» »

Vodno hlajenje vprašanje.

Vodno hlajenje vprašanje.

kukulele ::

Živjo, imam vodno hlajenje in tok gre iz pumpe v hladilnik procesorja in potem v radiator od lade in potem v grafično kartico in od tam še v rezervoar in 3x12cm hladilnik.
Glede na to da hladilnik od lade ni ravno brez zaviranja toka me zanima ali bi bile temperature boljše če bi šlo iz hladilnika za procesor direkt v hladilnik od grafične in potem samo v 3x12 hladilnik. Torej da bi ladinega vzel iz tokokroga. Lp

galu ::

360mm radiator ti je čist dovolj za to kar imaš.
CPU > GPU > radiator > rezevoar > pumpa

Tako si naštimej ja.
Tako to gre.

kukulele ::

Vem da je dovolj vendar me zanima če bi se temperatura kaj znižala na grafični zaradi večjega pretoka vode skozi blok ? imam namreč voltmod in se vsaka stopinja pozna. lp

galu ::

Odvisno kako pumpo maš.
Tako to gre.

kukulele ::

neki coolpump naj bi 1200L/uro spumpala ampak pomojem ene realnih 800.

dolenc ::

Pretok zelo malo vpliva na temperaturo. Med isto spodobno pumpo na 12v ali na 7v ne bo nobene razlike.

Če pa ga že želiš, moraš gledat moč pumpanja v višino, podatek o pretoku bi prišel v poštev samo če bi imel kak akvarij :)

ps... ker sem šele sedaj prebral. Če boš dal hladilno telo vn, bo temperatura višja. Bi moral bit pa 360mm radijator res vrh glave. Največ je odvisno od same postavitve radijatorja, da lahko zrak lepo kroži (je recimo zunaj ne v ohišju), pa pomaga če so ventilatorji na obeh straneh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

kukulele ::

Ja pri pumpi med 12V in 24V je ene 5 stopinj razlike. 360mm radiator mam v ohišju spredaj in ladinega zunaj. višinska razlika je pa ene 50 centimetrov. Bom kar pustil lado :) hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VODNO HLAJENJE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27153901 (37011) Dr_M
»

Pomoč pri vodnem hlajenju - radiator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312908 (2617) TOP
»

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
46569099 (37168) lufy
»

Upgrade vodnega - zgleda da je presvoh :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482171 (1428) frenk
»

Kako obrniti vantilator na hladilniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222621 (1859) DimmniBurek

Več podobnih tem