» »

Hofer ponudba

Hofer ponudba

Temo vidijo: vsi
««
7 / 194
»»

šernk ::

Midnas, šernk: Ali se tudi pri vas zbrišejo nastavitve "scan to", če ga izklopiš iz 230V?


ne vem bom probal, čeprav mi je tisti scan prekompliciran, glede nato da imam na računalniku natančno 3 klike in je zadeva shranjena kamor želim :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

solatko ::

FlamE#7 - Jaz kot Hofer fan, sploh še nisem nikoli nič kupil v tej trgovini, sem pa imel v rokah kar nekaj njihovih računalniških izdelkov in vsi razen enega prenosnika, so delali izvrstno in so bili glede na p/p odličen nakup. O HP-ju, ki pa so v mojih rokah daleč najpogostejši artikel, ne morem slišati toliko lažnih pohval, saj se na večini - do 1000€ ne da normalno držati roke naslonjene pod tipkovnico na levi strani. Poleg tega jih veliko meče ven pregrevanje, zaradi večinoma zanič hladilnih teles in slabe zasnove.
HP je pač živel na svojih lovorikah in v nizko in srednje cenovnem segmentu prenosnikov, ostal daleč za konkurenco in celo nekaterimi noname proizvodi iz daljnjega vzhoda.
Delo krepa človeka

FlamE#7 ::

Ne morem verjeti da imam to debato. Nobenega tu ne briga koliko milijonov in milijard različnih lapotpov oz. ARTIKLOV je šlo tebi čez roke. Jaz imam v lasti oba artikla, in sem povedal mojo izkušnjo z obema. In takle mamo. Ne priporočam nakupa Mediona Akoye P6630. Kaj ti sedaj ni jasno?

solatko ::

Jaz pa ne priporočam nakupa HP - računalnikov, kaj ti ni jasno?
Še vedno pa nama nisi odgovoril, kaj so dejali v zvezi z reklamacijo. Po mojih izkušnjah, dobiš nov artikel ali denar nazaj in to zelooooooooooo hitro, pri HP-ju se branijo še popravil, očitnih napak, dokler je prenosnik v garanciji, potem te pa zamenjava tipkovnice stane najmanj 100€, menjava hladilnika CPU tudi tu nekje, da ne govorimo o zamenjavi drugih stvari.

Vse hoferjeve stvari imajo 3 leta garancije in, če je karkoli narobe, je postopek znan. Pri HP-ju v primeru reklamacije, sploh ne veš, kaj se bodo spomnili, da ti nebi priznali njihove napake.
Delo krepa človeka

floyd1 ::

Čeprav je že čisto offtopic, moj HP moltifunkcijc pa je danes šel v "sleep zanko", ki jo je omenil Midnas in kljub 2 urnemu reševanju in veliko ponujenih rešitvah na netu ni delalo nič več. Na koncu mi je celo izpisal, da uporabljam neoriginalno barvno kartušo (bila je zraven ob nakupu ;((). Skratka - je šel nazaj v Hofer in baje takoj na servis (denarja ne morem dobiti, je že predolgo od nakupa), kjer me bodo kontaktirali. Se že veselim.

solatko ::

floyd1 - in za te tvoje težave, menda ne kriviš Hoferja, njihova krivda je samo v toliko, da jim včasih podtaknejo zanič izdelke, verjetno pa bodo naredili vse, da boš zadovoljen.
Delo krepa človeka

šernk ::

Jah, najbrž kupljen kje drugje za 30€ dražje z enoletno garancijo deluje ta printer popolnoma enako :)

pa še birotehna vs medion je servis...ko sem to zagledal od obprtju se mi je kamen od srca odvalil :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

floyd1 ::

solatko je izjavil:

floyd1 - in za te tvoje težave, menda ne kriviš Hoferja, njihova krivda je samo v toliko, da jim včasih podtaknejo zanič izdelke, verjetno pa bodo naredili vse, da boš zadovoljen.

Ne, ni bilo mišljeno tako. Z veliko večino stvari od tam imam zelo dobre izkušnje, edino zadevo, ki sem jo po 1 dnevu uporabe tja nazaj odnesel, pa so mi brez vprašanja vzeli nazaj in vrnili denar (tisti digitalni okvir za fotke je bil res bogi, prikazoval je premalo barvnih odtenkov in posledično so bile fotke katastrofa, drugače pa je delal OK za kakega nezahtevnega uporabnika).
In imaš prav, ko je omenila servis, je prodajalka malo zavila z očmi (pa verjetno me ni "pecala" ;)) tako da si že malo mislim, kako bodo stvari potekale. In je tudi omenila (ker sem jo posebej vprašal), da če ne bom prišel na čisto s servisom ostanejo spet oni (Hofer). Jaz se vsekakor ne bom pustil, več kot 20 let dela z računalniki (seveda tudi printerji), do zdaj sem porihtal še vsako zadevo, a ta mi je pa res spil živce... Ne morem delati z mašino, ki vsak dan malo dela, malo ne...

floyd1 ::

Po 14 dneh sem dobil paket - nov printer (s mojimi starimi kartušami seveda). So far so good, zadeva zaenkrat dela in (vsaj pri ADF že lahko rešem) precej boljše. Bomo videli...
Še to - printer je HP-jev, vsi papirji (menjava) pa z "Medion" glavo?

solatko ::

Zato ker ti zamenja Medion, vprašanje, če bi pri HP-ju bili tako hitri.
Delo krepa človeka

floyd1 ::

A tako. Hvala za info.
Eh, zdaj vidim, da je tudi šernk isto napisal, le da sem takrat zgleda to spregledal.

šernk ::

Saj garancija je od mediona, ko sem zagledal garanjski list se mi je kamen od srca odvalil, ko sem videl da ni birotehna.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Isotropic ::

a unega racunalnika z ivy bridge i5 in gtx680 ni vec v ponudbi (v avstriji sicer)?

floyd1 ::

Danes so me (ravnokar) še enkrat klicali iz Hoferja, če sem že dobil tiskalnik iz servisa in če je zdaj OK in ali sem zadovoljen. Dala mi je še telefonsko od Medion servisa, če bi bilo še kaj narobe. To pa je res odnos, vsekakor za pohvalit.

mtosev ::

hofer.si ima spet en ugoden pc, če koga zanima.:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tilen ::

Link?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

RockyS ::

denabiker ::

mtosev je izjavil:

hofer.si ima spet en ugoden pc, če koga zanima.:D


pa če nič nikjer ne piše katere komponente so noter razen cpu.

mihec87 ::

denabiker je izjavil:

mtosev je izjavil:

hofer.si ima spet en ugoden pc, če koga zanima.:D


pa če nič nikjer ne piše katere komponente so noter razen cpu.


Kako da ne
štirijedrni APU-procesor AMD A8-5500 (3,2 GHz, do 3,7 GHz s Turbo-Core-tehnologijo AMD) in vgrajeno grafično kartico AMD Radeon™ HD7560D DirectX® 11
4 GB velik delovni pomnilnik DDR3 SDRAM
1 TB (1.000 GB) velik trdi disk
USB 3.0 za razširitev pomnilniških zmogljivosti z zunanjim trdim diskom HDDrive2go super speed (zunanji trdi disk HDDrive2go super speed ni priložen)
hitro brezžično omrežje
tehnologija standarda IEEE 802.11n
bogat paket programske opreme (OEM-različice)
64-bitni OS Windows® 7 Home Premium, prednameščen programski paket Microsoft® Office 20101, knjižnica predstavnosti MEDION® itn.

Treba je pa vedeti da je to sestavljen sistem kot ga ima npr hp,dell itd..kjer ni navedeno katera je matična,firmo pomnilnika,diska itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

francek1 ::

So pa komponente v Medionovih računalnikih ponavadi zelo usklajene, tako, da kot celota odlično služi.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

denabiker ::

mihec87 je izjavil:

denabiker je izjavil:

mtosev je izjavil:

hofer.si ima spet en ugoden pc, če koga zanima.:D


pa če nič nikjer ne piše katere komponente so noter razen cpu.


Kako da ne
štirijedrni APU-procesor AMD A8-5500 (3,2 GHz, do 3,7 GHz s Turbo-Core-tehnologijo AMD) in vgrajeno grafično kartico AMD Radeon™ HD7560D DirectX® 11
4 GB velik delovni pomnilnik DDR3 SDRAM
1 TB (1.000 GB) velik trdi disk
USB 3.0 za razširitev pomnilniških zmogljivosti z zunanjim trdim diskom HDDrive2go super speed (zunanji trdi disk HDDrive2go super speed ni priložen)
hitro brezžično omrežje
tehnologija standarda IEEE 802.11n
bogat paket programske opreme (OEM-različice)
64-bitni OS Windows® 7 Home Premium, prednameščen programski paket Microsoft® Office 20101, knjižnica predstavnosti MEDION® itn.

Treba je pa vedeti da je to sestavljen sistem kot ga ima npr hp,dell itd..kjer ni navedeno katera je matična,firmo pomnilnika,diska itd..


jaz bi pa ravno to rad vedel:
-1TB disk, kateri? Koliko Cache? SATA III alia SATA II itd.
-isto ram, kateri? koliko MHz? 1333, 1600, 2000???
-matična, blage veze nimam
-napajalnik, je lahko nek low budget, ki komaj poganja sistem, ima slab izkoristek itd.
no da ne naštevam...
itd itd

jaz takšnega ne bi kupil, ker se mi zdi, kot da kupuješ mačka v žaklju.
Pa hofer se mi je že zameril, sem že kupil nekaj artiklov, pač primerna kvaliteta ceni, ne moreš pričakovat, da bo super duper za majhen denar.

mihec87 ::

Večino teh podatkov tako tudi ne zveš pri prej omenjenih firmah(hp,ibm,del..)...

Če bi rad 80+ napajalnik pa neko super duper plato in rame..potem pač greš in si narediš po meri samo za tak denar ne bo šlo..Glede računalnika je večina ljudi zadovoljna..

denabiker ::

saj razumem, samo jaz ga ne bi vzel. Pa še en ogromen minus, če je še kakšna nalepka na ohišju oz. neko drugo varovalo (zaradi garancije).... saj ga niti ne moreš sam očistit prahu oz. dogradit (saj kakšen ram ipd.). Da bi pa vozil na servis in izgubljal čas s prevozom in še stroški prevoza + servis...pa se mi zdi neumno.

mihec87 ::

denabiker je izjavil:

saj razumem, samo jaz ga ne bi vzel. Pa še en ogromen minus, če je še kakšna nalepka na ohišju oz. neko drugo varovalo (zaradi garancije).... saj ga niti ne moreš sam očistit prahu oz. dogradit (saj kakšen ram ipd.). Da bi pa vozil na servis in izgubljal čas s prevozom in še stroški prevoza + servis...pa se mi zdi neumno.


Jaz pa če bi mi ustrezal tak računalnik(ker medion ni ravno slaba roba-vsaj namizni ne)..
Kolikor vem tega ni....Pravzaprav še sploh to gdo daje gor..Tak računalnik je super za nekoga ki se ne bo ubadal z nekim nadgrajevanjem strojne opreme razen kakega diska..

Vem za hoferjev računalnik bo že kar nekje dobro leto star pa se na njem nabijajo igrce od jutra do večera..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

connel ::

denabiker je izjavil:

saj razumem, samo jaz ga ne bi vzel. Pa še en ogromen minus, če je še kakšna nalepka na ohišju oz. neko drugo varovalo (zaradi garancije).... saj ga niti ne moreš sam očistit prahu oz. dogradit (saj kakšen ram ipd.). Da bi pa vozil na servis in izgubljal čas s prevozom in še stroški prevoza + servis...pa se mi zdi neumno.



Daj si že nekaj zapomni, nalepka na ohišju je samo nalepka in nič drugega, vzemi jo samo kot to. Garancijo imaš vedno na komponente, ki velja najmanj toliko časa, kot pri tej famozni nalepki. Sicer pa dvomim, da je na Hoferjevih PC-jih nalepka.

Sej ne rečem, so se dobro spomnili to foro z nalepkami, vsako stvar ki jo hočeš zamenjati moraš k njim na servis.

MrStein ::

Nimajo nalepk, vsaj na mojem ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zheegec ::

heh, za 400eur dobiš res hud računalnik in človek vpraša, koliko MB predpomnilnika ima disk?
Za to ceno lahko ta disk notri vržeš v smeti in kupiš drugega, pa je še vedno OK :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ttommy ::

Ni nalepk gor- ni problem odpiranje ohišja. Sam imam že 5 let Medionov PC iz Hoferja.
Gamer

fraising ::

A bi tole poganjal gw2, ter podobne mmo-je bp?

floyd1 ::

denabiker je izjavil:


jaz bi pa ravno to rad vedel:
-1TB disk, kateri? Koliko Cache? SATA III alia SATA II itd.
...

Kakšna je sploh "real life" razlika v hitrostih klasičnega HDD-ja (npr. 7200rpm), če je SATA2 ali pa 3? (in ostale karakteristike nekje tam - tam). A ni to pomembno le pri SSD-jih, ki res dosegajo blazne hitrosti?

Zheegec ::

Tudi pri klasičnih trdih diskih je to zelo pomembno. Pri 10.000Rpm Raptorju je lahko preko SATA3 tudi do 2.45% hitrejši od SATA2.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

floyd1 ::

Se mi je kar zdelo, ja. Potem pa je to res pomemben podatek ;).

fosil ::

Zheegec je izjavil:

heh, za 400eur dobiš res hud računalnik in človek vpraša, koliko MB predpomnilnika ima disk?
Za to ceno lahko ta disk notri vržeš v smeti in kupiš drugega, pa je še vedno OK :)

Cena je ugodna, če upoštevaš da zraven dobiš tudi windowse, niti slučajno pa ni tako ugodna da bi lahko karkoli stran metal, sploh pa ne diska.
Tako je!

kmetek ::

Cena je odlična, kupite ta PC.

Zheegec ::

fosil je izjavil:

Zheegec je izjavil:

heh, za 400eur dobiš res hud računalnik in človek vpraša, koliko MB predpomnilnika ima disk?
Za to ceno lahko ta disk notri vržeš v smeti in kupiš drugega, pa je še vedno OK :)

Cena je ugodna, če upoštevaš da zraven dobiš tudi windowse, niti slučajno pa ni tako ugodna da bi lahko karkoli stran metal, sploh pa ne diska.

Dobro, sem pač karikiral. Ampak pri poceni računalniku res ne moreš gledati na to, ali je 32MB predpomnilnika ali 64MB na disku... Kar je minimalna razlika. To gledaš pri kompu za 1000€. Samo tam imaš itak SSD in ima lahko HDD tudi samo 8MB predpomnilnika...
Ta Hofer komp je super stvar, 2 kolega ga bosta nabavila na moje priporočilo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bajsibajsi ::

fraising je izjavil:

A bi tole poganjal gw2, ter podobne mmo-je bp?


Skoraj zagotovo. GPU leti na 760MHz. Res pa je, da ima le 256 shader enot. Skoda sicer, da nima 5700 CPU notri. :D

Sam sem presenecen, kaj vse lahko poganja Intelov HD 4000 (npr. COD4 na 125 fps, Warhammer online max settings na cc 50 fps, ARMA2 30+ fps, Tribes Ascend.. na 1680x1050).

Seishiro ::



to je moj računalnik preverjen na specs za Witcher 2, sicer ga lahko igram tekoče v windowed mode na 800x600 :P. Kak bi se za to irgo obnesel tale Hoferjev PC?

Zheegec ::

Tale Hoferjev bi moral Crysis2 čisto lepo poganjat... Že švahnejši A8 v prenosniku ga.
Ti AMD proci so za svojo ceno noro dobri, sploh pa ti tanovi Trinity.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

bajsibajsi ::

Saj ni toliko stvar v CPU moci, ampak o GPU. 7560 je se dokaj nova zadeva in ne pise ravno veliko na netu od uporabnikov v praksi. Npr. Seishiro je zgoraj omenil, da z 8400GS igra Witcher 2 na 800x600. Sam imam i3 2100 in pa i5 3570k in sem naravnost presenecen, kaj zmore Intel HD 4000 cip. 8400GS nimam, imam pa 8600GT, ki je se hitrejsa in lahko zatrdim, da nima sans proti intelovem 4k cipu. Na 1680 x 1050 na minimal detajlih leti Tribes Ascent in Arma 2 vecino casa na 30 FPS (in le vcasih pade na recimo 25). Kako se v praksi obnese 7560 pa lahko le ugibam, a domnevam da bi vecino mmo iger ta grafika prebavila.

edit/
V bistvu ce si gamer, a ne igras najnovejsih iger oz. sirok spekter iger (ampak imas par dolocenih) ob novih procesorjih sploh ni potrebe po takojsnji nabavi locene graficne kartice.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

No, saj to je CPU in GPU hkrati, tako da sem čisto prav napisal :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

miqro ::

Se splača kupiti : http://www.hofer.si/si/html/offers/58_2... ali kupiti dele,in sestaviti svoj pc? imam samo 400eurov,gor bi igral kaki cod4,cod2,blackops,pa mogoče battlefield 3?Bi bla ta kišta ok?

kmetek ::

se splača......potencialno dodaš grafično ostalo je več kot dovolj.

BladE_ ::

@Blaz3k... preberi si komentarje napisane pred tabo in lahko ugotoviš, da so vsi na temo o kateri sprašuješ. Kolikor sem jaz razbral iz teh komentarjev se nakup tega PCja splača.
Akcija - Reakcija

denabiker ::

bajsibajsi je izjavil:

Saj ni toliko stvar v CPU moci, ampak o GPU. 7560 je se dokaj nova zadeva in ne pise ravno veliko na netu od uporabnikov v praksi. Npr. Seishiro je zgoraj omenil, da z 8400GS igra Witcher 2 na 800x600. Sam imam i3 2100 in pa i5 3570k in sem naravnost presenecen, kaj zmore Intel HD 4000 cip. 8400GS nimam, imam pa 8600GT, ki je se hitrejsa in lahko zatrdim, da nima sans proti intelovem 4k cipu. Na 1680 x 1050 na minimal detajlih leti Tribes Ascent in Arma 2 vecino casa na 30 FPS (in le vcasih pade na recimo 25). Kako se v praksi obnese 7560 pa lahko le ugibam, a domnevam da bi vecino mmo iger ta grafika prebavila.

edit/
V bistvu ce si gamer, a ne igras najnovejsih iger oz. sirok spekter iger (ampak imas par dolocenih) ob novih procesorjih sploh ni potrebe po takojsnji nabavi locene graficne kartice.



kaj res je tako šlo to naprej? Hudo...

na kateri resoluciji pa se lahko tekoče igra recimo cod mw2, battlefield 2...? Pa recimo medium details,...

mihec87 ::

Če imaš budget 400eur pač teško najdeš boljše..

whitefish ::

kmetek je izjavil:

se splača......potencialno dodaš grafično ostalo je več kot dovolj.

In zgubis garancijo.

mihec87 ::

whitefish je izjavil:

kmetek je izjavil:

se splača......potencialno dodaš grafično ostalo je več kot dovolj.

In zgubis garancijo.


Ker?
Če vgradiš grafično ter ob težavah vzameš ven ne bo nihče vedel...

x45 ::

withe fish nabija ker bi rad poturil kakega slabšega in dražjega intela. Logično da lahko dodaš grafo, pa že ta APU poseka vse kar je na HD 4000.
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

ttommy ::

Še enkrat- Medionovi računalniki nimajo kake garancijske nalepke in se lahko brez problema odpira ohišje. Normalno, da lahko da sam grafično noter.
Ko je meni pred leti crknil DVD recorder v Medionovem PC, sem klical na servis in sem ga čez par dni dobil po pošti, da sem ga potem sam zamenjal. Me je pa ona gospa prej vprašala, če bi znal sam zamenjat..
Gamer

whitefish ::

Alo x45 spomni me da ti posljem kak screen ko bom na racunalniku in ne na telefonu.
««
7 / 194
»»