» »

ULTRA ZVOK - NUJNO

ULTRA ZVOK - NUJNO

denisbegood ::

Ali je možno preko računalniških zvočnikov prenašati ultra zvok? Na podstrešju imam namreč kune. Ali obstaja kakšen program za prenos tega zvoka, s tem bi jih namreč odgnal.


Hvala

Valvoline ::

Ultrazvočno piščalko si nabavi :) Ne vem če ti bo ratal z računalnikom tole naredit.

denisbegood ::

Računalnik je namreč non-stop prižgan (mogoče je pa to tržna niša):)

Valvoline ::

Nisem ziher,vendar mislim da obstajajo uz piščalke na 12v za montažo v avtu.Probi poiskat pr kšno trgovino z lovsko opremo.

denisbegood ::

Problem je v tem, da podnevi spijo, ponoči tekajo. Torej jih preganjam podnevi, vendar sem takrat v službi, zato bi uporabil računalnik za piskanje.

Valvoline ::

denisbegood je izjavil:

Problem je v tem, da podnevi spijo, ponoči tekajo. Torej jih preganjam podnevi, vendar sem takrat v službi, zato bi uporabil računalnik za piskanje.

Jz bi poskusu jih udomačit :) Bi znalo a lot of fun prit z tega :)

denisbegood ::

grizejo

Valvoline ::

Kaj pa majo sploh najraje na menuju tele zverinčke?

denisbegood ::

So zverine, uničujejo pa tervol, ko delajo gnezdo

Valvoline ::

Če ti niso pr srcu pol jih je najboljše zastrupit. Sam da me ne bi kdo obtožil da sem za trpinčenje živali :)

Zgodovina sprememb…

jl ::

Kawl6 ::

Postavi prižgan radijo na podstrešno,bojo preverjeno šle drugam.

denisbegood ::

Še zmeraj me zanima, ali obstaja kak program za računalnik, da bi ta oddajal ultra zvok?

darkolord ::

Če imaš zvočnike, ki podpirajo tako visoko frekvenco, potem lahko greš na youtube pa poiščeš npr. 20kHz zvočni posnetek, pa poskusiš s tem....

antonhac ::

Programi obstajajo. Večina tudi brezplačnih generatorjev zvoka lahko generira visoke frekvence okrog 20kHz do 200MHz kar je področje ultrazvoka.
Problem je v zvočniku. Redko kateri visokotonec zmore preko 16kHz kar je nekje zgornja meja za HiFi sisteme. Tude kakšni "ezoterični" sistemi ne grejo preko 20kHz.
Namenske naprave za odganjanje kun in podobnih nadlog imajo t.i. piezo "zvočnike".Tu zvočno frekvenco sicer generira generator, vendar jo je potrebno nastaviti preko naprave, ki "sliši" te visoke frekvence. Oddajna frekvenca "zvočnika" je odvisna od piezeo elementa in dva nista čisto enako uglašena. Zato cenene naprave za odganjanje kun, komarjev in podobnih nadlog delujejo samo na papirju, v praksi pa zelo redko.

denisbegood ::

OK, torej zvočnik na monitorju tega ni sposoben, ampak je potreben namenski zvočnik.
Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miti o zvoku pri PC-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5613436 (11605) Nummy
»

Microsoft razvil oskubljen kinect - SoundWave

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
114499 (2842) cegu
»

Digitalno kljunasto merilo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51888 (1651) Jure_M
»

Akustika v Microcar-u

Oddelek: Loža
171588 (1141) __Devil__
»

Komarjevo zvonjenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
587298 (4854) OwcA

Več podobnih tem