» »

Ali uporabljate apple izdelke?

Ali uporabljate apple izdelke?

1 2 3
4
»

energetik ::

para! je izjavil:

energetik je izjavil:

Uporabljam samo tisto, kar potrebujem in ko nabavljam vzamem tisto, kar mi nudi zahtevane parametre za najmanjši denar. Iz tega razloga nimam niti enega izdelka od Appla.

Ali enako logiko apliciraš tudi na netehnično robo, recimo obutev, pohištvo? Če kupuješ recimo omarco za TV, ti je popolnoma ravno kako izgleda, al si pripravljen odštet malo več za vizualno všečen izdelek?

lp
Ja, kolikor je mogoče. Izgled mi je zadnja stvar, na katero gledam. Dobro, pri obleki/pohištvu že malce pogledaš, da paše skupaj, ampak ne na račun 2x in več višje cene.
TV imam trenutno postavljen na poceni računalniško mizo, tako da ja, mi je precej vseeno kako zgleda, je pa uporabno.

MTm2H37rqt7B ::

V gospodinjstvu mamo 2x iphone, 2xipad pa macbook unibody-ja.

Vsec so mi zato ker vse Dela + aluminij mi je vsec :) Iphone pa zato, ker ima system-wide zoom.

para! ::

Grumf je izjavil:

Itak, samo morajo imeti vsaj en argument, da so Applov produkt kupili za kaj drugega kot poziranje sicer bi si morali priznati, da so pozerji (kar me sicer osebno ne moti, če bi drzali jezik za zobmi)

A argumentirat rabim kako trošim svoj denar? Komu? :D

A če nosim Armani in vozim BMW se moram tud zagovarjat? (Ker obstajajo 10x cenejše obleke, ki enako dobro poskrbijo, da nisi gol in 10x cenejši avtomobili, ki te prav tako pripeljejo od točke a do b).

A so kakšna sodišča za te zagovore, al kar tu na forumu pojokamo, ko kupimo kak izdelek, ki ne spada pod najugodnejšo-kar-dobiš-za-dnar ponudbo?

:))
Death before dishonor!

gendale ::

>Kaj zdaj? Rabiš navaden namizni računalnik al hočeš workstation? Ker najšvohnejši CPU v miniju je Intel i5 - težko bi temu rekel počasno.
če hočeš majhen/lep/varčen računalnik s solidinm performancom, je mini super izbira

ampak, če mi je vseeno za majhen/lep/varčen, potem je mini slaba izbira, ker za enak denar lahko dobiš več (nekje i5 2500k, gtx 560, 8gb rama)

zgoraj opisana konfiguracija je hitrejša&cenejša (s primernim ips monitorjem) tudi od vseh imacov, razen mogoče najdražjega
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

floyd1 ::

para! je izjavil:

gendale je izjavil:


primer - rabiš navaden namizni računalnik in hočeš maca
[...]
mini je malo počasen

Kaj zdaj? Rabiš navaden namizni računalnik al hočeš workstation? Ker najšvohnejši CPU v miniju je Intel i5 - težko bi temu rekel počasno.
lp

V miniju je seveda mobile i5, hudič je v teh "podrobnostih" ;).

Invictus ::

Kljub vsemu ni počasen. Povsem zadostuje za normalno uporabo, med katere jaz ne prištevam igric. To pač ni "normalna" uporaba računalnika ;((.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

floyd1 ::

Relativno in odvisno od posameznika. Imam podoben i5 proc v laptopu in jaz s tako mašino vsak dan ne bi delal po nekaj ur. Zato imam v stacionarcu i7 in SSD.
Govora pa je bilo o tem, da za marsikaterega potencialnega kupca manjka pri Applu en "normalen" desktop. Na eni strani "mobilna" tehnologija, na drugi prava zverina (in seveda je taka tudi cena), vmes pa ni nič. In po mojem je mini tudi hudo predraga zadeva.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

ripmork ::

Apple ima točno določene tržne segmente in ciljno publiko. Jih podpiram pri tem, ker firme, ki želijo vse za vsak okus naredit, ponavadi povsod povprečne produkte ven vržejo.

Je pa tako, da ravno zaradi tega Apple pri meni odpade kot opcija.
Želim i7 procesor, opcije imam dve: Mac mini server edition, ki odpade (prešibka grafična)
oziroma dražja varianta iMac-a (ne dam 2000€ zanj, ne glede na to, kaj dobim zraven). Cikel kupovanja novih komponent se vsaj pri meni nikoli ne sklada s ciklom kupovanja novega zaslona. All-in-one je zame osebno torej bolj - kot +

je pa hud za pogledat, iMac. Priznam, se začnem slinit.
vsi ostali prizvajalci kar se dizajna tiče nimajo za pol bureka. Ampak to je samo moje mnenje:>

kar se pa tistega tiče, da jabolčni dolgo držijo svojo ceno... vprašanje, kako se to prodaja.
Pred mesecem me je nasmejal oglas na bolhi, kjer je en optimist za starejšo generacijo Macbook-a pro (model 2006) želel jurja pa pol eurov (?!). No, cena je hitro padla na jurja... pa predvidevam, da ni bila zadnja. Če nekaj drago kupiš še ne pomeni, da boš drago tudi prodal:>

BALAST ::

je pa hud za pogledat, iMac. Priznam, se začnem slinit.

Defekt v glavi, saj z iMacom ne pridobiš ničesar več kot s PC. 1 uro namestitev Winsow, 2 ure tweakanja in nastavljanja "izgleda", pa še bo vsak Windows tekel bolje.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

ripmork ::

Sistem je fajn ja. Sam jest sem mislil predvsem na sam izgled iMac-a.
Dober industrijski dizajn je pač dober.

gendale ::

Invictus je izjavil:

Kljub vsemu ni počasen. Povsem zadostuje za normalno uporabo, med katere jaz ne prištevam igric. To pač ni "normalna" uporaba računalnika ;((.

kaj je zate normalna uporaba sploh ni važno

prikazal sem en od segmentov trga, za katerega apple nima dobrega izdelka
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

šernk ::

Sam jest sem mislil predvsem na sam izgled iMac-a.


odvisno od okusa. 4 leta nazaj vsi...ne kupovat thinkpada ker je grd, takrat ga nisem mogel videti v živo niti v eni trgovini v naši okolici. nikjer ga niso imeli, naročil sem ga na podlagi slik, bo kar bo, bo pač grd. no zame je še danes daleč najlepši med vsemi prenosniki. apple mi je pa pač povprečnež, ki mu večina drugih na žalost sledi po obliki.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Invictus ::

gendale je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kljub vsemu ni počasen. Povsem zadostuje za normalno uporabo, med katere jaz ne prištevam igric. To pač ni "normalna" uporaba računalnika ;((.

kaj je zate normalna uporaba sploh ni važno

prikazal sem en od segmentov trga, za katerega apple nima dobrega izdelka


Zakaj bi ga pa imel ?!?!

So se pač odločili da ne. Poslovna odločitev. Bi bilo kar kriza če bi Apple naredil nek igračarski računalnik in sesul vse ostale. kar bi se najbrž tudi zgodilo zaradi njegove inercije. Ampak to bi bil spet problem ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gendale ::

ne rabi ga met, to je namenjeno fanboyem, ki trdijo, da je apple v vseh primerih najboljši nakup
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

msjr ::

No takole, zdajle sem se "downgrejdal" iz macove fancy wireless miši na navadno logitech miš in je pravo olajšanje. Z macovo mišjo se enostavno nisva razumela:

- večkrat je interpretirala desni klik kot levi
- scroll speeda enostavno nisem mogel naštimat, tako da bi mi pasalo. Scroll na sajtih je bil recimo prepočasen a za aplikacije kot je google maps in geopedijo je bil odločno prehiter... Tudi zoom v fotošopu je bilo težko uravnavat....
- večkrat je moje debele prste tretirala kot dva prsta in mi scrollala desktope namesto aktivne aplikacije

Zdaj sem prav vesel, ko imam spet oldskul kolešček, čeprav ni več tistega fancy scrolla...

Še keyboard zamenjam za kakšnen bolj kmečki tip, probam če je tole kaj uporabno (http://pqrs.org/macosx/keyremap4macbook... pa smo na konju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

msjr ::

V glavnem, da nadaljujem zgodbo. Macov keyboard mi je šel strašno na živce in sem za svojega iMaca kupil čisto navaden Logitech keyboard. Seveda je potem težko uporabljat in iskat vse znake (sicer pa, kot da so označeni na mac keyboardu...), ampak obstaja rešitev, ki bo všeč vsem ex PC userjem, pa tudi programerjem na Macu - dosti lažji in predvsem viden dostop do oglatih in zavitih oklepajev, afne, pipe, backslash in drugih znakov.

Na kratko, programček premapira tipke na tipkovnici (remap keyboard) in je dosti bolj konfigurabilen in uporaben kot vsi drugi, ki jih najdemo na netu.

Download & install http://pqrs.org/macosx/keyremap4macbook...

V System preferences odpreš KeyRemap4 MacBook

V prvem tabu odkljukaš:

For PC Users

- Use PC Style Home and End
- Use PC Style PageUp/PageDown
- Use PC Style Copy/Paste
- Use PC Style Undo
- Use PC Style Select All
- Use PC Style Save
- Use PC Style New
- Use PC Style New Tab in Browser
- Use PC Style New Tab
- Use PC Style Find

For Swiss

- Swap Y and Z

Nato sem dodal še moj private xml, v misc & uninstall klikneš "Open private xml" in pejstneš v file tole spodaj. Na tabu Change key potem še odkljukaš dodatne opcije, ki se pojavijo pri gumbu "Reload XML":

- PC Style Home end Owerwrite
- Y and Z exchange for undo in Y and Z are switched
- Alt Tab like Windows
- My Excel hacks
- For Slovenian keyboard (da se pohvalim, tega sem sam naredil)


<?xml version="1.0"?>
<root>
	<appdef> 
     <appname>BLUEFISH</appname> 
     <equal>nl.openoffice.bluefish</equal> 
   </appdef> 
   <appdef> 
     <appname>DREAMWEAVER</appname> 
     <!-- com.adobe.dreamweaver-11.5 --> 
     <prefix>com.adobe.dreamweaver</prefix> 
   </appdef> 
   <item> 
     <name>PC Style Home/End overwrite</name> 
     <identifier>private.pcstyleoverwrite</identifier> 
     <block> 
       <only>DREAMWEAVER</only> 
       <autogen>--KeyToKey-- FROMKEYCODE_HOME, KeyCode::HOME, ModifierFlag::SHIFT_L</autogen> 
       <autogen>--KeyToKey-- FROMKEYCODE_END,  KeyCode::END,  ModifierFlag::SHIFT_L</autogen> 
     </block> 
     <block> 
       <only>BLUEFISH,WORD</only> 
       <autogen>--KeyToKey-- FROMKEYCODE_HOME, KeyCode::HOME</autogen> 
       <autogen>--KeyToKey-- FROMKEYCODE_END,  KeyCode::END</autogen>
     </block> 
   </item> 

  <item>	
	<name>Y and Z exchange for undo if Z and Y are switched</name>
	<identifier>private.swap_ctrl_y_ctrl_z</identifier>
	<appendix>Change Ctrl Z to Ctrl Y</appendix>
    <appendix>Change Ctrl Y to Ctrl Z</appendix>
	<autogen>--KeyToKey-- KeyCode::Z, VK_CONTROL, KeyCode::Y, VK_COMMAND</autogen>	
	<autogen>--KeyToKey-- KeyCode::Y, VK_CONTROL, KeyCode::Z, VK_COMMAND</autogen>
  </item>

  <item>	
	<name>Alt Tab Like in Windows</name>
	<identifier>private.alt_tab_like_in_windows</identifier>
	<appendix>Alt Tab like in Windows</appendix>
	<autogen>--KeyToKey-- KeyCode::TAB, ModifierFlag::OPTION_L, KeyCode::TAB, ModifierFlag::COMMAND_L</autogen>	
  </item>

  <item>
    <name>My Excel Hacks (effective only in Excel)</name>
    <appendix>Change Command+2 to Ctrl+U</appendix>
    <appendix>Change Control+A to Home</appendix>
    <appendix>Change Control+E to End</appendix>
    <identifier>private.app_excel_command2_to_ctrlu</identifier>
    <only>EXCEL</only>
    <autogen>--KeyToKey-- KeyCode::KEY_2, VK_COMMAND, KeyCode::U, ModifierFlag::CONTROL_L</autogen>
    <autogen>--KeyToKey-- KeyCode::A, VK_CONTROL, KeyCode::HOME</autogen>
    <autogen>--KeyToKey-- KeyCode::E, VK_CONTROL, KeyCode::END</autogen>
  </item>
	<item>
		<name>For Slovenian keyboard</name>
		<name>Remap keyboard (symbol) shortcuts to standard Windows/Linux style (important characters only)</name>
		<appendix></appendix>
		<identifier>remap.slovenian_win_shortcuts</identifier>

		<appendix>Control_R (AltGr) + 1 = ~</appendix>	
		<autogen>--KeyToKey-- KeyCode::KEY_1, ModifierFlag::OPTION_R, KeyCode::N, ModifierFlag::OPTION_L</autogen>

		<appendix>Control_R (AltGr) + 5 = °</appendix>	
		<autogen>--KeyToKey-- KeyCode::KEY_5, ModifierFlag::OPTION_R, KeyCode::KEY_8, ModifierFlag::SHIFT_L | ModifierFlag::OPTION_L</autogen>

          	<appendix>Shift_L + 7 = / and / = ' (plus hack for ? - second line)</appendix>
		<autogen>--KeyToKey-- KeyCode::KEY_7, ModifierFlag::SHIFT_L, KeyCode::MINUS</autogen>
		<autogen>--KeyToKey-- KeyCode::MINUS, ModifierFlag::SHIFT_L, KeyCode::MINUS, ModifierFlag::SHIFT_L</autogen>  
		<autogen>--KeyToKey-- KeyCode::MINUS, KeyCode::KEY_7, ModifierFlag::SHIFT_L</autogen>          

		<appendix>Key between Y and Shift_L = &lt; &gt;</appendix>	
		<autogen>--KeyToKey-- KeyCode::UK_SECTION, ModifierFlag::SHIFT_L, KeyCode::RUSSIAN_TILDE, ModifierFlag::SHIFT_L</autogen>
		<autogen>--KeyToKey-- KeyCode::UK_SECTION, KeyCode::RUSSIAN_TILDE</autogen>
         
		<appendix>Control_R (AltGr) + Q = \</appendix>	
		<autogen>--KeyToKey-- KeyCode::Q, ModifierFlag::OPTION_R, KeyCode::BACKSLASH, ModifierFlag::OPTION_L</autogen>

		<appendix>Control_R (AltGr) + W = |</appendix>
 		<autogen>--KeyToKey-- KeyCode::W, ModifierFlag::OPTION_R, KeyCode::BACKSLASH, ModifierFlag::SHIFT_L | ModifierFlag::OPTION_L</autogen>

		<appendix>Control_R (AltGr) + E = EUR</appendix>
		<autogen>--KeyToKey-- KeyCode::E, ModifierFlag::OPTION_R, KeyCode::KEY_5, ModifierFlag::SHIFT_L | ModifierFlag::OPTION_L</autogen>

		<appendix>Control_R (AltGr) + F = [ ... Control_R (AltGr) + G = ]</appendix>
		<autogen>--KeyToKey-- KeyCode::F, ModifierFlag::OPTION_R, KeyCode::BRACKET_LEFT, ModifierFlag::OPTION_L</autogen>
		<autogen>--KeyToKey-- KeyCode::G, ModifierFlag::OPTION_R, KeyCode::BRACKET_RIGHT, ModifierFlag::OPTION_L</autogen>

          	<appendix>Control_R (AltGr) + V = @</appendix>
		<autogen>--KeyToKey-- KeyCode::V, ModifierFlag::OPTION_R, KeyCode::KEY_2, ModifierFlag::SHIFT_L | ModifierFlag::OPTION_L</autogen>

		<appendix>Control_R (AltGr) + B = { ... Control_R (AltGr) + N = }</appendix>
		<autogen>--KeyToKey-- KeyCode::B, ModifierFlag::OPTION_R, KeyCode::BRACKET_LEFT, ModifierFlag::SHIFT_L | ModifierFlag::OPTION_L</autogen>
		<autogen>--KeyToKey-- KeyCode::N, ModifierFlag::OPTION_R, KeyCode::BRACKET_RIGHT, ModifierFlag::SHIFT_L | ModifierFlag::OPTION_L</autogen>

	
      </item>
</root>	

Matjaz4 ::

Uporablam iMac doma in u firmi. Konkretno sem najprej u firmi potem pa še doma. Sem bolj trgovske stroke in sme u firmi ugotovil, da sem na iMacu nekako lažje delal kot na XPjih. Skratka zaenkat sem pozitivno presenečen.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[c#] event, klik tipke escape

Oddelek: Programiranje
7666 (570) japol
»

Android - Lovljenje dogodka "back" gumba?

Oddelek: Programiranje
6792 (610) SkIDiver
»

Java pomoč

Oddelek: Programiranje
131649 (1428) Serial
»

[c#]izvajanje kode

Oddelek: Programiranje
13974 (708) LeQuack
»

Javascript - izračun razlike v datumih

Oddelek: Programiranje
81792 (1647) kogledom

Več podobnih tem