» »

Destinacija: London ; photoweek

Destinacija: London ; photoweek

DonMatejo ::

Pozdravljeni!

Čez 14 dni se odpravljam na foto-izlet v London. Zgodaj zjutraj imam namen fotografirati parke, landscape torej, čez dan pogledati kakšno znamenitost (tudi cerkve in kripte), proti večeru in ponoči pa long-exposure fotografija.

Za parke sem si pregledal odpiralne čase, zanimajo me vaši nasveti. Kaj si pogledati v cca 4 dneh (potem se za cca teden preselim še na jug Anglije, Poole). S tem ne mislim na znamenitosti, ampak striktno na fotografijo zgornjih želja. Prosim, svetujte mi, kje v Londonu (lahko se odpeljem tudi do Oxford channel) najdem kanale, podobne LINK.
Prav tako me zanima, katere od Londonskih cerkva, odprte za obiskovalce imajo kripte? Kako je z dovolilnicami za fotografijo itak vemo, da je tako tako, sploh s stativi.

Izziv za vse, ki ste tam že bili, da pobrskate v spominu, zaželjeni pa so tudi predlogi spletnih mest z uporabnimi informacijami, tudi videoposnetki. V svoj zagovor, iščem tudi sam, vsak dan po več ur, ampak več glav več ve.



Za vse namige za iskanje se vnaprej zahvaljujem.
Hvala tudi za vaš čas,
Matej

Senitel ::

En takle kanal gre mimo Regent's Park (severni del), skozi živalski vrt. Sicer je cel ta del Londona znan kot "Little Venice" (poglej malo po google maps od Regent's Parka vzhodno do Stratford postaje). Furajo tudi ladijce.
Richmond Park zna bit tudi zanimiv...
Za kakšen tipičen "London long exposure night shot" je pa jasno South Bank tam okrog Tate Modern.

Za kripte moram pa malo doma po prospektih pogledat. Čez vikend, ko pridem nazaj na sončno stran alp. :)

Freezy ::

Pofotkaj jelene v Richmond Parku

DonMatejo ::

Senitel, za kripte se zelo priporočam. pa tudi vse ostale naprošam za ideje. Little Venice sounds great.

JayKay ::

poglej The West Norwood Cemetery, če bo v Londonu primanjkovalo kanalov skoči na Oxford tube ali vlak do Oxforda. Tam je ogromno kanalov, od večjih do ful malih (severni del Oxforda). Včeraj sem kolesaril ob enem, ki je bil ravni dovolj širok za dve ladjici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

IceIceBaby ::

Kew gardens bi znal biti lep v tem času. Lani sem bil sredi največje vročine. Je bilo precej "požgano" vse od sonca, pa se je dalo vseeno videti precej lepih in zanimivih raslin. Zdaj v pomladanskem času mora biti pa res lepo.

Pa Greenwich se meni tudi zdi lep. Park in okolica obzervatorija pa samo mestece tudi.

DonMatejo ::

JayKay, Oxford je že v planu, točno to potrebujem. Sem obupal nad Londonom in grem na enodnevni tour, bom pogledal kako in kaj. To pokopališče pa tudi, Greenwich bom pa najverjetneje izpustil (zaradi pomanjkanja časa tu), žal. Predlogi so odlični, če se še kdo spomni karkoli.

Hvala vsem.

JayKay ::

če rabiš kakšen info o prevozih in Oxford lokalno, samo vprašaj

Invictus ::

Lahko slikaš veverice v Hyde parku. So zelo fotogenične. Prinesi nekaj hrane :)).

LP I.

DonMatejo ::

JayKay, mislil sem uporabiti Oxford tube, karte pa kupim jutri. Sam Oxford se mi pa niti ne zdi tako velik, da ga ne bi zmogel peš. Nekaj lokacij je že znanih preko GoogleMaps, nekaj še na kraju samem, če pa lahko predlagaš te kanale, se pa zelo priporočam. Računam, da bom tamo okrog 1500, potem pa 2 urici za ogled mesta, nato pa od 1700-1800 naprej fotografija do ene 2300 ko je prevoz nazaj. :)

Ali se bolj splača iti z avtobusom? Cene so smešne, 1 funt.

Veverice, se splača. Bom poskusil, čeprav oprema ne bo ravno najboljša za živali.

fosil ::

Vlak dobiš že za 4 funte v eno smer, samo moraš karto kupit vnaprej prek neta poglej www.nationalrail.co.uk
Kako pa misliš parke slikat v temi?
Tako je!

DonMatejo ::

long exposure technique :) rabim pa vodo za to zraven. tam, do 500 sekund je sprejemljivo.

JayKay ::

Oxford zgleda majhen ampak niti ni tako. Oxford tube te itak pripelje na High Street od tam pa bo najhitreje res it peš, edino do majnših kanalov na severno bo dlje. Mogoče bi bilo kolo super sposodit, bom počekiral če se kje da.
Največ teh kanalov imaš med North Hinksey in Oxford Center (Botley road), relacija Oxford center pa do Sandford-on-Thames, kjer je skozi kolesarska/peš pot od lock-a pri The Kings Arms.
Na Rose lane nasproti Magdalene College je vhod v park, tam bo par Canalov, pri Magdalene college lahko sposodiš punt in se pleješ severno vzhodno, kjer se načeloma peš ne da it ker so College Grounds, razen če plačaš vstopnino. Magdelene College ima velik grounds, par slik https://picasaweb.google.com/jani.krane...

edit: bike hire http://www.baintonbikes.com/BikeHireSho...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

kuglvinkl ::

U glavnem, objav linke.

DonMatejo ::

kuglvinkl je izjavil:

U glavnem, objav linke.

A do fotografij? :)
Dobite, z veseljem.

kuglvinkl ::

Yes :)

Avenger ::

Če boš že v Poolu, skoči na bus do Bournemoutha, fajn mesto.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

DonMatejo ::

Ima še kdo kakšne informacije o kriptah? schedule je skoraj sestavljen.

DonMatejo ::

Pozdravljeni nazaj.

London = amazing. Še vedno lovim zrak in zbiram vse vtise. Photoweek je uspel, več kot 10 odličnih fotografij (se še prebijam skozi), kar je glede na 4800 posnetih zame kot amaterja odličen rezultat. Objavljam en teaser (tudi ta je še in_progress), ostale pa sledijo (trenutno me doma čaka vse delo iz preteklega tedna). :)

 Rainbow bridge - New College Oxford - College grounds

Rainbow bridge - New College Oxford - College grounds



popravek: ogled na novem zavihku, ker tale novi pregledovalnik slik popolnoma popači ostrino fotografije.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Ja, zlo v redu shot.

DonMatejo ::

tx-z ::

Lepo;) Še posebi ušeč mi je da maš lokacijo slikanja...to vedno pogrešam pr kul slikah kul placov :D
tx-z

DonMatejo ::

Hvala. bom še ene parkrat kej postnil gor. zdj pride na vrsto postprodukcija vseh fotk počasi. Glede geotagginga pa seveda, saj ni nobena skrivnost. naj gre še kdo tja ustvarit kaj boljšega kot jaz, ali pa samo počivat v senco. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izlet v VB

Oddelek: Loža
61656 (1483) popster
»

Stanovanje v Londonu

Oddelek: Loža
237233 (6081) BlaY0
»

Nakupi v Londonu

Oddelek: Kaj kupiti
73443 (2771) Matej_K
»

Jeseni greva s punco v London... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7638345 (34909) strictom
»

London.

Oddelek: Loža
183658 (3211) Matty

Več podobnih tem