» »

Fiberglass

Fiberglass

Capone ::

Zdravo!

Mene zanima, če so steklena vlakna škodljiva zdravlju. Jaz bi rad izdelal ohišje, pa moram vprašati, če so škodljiva. Jaz trenutno vem le to, da ne smem bit v zaprtem prostoru in da moram imeti masko, lateks rokavice, očala, pajača obleko.... Ali sem kaj pozabil?

klinker ::

No, ce ze ves da moras imet vso to zascito bi lahko sklepal da je ta zascita zato ker so vse te smole in ostalo zdravju skodljive ;)

Xserces ::

klinker med izdelovanjem že ampak kaj pa končni izdelek?:D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

klinker ::

Verjetno na barko in podobne izdelke iz fiberglasa ne hodis z masko in ostalim, ne :D

ABX ::

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

RejZoR ::

Fiberglass ni ravno strupen, ker gre v končni fazi za steklo v obliki izjemno tankih vlaken, ki pa je neškodljivo kot tako. Bolj so strupene smole in lepila, ki vežejo steklena vlakna na ogrodje, kjer se jih uporablja. Tam se rabi maske za delo, ko pa se enkrat zadeva posuši pa nič več.
Osebno se ne bi obremenjeval s tem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

overlord_tm ::

Stvar je skodljiva dokler jo rezes, drobis in obdelujes (prasni delci - zato rabis masko, epoxy smola - zato rabis rokavice, ni prijetno ce dobis kako vlakno v oci - zato rabis ocala, pajaca pa zato da se ne umazes :p) . Ko bo enkrat nastal koncni izdelek steklena vlakna niso vec skodljiva.

RejZoR ::

Spet odvisno za kakšno obliko fiberglassa. Če je tkanina iz finih vlaken je na otip mehka in tud lomljenje je minimalno oz ga skoraj ni. Bi kdo verjel, da so HEPA filtri dejansko narejeni iz stekla? Na pogled in otip izgledajo kot papir...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Karbonska cev - sendvič konstrukcija

Oddelek: Loža
396295 (4628) Brane2
»

Azbest vs. steklena vlakna

Oddelek: Loža
145653 (5158) kekz
»

Steklena vlakna

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
109112 (8989) IgorGrozni
»

naredil si bom carbon fibre ohišje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11921792 (15847) DimmniBurek
»

moj nov case

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101511 (1198) Cwetto

Več podobnih tem