floyd1 ::

Točno tako.

Okapi ::

Na Hoferjevi spletni strani imajo info številko, kjer lahko vprašaš, kje imajo kaj in se lahko tudi zmeniš, da ti dostavijo v najbližjo štacuno.

O.

Pyr0Beast ::

Okapi, where ?!?

Also - se ne mudi
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

errhec ::

Tole številko sem našel na njihovi strani : 01 8346 600

Drugače pa TUKAJ
dd

Okapi ::

https://www.hofer.si/si/html/impresum.h...

Impresum

Naziv podjetja: HOFER trgovina d.o.o.
Sedež: Kranjska cesta 1, SI -1225 Lukovica
Kontaktni obrazec
Telefon: +386 / 1 / 8346 600
Telefaks: +386 / 1 / 8346 628

K0K0 ::

Teh računalnikov je blo samo za vzorec, tko da pohiti.
V šiški so imeli samo 5 komadov in 3 minute po otvoritvi sta bla samo še 2 :D

Glugy ::

Ja v Domžalah je blo tud tko menda XD morš takoj pridt al pa če greš v kako bl zakotno hoferjevo trgovino pa še to dvomm da se ne proda v prvi polovici dneva......sam je pa tud mal smotan k je ponavad vrsta XD ampak dobr ..probaš pa če dobiš dobiš če ne pa ne. Mene sam grafa mal matra xD Čeprav neki opažam...vgrajene(intergrated) grafike niso več tok švoh k so ble včasih (no vsaj pr tem kompu ni tok hudo kt je blo včasih). Včasih z vgrajeno grafiko res nisi mogu nobene streljačine normalno špilat niti na low. A je tud pr drugih kompih tko da je vgrajena grafika mal bol k pred leti?

kmetek ::

ima kdo slike kaj?

denabiker ::

v bodoče idite v čim bolj zakotno trgovino. Pa se da tudi kakšen kos popoldne dobiti.

buneech ::

Dejte mal slik notranjosti te Trinity mašine.

Pyr0Beast ::

Nope, nimajo nikjer te kište več. Je še nekaj z i5 za 550€ samo IMO ni vredno keša
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Glugy ::

aja ne? sej zdej pa en prenosnik ponujajo za 479 eura. Govorijo kokr da naj bi bla čudovita grafika pa visoka zmogljivost..Sicerr mislm da ni štirijedrni samo se mi zdi da se glede na to dam a sata pa solidno grafiko pa glede na to da je laptop teh 79 eurov več vseen bolj splača kot pa ta komp iz prejšnjega tedna. Mi je mal žal da nisem počakal še en teden za prenosnik ampak zdej je kr je XD

Pyr0Beast ::

?
Kakor vem je laptop 499€, oba, 17 in 15

o vidi vraga pa res

http://www.hofer.si/si/html/offers/2867...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Ej sam a ste vidl to kaj piše ? http://www.hofer.si/si/html/offers/2867...

"1) Vgrajene grafične funkcije niso na voljo pri vseh računalnikih. Potrebna je lahko optimizirana programska oprema. Pozanimajte se pri proizvajalcu svojega sistema. Več informacij je na voljo na spletnem naslovu http://www.intel.com/go/biv "

1.Kako da niso grafične funkcije na voljo pri vseh računalnikih ..ne štekam?
2. Kaka optimizirana programska oprema??

A mi lahko prosm kdo kej več pove kaj to v praksi pomen? A to pomen da možn da maš al pa da nimaš grafe???

solatko ::

To pomeni, da mora chipset na matični to podpirat. Če ni na matični podprta grafika ali HT, potem to pač ne deluje.
Delo krepa človeka

fosil ::

Tole je neumno napisano.
Ve se kakšna je konfiguracija, torej podpora je, ali pa je ni.
Glede na to da so vsi računalniki enaki, nič ni odvisno od računalnika.
Sicer pa ne vem kaj na bi sploh to bilo "grafične funkcije".
Tako je!

Tody ::

Glugy to vrjetno pomeni da ni na voljo vseh resoluciji. To je zaščita pred tem da jim tečne stranke prinesejo nazaj računalnik pa reče to pa ne dela na mojem monitorju.

solatko ::

Tody - To je splošen dopis, ki je za trgovca pomemben v primeru prodaje proizvajalca, ki uporablja različne matične plošče v enakih modelih.
To se mogoče nanaša tudi na ta model, če so čistili zaloge, pri sestavljanju.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Pyr0Beast ::

zadeva ma pač integrirano grafo
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

JamesBond ::

Ma kdo ta strojček za lase s hoferja? Dela?

Alexius Heristalski ::

Dela. Ko sem ga jaz kupil (lani, se mi zdi), je bil 8 evrov. 8-)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

JamesBond ::

Hvala. Zdaj je 10 :)

ejQ ::

A je še kdo tuki, ki je v Hoferju kupu palačinkarja, in se mu zdi da se premal segreje? Oziroma se prva palačinka (al pa dve) kul speče, naslednje so pa kr bele (cvrčanje, ko zliješ gor maso je skoz tišje).

hojnikb ::

Če bo slučajno kdo nabavlu USB kjuček iz Hoferja, sn tule naredu nekaj benchmarkov, da vidim kaj zmore noname 32GB kjuček za 12€ :D


User kapaciteta:
30.980.243.456bytov (~28.8GB)

Formatiran v FAT32 z sdformattor, sektor velik 32KB

Benhcmarki:

CrystalDISKmark x64 3.0.1

Clean flash z 100MB preizkusnimi podatki

Random podatki:


0-fill



"Dirty" flash (en pass z h2testw) z 100MB preizkusnimi podatki:
Random podatki:


0-fill


"Dirty" flash (en pass z h2testw) z 1GB preizkusnimi podatki:
0-fill


Še verify z h2testw:




Stvar ni hitra, (ko se enkrat zapiše več kot cca 200MB podatkov), kar je verjetno posledica uporabe poceni TLC flasha in enostavnega kontrolerja.
Sicer je zadeva readyboost ready, najverjetne samo zato, ker ma del flash spomina hiterga (sodeč po 100MB testih).

Vendar za tak $$$ bi lahko bilo tudi slabše ;)
#brezpodpisa

Okapi ::

Jaz sem bil danes prepozen, so v par urah šli vsi.;((

O.

MrStein ::

Poseka Sparovega, ki stane 15... ups, ne več, zdaj je ponosnih 30 EUR:

https://slo-tech.com/forum/t82704/p3686...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

v vsakem primeru je tole dobra lekcija da je treba delat benche kjučkov z velikim testnim fajlom, ker drgač so rezultati izkrivljeni...
#brezpodpisa

tomzzi ::

Pozdrav

Mene pa zanima kako je z garancijo Medion prevoznikov v kolikor bi hotel zamenjati disk za nekaj hitrejšega? Ker ko sem gledal spodnjo stran prevoznika ima čez nekaj vijakov črno nalepko. Garancija ostane če to odstranimo in zamenjam disk?

lp

ttommy ::

Prevoznikov??
Gamer

tomzzi ::

ttommy je izjavil:

Prevoznikov??


Ne prevoznikov. ;((Prenosnikov! Sem pisal na mobilcu pa očitno spregledal napako.
Ajde kdo ve? Če odlepim te "nalepke" kateri so čez vijake in zamenjam disk kako je potem z garancijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomzzi ()

spirit ::

Tole so gumice kajne? če ja optem jih daš preprosto nazaj samo poškoduj jih ne :D

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

Če bo slučajno kdo nabavlu USB kjuček iz Hoferja, sn tule naredu nekaj benchmarkov, da vidim kaj zmore noname 32GB kjuček za 12€ :D


User kapaciteta:
30.980.243.456bytov (~28.8GB)

Formatiran v FAT32 z sdformattor, sektor velik 32KB

Benhcmarki:

CrystalDISKmark x64 3.0.1

Clean flash z 100MB preizkusnimi podatki

Random podatki:


0-fill



"Dirty" flash (en pass z h2testw) z 100MB preizkusnimi podatki:
Random podatki:


0-fill


"Dirty" flash (en pass z h2testw) z 1GB preizkusnimi podatki:
0-fill


Še verify z h2testw:




Stvar ni hitra, (ko se enkrat zapiše več kot cca 200MB podatkov), kar je verjetno posledica uporabe poceni TLC flasha in enostavnega kontrolerja.
Sicer je zadeva readyboost ready, najverjetne samo zato, ker ma del flash spomina hiterga (sodeč po 100MB testih).

Vendar za tak $$$ bi lahko bilo tudi slabše ;)

Še update na tale hoferjov kjuč:
Danes sem ga usel raztavit, ker me je zanimal kaj se notri nahaja.

Kontroler:
PHISON PS2251-67

Flash čipi:
-2x po 128gbit
napis na nalepki
1C 32gb
511-120716057

napis na samih čipih:
1 čip
HVNJ4F8
M11221T
d 1C 128

2 čip
HVNJ4F8
M11222T
d 1C 128


Tako da zanimivo, da zadevca uporablja dva flash čipa, čeprav nikjer ne najdem izvor in specifikacij teh čipov. Defenitivno so čipi lowgrade, kar je tudi razvidno iz benchmarkov, saj je kontroler zmožen većjih hitrosti...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

Na netu sn najdu še en tool, s katerim se da igračkat z kontrolerjom.
Ker se nahaja na čudnih kitajskih straneh, sem ga uploadal sem.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

Sodoč po IDjih, ki jih ta tool extracta, bi tile čipi zelo verjetno znal bit novi TLC čipi od toshibe na 19nm proizvodnem procesu.
#brezpodpisa

šernk ::

A je kdo že kupoval kaj ALU lestve v hoferju?

http://www.hofer.si/si/html/offers/58_3...

slednja me zanima, ker je ravno pravšnja za nas, le malce lahka se mi zdi (9,3kg), namreč malce daljše profesionalne imajo po 20kg več, da ne bom v prvem plezanju na 4m višine visel v zraku, ker pol bo majhen problem dol prilezt :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

connel ::

Čisto v redu bo, za doma je itak bolje da je malo lažja, mah še tko je bolje da je lažja, da jo lažje nosiš naokrog. Seveda za višje višine je pa bolje če je težja, ampak za teh par metrov je pa čisto v redu.

buneech ::

Spet so PC-ji s Trinity APU procesorji v Hoferju: http://www.hofer.si/si/html/offers/58_3...

Lahko kak lastnik tega pc-ja pogleda mal v kišto, mogoče slika notranjost, da se vidi kakšne razširitvene možnosti so?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buneech ()

hojnikb ::

hehe bulldozer in radeon v vsak dom :))
#brezpodpisa

mtosev ::

kakšen bulldozer? i don't see it
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
««
8 / 194
»»